Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים להתנהלות מול מוסך/ביטוח לאחר תאונה שלא באשמתי

שימו לב! השרשור הזה בן 2202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

לפני כמה ימים רכב התנגש בי מאחור, בזמן שעצרתי לאיטי בכניסה לכיכר. יש לי סרטון קצר שצולם על ידי רוכב אופניים, שמראה את התאונה.

דיברתי עם חברת הביטוח שלי, והגעתי למסקנה שעדיף ללכת על מסלול של דרישה בשם, שבו הם מלווים אותי ומתעסקים בבירוקרטיה, אבל משפטית אני הוא זה שתובע את הביטוח של הפוגע, ואני אמור לתת את הצקים למוסך ולשמאי.

הלכתי עם הרכב למוסך הקבוע שלי, לבדיקה עם שמאי שעובד עם הביטוח שלי והביטוח של הרכב הפוגע.

למרות שבמבט ראשון וחיצונית נראה שהנזק קטן, הם הראו לי קמט פה וקמט שם, וצריך להחליף הרבה דברים. סה"כ הצעת מחיר כולל חלקים ועבודה, כ 12K שח (שווי רכב לפי מחירון הוא 29K). את הדוח שמאי, כולל צילומים, קבלות וכו, אני מקבל בסיום העבודה, ואז אני מביא להם את הצקים.

חשוב לי להדגיש שאין לי שום הבנה ברכבים, מעבר לדעת איך להגיע מנקודה A לנקודה B, וזאת תאונה ראשונה שלי.

עכשיו לשאלות:

1. האם למרות שלכאורה ברורה אשמת הרכב הפוגע, האם חברת הביטוח שלו יכולה למצוא הסבר למה הם משלמים רק %X?

2. בהנחה והם ייקחו אחריות, האם אני אמור לבדוק מה מחליפים לי ואיזה מחירים נותנים לי? כלומר, הביטוח של הפוגע עדיין יכול להגיד לי (משפטית) שהוא משלם רק %X בגלל שהמחיר יקר מדי, שלא הייתי חייב להחליף ושאפשר היה לתקן או טענה בסגנון? או שברגע שיש שמאי + מוסך אני יכול לסמוך על הניתוח שלהם?

3. האם אני אמור בכלל לדבר בשלב הזה עם חברת הביטוח של הרכב הפוגע? או רק אחרי כל התיקונים, ושליחת התביעה?

4. 12K נשמע לי הרבה כסף. במיוחד, שזה לא יעזור לי מבחינת זה ששווי הרכב יירד בגלל התאונה, למרות התיקונים. האם יש מסלול כזה, שבו אני מקבל %X מהכסף במקום לתקן? נשמע לי עדיף

5. מקווה שזה לא מאוחר מדי, ולפני שאני מאשר למוסך להזמין חלקים ולהתחיל בטיפול, יש עוד טיפים?

תודה מראש ושבת שלום,

ע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המחיר שציינת, מדובר כנראה ברכב מעל גיל שנתיים.

במקרה כזה רשאית חברת הביטוח של הנהג הפוגע לבקש להתקין חלקים תחליפיים/ מפירוק, ואז עלות התיקון תקטן משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מול חוות הדעת של השמאי שלך, חברת הביטוח של הרכב הפוגע יכולה להגיש חוות דעת של שמאי מטעמה, ואז במקרה של שוני , בית המשפט יחליט.

האם תוכל לעמוד בתשלומים למוסך ולשמאי שלך גם אם זה יהיה בשיקים שזמן פרעונם 90 יום ולקבל את כספך מהצד השני בעוד שנה למשל?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף, הרכב בן 4.5. מה הכוונה רשאית? בכדי שתוכל לעשות זאת, אני צריך לפנות אליהם אם ההצעת המחיר, לא? האם זה התהליך המקובל/חובה?

ישה, אין לי בעיה לתת צק, ושהם ישלמו לי עוד שנה. יש לי בעיה שאין לי על מי לסמוך.

יש לי הרגשה שלמוסך שלי יותר חשוב לו העבודה מאשר לעזור לי. ורק במקרה יש לנו אינטרסים משותפים. זה עדיין עדיף לי ממישהו שאין לו בכלל אינטרס או שיש לו אינטרס הפוך.

אני בסך הכל רוצה להחזיר את המצב לקדמותו, בלי להפסיד או להרוויח מזה. ולצורך העניין, שהבעיות יסודרו, בלי בעיות בטיחות, בלי שאצטרך בסוף לשלם על זה (ירידת ערך או חלק מהתיקון), וכל זה במינימום כאב ראש. כנראה שאני מבקש יותר מדי :(.

מה אתם מציעים לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - שאלה ראשונה: האם הביטוח שלך הוא צד ג' או מקיף? כיון שאם מדובר בביטוח צד ג' למעשה המסלול שהוצע הוא היחיד (אלא אם אתה מוכן לספוג את הנזק, אני מניח שלא).

