Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שהוכרז כטוטאלוס

שימו לב! השרשור הזה בן 2146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

לצערי הורי עברו תאונה, לאחר החלטת השמאי והמוסך הוכרז כטוטאלוס.

יש לי מספר שאלות אשמח אם תוכלו לענות עליהן:

1. האם לאחר ההכרזה כמושבת, האם מגיע החזר יחסי על דמי הביטוח הנותרים? חשוב לציין שהתאונה באשמת צד ג', כך שאנחנו לא תובעים את המקיף.

2. הרכב נלקח בהלוואה, כרגע קיים הפרש של כמעט 30 אלף בין שווי הרכב להלוואה, האם כרגע, בשל המצב, הורי צריכים לשלם על אוויר בגלל טעות של אדם אחר? מה קורה במצב כזה?

3. כרגע שיש רכב אחר בבית, האם הם חייבים לקחת את הרכב החלופי או שאפשר לקבל החזר כספי במקום?

אשמח לעזרה לשאלות אלו, תודה.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. כן.

2. ההלוואה לא נמחקת. צריך להמשיך לשלם עליה. מדמי הביטוח אתה אמור להיות מסוגל לרכוש רכב דומה לרכב שנהרס ואז המצב חוזר לקדמותו.

3. בעיקרון לא. אבל שווה לך לבדוק בפוליסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוריך הולכים לרכוש רכב במקום הרכב שנפגע בתאונה, מקפיאים את הביטוח עד לרכישת הרכב האחר, אפשר כמובן לקבל החזר הוא כמעט יחסי.

אתה זכאי לקבל גם החזר יחסי של אגרת הרישוי השנתי.

אם הרכב משועבד להלוואה, חלק מן הכסף בגובה יתרת ההלוואה ילך לבנק/לגורם הממן ורק היתרה תועבר להוריך.

אפשר לנסות לקבל החזר כספי על אי ניצול ההטבה של רכב חליפי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מעלה שוב את הפוסט,

אני רוצה לרכוש מהכסף של הביטוח רכב, היות ויש הפרש של 30 אלף שקל לטובת ההלוואה (גובה יתרת ההלוואה גבוה מהחזר הביטוח)

עכשיו הבעיה, הבנק לא מסכים שאשתמש בכסף הזה לקנות רכב, מה אני אמור לעשות? ההכסף יכסה חלק מההלוואה, אשאר בלי רכב ועם חוב 30 אלף שאמשיך לשלם על אוויר?

האם יש פתרון לסיטואציה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיצויי הביטוח הם של הבנק - ואם ערך הרכב גבוה מחובך לבנק ההפרש הוא שלך.

תצטרך לקחת הלוואה חדשה.

אתה לא משלם עם אויר - אתה מחזיר הלואה שנטלת, כסף שאינו שלך. אם הבנתי אותך נכון סכום ההלואה כעת גבוה מערך הרכב שקיבלת מהביטוח, מוזר בעיני אם מדובר בהלואה שהרכב משמש לה כמשכון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהרכב נלקח בהלוואת בלון ל5 שנים , כאשר 30% משווי הרכב משולם בסוף התקופה . במצב כזה לאחר שלוש שנים יתכן כי מחירון הרכב ירד כך שהתשלום מהביטוח לא מכסה את כל ההלוואה. אני סקרן לדעת באיזה רכב מדובר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באופל זאפירה 16'

הלוואה נלקחה לפני שנתיים (+3 חודשים) על סך 171K (אכן בלון), כעת החזר הביטוח עומד על 96K (הייתה ירידת ערך לפני שנה על סך 8K בערך) כאשר ההלוואה רחוקה כמו שאמרתי כ-30K מעל,

נכון שההלוואה נלקחה והכסף לא שלנו, אבל כאשר הרכב היה בשימוש זה לא אותו דבר אני מקווה שתסכימו איתי.

העניין לא פשוט ומדיר שינה מאיתנו, האם יש לזה פיתרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אני לא חושב שיש לזה פיתרון פשוט, בטח לא בכיוון שאתה מחפש.

מנקודת מבטו של הבנק, הוא נתן לך כסף, והוא רוצה אותו בחזרה. לא באמת אכפת לו אם עשית או לא עשית תאונה ובאשמת מי. נשמע שהרכב היה משועבד לבנק, ולכן, ברגע שאין רכב, הבנק איבד את הבטחונות שלו להחזר ההלוואה. מבחינת הבנק, הלוואה עם שעבוד והלוואה בלי שעבוד הן שונות.

תכלס, קודם היה לך חוב גבוה ונכס ששווה פחות ממנו, ועכשיו בעצם נשארת עם ההפרש בין החוב לשווי הנכס. בכל מקרה, ברגע שהיית מגיע לסוף ההלוואה העניין היה מתפוצץ, ככה שבסה"כ אתה נאלץ להתמודד עם הבעיה האינהרנטית בעסקה הזו מוקדם יותר מהצפוי.

היתרון היחידי הוא שהצלחת לקבל מחירון על זאפירה, שזה ממש לא פשוט.

