Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש את הקארספורום של הצילום

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 2201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשית לי חשק לעשות star trail במדבר, מעניין אם המצלמות כבר השתפרו בנושא הזה.

אני זוכר שהתקבלה גרעיניות והרבה רעש, כתוצאה מהתחממות של החיישן.

ממה שאני זוכר, כמובן שזה בתלות באורך המוקד ובסוג העדשה/מצלמה.

F 5.6 ומטה - עומק שדה מצומצם.

1/100 מהירות מספיק יציבה בשביל להקפיא את האובייקט בתמונה מתחתיה, כבר אפשר להרגיש ולראות את טשטוש האובייקט בתמונה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1/100 מהירות מספיק יציבה בשביל להקפיא את האובייקט בתמונה מתחתיה, כבר אפשר להרגיש ולראות את טשטוש האובייקט בתמונה.

אמירה לא נכונה, קטגורית.

זה תלוי בווקטור התנועה ובמהירות שלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה צריך להתחיל לחשוב על הכשרה מקצועית. לימוד חובבני יביא אותך רק עד גבול מסויים.

ברור לי לחלוטין, אני רואה את כל התהליך לנגד עיניי, פשוט כרגע אני מעוניין קודם להתמקד בנושא אחד - לימוד חובבני, וקודם כל למצות את מה שאני יכול ממנו. אחרי זה לגמרי יגיע שלב של לימוד מקצועי. פשוט לא כרגע.

אם אתה חושב ש"קטילת" תמונות שלך תביא אותך לאיזשהו מקום אתה טועה..... ביקורת בונה שמותאמת לממדי הצלם יכולה לעזור ולכוון. זה כמו שתביא נהג דריפטים שיקטול בחורציק שהרגע מנסה דריפט ראשון לגלוג לא מוביל לשומקום.

עכשיו כך.

1-אם אתה מעוניין לעבוד בתחום. ואו לחילופין צילום זהו התחביב המרכזי שלך לך ללמוד במקום מקצועי ותקצר תהליכים משמעותית.

2- אם אתה חובב שנהנה לצלם (כמוני) אתה צריך ללמד את עצמך להנות מהתהליך עצמו של הלמידה. תנסה כמה שיותר דברים תצפה בהרבה תמונות תנסה "להעתיק" סגנון עיבוד/קומפוזיציה ולאט לאט תתפתח. לא בטוח שתהיה הצלם הטוב בעולם אבל הנאה מובטחת

(אני בדיוק מנסה לביית פוג'י 56 1.2 פראית 80% לא בפוקוס אבל נהנה מהתהליך:) )

כתבתי "קטילה" בצחוק. ברור לי שאם אני אעלה תמונה והביקורת תהיה "יא אומו!" זה לא יהפוך אותי לצלם יותר טוב.

1. כבר עובד (בערך) בתחום, אבל יש לי את הפריווילגיה של למרוח את הזמן וללמוד בקצב שלי.

2. גם, גם נהנה מהתהליך של הלימוד. ולקבל ביקורת (בשבילי לפחות) ולמחרת לצאת וליישם אותה ולקבל תמונות טובות יותר זה חתיכת כיף לא נורמלי.

עשית לי חשק לעשות star trail במדבר, מעניין אם המצלמות כבר השתפרו בנושא הזה.

אני זוכר שהתקבלה גרעיניות והרבה רעש, כתוצאה מהתחממות של החיישן.

ממה שאני זוכר, כמובן שזה בתלות באורך המוקד ובסוג העדשה/מצלמה.

F 5.6 ומטה - עומק שדה מצומצם.

F5.6 הוא הרבה יותר מדי קטן בשביל מה שאתה רוצה. אבל זה תלוי מאוד בעדשה. בעיקרון רצוי עדשה סופר-רחבה (מתחת ל-20 מ"מ), צמצם הכי פתוח שאפשר ופוקוס שמכוון (בגדול מאוד) לקצת לפני אינסוף.

כדי לעשות סטאר טריילס אתה לא צריך לפתוח צמצם למאתיים שנה כי אתה תשרוף את החיישן ותחרבן את התמונה עם מלא רעש. אתה צריך לעשות הרבה תמונות של 30 שניות עם הפוגה של 10-15 שניות בין תמונה לתמונה כדי לתת לחיישן להתקרר, ואז לחבר את כל הסיפור הזה עם תוכנה (שנקראת באופן די מפתיע - StarTrails).

1/100 מספיק לעצור את רוב התנועה ה"יומיומית" (אנשים, תינוקות, חיות, רוכבי אופניים עירוניים איטיים) אבל מעבר לזה, זה ממש תלוי במהירות של האובייקט ביחס אליך (אם זו ציפור שעפה במקביל אלייך או באלכסון ממך) ובאורך המוקד שאתה משתמש בו (ב-300 מ"מ תצטרך מהירות תריס אחרת כדי שלא יראו תנועה מאשר ב-15 מ"מ).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את הקבוצה : "קבוצת הצילום של גילי" , של הצלם גיל נחושתן.

תבקש ממנו ביקורות לצילומים שאתה רואה לנכון להעלות , אולי הוא יתן לך את המשוב שאתה מחפש.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקארספורום לטעמי עשוי להיות בסיס טוב לתת-פורום באוף-טופיק שיוקדש נטו לצילום ; אולי באמת שווה לתת לזה תקופת הרצה של מס' חודשים. אם הדבר יהפוך לבמה של קרבות אגו והתנגחויות, תמיד אפשר לסגור את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די-ספוט נחרב בגלל שנאת חינם.

די ספוט נחרב כי לחזי היה יותר כוח להלחם מכל מי שהוא עיצבן...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקארספורום לטעמי עשוי להיות בסיס טוב לתת-פורום באוף-טופיק שיוקדש נטו לצילום ; אולי באמת שווה לתת לזה תקופת הרצה של מס' חודשים. אם הדבר יהפוך לבמה של קרבות אגו והתנגחויות, תמיד אפשר לסגור את הפורום.

אפשר להתחיל בקטן בשרשור הזה.

מי הראשון שמוכן להעלות תמונה לביקורת?

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייבים להעלות לפורום, אפשר גם באמצעות לינקים.

אני אספתי מגוון תמונות שלי ל-500px, שזה אתר די קיקיוני בתור רשת חברתית, אבל לפחות הוא שומר על התמונות באיכות גבוהה ומציג אותן באופן יפה (מה גם שלא חיפשתי רשת חברתית, אחרת הייתי פותח אינסטגרם).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...