Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקסוס IS - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רמת אבזור הבטיחות גבוהה משל ה-330e.

נכון ל-330e יש זיהוי בשטח מת, אך אין בקרת סטייה מנתיב אקטיבית.

נכון ל-330e בקרת השיוט האדפטיבית היא גם במהירויות נמוכות, אך הבלימה האוטונומית היא רק במהירויות עירוניות (שדי ברור שהתאונות הקטלניות הן דווקא במהירויות גבוהות).

ל-330e יש 6 כריות אוויר בלבד - להרבה רכבים אפילו לא רכבי יוקרה ולא מהשנים האחרונות יש יותר כריות אוויר.

לדעתי זאת טעות גדולה לרשום שהבטיחות בלקסוס לא מספיק גבוהה - אפילו להפך, היא מאוד בטוחה.

ד.א ל-330e ברמת גימור ספורט גם אין זיהוי בשטח מת...

עריכה אחרונה על ידי Eran-
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ד.א ל-330e ברמת גימור ספורט גם אין זיהוי בשטח מת...

לא. אבל מבחינת איבזור נוחות היא מאובזרת מהלקסוס הבסיסית כולל גם גג נפתח, מושבים חשמליים עם זכרונות ווkeyless.

לגבי הבקרת שיוט האקטיבית אני מבין שבלקסוס היא לא עובדת במהירויות נמוכות? אני משתמש בזה בעיקר בפקקים, והרבה פחות בנסיעות בינעירוניות, כך שהעובדה שהמערכת מגיעה עד עצירה מלאה חשובה לי יותר מבלימה במהירויות בינעירוניות (שכבר שמעתי סיפורים מאוד לא נעימים לגביה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אבל מבחינת איבזור נוחות היא מאובזרת מהלקסוס הבסיסית כולל גם גג נפתח, מושבים חשמליים עם זכרונות ווkeyless.

לגבי הבקרת שיוט האקטיבית אני מבין שבלקסוס היא לא עובדת במהירויות נמוכות? אני משתמש בזה בעיקר בפקקים, והרבה פחות בנסיעות בינעירוניות, כך שהעובדה שהמערכת מגיעה עד עצירה מלאה חשובה לי יותר מבלימה במהירויות בינעירוניות (שכבר שמעתי סיפורים מאוד לא נעימים לגביה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

אני כמעט בתוך שהיא עובד גם בפקקים.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בIS ,אני יכול להגיד לך בוודאות, שהיא לא עובדת בפקקים, כפי שנכתב במבחן.

מלבד נסיעה קצרה בRX 2008 לפני, לא היה לי ניסיון עם רכבי לקסוס, ומאותה נסיעה יצאתי עם רושם רע על איכות תא נוסעים, גימורי עץ זולים ולא מרגיש שונה במיוחד בחומרים או באיכות הרכבה מקאמרי של אותם שנים.

כיום בהווה, מודה שעליתי לנסיעת מבחן עם חששות להתקל בקורולה משופצרת, אך התבדיתי , להוציא כמה חלקים שאכן מגיעים מקורולה(כפתורים ,פנלים וידיות).

הנוחות של הלקסוס מצוינת, אם זה המושבים התומכים והנוחים שלאחר נסיעה של שעתיים ירדתי מהם ללא שמץ של עייפות , או כיול המתלים המוצלח , הרכב מאוד יציב ומאוד מרוסן, ומצליח גם לשכך שיבושים ובמפרים בהצלחה. בידוד הרעשים בנסיעה עירונית מצוין ולא תשמעו הרבה, בבין עירוני , במהירות באזור 100-110 כבר נכנסים רעשי רוח, יותר מהרצוי ולפחות ברכב המבחן , ברגע מסוים התחילה שריקה מהחלון שליד הנהג והרעש שלה היה ישירות מול האוזן שלי.

אבזור יש והרבה, אך חלקו מיושן ומעט מפגר מאחורי המתחרים(קצת מוזר בהתחשב שזו מתיחת פנים). אם זו המולטימדיה עם הממשק המסורבל שלא מציעה הרבה

וסובלת ממשק מסורבל, לא מציעה תמיכה באנדרואיד אוטו או אפל קאר פליי כפי שמוצעים כבר בלא מעט רכבים עממיים, או בקרת השיוט האדפטיבית שלא עובדת בפקקים.

גם פיזור האבזור בין רמות הגימור השונות קצת תמוה, כשמצלמת רוורס מקורית או פתחי אוורור מאחור לא מגיעים כסטנדרט.

לטובה אציין את איכות מערכת השמע המצויינת , שמשדרגת את חווית השמיעה בדרך, את האוורור למושבים בימים החמים שעוזר להתקרר ביחד עם המזגן המצוין ואת איכות החומרים וההרכבה , שברובה היא פשוט מצוינת.

בניגוד לבקרת השיוט האדפטיבית שסופגת ממני ביקורת, על מערכת התראה ותיקון אקטיבי של סטייה מנתיב יש לי רק שבחים.

ההתראה על סטייה מנתיב מתבצעת בדרך הנעימה ביותר שנתקלתי בה, במקום צפצפוף אגרסיבי(בעיקר אפטרמרקט) או יללה חלשה שניתן למצוא בהרבה מכונית , כאן ההתראה עוברת באמצעות רטט קל אך מורגש בהגה, וזה פשוט הגיוני יותר, ואני מקווה שעוד יצרנים יאמצו את השיטה הזו. התיקון האקטיבי עובד מצוין והרכב מצליח לזהות את הסימונים בכביש הישראלי ללא שום בעיה.

