Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור מנוע ליונדאי גטס ידנית 1.4

roeiyo
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התייעצתי עם מכונאי שמתעסק עם יונדאי למעלה מ20 שנים והוא הציע להחליף את הטלטלים לקצרים יותר (אם הבנתי נכון).

החלפת הטלטלים אפשרית כי הבלוק הוא אותו בלוק של מנוע ה1.6 והשינוי אמור להגדיל את מהלך הבוכנה וככה להגדיל את הכוח ולא לפגוע בצריכת דלק יותר מדי כיוון שהמנוע יתאמץ פחות (רוב הנסיעות הן בין עירוניות ארוכות והרכב עם 4 נוסעים).

בנוסף הוא בדק והגל ארכובה של שני המנועים בעלי אותו מק''ט. האם שינוי כזה אפשרי מבחינת תוכנה ובכלל? מה יכולות להיות ההשלכות (מבחינת פגיעה במנוע) של שיפור שכזה..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר תשובה יותר מפורטת? העלות של זה מגיעה לאזור 2000 ש''ח. לא יכול ליצור מצב שיהיה חיסכון בדלק (הרכב עושה בחוץ 1 ל12 בחוץ במדידה מהמשאבה) ובעלויות מרגיש שמתאמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים פשוטות, השקעה יקרה, עם תוצאה לא ידועה וברורה - אתה מכיר מישהו שעשה את זה ועלה על דיינו כדי להגיד לך כמה כח עלה? וגם אם כן, מדובר על מנוע אטמוספרי ישן בלי שום יכולת שיפור כלשהי, ככה שהעצות שתקבל כאן יגרמו לדבר אחד וזה חסכון בכסף שלך.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער התשובות שלכם לא מספקות.

אומנם הנסיון שלי בתחום הואמקטן יחסית אבל זה לא פעם ראשונה שאומרים לי משהו אחד ובסוף כשחקרתי לעומק וביצעתי קיבלתי תוצאה מצויינת.

אם אתם פוסלים סבבה, אני מחפש תשובה מעמיקה ולא שטחית. ואם אין לכם זמן או תשובה כזאת אז אשמח שתפנו אותי למקורות ידע על המנוע הזה.

בכל מקרה הצפי הוא לקבל ביצועים של מנוע ה1600 (תכלס זה אותו מנוע לפי מה שהבנתי). שמבחינתי זה מצויין ביחס לתקציב שלי כרגע (כסף שאני מוכן להשקיע לשיפור חוויית הנהיגה לנסיעות ארוכות ומתישות ובשם האהבה לרכב) לצערי קשה לי למצוא מידע נוסף שיעזור לי לקחת החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בספק אם מישהו ידע לענות לך ברמת החלק או המק"ט וההשפעה שלהם, לא קשה לנחש שאין ממש סצנת שיפורים לגטס כך שאנשים לא התנסו בזה.

קיבלת תשובות כלליות על סוג השיפור הזה (רכב אטמוספירי לא ספורטיבי) ואתה צריך להחליט מה הלאה.

אם שווה לך להיכנס להשקעה לא ברורה מבחינה מעשית ואמינות וכל זה לטובת תוספת קטנה מאוד בכוח וזה אחרי שצלחת מכשולים טכניים אפשריים,

או שאתה משקיע את הכסף בדברים אחרים שעשויים להסב לך הנאה ושיפור (למשל מתלים, בלמים, צמיגים וכו').

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במילים פשוטות, השקעה יקרה, עם תוצאה לא ידועה וברורה - אתה מכיר מישהו שעשה את זה ועלה על דיינו כדי להגיד לך כמה כח עלה? וגם אם כן, מדובר על מנוע אטמוספרי ישן בלי שום יכולת שיפור כלשהי, ככה שהעצות שתקבל כאן יגרמו לדבר אחד וזה חסכון בכסף שלך.

התוצאה ידועה, הוא יקבל ביצועים של מנוע 1.6. אם זה באמת אפשרי וקל כמו שהוא מתאר, זו אחלה יכולת שיפור.

השקעה יקרה? לא משתלמת? בשביל זה הוא לא צריך את הפורום, אני משער שיש לו בנקאי אישי בסניף שזמין גם באפליקציה של הבנק.

