Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מצולם] שיפוץ מנגנון קיפול מראה חשמלי, יונדאי I20 (ודגמים רבים אחרים)

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש חלקי חילוף כאלה גם למאזדה 3 2014?

Sent from my iPhone using Tapatalk

אצלך זה דור 2 או דור3?

לדור 2 יש הרבה גלגלי שיניים כאלו באיביי

לדוגמא

https://www.ebay.com/itm/Side-Wing-Mirror-Gear-48-Teeth-for-Mazda-3-MK2-2010-2013/264412931214?hash=item3d903d248e:g:5uIAAOSwOI5dPosc

לדור 3 לא מצאתי

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצלך זה דור 2 או דור3?

לדור 2 יש הרבה גלגלים שיניים כאלו באיביי

לדוגמא

https://www.ebay.com/itm/Side-Wing-Mirror-Gear-48-Teeth-for-Mazda-3-MK2-2010-2013/264412931214?hash=item3d903d248e:g:5uIAAOSwOI5dPosc

לדור 3 לא מצאתי

דור 3.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון,

ביצעתי את ההחלפה היום עם החלק החליפי שיגאל המליץ להזמין מ-EBAY.

אבל נתקלתי בבעיה מוזרה..

הכיוון של המראות עובד בצורה תקינה אך הקיפול לא.

המראה ששופצה מתקפלת ונפתחת אבל בכיוון ההפוך למראה התקינה.

כלומר, כאשר המשופצת מתקפלת המראה השניה נפתחת וכו'.

ניסיתי לסנכרן בינהן אך זה לא עבד..

1. לחצתי על כפתור הקיפול, המתנתי שהמראה המשופצת תתקפל ואז ניתקתי את כבל החשמל מהמראה המשופצת

2. בשלב הזה המראה המשופצת מקופלת (כבל חשמל מנותק) והתקינה פתוחה (כבל חשמל מחובר)

3. לחצתי שוב על כפתור הקיפול כדי שהמראה התקינה תתקפל

4.בשלב זה שתי המראות היו מקופלות, המראה המשופצת מנותקת מהחשמל והמראה התקינה מחוברת לחשמל

5. ברגע שהחזרתי את החשמל למראה המשופצת היא נפתחה באופן אוטומטי - כלומר משופצת פתוחה, תקינה מקופלת

אפילו הוצאתי והחזרתי את הפיוז תוך כדי משחק אבל שום דבר לא עזר.

מה יכול לגרום לתופעה ?

האם זה כתוצאה מסדר לא נכון של חוטי החשמל או שאולי כתוצאה מהשבירה של גלגל השיניים היא איבדה את הסנכרון של הכיוון ?

עד כמה שזכור לי הקפדתי להחזיר את החוטים של הקונקטור שלה בסדר הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בפורום בחו"ל שהמליצו להפוך בין החוטים שקשורים למנגנון הקיפול.

אז אם טעיתי בחיווט, אצטרך להשוות מול המראה התקינה ולתקן בהתאם ואם החיווט תקין, אז אנסה להפוך בין שני החוטים במראה המשופצת..

מכיוון שיש 5 חוטים, אני מניח ששלושת החוטים שנמצאים בשורה העליונה שייכים למנגון כיוון המראה ושני החוטים בשורה התחתונה (במקרה שלי אדום וירוק) קשורים למנגנון הקיפול..

אהפוך בין החוט האדום לירוק בקונקטור של המראה, או שאם יהיה נוח יותר אז פשוט אהפוך בין החוטים של הקונקטור שמגיע מהרכב במקום.

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן לגבי טיפול בתופעה לאחר השיפוץ (פרטים נוספים בפוסט מס' 33),

אז כאמור לא היה סנכרון בין קיפול המראה השמאלית למראה הימנית (ששופצה) למרות שזכרתי שחיברתי נכון את החוטים לקונקטור.

היום פירקתי את המראה המשופצת ווידאתי שהחיווט של החוטים אכן על-פי הסדר.

ראיתי שיש 2 חוטים (אדום וירוק) בשורה אחת (שניהם דקים יותר משלושת האחרים) והנחתי שאם אצליב בינהם הבעיה תיפתר.

לפני ההצלבה ובהתייעצות עם חבר (מכונאי ודיאגנוסטקאי תותח-על), הוא המליץ לבדוק עם רב-מודד אם אני מקבל משניהם פעם מתח חיובי ופעם שלילי כאשר לוחצים על כפתור הקיפול. אם כן, אז אין בעיה להצליב בינהם.

