Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים חדשים על חישוקים עתיקים - האם ניתן להרכיב Tubeless

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 6951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

למיטב ידיעתי חישוקים מודרניים מותאמים בדופן שלהם לצמיגי Tubeless. האם ניתן להרכיב צמיגים כאלו גם על חישוקים מקוריים של מכוניות ישנות, או שחייבים למצוא צמיגים עם פנימית?

תודה,

ליעד

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי זה תלוי במבנה החישוק, ועד כמה המכונית "עתיקה".

ב-MG שלי לדוגמא, אין בעיה להרכיב צמיג Tubless מבחינת הפרופיל של החישוק, אבל יש בעיה גדולה מבחינת השפיצים... האויר פשוט בורח משם, ולכן יש צורך בפנימיות. שמעתי לא מזמן על טבעות סיליקון מיוחדות שאפשר לכרוך על החלק הפנימי של חישוק השפיצים, ואז מתקבלת אטימת אוויר שמאפשרת שימוש ב- Tubless. אגב, בכל חישוק שפיצים צריכה להיות לפחות טבעת מגומי, שתפקידה למנוע שחיקה וחירור של הפנימית ע"י האומים הפנימיים של השפיצים.

נקודה נוספת - כתבת ש"חייבים למצוא צמיגים עם פנימית" - אפשר לקחת צמיג Tubeless רגיל, ופשוט להכניס לו פנימית. כך זה מורכב אצלי ברכב, ובלי שום בעיות.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שזה לא יעבור טסט, בפעם האחרונה שהייתי בטסט לא פירקו את הצמיגים מהחישוק. אבל ממה שהבנתי גם מהעיתונות וגם מהפורום, זה פשע בטיחותי ממעלה ראשונה לשים פנימית בתוך צמיג tubeless

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שזה לא יעבור טסט, בפעם האחרונה שהייתי בטסט לא פירקו את הצמיגים מהחישוק. אבל ממה שהבנתי גם מהעיתונות וגם מהפורום, זה פשע בטיחותי ממעלה ראשונה לשים פנימית בתוך צמיג tubeless
אחרי שהעיתונות קבעה שאני פושע ממעלה ראשונה, אפשר לחזור לדיון...

ראשית, היה בפורום הטכני שירשור מפורט בענין:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=20115&highlight=tubeless

אין מחלוקת שעל חישוק מודרני לא רצוי (ואולי גם אסור) לשים פנימית. הנקודה היא שיש מכוניות (למשל אלו עם גלגלי השפיצים) שאי-אפשר להרכיב להם Tubeless ואז יש לכאורה שתי אפשרויות:

1. לחפש צמיגים נחותים, מתכנון ישן, אולי גם לא רדיאלים, מדגם שזקוק לפנימית (מישהו בכלל עוד מייצר כאלו צמיגים?)

2. לקחת צמיג מודרני וטוב, ולהכניס לו פנימית. אז נכון שהאוויר יצא מהר אם יש פנצ'ר, ואולי גם יהיה פיצוץ, אבל זה בוודאי לא יהיה חמור יותר מצמיג מדגם מיושן שמכתחילה תוכנן להתקנה עם פנימית.

לפי ה- Bridgstones שלי, תוכלו לנחש לבד באיזו אפשרות בחרתי.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש חיפושית שנת 69 ואני נוסע על טיובלס הכל תלוי במבנה בהגנט או שמחזיק טיובלס או שלא

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...