Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקסוס IS - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתיחת הפנים של לקסוס IS מדגימה בצורה הטובה ביותר את המשפט "אם אתה טוב במשהו, תתמיד בו".

לקסוס-IS-2018-03.jpgלקסוס-IS-2018-10.jpgלקסוס-IS-2018-22.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמעט מכל נימוק כלכלי (או אולי מכל נימוק) הלקסוס עדיפה על ה-330E.

מבלי להכנס להשוואה של הרכב עצמו, אם להתייחס למחירי הטיפולים הזולים (ברמה של טויוטה קורולה), מחיר הביטוח, השירות (למשל קבלת לקסוס חילופית ביום שהרכב בטיפול) וההתחייבות לטרייד אין במחיר מחירון בין השנה השלישית לרביעית.

גם מחיר הקניה זול יותר אם מכוונים לגרסאות הכניסה.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המחיר אז דווקא ממש לא נכון, כרגע גרסת הכניסה של ה 330E נמכרת ב 249.

לגבי מחירי טיפולים לא יודע להגיד יכל להיות שאתה צודק, לגבי ביטוח חבר שרכש לאחרונה NX300T משלם ממש לא זול עם עבר ביטוחי נקי מעל גיל 30.

לטעמי הדבר היחיד ששווה זה החלק של הטרייד.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מביצועים והתנהגות אין ל-330E שום יתרון על הלקסוס. לא מבחינת נוחות נסיעה (בפער מורגש ביותר), לא מבחינת איכות חומרים ולא מבחינת NVH. המותג לקסוס יוקרתי דיו ושנוי במחלוקת פחות מב.מ.וו. ושמירת הערך של לקסוס מצוינת. הלקסוס לא עגלה, והביצועים שלה יספקו את הרוב המוחלט והנינוחות שבה היא מבצעת והאיכות המאד מורגשת שהיא משדרת שובים.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כוונה להגיב באופן אישי כי לא בא לי שתאשימו אותי שאני משוחד. אני כן יכול להגיד שחבר משפחה שהחליף is300 בת שנתיים ב330e לפני מספר חודשים לא מצטער לרגע.

קיבל בזמנו רכב הדגמה לסופ״ש וזה הספיק לו להבין שהוא נוסע ברכב הלא נכון. טוען שהלקסוס מספקת קרוב לאפס מעורבות, ועבורו היא גם היתה איטית. סיכם אותה בפיהוק גדול ובכך שלסבא שלו הוא היה ממליץ עליה בחום.

הוא אומר שהבימרית עולם אחר משתי הבחינות האלא ובנוסף הילדים שלו הפסיקו להתלונן על המרווח מאחור. הוא מסכים שהנסיעה קשה יותר משמעותית בעיקר בעיר, אבל זה לא נורא מפריע לו (לפני הלקסוס נהג בS5 כך שהוא די רגיל).

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה בדיוק מה שאמרתי, לא? מי שהפן הדינאמי לא מעניין אותו (הרוב) יעדיף את הלקסוס, ומי שהפן הדינאמי מעניין אותו, יש לו מספיק אלטרנטיבות גם לשתי אלה. החבר שלך, במיוחד לאור זה שנהג ב-S5 לפני זה, פשוט קנה את הלקסוס בטעות. היא לא בשבילו.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להכנס להשוואה של הרכב עצמו, אם להתייחס למחירי הטיפולים הזולים (ברמה של טויוטה קורולה), מחיר הביטוח, השירות (למשל קבלת לקסוס חילופית ביום שהרכב בטיפול) וההתחייבות לטרייד אין במחיר מחירון בין השנה השלישית לרביעית.

.

אני לגמרי יכול להבין למה שירות כזה ימשוך קונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המחיר אז דווקא ממש לא נכון, כרגע גרסת הכניסה של ה 330E נמכרת ב 249.

לגבי מחירי טיפולים לא יודע להגיד יכל להיות שאתה צודק, לגבי ביטוח חבר שרכש לאחרונה NX300T משלם ממש לא זול עם עבר ביטוחי נקי מעל גיל 30.

לטעמי הדבר היחיד ששווה זה החלק של הטרייד.

249K זהעדיין 20K יותר מגרסת הכניסה של הלקסוס, סכום לא מבוטל.

לגבי חבר שלך עם הביטוח, לא יודע איפה הוא ביטוח אבל יש סוכנות ביטוח שעובדת עם לקסוס והם מספקים מחירי ביטוח סופר זולים בניגוד לכמה סוכנויות ביטוח אחרות שבדקתי ללקסוס ושם זה כבר היה מחיר רגיל.

בנוסף, מי שקצת טוב יותר בלהוציא צ'ופרים במעמד הקניה יזכה גם לטיפול אחד או שניים חינם. אולי זה ניתן גם בקניה של ה-BMW, לא יודע.

כל הנאמר לעיל הוא מנסיון אישי בקניה של לקסוס לאבי.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם לי יצא לחוות את ה-IS המחודשת. לצערי אין לי איך להשוות אותה לקודמתה, אז אני נאלץ לסמוך שאכן ישנם שינויים במתלים והנהיגה כעת מעודנת יותר. אני כן יכול להשוות את העיצוב. אומנם לא מדובר במהפך, אבל השינויים ישנם. תאורת הלד מאחור נראית טוב, וגם החישוקים חדשים. הפרונט, שהוא לטעמי הכי פחות נאה בכל הליין הלקסוסי (שהוא מוזר שלעצמו), שונה אף הוא. הפגוש קיבל כונסים גדולים שמצד אחד תורמים ללוק, אבל הפנסים הקדמיים פשוט נראים מוזר. בסך הכל ה-IS נראית מעולה, כל עוד לא מסתכלים לה ישירות בעיניים. אגב, אני באופן אישי פשוט מת על הלבן פנינה של לקסוס, הוא תורם מאוד ומוסיף אלגנטיות מסויימת.

