Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רפידות בלם לגולף MK5

IdanMcLaren
שימו לב! השרשור הזה בן 2196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין לקנות רפידות בלם לגולף 2007.

לפני כמעט שלוש שנים החלפתי לרפידות זולות (350 אחורי+קדמי עם עבודה) ומאז ועד היום הרפידות שורקות וזה פשוט מחרפן אותי כבר. יש בהן עוד הרבה "בשר", אבל אני רוצה להחליף למשהו יותר איכותי שלא ישרוק.

מבדיקה שעשיתי לצלחות הן עדיין חלקות ללא חריצים, אז נראה לי שצריך להחליף רק את הרפידות.

האם רפידות ATE מומלצות? משהו אחר? כמה זה אמור לעלות בערך ומאיפה כדאי לקנות (גיאוגרפית אני גר בבאר שבע)?

תודה,

עידן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפידות עם בשר לא מחליפים אלא פשוט מגרזים כמו שצריך או שעושים מעט פאזה, ניקוי יסודי והשריקות ייעלמו. למה לא חזרת למוסך שעשה את העבודה שייגרז ויינקה? או למה הוא לא גירז שהרכיב אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ATE מדובר בחברה מעולה.

מחזק את מאור כנראה כל מה שצריך זה לנקות ולגרז וכל עוד יש בשר לא הייתי מחליף(גם רפידות איכותיות יישרקו במידה ולא מגרזים).

בקשר למאיפה לקנות אני גם גר בבאר שבע ורוב הפעמים אני מזמין מהמרכז בעקבות מבחר גדול יותר ומחירים משתלמים יותר.

אני מזמין מjustmotor או autostore לרוב בינתיים מרוצה משניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה רבה על התשובות.

האמת שלא היה לי מושג בזמנו (ובעצם עד היום) שצריך לעשות משהו מעבר להרכבת הרפידות. בזמן ההרכבה שהיתי במוסך ולא שמתי לב לאיזושהי פעולה מיוחדת שנעשתה, אז אני מניח שלא נעשה גירוז. כמה עולה לעשות דבר כזה?

מצד שני הרפידות כנראה מאיכות ירודה בכל מקרה בהתחשב במחיר שנגבה, לא יכול להיות שזה בלבד גורם לשריקות?

שאלה נוספת, איך אני יכול לדעת איזה מק"ט הרפידות המקוריות שמתאימות לרכב שלי? חשבתי לבקש הצעת מחיר ממוסך מורשה.

עריכה אחרונה על ידי IdanMcLaren
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא היה לי מושג בזמנו (ובעצם עד היום) שצריך לעשות משהו מעבר להרכבת הרפידות. בזמן ההרכבה שהיתי במוסך ולא שמתי לב לאיזושהי פעולה מיוחדת שנעשתה, אז אני מניח שלא נעשה גירוז. כמה עולה לעשות דבר כזה?

מצד שני הרפידות כנראה מאיכות ירודה בכל מקרה בהתחשב במחיר שנגבה, לא יכול להיות שזה בלבד גורם לשריקות?

שאלה נוספת, איך אני יכול לדעת איזה מק"ט הרפידות המקוריות שמתאימות לרכב שלי? חשבתי לבקש הצעת מחיר ממוסך מורשה.

לגרז את הרפידות ולנקות לא אמור לעבור את ה 200 שח לכל 4 הגלגלים במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני עם רכבי קונצרן VAG הסיבה לשריקות היא חוסר התאמה מבחינת חומרים של הרפידה לדיסק או/גם איכות גרועה. גירוז של חלקים שאין צורך לגרז לא יעלימו את הרעש שקיים אצלך בזמן בלימה.

חבל על הכסף בפירוק/והרכבה וגירוז של הרפידות כאשר גם לא קיימת הנחייה כזו של ייצרן הרכב.

אני אף פעם לא גירזתי את הרפידות ברכב הזה גם אחרי החלפה חמישית של הרפידות.

קנה רפידות תוצרת ATE, מקוריות או תוצרת PAGID במחיר יותר משתלם מאשר רפידות מקוריות ובאותה איכות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל

2 גולף דור 4, 3 גולף דור 5, גולף דור 6.

בכולן החלפתי רפידות יותר מפעם אחת.

מעולם לא גירזתי, רק ניקיתי היטב עם מברשת פלדה וזהו.

מקפיד על רפידות איכותיות וחריטת/החלפת צלחות.

לא רעשים ולא חריקות.

פות"ש: יש לי סט רפידות של ATE לרכב הזה ארוז עם פלומבה.

קניתי אותו (בהנחה משמעותית) לגולף5 הקודמת.

אם זה מעניין אותך שלח ה"פ.