מאחור הלקסוס מציעה מרווח טוב לארבעה, כשרק המרווח לראש קצת מצומצם.

תא המטען רדוד וארוך , ויספיק לרוב הציוד הנדרש.

איך נוסע? בזכות כיול המתלים המהודק , הלקסוס משייטת בקלילות ובצורה חלקה, ועקיפות מתבצעות בקלות אם כי הכוח איננו מתפרץ והאופי הרגוע של הלקסוס נתמך גם על ידי יחידת ההינע, והיא קרוזרית מרשימה.

נהיגה בכביש מפותל לא תענה על ידה, היא נשארת יציבה בפניות ואפילו נותנת קצת תחושת בטחון, אך מבהירה שזהו לא הקטע שלה. מעבר למצב ספורט הופך

את לוח השעונים לאדום ומקפיץ מד סל"ד ללוח השעונים הדיגיטלי, אך הIS מבהירה, ששיוט נינוח זה הקטע שלה, אם זה בגלל הגיר הרציף הנמרח או ההגה האילם,

שלא מתאימים לנהיגה תובענית.

חרף ניסיונותיי לדחוף את הלקסוס לתוך פניות ותוך טענות "שאני הורס את צריכת הדלק שהושגה במבחן" , שיוט בבינעירוני הוריד חזרה את צריכת הדלק לאזור ה15 ק"מ לליטר, ולא יכול להגיד שבנסיעה אגרסיבית צריכת הדלק עלתה באופן משמעותי, הלקסוס הזו בהחלט חסכונית.

בסופו של דבר , ירדתי מהלקסוס בתחושה הרבה יותר טובה ביחס ללקסוס הראשונה שנסעתי בה והקפיצה קדימה מורגשת.

בסופו של דבר אין לי אלא להסכים עם פבל, שזו כנראה המכונית הכי הגיונית לרכישה בסגמנט הזה , ואולי זה גם מה שמפריע לי, שהיא רצינית ומרובעת מדיי, זה וחלקים מקורולה, שאני לא רואה למה הם צריכים להיות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

פספסתי את הפרסום של הכתבה הזאת. עדיף לכתוב את הדעה שלי מאוחר מאף פעם.

אני פוגש את העורך. הלקסוס נראית טוב, בעצם היא נראית רע, לא היא נראית טוב... לא היא נראית רע! אני לא מצליח לעכל את העיצוב שלה. אחרי שהתאפסתי על עצמי הבנתי מה אני שונא ומה אני אוהב בעיצוב של לקסוס הזאת: שונא פנסים קדמיים ופנסים אחוריים אוהב את השאר.

פנים הרכב מרגיש קצת לא מעודכן. בכל זאת מדובר במתיחת פנים לדגם ותיק יחסית. לחיוב אני אציין את איכות החומרים, מצאתי את עצמי נוהג ומלטף חלקי פנים ברכב. אהבתי במיוחד את ריפוד הגג וכפתורי השליטה בווליום (אני בטוח שהכפתור הוא מאותו החומר שהיו מייצרים את הגולה של העכבר).

האבזור די שגרתי לקטגוריה (לפחות לפי ההיכרות שלי), כרגיל התעמקתי במערכת הקול (בכל זאת, מבית מארק לווינסון) שהרגישה לי בוגרת מידי, איכותית אבל חסרת עומק מספק בבאסים בראפ (מקווה שהעורך סלח לי על השירים של שי360). פרט קטן נוסף שקשור למערכת הוא שליטה על צליל המנוע דרכה. שכבת הצליל מרגישה סינטטנית מידי ומאולצת.

הנהיגה בלקסוס IS300H נוחה מאוד, מפנקת, רגועה. בכללי אני חושב שללקסוס הזאת יש פיצול אישיות.

מצד אחד העיצוב המוחצן בולט ומצד שני כל השאר מרגיש מאוד רגוע...

אחזור למערכת הקול, היא לדעתי מסמלת הכי טוב את הרכב הזה - איכותי ורגוע. רוצה להשאר בקומפורט זון שלו ולא לצאת לסיבובי פוזה.

ככל הנראה זה בדיוק מה שקהל היעד צריך.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור הראשון של האוטו הזה היה גם היפה ביותר, עיצוב נקי ואלגנטי, הפריע כנראה ליפנים חובבי הרובוטריקים בעין, אז הוסיפו כל מיני קוים וזוויות וקילקלו הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

קניתי (טרם קיבלתי ) את ה is300h ברמה הגבוהה יותר מהסיבה שלמעט האיתוראן הכל מגיע מותקן מפס הייצור ,

פעם ראשונה ביפנית , עד היום גרמניות ו - וולוו אחת

מקווה שלא אתאכזב ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכה לראות את הלקסוס RXL שצריכה להגיע לארץ.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת ה7 מושבים נראית שונה. בתמונות זה נראה כמו סטיישן ואני אוהב מראה של ג'יפ גבוה, לכן מסקרן אותי לראות את זה במציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אותו דבר רק טיפה ארוך יותר (10-15 ס"מ אם אני זוכר נכון).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת ה7 מושבים נראית שונה. בתמונות זה נראה כמו סטיישן ואני אוהב מראה של ג'יפ גבוה, לכן מסקרן אותי לראות את זה במציאות.

ותקנה אותה? היא לא תעלה כמו יפנית 7 מקומות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב, כרגע מתחיל להצטבר לי כסף מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשקעה הכי נכונה של כסף היא להנות ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...