Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטם צבע או ציפוי קרמי?

שימו לב! השרשור הזה בן 2186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אני אמור לקבל רכב חדש בשבועות הקרובים, סונטה לבן פנינה, והייתי מעוניין להתחיל איתה ברגל ימין...:-D

חשבתי לעשות לה ציפוי קרמי (בעצמי) מאחר ואין לי כוח להשתעבד לניקיונות ווקסים כל חודש/חודשיים.

קפצתי לחנות ליד ביתי בשביל לבדוק אילו ציפויים יש להם והמוכר שם ניסה לשכנע אותי לרדת מעיניין הציפויים וללכת על אוטם צבע.

לטענתו אוטמי צבע הרבה יותר קל ליישם, והם מחזיקים 3-4 חודשים בזמן שציפויים קרמיים מחזיקים 6-8 חודשים, או בקיצור חצי מהזמן של הציפויים.

הוא הציע לי אוטם של Menzerna power lock plus או של rot weiss.

לטענתו קלות היישום של האוטמים דיי מייתרת את השימוש בציפויים קרמים ומשתמש כמוני, וגם אם צריך לעשות איטום 3-4 פעמים בשנה זה לא נורא ובין כה וכו הציפוי הקרמי לא יחזיק שנה שלמה.

(מבחינת ציפויים היו לו שם דיי הרבה חברות אך אני לא מכיר כל כך את התחום, היחיד שזיהיתי היה סונקס ועולה 600₪)

אני עדיין נוטה לכיוון הציפויים, אך גם טענותיו של המוכר נשמעות הגיוניות סה״כ.

הכוונה שלי היא להזמין מחו״ל את carpro Cquartz UK 50ml בערכה ביחד עם ה-reload, עלות דרך אמזון 380₪ (כולל משלוח ומעמ).

*אם יש דרך זולה יותר אשמח לשמוע.

השאלה הגדולה היא האם ללכת על פי עצת המוכר ולבחור באוטם צבע, ואם כן אז באיזה, או שללכת על פי תחושת הבטן שלי ולבחור בציפוי קרמי.

אגב ראיתי סרטונים ביוטיוב מחברה שנראים לי רציניים של השוואה בין אוטמים לוקסים ולציפויים והציפויים לקחו בגדול!

בעיקר הרשים אותי סדרת הסרטונים הזו

[video=youtube_share;LQ-SGYb2sJE]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית מישמיש בכל הסיפור ואתה משווה אגוזים לאבטיחים ואני לא יודע עם איזה מוכר דיברת אבל נשמע שהוא בחייו לא יישם לא אוטם צבע ולא ציפוי קרמי.

אני ממליץ לך ללמוד את הנושא בשנית.

ציפוי קרמי ליישם לבד בצורה הנכונה וטובה ולא במקום מקצועי זה סיפור. לפני יישום של ציפוי צריך לעשות לרכב פוליש יסודי ולדעת איך ליישם אותו. עבודה כזאת מתחילה ב1700 ש"ח וצפונה.

אוטם צבע זה אותו הווקס הרגיל שאתה מכיר אבל סינטטי. הוא מחזיק יותר מווקס רגיל, אם ווקס רגיל צריך ליישם כל חודש אוטם צבע צריך ליישם לאחר שטיפה יסודית פעם בחודשיים - חודשיים וחצי. מנסיון אישי גם האוטמי צבע האיכותיים ביותר שאני משתמש מהם לא החזיקו מעבר ל3 חודשים בלחץ.

אם אתה לא בן אדם ששובר את הראש על דברים כאלה ולא מחפש סוורלים על הרכב שלך על בסיס יומיומי, תקנה אוטם צבע איכותי במקום איכותי כמו אוטוסטור למשל ותיישם אותו אחרי שטיפה כל חודשיים- שלושה ותסגור את הפינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם alkash. למי שאין את הציוד או הניסיון בתיקון צבע, אוטם ומעליו ווקס יעשו עבודה מעולה.

מה גם שלציפוי יש לקנות חומרים ייעודיים בנוסף אליו, כמו car pro reload, שישמרו על הציפוי וימנעו ממנו ליצור water spots.

