Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עד 55,000ש"ח - יונדאי i30 / סקודה פאביה ספייס או אוקטבי / טויוטה קורולה

partner
שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

זוג עם ילד ועוד ילד בתכנון. תקציב גג 55,000 ש"ח. רוצים רכב שהאחזקה שלו + דלק יהיו הכי זולים שאפשר ושיהיה יחסית מרווח עם בגאז' סבבה (נוסעים בערך 25,000 בשנה). מה הייתם בוחרים מהאפשרויות הבאות?

מתלבטים בין

-יונדאי I30 שנת 2013 112,000ק"מ ב41,000ש"ח

-סקודה פאביה ספייס שנת 2015 100,000ק"מ ב51-58Kש"ח

-סקודה אוקטביה שנת 2013 125,000 ק"מ בסביבות ה45,000ש"ח

-טויוטה קורולה שנת 2013 129,000 ק"מ בסביבות ה46,000ש"ח

המטרה היא להוציא כמה שפחות כסף על תחבורה (אמינות, צריכת דלק, ביטוחים, ירידת ערך סבירה).

מה דעתכם?

תודה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד לא הייתי בוחר אף אחד מהאפשרויות שהעלת, הכל זה ניסיון להכניס שנתון כמה שיותר מתקדם בלי קשר למצב הרכב, הכל יחזור לך בהוצאות נילוות, וכמו כן ההרגשה בנסיעה על רכב שעבר ליסינג עם 120 אלף שונה לחלוטית מרכב פרטי שעבר ק"מ דומה. שוב שאלת את דעתינו: אז זו רק דעתי בעניין.

אין ארוחות חינם.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מה שציינת , היונדאי ו30 והקורולה באות בחשבון, אם כי הקילומטראז' שציינת גבוה לשנתון.

פאביה קטנה יותר , ולה לאוקטביה גיר רגיש ,לאחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בפאביה גיר רגיש לאחזקה, זה אותו הגיר.

הקורולה טובה יותר מהם ועדיפה עליהן ברוב הבחינות.

אגב מאיפה ההצעה לקורולה?

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות! ההצעה לקורולה היא ממוסכניק שדיברתי איתו, אמר שאם מטפלים בהן יפה כמעט אין תקלות עד 300אלף ק"מ. אבל אמר שעדיף לא רובוטית. ותכלס אנחנו אוכלים הרבה קש לאחרונה עם הפאביה ספייס 2008 (כבר 220אלף קמ) אז בא לנו משהו אמין שנוכל לסוע בראש שקט בלי לשפוך כסף במוסכים.

בכל מקרה, אז נגיד קורולה 2009 עם 30,000-60000קמ (בסביבות ה45אלף שח) היא אופציה יותר טובה נגיד מדגם 2011-12 עם 120אלף קמ בערך? עדיף קילומטרז נמוך מעוד איזה כמה שנים בדגם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מיעץ לך לבדוק את עלות הביטוח של כל אחד מהרכבים , מניח שתגלה כי עלות ביטוח לאוקטביה והפאביה יקרים ב 25% בערך

מהאחרות ,בביטוח מקיף.

אני לאחרונה החלטתי לבטח צד ג' את הפאביה שלי.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מעדיף קורולה 2012-2013 עם 120-130 אלף קילומטרים. אבל אני חושש שהמחיר לרכב כזה במצב נורמלי יהיה מעל 50 אלף שקלים (וגם כאן זה יהיה דגם SUN ומליסינג).

לא הגיוני לדעתי לשלם 45 אלף שקלים על רכב מ 2009.

ובכלל הייתי קונה מיצובישי לנסר 2013-2014 (אולי אפילו 2015) עם מנוע 1600, קילומטראז' לא גבוה ומידיים פרטיות.

לקורולה לפני 2014 (עד שנכנסה צורה חדשה) לפי דעתי אין שום יתרון שמצדיק תוספת גדולה במחיר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצורה לא מעניינת אותי.. הקנייה הזאת היא מבחינתי שיקול כספי נטו - רוצה לקנות רכב שיוציא ממני כמה שפחות שקלים לכמה שיותר זמן.. במצב כזה עדיף 2009 עם 30,000קמ או 2011-12 עם 100-120אלף? (בהנחה ששתיהן בעלות פרטית וטיפולים בזמן וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצורה החיצונית לא אמורה לעניין אותך (עיצוב אף פעם לא היה נקודה חזקה בקורולה), אלא היתרונות שלה על פני הצורה הישנה.

מנוע חזק יותר וגיר יעיל יותר שתורמים לחיסכון בדלק, בטיחות עדיפה ביחס לדור הקודם שהגיע רק עם ארבע כריות אוויר, מרווח פנימי עדיף.

לשאלתך השנייה, אם ה 2009 מטופלת ומתועדת כנדרש והיא אוטומטית ולא רובוטית, אולי היא עדיפה.

היתרון של 2010 והלאה(אחרי המתיחת פנים) זה תוספות אבזור קלות לקראת סוף חיי הדגם ב2012, ועיצוב טיפה שונה, וכנראה שהיא לא סובלת מתופעת הדשבורד המתנפח שנפוצה בדגם של 2008.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדשבורד בקורולה 2008 לא מתנפח אלה נהיה דביק אם שמים חומרי ניקוי זולים, הבעיה נפוצה רק ברובוטיות.

פות''ש, קורולה זה אוטו לכל החיים, טפל בו בזמן ויסע בלי גבול.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו הדבר אני יכול להגיד על הונדה סיוויק ( נזכרתי שהיום נסעתי על crv מודל 1999 עם 325 אלף קילומטרים לא מורגשים). זה עוד רכב לכל החיים.

. גם מיצובישי לנסר מחזיקה מעמד יפה מאוד (חוץ מצבע מטאלי באקלים שלנו). קורולה עולה יותר מדי, ללא הצדקה אמיתית. אילו היה מדובר בכמה אלפים בודדים או שנה הבדל, עוד היה על מה לדבר. אבל כאן מדובר ב 3-4 שנים באותו המחיר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש סיד מאיזור 2013-2014, פלנטרית או רובוטית, לפעמים עדיף לשלם קצת יותר בתחנת דלק (1 ל11-12) ולהינות מרכב יותר חדיש ועם פחות תקלות.

מה גם, שכבר נטחן עד דק עניין הקמ לעומת שנתון, שנתון יותר משמעותי כשההבדלים לא משמעותיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קיה סיד עם גיר פלנטרי מהדור הנוכחי , רק מהדור הקודם עם הגיר 4 הילוכים.

לדעתי עדיף כבר את אחותה היונדאי, שנמכרה עם גיר פלנטרי שעדיף מבחינת אחזקה ונסיעה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...