בדקתי עם רב-מודד ובאמת כך היה - בלחיצה אחת על כפתור הקיפול המתח היה חיובי (12V+) ובלחיצה נוספת שלילי (12V-) וזה למעשה קובע את הכיוון של מנוע מנגנון הקיפול.

לאחר ההצלבה הבעיה כמובן נפתרה.. השערה שלי שמשהו בפיקוד כנראה התחרפן כשהגלגל נשבר.

מצרף תמונה של המצב המקורי ושל 2 החוטים לפני ההצלבה.

חיווט.jpeg

תודה ליגאל על המדריך המצויין.

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום,

האם מישהו מצא את המנגנון הזה למאזדה 3, שנת 2014? אני מוצאת רק למודל הקודם (עד 2013). ואולי קודם כדאי שאשאל: האם זה נשמע שהתקלה שיש אצלי זה גלגל שיניים שבור?

יש חופש מסוים במראה שמאל, כלומר אפשר להזיז אותה קצת ביד בלי כל התנגדות. היא מתקפלת למקום כשמסובבים את הכפתור, אבל ממשיכה לעשות רעש של מנוע עוד כמה שניות. כשמסובבים את הכפתור לצד השני, יש רעש של מנוע וקליקים אבל המראה לא זזה, וצריך להוציא אותה ביד. המראה השניה עובדת בסדר גמור.

אני רוצה למכור את הרכב בקרוב, אז לא בא לי להשקיע הרבה, אבל מעדיפה שזה יעבוד כדי שלא יהיו סיבות להוריד מחיר...

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

תודה על המדריך המפורט!

יש לי קיה סיד 2015, והמראה השמאלית הפסיקה להתקפל, נשמעו רעשי זמזום חזקים בפעם הראשונה שזה קרה...

האם צריך לנתק את המינוס המצבר לפני תחילת הפירוק?

לחילופין, האם יש איזה פיוז שצריך לנתק?

האם גלגל השיניים שמופיע בקישור יתאים גם לרכב שלי?

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 18.8.2021 בשעה 06:49, האוטומוביל המקורי כתב:

תודה על המדריך המפורט!

יש לי קיה סיד 2015, והמראה השמאלית הפסיקה להתקפל, נשמעו רעשי זמזום חזקים בפעם הראשונה שזה קרה...

האם צריך לנתק את המינוס המצבר לפני תחילת הפירוק?

לחילופין, האם יש איזה פיוז שצריך לנתק?

האם גלגל השיניים שמופיע בקישור יתאים גם לרכב שלי?

תודה מראש :)

אשמח לעזרתכם 😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד מומלץ לנתק מינוס מהמצבר לפני ביצוע פעולות אחזקה ברכב. 

Having said that, ברוב הרכבים פירוק מראה לא דורש שום דבר מיוחד, ואין צורך ממשי בניתוק מצבר. 

לגבי הגלגל שיניים, אין לי שמץ אם מתאים אלייך או לא. אפשר לנסות לחפש באיביי לפי הדגם רכב

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, שלומי יפרח כתב:

איך הצלחת לפרק את החוטי חשמל בקטע הזה נתקעצי ולא הצלחתי לפתוח את זה

אם מסתכלים על הקונקטור מקרוב, בדיוק מהזוית שצילמת, רואים שבפנים ישנם לשוניות (קליפסים) פלסטיק שמונעות מהפינים לזוז לאחור.

ניסיתי להגדיל ולסמן בתמונה הזו:

image.png.fbcc3e626e82108e5620d68c2ed1306d.png

עם מחט חדה ניתן להזיז את לשוניות הפלסטיק הללו (אחת אחת) ולהוציא את הפינים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אם מישהו יודע איפה אני יכול לפרק את החוטים האלה מהמחבר שלהם אני ישמח פשוט אני לבד לא הצלחתי להוציא אותם למרות שגם זה שהחליף תגלגל שיניים ליונדאי ניסה לכתוב לי איך לפרק את זה

IMG-20210901-WA0006.jpg

20210901_003727.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מדריך מעולה!

ביצעתי בשתי מראות ששתיהן לא התקפלו ובפועל גם הכיוונון לא עבד (נותק כי אחרת המראות לא מפסיקות לנסות להיפתח או להיסגר).

חשוב לציין שלא חייבים להוציא את החוטים מהקונקטור, מה ששלומי יפרח שאל.

לא הצלחתם, תמשיכו הלאה.

גם אני לא הצלחתי.

העבודה קצת יותר צפופה אבל אפשרית. 

אני קניתי מכאן:

https://a.aliexpress.com/_EJ9rSrh

https://a.aliexpress.com/_EwCR0Pv

בדרך כלל יהיה צורך רק בחלק אחד, זה שכולו ממתכת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...