Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש את הקארספורום של הצילום

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנה-תיים האחרונות אני מוצא את עצמי צולל יותר ויותר עמוק לתחום הצילום, זה תמיד היה תחביב ומאז שאני זוכר את עצמי הייתה מצלמה כזאת או אחרת לא רחוק ממני, אבל תמיד זה היה על אש קטנה.

אני קורא מלא טקסטים ולומד המון מסרטונים, אבל ממש מתחילה לעצבן אותי החד-כיווניות של השיטה הזאת.

קבוצות פייסבוק ישראליות לא מעניינות אותי, אני חבר בכמה כאלה וכל הביקורות שאני רואה הן "שיייאאאאאאאוווווו איזה מהמם!!! מושלמת אחת!" ולמצוא ביקורת עניינית וקונקרטית נדיר יותר מדוב קוטג שנוהג בG קלאס AMG.

התחלתי לחפש פורומים של צילום, ומהר מאוד הגעתי למסקנה שבארץ - שוב - ההיצע מוגבל מאוד.

עברתי לאנגלית, אחרי סינון ראשוני התמקדתי בפורום של DPReview.

מישהו יכול לאשר או לבטל את הבחירה? להמליץ על פורום חי ופעיל אחר? רצוי (מה זה רצוי, חובה) עם פורום ביקורת רציני וקהילה טובה?

בקיצור - כמו פה, רק לצילום. מי מכיר?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בזמנו היתי המון ב d-spot.co.il

זה ממש ה CF של הצילום

מצד שני בדיקה מהירה מעלה שהוא כנראה לא פעיל יותר :-(

dp נחשב "ה"אתר בנושא צילום אבל בעקרון אני פחות מסתובב בפורומים שלו כי היה נראה לי תמיד שהם בעיקר טכנים והנושאים האלה פחות עיניינו אותיאבל אולי אני טועה ובגדול (ז"א חשבתי שהמון שם זה דיונים על שמועות מה יהיה למי בדגם הבא ועוד), אני משתמש בו בעיקר בתוך ה GO TO כשאני מחפש ציוד.

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לחפש קבוצות לפי נושאי הצילום המעניינים אותך או הפורמט, או היצרן. הבן שלי מצא קבוצות פייסבוק\ואטסאפ סבירות שמוקדשות לפורמט ה-MFT בו הוא מצלם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את האתר של יוסי קרמר (שמשום מה קורא לעצמו TED). הוא היה דמות פעילה מאוד ב-d-spot עד שהקים אתר עצמאי וחלק מאנשי d-spot פעילים אצלו באתר.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו היתי המון ב d-spot.co.il

זה ממש ה CF של הצילום

מצד שני בדיקה מהירה מעלה שהוא כנראה לא פעיל יותר :-(

dp נחשב "ה"אתר בנושא צילום אבל בעקרון אני פחות מסתובב בפורומים שלו כי היה נראה לי תמיד שהם בעיקר טכנים והנושאים האלה פחות עיניינו אותיאבל אולי אני טועה ובגדול (ז"א חשבתי שהמון שם זה דיונים על שמועות מה יהיה למי בדגם הבא ועוד), אני משתמש בו בעיקר בתוך ה GO TO כשאני מחפש ציוד.

נכנסתי עכשיו לDספוט ומסתבר שהפורום שלהם בכלל לא פעיל (העמוד לא עולה) ופיסת התוכן האחרונה באתר בכלל היא מ2013. אז אני מניח שז"ל.

DP באמת נראה כמו חתיכת פצצה לפרצוף במבט ראשון, אני מנסה להבין אם יש איזו דרך קלה לנווט בכל ערימות המידע שיש שם או שפשוט זה מה יש.

אמנם לא פורום אבל יש לך קבוצה בפייס בשם צלמים בתחילת דרכם

נסה לחפש קבוצות לפי נושאי הצילום המעניינים אותך או הפורמט, או היצרן. הבן שלי מצא קבוצות פייסבוק\ואטסאפ סבירות שמוקדשות לפורמט ה-MFT בו הוא מצלם.

קבוצות פייסבוק הן לא הכתובת. ופחות מעניין אותי תחום מסוים כמו שאני רוצה להתחבר לקהילה פעילה. לא רוצה ליפול לתוך קן של פאנבוייזם, אלא לדבר על צילום באופן כללי.

תנסה את האתר של יוסי קרמר (שמשום מה קורא לעצמו TED). הוא היה דמות פעילה מאוד ב-d-spot עד שהקים אתר עצמאי וחלק מאנשי d-spot פעילים אצלו באתר.

בודק, תודה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DPreview הוא אנציקלופדיה. בעיקר מקום ללמוד על הציוד ולקרוא ביקורות. לא נכנסתי לפורומים שלהם, ונדמה לי שיש גם איזה יתרון לפורום או קבוצות ישראליות, עם התיחסות מקומית. הרי בדיוק כמו בענייני רכב גם כאן יש עניין של יצרנים, יבואנים, תנאים מקומיים, תחומי עניין אישיים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר יותר מדוב קוטג שנוהג בG קלאס AMG.

