Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כאבי גב - כיוון נכון של הכיסא

MrCola
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם וערב טוב.

בדרך כלל באוטו שלי הכיסא הוא עד הסוף אחורה, והכיסא בזווית של בערך 60 מעלות, בפועל אני יושב רגיל ויש מרווח ביני לבין המושב כך שהמושב לא באמת תומך בגב אבל התרגלתי לנהוג ככה...לא יודע למה אבל ככה התרגלתי לנסוע ובגלל שהייתי נוסע קצת (מקסימום שעה ביום) אז זה לא הפריע לי ולא היו לי כאבי גב.

לפני כשבועיים התחלתי לעבוד בחברת השכרה, מה שדורש ממני כ5 שעות נהיגה ביום רק בעבודה וכל 20 דקות החלפה של רכב, כך שיוצא שאני נוהג 5 שעות ביום על 15 רכבים שונים ללא כיוון נכון של הכיסא וזה גורם לי לכאבי גב נוראיים.

יוצא שאני נוהג כל יום כ7 שעות של נטו נהיגה, 5 בעבודה ו2 בבית, על המון רכבים שונים בזמן שאינני יודע איך לכוון את המושב נכון כך שיהיה הכי בריא לגב וכמובן לעשות זאת בזמן הקצר ביותר ולכן מבקש את עזרתכם.

אגב אני בן 21 ולהתחיל עם בעיות גב בגיל כזה זה פחות מתאים לי...

תודה רבה לעונים והמשך אחלה ערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מנוס מלכוון מושב נהג כמו שצריך, זה מלווה בזווית משענת הגב, מרחק מהדוושות, גובה מושב, הגה וכיוון מראות.

אני מבין שאתה צריך לעשות את זה בזמן המהיר ביותר אבל גם אין פתרון קסם.

לוקח לי בערך 2 דקות לכוון לעצמי את המושב ברכב שלי אחרי שחברה שלי נוהגת (אני 1.80 100 קילו והיא 1.54 50 קילו, ההבדל הוא תהומי בין הסדר שלי לשלה) אז אני מדמיין שברכב שלא מכירים הכל (למרות שברובם זה דיי אותו דבר) ושלחוצים בזמן יהיו כאבי גב תוך וויתור על זווית נהיגה מתאימה.

או שתיקח לך דקה-שתיים לכוון כמו שצריך את המושב (לפחות שיהיה כמה שיותר נוח) או שתסבול מכאבים ונזקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה אך שוב, עד עכשיו הייתי מכוון הכל אך כנראה שהכיוון שאני רגיל אליו הוא סבבה אם נוהגים שעה ביום אך מכיוון ששעות הנהיגה שלי עלו דרסטית ולמרות שאני מכוון את הכיסא בכל רכב התחילו להיווצר לי כאבי גב איומים, הבנתי שאני פשוט מכוון הכל לא נכון ושאני צריך למצוא זווית "בריאה" יותר לגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנוחת נהיגה בשיא הפשטות:

1. שב עמוק בתוך המושב, לא על המושב.
  2. קרב את המושב לחזית הרכב כך שתוכל ללחוץ על כל הדוושות (כולל הדוושה המתה משמאל) עד סוף המהלך עם ברך כפופה קלות. את בדיקת דוושת הבלם יש לבצע מספר פעמים, וכשהרכב מונע.
  3. הזקף את גב המושב, מבלי להגיע לזווית ישרה לגמרי.
  4. כוון את זווית ההגה ומרחקו ממך (במידת האפשר) כך שיהיה נוח לאחיזה: על הידיים האוחזות בהגה להיות נמוכות מגובה הכתף.
  5. כוון את גובה המושב כך שעיניך יהיו בקו השליש העליון של השמשה.
  6. כוון את זווית בסיס המושב (אם ניתן) כך בלחיצה מלאה על דוושת הבלם תוכל לדחוק את אצבעות היד בין הירך לבין המושב. בדוק מחדש שתפעול הדוושות לא נפגע.
  7. התאם את גובה ההגה ודאג שניתן יהיה לראות את לוח המחוונים בקלות.

בדיקה סופית: וודא שאתה יכול לכופף את כף היד על גבי חלקו העליון של ההגה ללא מתיחת היד ומבלי להשעין את השכמות קדימה. אם זה לא עובד - נסה לכוון מחדש את ההגה; אם זה לא עובד - נסה להזקיף את משענת הגב יותר; אם לא די בכך - קרב את המושב עצמו קדימה, ובדוק לאחר מכן שתפעול הדוושות לא נפגע.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה של חן מלאה ומדויקת, אבל אני בספק אם תצליח להתמיד בכוונון כשאתה עובר ללא הרף ממכונית למכונית כחלק מהעבודה. כך או כך, תעבור לתנוחה זקופה, כמעט 90 מעלות בתור התחלה (רק לא "תנוחת הקוף" שתיארת בהתחלה) ובמקביל חזק את הגוף ואת הגב באמצעות פעילות ספורטיבית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעה לתנוחת נהיגה נכונה במהירות ובקלות:

התחל בכיוון גובה המושב:

כוון את גובה המושב עד למצב שבו גם מרפק ימין נשען בנוחות על משענת היד המרכזית וגם מרפק שמאל נשען על משענת דלת שמאל.