השאלה הבאה היא האם הנהג הפוגע והמבטח שלו יתנערו מהנזק. יתכן שהנהג הפוגע ידווח לחברת הביטוח שלו (סביר שאם לך יש נזק של 12 אש"ח גם הרכב שלו ספג משהו, ולא מעט). אם זה המצב אין בעיה - תקן את הרכב, תן צ'קים דחויים ל-60 או 90 יום והמתן לקבלת הפיצוי מהנהג הפוגע או מהביטוח שלו.

עד כאן המצב הלא בעייתי. הבעיה מופיעה אם הנהג הפוגע, או המבטח שלו, מתנערים מאחריותם. במקרה זה קובעת התשובה לשאלתו של ישה: אם אתה מסוגל לספוג עיכוב בפיצוי בסך 12,000 ש"ח המסלול שעליו המלךיץ סוכן הביטוח שלך נכון: אתה אמור לקבל את הפיצוי בסיוע בית המשפט, אבל התהליך צפוי להמשך מעבר ל-60 או 90 ימי דחיית הצ'ק למוסך. היתרון - אתה לא מזהם את הרקורד הביטוי שלך, ולא מפסיד את ההשתתפות העצמית והנחת העדר התביעות. החסרון - 12,000 ש"ח פחות בחשבון הבנק שלך, למשך תקופה מסויימת שיכולה להגיע גם לשנה ואף יותר. אם אין לך אפשרות להוציא הוצאה כזו אין לך הרבה ברירות אלא לתבוע את הביטוח שלך ואז לתבוע את הפסדיך (השתתפות עצמית והנחת העדר תביעות) מהנהג הפוגע. ההתחשבנות בין חברת הביטוח שלך לבין הביטוח של הפוגע תעבור "מעל הראש שלך", אם כי, תאורטית, כאשר חברת הביטוח שלך תקבל את הפיצוי (מה שקרוי שיבוב) היא אמורה לזכות אותך. אמורה לזכות, ואתה צריך לדאוג לכך.

לגבי עלות התיקון - השמאי אמור לתת חוות דעת אוביקטיבית, "כמו שיפוטית". מעשית מדובר במסחרה בין השמאי למוסך, ואולי יהיה מעורב גם שמאי של הביטוח של הרכב הפוגע. זה לא צריך לעניין אותך, מה שצריך לעניין אותך הוא טיב תיקון הרכב. הבעיה היא שאינך בעל מקצוע בעניין, השמאי אמור לדאוג לכך. אבל, כאמור, מדובר במסחרה וקשה לך להשפיע על התוצאה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הא, עוד משהו, בכוונה ביקשתי שמאי שמקובל על חברת הביטוח שלי וחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

עדיין חברת הביטוח של הרכב הפוגע יכולה לבקש שמאי מטעמה? ואם כן, איך זה בדיוק מבוצע, הרי הרכב עכשיו נכנס לתיקון. אני צריך להביא להם את הרכב כדי שיבדקו אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial, לשאלותיך,

יש לי ביטוח מקיף, והבנתי שלא שווה לי להפעיל אותו, אלא אם משהו יסתבך.

הנהג מייד הודה באשמה, ואמר לי להיות איתו בקשר אם יהיה בעיות. אבל אני אתמודד עם הביטוח שלו, לא איתו. יש לי גם סרטון שמראה את התאונה, וברור (לדעת הדיוט כמוני) שהוא אשם.

הוא הפנה אותי לביטוח כי הנזק (החיצוני) שלו היה פי כמה משלי, אז ברור לי שהוא הפעיל את הביטוח.

אין לי בעיה לשלם עכשיו 12K ולקבל את זה עוד שנתיים בתוספת ריבית והצמדה. יש לי בעיה לקחת סיכונים בדבר שאני לא מבין בו ולא "מגיע" לי.

השאלה היא האם אני כנפגע אמור לחפור פה, כי אחכ זה עלול להיות נדון בבית משפט, או לסמוך על המוסך (בנוגע למחירים וצורת התיקון), ו 12K זה מחיר סביר שחברת הביטוח שלא, אולי תקח את זה הזמן, אבל לא סביר שלא תשלם בסןף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התאור שלך נכון אין לך שום בעיה. נשמע כמו אדם הגון - וגם אם לא, כיון שיש לו נזק גדול הוא יפעיל את הביטוח. מבחינתו התשלום על הנזק שלך חסר משמעות, ממילא הוא ישלם השתתפות עצמית רק פעם אחת לכל הנזקים.

בקיצור - תן לסוכן הביטוח שלך לפעול מול חברת הביטוח של הפוגע, הסבירות הגבוהה היא שהמבטח שלו ישלם בלי יותר מדי תרגילים. תאונות חזית אחור הן ממקרים היותר פשוטים לפתרון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמורה להיות בעיה. היה לי מקרה דומה וסוכנת הביטוח שלי אמרה לי שנדיר מאוד שחברות ביטוח עושות בעיות על פגיעה מאחור - מהסיבה הפשוטה שבית המשפט די חד החלטי בנושא. בתוספת צילום - נשמע לי שאתה מסודר לחלוטין ולא אמורה להיות בעיה.

במקרה שלי חברת הביטוח [של הפוגע, כמובן] שילמה תוך בערך חודש, עם 3₪ ריבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...