תא הנוסעים עשיר מאוד, במיוחד בגרסת ההיי פרימיום. הכל מרגיש מחובר היטב יחדיו, וגם ישנם כמה טאצ'ים נחמדים כמו פסי אלומיניום עם חריטות לייזר, תפעול הטמפרטורה באמצעות החלקה עדינה של האצבע מעלה או מטה, ואפילו ריפוד תקרה קטיפתי. אולי שטויות, אבל קצת מהכל תורם לתחושה הכללית הגבוהה. אבזור יש בשפע. מערכת מולטימדיה עם צג 10.3" (לא אינטואטיבית בעליל, וממש לא צריכה להיות בלקסוס שעולה כמעט 300 אלף ש"ח), מצלמת רוורס איכותית, זכרונות למושבים, הגה מתכוונן חשמלית, עור איכותי ונעים (כמובן), ומערכת שמע של מארק לווינסון עם צליל נקי ואיכותי. המולטימדיה כאמור היא אחד הדברים שפחות אהבתי – הג'וייסטיק לא הכי נוח לתפעול, והתפריט לא הכי ידידותי. מה שכן נראה טוב על מסך המולטימדיה, זו תצוגת ההנעה שמראה בכל רגע נתון לאן מאיפה מגיע הכח.

המושבים עצמם מצויינים מצויינים ואוחזים מצויין. בדקות הראשונות אפילו לא רציתי לנהוג אלא לשבת קצת ולהתפנק. תנוחת הישיבה נמוכה ומרגישה אינטימית משהו. ההגה קטן ובגודל מצויין ולוח השעונים לא עמוס וקל להבנה – חלקו השמאלי מתחלף ממד אנרגיה למד סל"ד במצב ספורט. נחמד מאוד. נוחות הנסיעה טובה מאוד, ובמצב החשמלי בלבד במהירות נמוכה יש תחושה של ריחוף קל. גם חלקי כביש משובשים מאוד, אף שהורגשו מעט, לא הורגשו בצורה מעיקה. בניגוד למה שנכתב במבחן, דווקא הייתי מגדיר אותה כשקטה מאוד. במהירויות גבוהות יש מעט רעשי רוח וכביש, אבל אני אישית הצלחתי להבחין בהם רק כאשר שרר שקט מוחלט ברכב. אולי השמיעה שלי כבר לא משהו, אבל מההתרשמות שלי כמות הרעש הנכנס פנימה קטנה מאוד. הניחוש שלי הוא שצמיגי האל תקר אחראים למעט הרעש שכן מצליח להכנס פנימה. אהבתי במיוחד את מערכת התיקון סטיה מנתיב. בסטיה קלילה מועבר רטט עדין בהגה ללא התערבות, ורק בהמשך ישנה התערבות רצינית יותר. זה עובד מצויין.

ה-IS לא מרגישה כמו מכונית עם 223 כ"ס. זה לא שהיא חלשה, אבל פשוט ציפיתי לקצת יותר. מאמין שלתיבה הרציפה יש תרומה לתחושה הזו. בנסיעות שגרתיות, שאלה הנסיעות שה-IS תעשה רוב הזמן, המנוע שקט ומעודן. גם המעבר מהמנוע החשמלי לבנזין שקט מאוד ואינו מורגש. כשמתחילים להאיץ במנוע הצליל מתגבר, וצריך לעלות בסל"ד כדי להוציא ממנה את המיטב. במקרה הזה אגב עדיף להיות במצב ספורט – שם התגובות טובות יותר. ההגה קל וחסרה תקשורת עם הכביש. בפניות במצב ספורט, ללא ניתוק בקרת המשיכה, לא הצלחתי להוציא אותה משלוותה. ה-IS התעקשה להדבק לכביש ולהמנע מדרמות. ראוי לציין לשבח את צריכת הדלק. בנסיעה ארוכה ומעורבת, עם מזגן שלא כובה לרגע, הצג הראה 15.5 ק"מ לליטר. בנהיגה מחושבת יותר בטח אפשר גם לשפר את הנתון.

כמו שנכתב במבחן, ה-IS נוחה ונעימה מאוד. נוסיף לזה פקטור אמינות (למי שזה מעניין אותו) וצריכת דלק מצויינת, ויש פה אחלה מכונית מנהלים. למי שמחפש התנהגות עדיף כנראה לפנות לתוצרת גרמניה, כי הלקסוס הזו לא שם, וגם לא מנסה להיות כנראה. אפילו שפערי המחיר בין הגרסאות לא קטנים, אני חושב שכן כדאי ללכת דווקא על הגרסה שנבחנה, שנותנת את כל החבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת סאונד של מארק לוינסון, מסך מולטימדיה קטן יותר, מושבים עור-בד במקום עור מלא, מערכת איזי אקסס שלוקחת את המושב אחורה ואת ההגה קדימה לכניסה נוחה, הגה מתכוונן חשמלית, חיישני חניה היקפיים מקוריים, מושבים מאווררים (מעולה לארץ). יש גם גרסת ביניים ב-265 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושבים מאווורים זה פצצה פה בארץ. אני חושב שהיכולת לקרר את הרכב לפני הכניסה (כמו אצלי) או מושבים מאווררים זה חובה פה, אחרת מושבי עור זה no no גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...