עריכה אחרונה על ידי teyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהרפידות לא מקוריות או מחברה שפחות ממותגת לא אומר שבגלל השריקות צריך להחליפם במיוחד אם הם עושות את העבודה ונישאר בהם המון בשר. גירוז יכול רק להועיל וכמובן להעלים את השריקות לחלוטין. בנוסף ניקוי יעשה עוד יותר טוב. לבוא ולזרוק עכשיו עוד כסף ופי 2 כמעט מהרפידות ששם ךשעתי בזבוז כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לפני כמעט שלוש שנים החלפתי לרפידות זולות (350 אחורי+קדמי עם עבודה) ומאז ועד היום הרפידות שורקות וזה פשוט מחרפן אותי כבר. יש בהן עוד הרבה "בשר", אבל אני רוצה להחליף למשהו יותר איכותי שלא ישרוק.

זה שהרפידות לא מקוריות או מחברה שפחות ממותגת לא אומר שבגלל השריקות צריך להחליפם במיוחד אם הם עושות את העבודה ונישאר בהם המון בשר. גירוז יכול רק להועיל וכמובן להעלים את השריקות לחלוטין. בנוסף ניקוי יעשה עוד יותר טוב. לבוא ולזרוק עכשיו עוד כסף ופי 2 כמעט מהרפידות ששם ךשעתי בזבוז כסף.

הברקסים שורקים מהיום הראשון של ההחלפה לכן זו לא בעיה של גירוז כאשר גם אין צורך ממשי לגרז. הבעיה ברפידות לא מתאימות מבחינת האיכות ואולי גם במק"ט.

כנראה שאתה לא החלפת אף פעם בגולף דור 5 רפידות אז עדיף שתקשיב לבעלי ניסיון עם הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אני בגישה של מאור לא איכותי?יאכל מהר ואז יחליף איכותי אז יחזיק הצליל בפועל לא פוגע באיכות בלימה.

אכן הצליל אולי לא פגוע באיכות הבלימה אבל מכיוון שקיימים בשוק רפידות תוצרת סין שאיכותם מוטלת בספק ויש כאלה שגם הרפידה מתנתקת מהבסיס אני מציע לבעל הרכב לפנות לבעל מקצוע לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המחיר ששולם שלפיו אתה קובע שהאיכות נמוכה?

מחיר זוג רפידות רמסה אתמול עלה לי 130 שקל לרכב שברשותי

כמו שרשמתי בפתיחת השרשור, כ-350 שקלים לקדמיות + אחוריות כולל עבודה.

אני מודע שזה אולי לא כלכלי להחליף רפידות עם בשר, אבל כמו שאמרתי פשוט נמאס לי מהשריקות, ואין לי בעיה להשקיע, בטח שהרפידות הנוכחיות היו זולות ו-"שירתו" את הרכב שלוש שנים. אני לא יודע אם זה קשור לאופי הנהיגה, לק"מ המועט שאני עושה בשנה (באיזור ה10K) או לאיכות (או חוסר איכות) הרפידות, אבל נראה שיקח לפחות עוד שלוש שנים עד שאצטרך להחליף. הן כמעט ולא נשחקו לדעתי. צירפתי תמונות של הקדמי (עבה יותר) והאחורי (דק יותר, הצילום יצא פחות ברור).

האמת אני בגישה של מאור לא איכותי?יאכל מהר ואז יחליף איכותי אז יחזיק הצליל בפועל לא פוגע באיכות בלימה.

ראה את תגובתי למאור.

מנסיוני עם רכבי קונצרן VAG הסיבה לשריקות היא חוסר התאמה מבחינת חומרים של הרפידה לדיסק או/גם איכות גרועה. גירוז של חלקים שאין צורך לגרז לא יעלימו את הרעש שקיים אצלך בזמן בלימה.

חבל על הכסף בפירוק/והרכבה וגירוז של הרפידות כאשר גם לא קיימת הנחייה כזו של ייצרן הרכב.

קנה רפידות תוצרת ATE, מקוריות או תוצרת PAGID במחיר יותר משתלם מאשר רפידות מקוריות ובאותה איכות.

תודה רבה על התשובה המפורטת. ידוע לך איפה מומלץ לקנות רפידות כאלה (ATE/PAGID)? וכמה בערך זה צריך לעלות?

האם ידוע לך המק"ט של הרפידות (של היצרן) לרכב הנ"ל?

החלפתי לפני שבוע רפידות קדמיות לגולף דור 6 במוסך מורשה יבואן.

פרקו את הישנות, הרכיבו חדשות. לא גרזו.

הבלימה חלקה, בלי ציוץ.

אשמח לדעת כמה זה עלה אם אפשר.

front.jpg

rear.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...