Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 החדשה: בנזין או דיזל?

yoavmelamed
שימו לב! השרשור הזה בן 2190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אחרי סקר שוק אינטנסיבי וארוך, החלטתי שאני רוצה לקנות פיג'ו 3008 חדשה ברמת גימור פרימיום.

עשיתי נסיעת מבחן על דיזל פרימיום והאמת - היה מצוין:

המנוע הרגיש לי חזק מספיק, "רעש הדיזל" המפורסם לא הפריע לי בזכות בידוד רעשים מעולה בתא הנוסעים והתחושה הכללית הייתה נהדרת.

לחבר יש 3008 טורבו בנזין ונסעתי גם עליה. מרגישה קצת (ובאמת שקצת) יותר חזקה ומן הסתם היא יותר שקטה.

אני נורא מתלבט מה כדאי לקנות

אני נוסע בממוצע 20K ק"מ בשנה

מצד אחד, הדיזל זול ב 10K ש"ח מהבנזין, הוא משתייך לקבוצת זיהום 4 (!!) ועושה בממוצע ליטר ל 17 ק"מ (מדוד ולא יצרן) שזה מטורף!

מצד שני, מנועי הדיזל פחות פופולאריים בארץ ופחות סחירים, נחשבים מנועים קצת יותר פרימיטיביים והטיפולים שלהם יותר יקרים.

כיוון שה 3008 אמנם חדשה אך יחידות ההנעה שלה דומות מאד לצורה הישנה, הייתי שמח לשמוע את התרשמותכם והמלצותיכם

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא חושב שרכבים צרפתיים עם מנועי דיזל ועם קילומטראז' ממוצע של 20 אלף בשנה פחות סחירים מאשר רכבי בנזין מקבילים.

גם ההפרש במחירי הטיפולים זניח יחסית לחסכון ( בזכות צריכת סולר ) של רכב דיזל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, מנועי הדיזל פחות פופולאריים בארץ ופחות סחירים, נחשבים מנועים קצת יותר פרימיטיביים והטיפולים שלהם יותר יקרים.

מנועי הדיזל לא בהכרח פחות סחירים, תבדוק את הרנו פלואנס/מגאן - דגמי הדיזל סחירים יותר מדגמי הבנזין המקבילים.

מהיכן התובנה שמנועי דיזל פרימיטיביים ביחס לבנזין? הפוך, מנועי הבנזין הזרקה ישירה מבוססים על טכנולוגיה של מנועי דיזל הזרקה ישירה...

מנועי הדיזל של פיג׳ו מצוינים וגם יצרנים אסייתים (יונדאי כדוגמה) השתמשו בהם עד שהגיעו ליכולת פיתוח עצמית.

אם דגם הדיזל זול יותר וחסכוני יותר ועונה לצרכיך, אני לא מבין היכן הדילמה? אני הייתי בוחר בדיזל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית הדיזל משתלם קצת יותר,מבחינת ביצועים ואופן פעולה {ונסיון רב עם הבנזין מצידי} הייתי מעדיף את הבנזין,זה מנוע חזק שמטפס בטורים במהירות,וגם חסכוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיוטה, כשצריכה לייצר רכב דיזל ,פשוט מתקינה מנוע של סיטרואן. החל ממסחריות וכלה בפרטיות . גם וולבו ,מזדה ופורד.

לא בכל הדגמים אבל זה קורה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

קודם כל - תודה רבה על התשובות!

רק לצורך השאלה אני מוציא רגע את מחיר הרכב החוצה מהמשוואה

נניח שהדיזל והבנזין היו עולים בדיוק אותו הדבר

אם כל החצים מצביעים לכיוון הדיזל, מדוע לקחת את הבנזין? כלומר, האם יש בכלל יתרונות לבנזין על הדיזל? ואם כן, מהם?

זה נטו "יותר שקט" ו "יותר כוח סוס" (שגם כאן אני מנסה להבין את היתרון כיוון שלדיזל מומנט גדול משמעותית) ?

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למנוע הבנזין יתרון בביצועים וברמת העידון והשקט, למנוע דיזל ויברציות מורגשות יותר. אם לנסיונך ההבדל אינו משמעותי, לא חושב שיש שאלה בכלל. לענין הביקוש ביד שניה, למנועי דיזל מאריכי ימים וחסכוניים יש יתרון על מנועי בנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם סחירות היא פקטור כל כך משמעותי לך, אני לא חושב שהבחירה שלך נכונה.

יש לא מעט רכבים טובים פחות טובים יותר, באותה רמת מחיר, שצפויים לתת לך סחירות עדיפה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל... גם אני עברתי לדיזל ואני ממש מרוצה, צריכת דלק טובה יותר עלות הדלק נמוכה (לא קריטי) הטיפול עולה אותו הדבר רק שהמרחק בין טיפול לטיפול רחוק יותר. והרעש? אני אוהב דיזל.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 דיזל 0 ק"מ

(לדעתי ההנחה שנותנים לא מספיק גבוהה בכדי להצדיק רכישה בערוץ הזה)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהתמחור של הדיזל מצויין ושל הבנזין יקר יותר ללא הצדקה של ממש.

האבסורד הוא שב 5008 מחיר שתי הגירסאות זהה.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...