כך יש תמיכה לידיים ואתה פחות מאמץ את הידיים והגב כאשר אתה מחזיק את ההגה.

לאחר מכן כוון את מרחק המושב:

הוצא את ההגה עד סופו.

כוון את משענת המושב לזווית הנוחה לך (בדרך כלל 60 מעלות בערך זה בסדר).

שב צמוד למושב לרבות שכמות צמודות למשענת.

הושט יד ימין קדימה עד שהיא תהיה ישרה וקרב את המושב קדימה לכיוון ההגה עד שפרק כף היד יהיה בדיוק על החלק העליון של ההגה.

זהו סיימת.

עדיין יש הרבה מדי רכבים שלא מתוכננים נכון ולא ניתן לסגל בהם תנוחת נהיגה נכונה, בדרך כלל משום שבתנוחה הנ״ל רגל ימין נתקעת בחלקי דשבורד או חלקים של הקונסולה המרכזית ואז אין ברירה אלא לשבת רחוק מדי מההגה (במצבים כאלה ניתן להתפשר ולהרים קצת את משענת הגב דבר שגורם לקירוב הידיים לכיוון ההגה ומשפר את המצב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש סיכוי טוב שאתה מחפש פתרון לבעיה במקום הלא נכון.

בגיל כ"כ צעיר רוב הסיכויים שכאבי הגב שלך באים מתוך חוסר פעילות גופנית ושרירי זוקפים חלשים.

ממליץ לך להתחיל לעשות כושר ותרגילי חיזוק לגב ולשרשרת האחרוית ואתה תראה איך הכאב משתפר פלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנוחת נהיגה בשיא הפשטות:

[*]כוון את זווית ההגה ומרחקו ממך (במידת האפשר) כך שיהיה נוח לאחיזה: על הידיים האוחזות בהגה להיות נמוכות מגובה הכתף.

אם אעשה את זה בצירוף כל מה שכתבת, לא אוכל לסובב את ההגה כי הוא יהיה בתוך הרגליים שלי (ואני נוהג ברכב מרווח)... משונה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה שכך יקרה. ההגה אמור להיות בגובה של מספר סנטימטרים מתחת לגובה הכתף, וזה מתוך הנחה שאתה אוחז בו בערך על הקוטר שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה שכך יקרה. ההגה אמור להיות בגובה של מספר סנטימטרים מתחת לגובה הכתף, וזה מתוך הנחה שאתה אוחז בו בערך על הקוטר שלו.
גיר ידני, רגל שמאל תמיד תפגוש את ההגה, אני בחור גדול עם רגליים עבות, היום ניסיתי את זה באוקטביה ובאמת לא מפריע, אבל לו היה מדובר ברכב ידני הייתי מתנגש בהגה בכל העברת הילוך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבעיה במרחק של המושב מהדוושות?

אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ על דוושת המצמד עד הסוף עם ברך כפופה קלות: אני מדבר על זווית של 120-150 מעלות בברך. בחיים לא שמעתי על מישהו שיש לו מחסור במקום לרגליים עקב ההגה במצב זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיל כ"כ צעיר רוב הסיכויים שכאבי הגב שלך באים מתוך חוסר פעילות גופנית ושרירי זוקפים חלשים.

בדיוק ההפך.

בגיל כל כך צעיר יותר סביר שהבעיה היא בגלל הישיבה הלא טובה, בייחוד לפי התיאור של פות"ש.

פות"ש, אני הייתי עושה בדיוק מה שחן עשה עם כל רכב שהייתי מחליף, על רכבים שוברי גב בהגדרה. זה עבד מעולה. אני עד היום יושב כמעט 90 מעלות, אבל לא ב-90.

יחד עם זאת, ספורט זו בהחלט המלצה טובה, לא רק לארקטורים, אלא למניעה של הרבה בעיות רפואיות ובעיות גב תחתון בפרט.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבעיה במרחק של המושב מהדוושות?

אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ על דוושת המצמד עד הסוף עם ברך כפופה קלות: אני מדבר על זווית של 120-150 מעלות בברך. בחיים לא שמעתי על מישהו שיש לו מחסור במקום לרגליים עקב ההגה במצב זה.

כן, אני יושב במנח כזה ועדיין.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...