בקיצור עוד כסף, עוד עיסוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על האוטם. נקה את האוטו, עבור עם IPA, יישם אוטם. אל תשים וקס כי הוא ימנע ממך להוסיף שכבות לאוטם בפעמים הבאות.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אלון, החברה צודקים!, לך על אוטם צבע, אבל לא בגלל מורכבות היישום של הציפויים, מה גם שאתה מקבל רכב חדש עם כמעט אפס סווירלים, אלא בגלל האיכות הירודה של הציפויים שניתן לקנות בשוק העולמי! רוב הציפויים (שמופיעים בסרטון וגם כאלו ,שלא) מדוללים עד זוב דם בסולוונטים עד כדי כך שרמת העמידות שלהם גובלת באוטם צבע איכותי. רמת העמידות שלהם לא עוברת דטרגנטים ברמות של PH 10 ואינם עמידים בשריטות הרבה יותר מהלכה המקורית של הרכב. הציפויים הבאמת איכותיים אינם נמכרים לציבור, הם נמכרים לאותם "יצרני" ציפויים שאתה רואה ב YOUTUBE והם בתורם מדללים אותם פי כמה וכמה ומוכרים לך "מים" דרך אגב, אף אחד ממותגי הציפויים שבסרטון אינו יצרן, כולם חברות "ביקבוק" ושיווק. אוטם צבע טוב יכול להחזיק כ 3-5 חודשים, הסוד טמון בניקוי הצבע לפני הישום, ככל שתנקה טוב יותר את פני השטח וזה כולל פלסטלינה, ניקוי עם PRE WASE לפני השמפו והסרת השאריות עם ממיס שומנים טוב, כך האוטם יצמד טוב יותר לצבע. גם אם יראה לך שאחרי חודש נעלמה לך ההידרופוביה, אל דאגה, האוטם עדיין קיים, שטוף טוב את האוטו (כולל ממיס שומנים) וההידרופובייה תחזור. חשוב מאוד - להשאיר את האוטם כ חצי שעה על הצבע לפני הניגוב ליצירת קשר מולקולרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפוי קרמי ליישם לבד בצורה הנכונה וטובה ולא במקום מקצועי זה סיפור. לפני יישום של ציפוי צריך לעשות לרכב פוליש יסודי ולדעת איך ליישם אותו. עבודה כזאת מתחילה ב1700 ש"ח וצפונה.

אוטם צבע זה אותו הווקס הרגיל שאתה מכיר אבל סינטטי. הוא מחזיק יותר מווקס רגיל, אם ווקס רגיל צריך ליישם כל חודש אוטם צבע צריך ליישם לאחר שטיפה יסודית פעם בחודשיים - חודשיים וחצי. מנסיון אישי גם האוטמי צבע האיכותיים ביותר שאני משתמש מהם לא החזיקו מעבר ל3 חודשים בלחץ

גם אני (בתור חובבן) יישמתי בהצלחה ציפוי קרמי של (אופטי-קאוט)על הרכב שלי. זה היה רכב חדש, וידידים מבינים מהפורום המליצו לי לא ללכת על פוליש למרות שכל רכב חדש מגיע עם סווירלים, וזאת היתה עצה טובה לא לבזבז 2500 שקל על פוליש, כי עכשיו הרכב נוצץ ואני לא מרגיש שחסר משהו. העליתי גלריה לפורום וכולם ליקקו את האצבעות.

רק רכב עם מצב של סווירלים מזעזעים לא מומלץ לעשות עליו ציפוי במצבו הנוכחי כי הציפוי יקבע את כל הסווירלים וגם בסופו של דבר הברק לא יהיה מושלם בגלל מצב הרכב.

לגבי אוטם, ממה שקראתי בפורום לאורך השנים, אוטם צבע אמור להחזיק חצי שנה. מה שברור שמה שכתבת "חודשיים" זה מוגזם. הבעיה היא שאנשים מיישמים אוטם צבע ומזניחים את הרכב, זה לא אמור להיות ככה. אפשר לתחזק עם ווקס קליל פעם בחודשיים, והכי טוב זה לתחזק עם ONR ירוק מידי שבוע. בצורה כזאת האוטם יכול להחזיק הרבה זמן.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2500 שקל על פוליש? אצל מי רצית לעשות פוליש ב2500? אצל שרה נתניהו?

אוטם לא מחזיק חצי שנה, בטוח שלא בתנאי המזגן האוויר שיש לו בארץ.

רכב "חדש" שמגיע הוא רכב שעמד במפעל, אחרי זה עמד באונייה, אחרי זה עמד אצל היבואן עד שנמכר.

הוא נשטף לפעמים אפילו יותר מפעם אחת על ידי מכונות שטיפה ואנשים שלא מעניין אותך סווירלים.

