Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעה באופנוען. האם אני צריך עורך דין (הכותרת נערכה)

שימו לב! השרשור הזה בן 2150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

לפני 4 שנים פגעתי באופנוע תוך כדי פניה לחניה הוא הגיע בנתיב הנגדי, כנראה במהירות גבוהה ועקף מונית כך שלא הבחנתי בו. האופנוען עף באוויר אך כיוון שהספקתי לבלוק הפגיעה בו היתה מוגבלת.

בכל מקרה הוא התפנה למיון לבדיקות ועבר סדרת פיוזטרפיה.

תבעתי את חברת הביטוח שלי בדבר הנזקים ברכב שלי מהפגיעה, וחברת הביטוח החליטה לנסות לתבוע נזקים מהאופנוען כיוון שלא היה לו ביטוח. הוא לקח עורך דין, וחברת הביטוח הפסידה בתביעה.

כנראה לאחר זמן מה שהגיעו תוצאות המשפט, הנהג הנפגע החליט לתבוע אותי ואת חברת הביטוח "מכוח תביעת הנזקין-"הפקודה". על סך 30 אלף שח בגין נזקים לאופנוע ולנפגע כתוצאות מפגיעות גוף.

היום אני לא מבוטח באותה חברת ביטוח. השאלה היא מומלץ שאקח עורך דין כדי שלא אפגע אישית או שחברת הביטוח מייצגת אותי בסיפור?

תודה מראש

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה לא לגמרי ברור אבל מה שאני מבין הוא שמדובר בעניין נפרד - נזקי גוף. עקרונית הוא צריך לתבוע אותם מביטוח החובה שלו. אבל יתכן שהוא מעדיף לתבוע אותך. עליך להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך, הביטוח שלך אמור לכסות אותך 7 שנים מהארוע (זאת כיון שמדובר בצד ג'. בתביעה שלך נגד הביטוח ההתישנות חלה אחרי 3 שנים). כמובן שמדובר בפוליסה שהיתה בתוקף באותו זמן, אנימקוה ששמרת אותה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על התשובה . הוא מעדיף לתבוע אותי ואת הביטוח שלי, כי לא היה לו ביטוח חובה. והוא תובע גם על נזקים לאופנוע וגם נזקי גוף. אבדוק מול הסוכן ומול העורך דין של חברת הביטוח שקרא לי להעיד בזמנו לטובת חברת הביטוח, והפסדנו במשפט (העדר ראיות וסיטואציה שעל הנייר משחקת לרעתי)

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה לו ביטוח חובה, הרי שהוא ביצע עבירה -האם תביעה של משטרת תנועה הייתה מעורבת בעניין? אם לא היה ביטוח, קרוב לוודאי שגם לא היה רישוי בתוקף. האם זה נבדק במהלך חקירת התנועה? האם יש ממצאי בוחן תנועה בתיק? מדבריך משתמע שמדובר בתביעת נזיקין בלבד, ללא התייחסות לצד הפלילי (תעבורתי).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך עו"ד. אם אתה מופיע אישית כנתבע אתה שולח הודעת צד ג' לביהמ"ש וטוען שכל סכום שיפסק כנגדך צריך להיות משולם ע"י המבטח. זה כדי למנוע מצב שביהמ"ש יפסוק כנגדך אישית ותצטרך לתבוע את הסכום אחרי כן מהמבטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה לו ביטוח חובה, הרי שהוא ביצע עבירה -האם תביעה של משטרת תנועה הייתה מעורבת בעניין? אם לא היה ביטוח, קרוב לוודאי שגם לא היה רישוי בתוקף. האם זה נבדק במהלך חקירת התנועה? האם יש ממצאי בוחן תנועה בתיק? מדבריך משתמע שמדובר בתביעת נזיקין בלבד, ללא התייחסות לצד הפלילי (תעבורתי).

ניתן לעורך הדין של חברת הביטוח לתקוף אותם על זה. כשהמקרה קרה לא הוזמן בוחן תנועה ולא עורבה משטרת תנועה. נלמד להבא את הלקח.

2PAC תודה, מצאתי את מסמכי הביטוח צד ג (חובה ישן לא הצלחתי למצוא אבל יש לי את מספר הפוליסה, אז אני מניח שאוכל להשתמש בזה)

חושב שלשלוח להם דואר רשום בצירוף המסמכים של הביטוח ומכתב שלי/הצהרה שלי, זה מספיק לבית המשפט כדי שלא יתבעו אותי אישית . מקווה מאוד שכן, אבל נראה לי ששווה להתייעץ עם מומחה בתחום שלא יקרה לי מצב שזה לא יתפוס.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגרמו לבעל האופנוע שני נזקים

אחד נזק רכוש לאופנוע. את זה צריכה לכסות חברת הביטוח רכוש שלך.

השני נזק הגוף שנגרם לו, את זה צריכה לכסות חברת הביטוח חובה שלך.

בכל מקרה נזק גוף לא תובעים על פי פקודת הנזיקין אלא לפי חוק הפלת"ד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

נראה לי שאתה עושה קצת סלט. תביעת נזקי גוף לא יכול להיות מוגשת ביחד עם נזקי רכוש בד"כ.

בכל מה שקשור לנזקי הגוף (נזקים גופניים/נכויות ונלווים כגון היעדרות מעבודה כתוצאה מהפגיעה), חברת הביטוח שלך אמורה לכסות אותך וכל עוד לא היתה בעיה עם הפוליסה או עם הרישיון שלך אין לך מה לדאוג (צורפת כנתבע כי אתה הנהג וככה מגישים תביעות).

