Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רפידות בלם לגולף MK5

IdanMcLaren
שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הברקסים שורקים מהיום הראשון של ההחלפה לכן זו לא בעיה של גירוז כאשר גם אין צורך ממשי לגרז. הבעיה ברפידות לא מתאימות מבחינת האיכות ואולי גם במק"ט.

כנראה שאתה לא החלפת אף פעם בגולף דור 5 רפידות אז עדיף שתקשיב לבעלי ניסיון עם הרכב הזה.

גם בגולפים כאלה החלפתי. מבחינתי זה לא חשוב באיזה רכב מדובר...שעושים עבודה עושים אותה כמו שצריך. מפרקים, מנקים כמו שצריך ומגרזים לפני הרכבה של רפידות חדשות. מכיוון שלא החלפתי ללא גירוז אז לא יכול לומר לך אם היו יכולות להיות שריקות או לא אם לא הייתי מגרז...זוהי פעולת חובה מבחינתי שאני מבצע לפני כל החלפת רפידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מאור.

לא רק כדי למנוע שריקות אלא כדי למנוע שחיקה לא אחידה בגלל תזוזה לא חלקה של הרפידות על הפחיות שלהן, ותזוזה לא חלקה של הקליפר על המובילים שלו.

חשוב לגרז גם את הפחיות וגם את המובילים, כל אחד בגריז המתאים לו.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק כדי למנוע שריקות אלא כדי למנוע שחיקה לא אחידה בגלל תזוזה לא חלקה של הרפידות על הפחיות שלהן, ותזוזה לא חלקה של הקליפר על המובילים שלו. - שחיקה לא אחידה בקליפר צף בהחלט עלולה לקרות כתוצאה ממוביל חסר או תקול. כול מכונאי שעבר הכשרה מתאימה יודע לזהות במהרה שחיקה לא אחידה של רפידות ולמצוא את הסיבה ולטפל בבעיה.

חשוב לגרז גם את הפחיות וגם את המובילים, כל אחד בגריז המתאים לו.

מעניין מאוד שהייצרן VAG לא מציין זאת בספרות האחזקה בהחלפת רפידות. יש לך מושג למה ?

בזמן החלפת הרפידות אני דואג לבדוק את תקינות הגומיות ומוודא שהם שלמות ולא נקרעו וכמובן תנועה חלקה של המובילים.

כמות הגריז הנמצאת בתוך הגומיות מספיקה בכדי לסכך את המובילים לכול אורך השירות של הקליפר. אם אתה פותח את הגומיות אז בהחלט יש לבצע ניקוי והוספה של גריז חדש.

במידה והגומיות נקרעו אז בהחלט רצוי להחליפן וברוב המקרים הייצרן מוכר קיט של גומיות+מובילים+גריז בכמות מדוייקת.

לסיכום:

פותח האשכול התלונן על הרעשים שבהחלט לא נובעים כתוצאה מחוסר גירוז.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרן לא מגדיר הרבה דברים שניתנים לביצוע כתחזוקה מונעת ויעילה. גירוז רפידות ומובילים הוא חלק מתחזוקה זו. יצרן גם מגדיר סגירת כל בורג במומנט מסויים אך מישהו עושה זאת במיקצוע הזה? יש נהלי עבודה שכל אחד שעובד ביסודיות ובמקצועיות כדאי שיסגל לעצמו זה עושה רק טוב ולא צריך לחכות שמוביל ייתפס בגלל שהיצרן לא מגדיר גירוז.

במיקרה הזה של הרעשים מכיוון שהרפידות הן יחסית זולות ואולי סיניות עלומות שם שעדיין עושות יופי את עבודתן בבלימה ועם הרבה מאוד בשר אז גירוז יכול בהחלט להשקיט אותן לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרן לא מגדיר הרבה דברים שניתנים לביצוע כתחזוקה מונעת ויעילה. גירוז רפידות ומובילים הוא חלק מתחזוקה זו.

במקומות שיש צורך לגרז חלקים שונים הייצרן בהחלט מגדיר זאת. ייצרנים אשר חושבים שמבחינה טכנית יש לגרז את הרפידות וגם את המובילים בזמן החלפת רפידות בהחלט מציינים זאת בהוראות אחזקה.

לבנתיים מהכתיבה שלך בפורום לא התרשמתי שאתה יודע מה זה תחזוקה מונעת ויעילה מעבר להנחיות ייצרני הרכב.

במיקרה הזה של הרעשים מכיוון שהרפידות הן יחסית זולות ואולי סיניות עלומות שם שעדיין עושות יופי את עבודתן בבלימה ועם הרבה מאוד בשר אז גירוז יכול בהחלט להשקיט אותן לחלוטין. - אתה ממשיך להיאחז בקרנות המזבח כאשר במקרה הזה ברור ששום גירוז לא יפתור את הבעיה.

לשאלתי המקורית המופנית למומחי הפורום.

למה הייצרן VAG לא מציין בהוראות אחזקה לגרז את המובילים ואתה הרפידות בנקודות שונות כמו בדוגמא בקובץ המצור של הייצרן ניסן.

FRONT DISC BRAKE.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתי המקורית המופנית למומחי הפורום.

למה הייצרן VAG לא מציין בהוראות אחזקה לגרז את המובילים ואתה הרפידות בנקודות שונות כמו בדוגמא בקובץ המצור של הייצרן ניסן.

אני לא צריך שום הנחיות יצרן כדי להגדיל ראש ולעבוד בצורה מקצועית ויסודית במיוחד בהחלפת רפידות. שמורידים רפידות לא משנה באיזה רכב מנקים הייטב את הפחיות עליהן יושבות הרפידות ומגרזים על מנת למנוע רעשים ועל מנת למנוע הידבקות של הרפידות לבוכנה/ לקאליפר. מי שרוצה לשים רפידות חדשות בלי כל המיסביב..בבקשה. אין משהו פסול אבל קצת יותר מקצועיות יכולה רק להועיל. במיקרה הזה מכיוון שאין לי מושג מה מצב החומר של הרפידה...ולא ראיתי כלום בעיין אז זה מה שאני הייתי עושה כפעולה ראשונית לעצמי אם הייתי באותו מצב. אם הוא מעדיף להחליף רפידות סבבה..גם טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אין פסול גריז וזה בהחלט נקודת תחזוקה בהחלפת רפידות שיכולה למונע רעשים (יותר מונע רעשי נקישה ולא חריקה), אבל גירוז לא ימנע רעש שיש עקב חוסר התאמה של רפידות/צלחות, איכות נמוכה של חלקי בילום, חוסר פחיות, פחיות חלודות או בלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...