לא הייתי מיישם ציפוי קרמי ללא פוליש בשום פנים ואופן, גם אם הנסיע היחידה שרכב עשה הייתה מהיבואן ישירות ליישום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, החברה צודקים!, לך על אוטם צבע, אבל לא בגלל מורכבות היישום של הציפויים, מה גם שאתה מקבל רכב חדש עם כמעט אפס סווירלים

אחי, בלי לחפש להתחיל דיון ארוך, אתה לא מבין כמה אתה טועה...

חבל שאין לי את התמונות, אבל מכיר מישהו שקיבלה איביזה חדשה ואתה לא מבין איך היה הרכב אחרי השטיפה של המקום איפה שהיא עשתה את הציפוי נאנו... ממש עצוב :( (סבבה, לא כל הרכבים חדשים שמקבלים הם במצב הזה, לי היה מזל ובאמת כמעט ולא היה כלום, חח)

לפותח אשכול, אם בא לך באמת להשקיע, גש לסמארט דיטיילינג Smart Setailing בחולון

עשיתי את הציפוי נאנו לרכב שלי שם, אחלה אנשים, יבדקו לך את הרכב ויגידו לך ויראו לך איפה הבעיות ואתה תגיד להם מה לעשות. פתחתי אשכול שמסביר מה עשו אצלי, אתה מוזמן לקרוא

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?649252-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%A0%D7%90%D7%A0%D7%95-%D7%A7%D7%A8%D7%90%D7%9E%D7%99-%D7%A2%D7%9C-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9F-FR-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%A9%D7%9C%D7%99

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

191ECE5B-5F47-48B3-B429-B302D063C06D.jpegאולי בטח כבר דברו על המוצר הזה

מה אתם אומרים על המוצר הזה Chemical Guys WAC_808_16 Hybrid V7 Optical

נסתי למצוא דיונים עליו בעבר אבל לא מצאתי

עריכה אחרונה על ידי Shahar Matana
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בטח כבר דברו על המוצר הזה

מה אתם אומרים על המוצר הזה Chemical Guys WAC_808_16 Hybrid V7 Optical

נסתי למצוא דיונים עליו בעבר אבל לא מצאתי

שווה קריאה גם כיום.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?533960-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-QUICK-Detailer&highlight=BSD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל ??...

ודבר שני הוא נועד לייבוש מהיר וברק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכימיקל גייז ^^ מוצר שהוא נטו מבריק את הרכב לשבוע שבועיים עם יכולות הידרופוביות נחמדות שמחזיקות את אותו הזמן, לא יושב טוב על ציפויים כי הוא משנה את התנהגות החומר שלהם.

אישית ממליץ לבצע פוליש, ציפוי קרמי ושלום על ישראל.

רק לא לשטוף במכונות שטיפה אחרת כל הציפוי עליו השלום.

לגבי ציפויים, הציפוי הקרמי מחזיק אצלי מעל לשנה לבנתיים, אמנם צריך לחדש.

פוליש איכותי וכבד מתחיל מהמחירים שנקבת בהם, אם אין צורך בפוליש כזה ניתן לעשות פוליש עדין בלבד, לי זה עדיין עלה סביב ה 1500 ש"ח לרכב קטן מאוד (אופל אדם), המחיר לא היה כולל את הציפוי שהבאנו בעצמנו.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכימיקל גייז ^^ מוצר שהוא נטו מבריק את הרכב לשבוע שבועיים עם יכולות הידרופוביות נחמדות שמחזיקות את אותו הזמן, לא יושב טוב על ציפויים כי הוא משנה את התנהגות החומר שלהם.

אישית ממליץ לבצע פוליש, ציפוי קרמי ושלום על ישראל.

רק לא לשטוף במכונות שטיפה אחרת כל הציפוי עליו השלום.

לגבי ציפויים, הציפוי הקרמי מחזיק אצלי מעל לשנה לבנתיים, אמנם צריך לחדש.

פוליש איכותי וכבד מתחיל מהמחירים שנקבת בהם, אם אין צורך בפוליש כזה ניתן לעשות פוליש עדין בלבד, לי זה עדיין עלה סביב ה 1500 ש"ח לרכב קטן מאוד (אופל אדם), המחיר לא היה כולל את הציפוי שהבאנו בעצמנו.

תגיד לי מה זה בכפפה הירוקה של הקוריאני שעלה הרבה בפורם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2186 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...