בכל מקרה, הייתי פונה לחברת הביטוח לוודא איתם שאכן אין בעיה בפוליסה (כמובן לא לשאול את זה) ושהם העבירו את התיק לעורך דין שייצג אותם וגם אותך (בד"כ עורכי דין שונים מתעסקים ברכוש ובתביעות גוף אז לא בהכרח אותו עורך דין מההליך הקודם).

בנושא נזקי הרכוש (אם קיימים, הכוונה לנזקים לאופנוע עצמו), פה נכנסת שאלת האחריות/אשמה. אם אתה אשם בתאונה והיא נגרמה באשמתך (מבחינת חוקי התנועה) הרי שאתה צריך לשלם לו את הנזקים שנגרמו לאופנוע.

מה עוד שחברת ביטוח שלך תבעה אותם והפסידה, אז יכול להיות שאין לו עילה עכשיו (אם הנזקים שלו עלו באותה תביעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

נראה לי שאתה עושה קצת סלט. תביעת נזקי גוף לא יכול להיות מוגשת ביחד עם נזקי רכוש בד"כ.

בכל מה שקשור לנזקי הגוף (נזקים גופניים/נכויות ונלווים כגון היעדרות מעבודה כתוצאה מהפגיעה), הפוליסה הרוולנטית היא ביטוח החובה שלך ולכן חברת הביטוח שלך אמורה לכסות אותך וכל עוד לא היתה בעיה עם הפוליסה או עם הרישיון שלך אין לך מה לדאוג (צורפת כנתבע כי אתה הנהג וככה מגישים תביעות).

בכל מקרה, הייתי פונה לחברת הביטוח לוודא איתם שאכן אין בעיה בפוליסה (כמובן לא לשאול את זה) ושהם העבירו את התיק לעורך דין שייצג אותם וגם אותך (בד"כ עורכי דין שונים מתעסקים ברכוש ובתביעות גוף אז לא בהכרח אותו עורך דין מההליך הקודם).

בנושא נזקי הרכוש (אם קיימים, הכוונה לנזקים לאופנוע עצמו), הפוליסה הרוולנטית היא ביטוח צד ג' שלך ופה נכנסת שאלת האחריות/אשמה. אם אתה אשם בתאונה והיא נגרמה באשמתך (מבחינת חוקי התנועה) הרי שחברת הביטוח שלך צריכה לשלם לו את הנזקים שנגרמו לאופנוע.

מה עוד שחברת ביטוח שלך תבעה אותם והפסידה, אז יכול להיות שאין לו עילה עכשיו (אם הנזקים שלו עלו באותה תביעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כיוון שהקטנוע לא היה מבוטח בביטוח חובה, כל נושא הפלתד לא רלוונטי והכל נופל לתחום הנזיקין. אז אם הוא תובע גם נזקי גוף וגם רכוש ייתכן וצריך להוציא הודעת צד ג' גם לחובה וגם לצד ג'.

גם אם לא צריך עורך דין לייצוג, ייתכן ושווה לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד כדי לקבל הדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגרמו לבעל האופנוע שני נזקים

אחד נזק רכוש לאופנוע. את זה צריכה לכסות חברת הביטוח רכוש שלך.

השני נזק הגוף שנגרם לו, את זה צריכה לכסות חברת הביטוח חובה שלך.

בכל מקרה נזק גוף לא תובעים על פי פקודת הנזיקין אלא לפי חוק הפלת"ד.

תודה לכולם על התשובות המקצועיות, צירפתי קובץ PDF של כתב התביעה. בעמוד האחרון חוץ מהנזקי גוף תובע גם על האופנוע (חוץ מהפלסטיקה הוא לא נפגע, אבל ניתן לביטוח להלחם על הכסף שלהם). בדוח הרפואי שצורף יצא יותר בריא מהתאונה ממה שהיה לפניה, לחץ דם של ספורטאי אולימפי :wink:.

tvia.pdf

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי וואי

פנה לשתי חברות הביטוח שלך זו של הרכוש וזו של החובה, כדי שיתגוננו מפני התביעה בשמך ובשמם.

והגש הודעה לצד ג' לשתיהן באמצעות עו"ד מטעמך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שעמוד הראשון בחלק של מהות התביעה כתוב נזקי גוף ולכן הוא לא יכול לתבוע גם נזקי רכוש.

כמו שאמרתי, פניה לחברת הביטוח חובה שלך לוודא שקיבלו את כתב התביעה ושהם מתכוונים לייצג אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי וואי

פנה לשתי חברות הביטוח שלך זו של הרכוש וזו של החובה, כדי שיתגוננו מפני התביעה בשמך ובשמם.

והגש הודעה לצד ג' לשתיהן באמצעות עו"ד מטעמך.

יום ראשון מטפל בזה

מנסה להמנע מלהשתמש בעורך דין פרטי, חושב שחברת הביטוח תנסה להפיל עלי את התיק, בגלל זה?

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבירות נמוכה ובדרך כלל חברת הביטוח נכנסת לנעליך.

וכדי להימנע מלהוציא הודעה לצד ג' (לחברת הביטוח שלך ) תבקש במקום זאת לקבל מהם בכתב מסמך כי הם לוקחים עליהם את התשלום שייפסק , ככל שייפסק גם נגדך.

היה ולא תקבל מסמך כזה וכדי לישון טוב בשלושים השנה הקרובות , הייתי משקיע כמה לירות כדי להוציא הודעה לצד ג' על ידי עורך דין מטעמך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...