יכול להיות שבפורומים מחו"ל של יונדאי תמצא תשובות לשאלה שלך.

אם אתה עושה את זה, אולי צריך גם מחשב ניהול של 1.6 שכנראה ישפיע על עלות הפרויקט.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אתה הראשון שעונה לי לעניין!

חיפשתי בפורומים ולא מצאתי הרבה מידע בנושא. אם מישהו מכיר או מצא משהו שקשור בנושא / פרוייקט דומה. אשמח אם תעלו פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תרגיש רע עם התגובות שמופיעות פה , הטבע הישראלי זה לפסול כל דבר שלא עם הנורמה .והרצון לפרוייקטים של שדרוגים מסוג זה או אחרים לא תמיד מתקבל בעין יפה בארצנו (טבע כזה) , תשלב את זה עם יונדאי וגטס , תקבל תגובות הכי שליליות שיש. התרגלנו כבר מזמן לחוסר פרגון המשווע והצרות עין.

בנוגע לשאלה שלך , השדרוג שלך נשמע טוב , הרעיון תאורתי יכול אולי להניב יכולת תפוקה טובה יותר, אך לא בטוח שזה ישנה את צריכת הדלק (אלא אם אתה כבר נכנס לשינוי הזרקה במנוע וזה יכול לשנות מעט את התמונה) הרעיון מצא חן בעיניי , אך עם זאת , שאני מסתכל מבחינת עלויות , אני חושב שהחסכון שלך יהיה טוב יותר ותוצאה זהה אם תיקח מנוע 1600 תואם גטס ותשים במקום הקיים אצלך, (לא אמורה להיות בעיה באישור המנוע ברשיון מאחר שזה קיים בפועל בגרסאות מסויימות) אני מאמין שמפירוק תשיג במחיר שכנראה יהיה זול בהרבה מפעולת השדרוג - גם אם תבצע רענון של אותה יחידה לפני ההתקנה (טיימינג , רצועות , אטמים וכו' חדשים) אם תצטרך מקט"ים ומידע שרטוטי , תוכל להעזר באתר הרוסי , בהצלחה ותעדכן בהתקדמות הפרוייקט

עריכה אחרונה על ידי elians

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכשעצמו, השיפור נשמע נחמד מאוד ומוכר מהרבה רכבים אחרים.

בנוגע לתקציב, אני בספק גדול מאוד אם ניתן להשלים כזו עבודה ב 2000 ש"ח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכשעצמו, השיפור נשמע נחמד מאוד ומוכר מהרבה רכבים אחרים.

בנוגע לתקציב, אני בספק גדול מאוד אם ניתן להשלים כזו עבודה ב 2000 ש"ח.

אכן שיפור שהיה נפוץ לפני עידן הטורבו ושיפורי תוכנה. בהנחה שקוטר הצילינדרים ב 1.4 ו. 1.6 באמת זהה, יכול להיות שלא רק הטלטל אלא גם הבוכנות שונות.

תוצאה נוספת של השיפור - הרכב יהיה יותר זריז ופחות חסכוני מ 1.6 ידני מקורי כיוון שבגיר של 1.4 יש יחס העברה סופי יותר קצר שמתאים למנוע 1.4 עם פחות מומנט.

פירוש הדבר הוא סל"ד יותר גבוה בכל הילוך לעומת 1.6 ידני מקורי, תגובת דוושה טובה יותר, תאוצה מהירה יותר וצריכת דלק יותר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי אותו הגיר משודך לשני הדגמים (יכול מאוד להיות שאני טועה).

לא מצליח למצוא מקור טוב להוציא נתוני מנוע וגיר, אשמח לעזרה בנושא. בנוסף איפה אפשר להזמין חלקים מתאימים ברמה טובה.? האם דורש שינוי מחשב ניהול מנוע או האם יש מקום שעושה עידכוני תוכנה כאלה..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר אותו גיר, יחסי העברה בכל ההילוכים זהים.

מה ששונה בדרך כלל בין מנוע יותר גדול למנוע יותר קטן זה יחס העברה סופי בדיפרנציאל. במנוע יותר גדול הוא יותר ארוך מה שמאפשר נסיעה בסל"ד יותר נמוך בכל ההילוכים במהירות נתונה.

למשל 4.1 ב 1.6, 4.3 ב 1.4.

אנסה למצוא נתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...