לדעתי, בפעם הבאה מומלץ לחפש רכבים זולים יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנתי בענינים משפטים , לפי ההגיון שלי אתם לא אשמים באובדן הרכב , ובמידה וזה לא היה קורה הייתם פשוט ממשיכים לשלם לבנק כרגיל במקום לשלם לו את הפיצוי של הביטוח . ממה שאני מבין הבנק מסרב לאפשר לכם לקנות רכב חלופי עם הפיצוי ולשעבד אותו לבנק , כך שאתם ממשיכים לשלם את ההלוואה והרכב החלופי משמש כערבון.

השאלה אם במצב הנתון אפשר להעביר את הנושא הזה להחלטת בית המשפט או לכל הפחות לאיים על הבנק בתביעה במידה והוא מתעקש לקבל את כספי הביטוח ולא רכב חלופי כערבון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בעצם מהות השאלה,

הרי מה מפריע לבנק שאקח את הכסף הזה ואקנה רכב במחיר הזה (ובמידה ויהיה הפרש הוריד את היתרה מההלוואה) ואשעבד אותו והמצב יחזור להיות אותו דבר, אבל הם לא הסכימו לזה בכל תוקף.

נכון שההלוואה הייתה גבוהה יותר ממחירון הרכב, אבל היה רכב שהיה בשימוש, ועכשיו אין.

מודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הפחות לאיים על הבנק בתביעה במידה והוא מתעקש לקבל את כספי הביטוח ולא רכב חלופי כערבון ?

אני באמת מזדהה עם פות"ש, אבל בוא: אתה באמת חושב שתביעה משפטית (שכנראה תידחה על הסף, תן לי להניח שיש סעיף מאוד ברור בהלוואה לגבי מצב של טוטאל לוס, זה ב-9000% לא הפעם הראשונה שזה קורה) אשכרה תאיים על הבנק?

אני אגיד שוב - הבלון הזה היה מתפוצץ בין כה וכה, הוא פשוט התפוצץ מוקדם מהצפוי. פות"ש צריך ריאליטי צ'ק קצר, ולספוג את ההפרש לאחריו. עם כל הצער שבדבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא כזו:

אתה נותרת ללא רכב ועם חוב של 30K לבנק. אתה רוצה לקנות רכב בשווי X.

קח הלוואה חדשה על סך 30K+X. סגור את החוב של 30K לבנק וקנה רכב ב-X. עכשיו אתה נוהג ברכב (ששוה כרגע X) וחייב לבנק 30K+X.

תיאורטית - אם למשל X הוא בדיוק המחירון של הזאפירה שלך (96K), אתה נמצא בדיוק באותו מצב שבו היית לפני שהאוטו נהרס - נוהג ברכב ששווה כרגע 96K וחייב לבנק 96K+30K.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - אם הוא קונה רכב בשויי X הבנק לא ילוה לו X+30 אלא אם ייתן ביטחונות נוספים. אם הבטוחה היא הרכב ההלואה תהיה X או פחות (וקרוב לודאי פחות). עדיין צריך להחזיר 30 אש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבנו על אופציה כזו, ברור שהיא האפשרות האחרונה שתיהיה, אבל כמה שמדובר בבלון, היא כרגע הלוואה ללא ריבית, וכאמור אם ניקח הלוואה חדשה, לא בטוח שנוכל להשיג תנאי שכזה.

ההבדל הוא שבעוד 3 שנים היינו נשארים עם X כסף שצריך לשלם אבל עם אוטו, עכשיו נשארנו עם 30 אלף ובלי אוטו.

תודה על העזרה, אשמח אם מישהו נתקל בדבר הזה יוכל לזרוק את דעתו, אאעדכן אם ישתנה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת מזדהה עם פות"ש, אבל בוא: אתה באמת חושב שתביעה משפטית (שכנראה תידחה על הסף, תן לי להניח שיש סעיף מאוד ברור בהלוואה לגבי מצב של טוטאל לוס, זה ב-9000% לא הפעם הראשונה שזה קורה) אשכרה תאיים על הבנק?

אני אגיד שוב - הבלון הזה היה מתפוצץ בין כה וכה, הוא פשוט התפוצץ מוקדם מהצפוי. פות"ש צריך ריאליטי צ'ק קצר, ולספוג את ההפרש לאחריו. עם כל הצער שבדבר.

בין פות"ש לבנק ישנו חוזה. פות"ש מתחייב לשלם X למשך תקופה Y ורכב Z משועבד כערבון. כלומר כדאי שהחוזה בין שני הצדדים יתקיים כפי שהוא , שלושת הסעיפים האלה צריכים להתקיים. סעיף Z כתוצאה מכוח עליון (משהו שלא תלוי בפות"ש) כבר לא תקף ולמעשה ישנו הפרה של החוזה שלא באשמתו (פורס מז'ור) , והבנק דורש את כל הכסף בחזרה, ולמעשה החוזה מתבטל.

עכשוו אני לא עורך דין או משפטן , ככה שאני באמת לא יודע להגיד בוודאות אם יש לו צאנס או לא מול הבנק במקרה הנ"ל. מה שכן הוא יוכל לשקול להתייעץ עם עורך דין , יש כאלו שגם מתמחים בתביעות מול בנקים (כן גם בנקים חוטפים תביעות מדי פעם) , ולהחליט איך להתקדם בהתאם.

לצקצק בלשון ולהגיד לא הייתם צריכים לקחת הלוואת בלון , עכשוו תאכלו דשן זה אולי כיף לאמר אבל די מיותר.

עריכה אחרונה על ידי borisYalzin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...