יצא לך דוב קוטג שזה בכלל עוד יותר נדיר!

לשאלתך - מה המטרה בעצם? ללמוד? לקבל חוו"ד על דברים שאתה עושה? לראות עבודות של אחרים?

מה רע בקבוצות פייסבוק ישראליות בעצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ביקורות critique, לא ביקורות review.

אני לא מחפש לקרוא מבחנים על מצלמות, מזה יש טון למ"ר ביוטיוב, אני מחפש מקום בו אני אוכל לפרסם תמונות שלי ויצלבו לי ת'צורה עם ביקורת כדי שאני אוכל להשתפר. בנוסף, כמובן, לקרוא ביקורות לתמונות אחרות ולהשתפר גם בעזרתן.

מתנצל אם לא הובנתי כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית - אין.

אנשים לא רוצים לשמוע ביקורות על הצילומים שלהם. זה לא עובד. גם D-Spot נפל מהר מאוד והצלמים המובחרים שבו עזבו, כשהדיונים הפכו לריבים אינסופיים.

פורטל הצילום של טד ניסה לפתור את הבעיה ע"י חיוב משתמשים להרשם בשמם:

http://www.kramery.com/

אבל מבט מהיר מגלה שזה הפך גם לפורום דל עם תגובות שלא שוות כלום, לצילומים שלא שווים כלום.

לדוגמא:

http://www.kramery.com/forum/forum_posts.asp?TID=74838

[תמונת תקריב נטולת איכות כלשהי, עם טעות בפוקוס].

אולי עם ניהול סטייל הפורום הזה אפשר לשלוט בגן החיות שיוצרים אגואים של צלמים (ובעיקר כאלו שהם חושבים שהם צלמים). גם זה בספק.

אם אתה רוצה ללמוד, לך לצלמים שיודעים לצלם בסגנון שאתה אוהב, שייתנו לך ביקורת אמיתית.

נ.ב. יש קבוצה בפליקר שנקראת: Hard Core Street Photography שיש בה קבוצת דיון שעוסקת בביקורת ברוטאלית וישירה, אבל זה לא סוג הצילומים שמעניינים אותך, כמדומני.

https://www.flickr.com/groups/onthestreet/discuss/72157678662438992/

נ.ב.נ. ברוס גילדן עושה ביקורת:

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לא רוצים לשמוע ביקורות על הצילומים שלהם. זה לא עובד. גם D-Spot נפל מהר מאוד והצלמים המובחרים שבו עזבו, כשהדיונים הפכו לריבים אינסופיים.

עצוב, אך נכון. כנ"ל לגבי photolight והקבוצה של שלומי, שגם כבר אינם רלוונטיים. D-Spot הצליח לשרוד יותר מכל השאר עד מלפני מס' חודשים.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שענו לך כבר ובאמת הייתי ועודני פעיל ברוב האתרים שהזכירו למעלה, ורובם כבר די מקרטעים, הייתי מציע להקים תת פורום

ממש פה בקארספורום בנושא צילום. גם ככה יש תתי פורומים בנושאים שרחוקים ממכוניות אז אחד נוסף יכול מאוד להועיל. מי יודע, אולי בעתיד תהיה אפשרות לשלב בין שני התחביבים - יום נהיגה וצילום בנופים יפים בארץ או בחו"ל :-D

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אשאל אותך בתור צלם, היית מוכן להעלות תמונה שייקטלו אותה לאורך ולרוחב?

עצוב, אך נכון. כנ"ל לגבי photolight והקבוצה של שלומי, שגם כבר אינם רלוונטיים. D-Spot הצליח לשרוד יותר מכל השאר עד מלפני מס' חודשים.

כשאני הגעתי לדיספוט, בסביבות 2012, כבר עזבו אותו חבורה מובחרת של צלמים לפורום סגור, שגם הוא התמוסס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי, לא רק שהייתי מוכן, גם חיפשתי את זה.

באיזשהו שלב הבנתי שקשה לי ללמוד צילום בהתכתבות ואני לא מצליח ללמוד מביקורת חיובית, וגם לא מביקורת כמו "זה פשוט פריים קצת משעמם".

היו פעמים מועטות שהצלחתי להפיק משהו מביקורת שקבלתי ברשת - על קומפוזיציה, יישור של האופק ובטח עוד כמה דברים, אבל בגדול התייאשתי מהצורה הזו של לימוד.

דווקא את הביקורת הזו קבלתי בעיקר בקבוצות צילום בפייסבוק, שבתחילת דרכן באמת היו מלאות בביקורת עניינית ומעניינת. אבל איכשהו מחזור החיים של הפלטפורמות האלו הולך ומתקצר. DSPOT החזיק שנים, קבוצות פייסבוק שמרו על האיכויות שלהן (להערכתי) בערך שנה, והחדשות שנפתחות? נולדות אחרי שלב המתת החסד.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...