Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק לרכב ובית המשפט לתביעות קטנות-למישהו יש ניסיון עם העניין?

שימו לב! השרשור הזה בן 2204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני כשבועיים עצרתי עם רכבי במעבר חצייה על מנת לאפשר להולכי רגל לחצות את הכביש בביטחה. שנייה או שתיים לאחר העצירה-נהגת שככל הנראה לא שמרה מרחק/לא שמה לב שעצרתי התנגשה בחלקו האחורי של הרכב. יצאנו מהרכב וסיכמנו להמשיך למקום יותר נח לעצירה על מנת לא לעכב את תנועת הרכבים במקום. החלפנו בינינו פרטים, צילמתי את הפגיעה ברכב שלי ואת הפגיעה ברכב שלה ונפרדנו לשלום.

אף על פי שהנזק לא רציני מדי (צידו הימני של הטמבון משופשף ובנוסף-הטמבון יצא מעט מהמקום), קפצתי לאחד ממוסכי הפחחות באזור מגוריי על מנת לקבל הצעת מחיר לתיקון הנזק. הנזק הסתכם בכ-1100 ש"ח כולל מע"מ (התיקון כולל צביעה של הטמבון מחדש והחזרתו למקום).

להבנתי עבור נזק לא גבוה שכזה, אין טעם לערב את חברת הביטוח וניתן לנסות להגיע עם הנהג הפוגע להסכמה בדבר הפיצויים. כיוון שהנהגת צעירה יחסית והרכב שייך לאביה, במעמד החלפת הפרטים נמסר לי הטלפון של אביה ומולו הייתי אמור לסגור את העניינים. כאשר מסרתי לאבא את מחיר התיקון המוצע הוא מצידו טען כי נשמע לו שהמחיר גבוה מדי והוא מעוניין להגיע ולראות את הנזק בעצמו. קבענו שיחייג אליי יום למחרת ונקבע מועד כלשהו בו הוא יגיע לראות את הנזק. יום למחרת לא קיבלתי ממנו שיחה. לקראת שעות הערב התקשרתי אליו והוא מצידו מסר ש"הוא אדם עסוק ולא מצא זמן להתקשר", ואם לא די בכך-הוא לא הביע נכונות לתאם מועד בו נוכל להיפגש. הבנתי שלאור חוסר ההיענות של האבא לשתף איתי פעולה, אאלץ להיעזר בחברת הביטוח שלי על מנת לקבל ממנו את הפיצוי המגיע לי. כשהגעתי להגיש בקשת תביעה אצל חברת הביטוח שלי, חברת הביטוח טענה כמובן שסכום הנזק הוא נמוך יחסית ולכן כדאי שנסגור את "בינינו". הסברתי לחברת הביטוח שנעשה מצידי ניסיון שכזה, אך מצידו לא הייתה היענות. נציגה של חברת הביטוח חייגה אליו והוא מצידו הבטיח לה שיחזור אליי בהקדם ויתאם איתי מועד מפגש. עברו מספר ימים, וכמובן שהוא טרם חזר אליי. חברת הביטוח לא ממש מסייעת והאדון מסרב לשתף פעולה. בלית ברירה שלחתי לאדון הודעה בה אני מודיע כי החלטתי לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות על מנת לתבוע את סכום הפיצויים שמגיע לי. כעת, נשאלת השאלה האם זה הוא הצעד המתבקש? האם כדאי קודם לנסות לנג'ס שוב לחברת הביטוח על מנת שתתבע את חברת הביטוח שלו? מה הייתם עושים במקומי? לא בא לי לוותר לאדון החצוף הזה, הוא פשוט מתנער מאחריות ואפילו אם מדובר בסכום לא מאוד גבוה, אני עדיין מתעקש לקבל את הכסף שמגיע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מגיש תביעה נגד הביטוח שלך. המקסימום יכול להיעזר בה למגעים עם הצד הפוגע.

לא מתקדם, בצע שמאות תקן את הנזק והגש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חברת הביטוח שלך לא תובעת את חברת הביטוח של הנהג הפוגע? או לחילופין, למה אתה לא תובע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח של הנפגע לא יכולה לתבוע את המזיק או את חברת הביטוח שלו, אלא אם היא שילמה את הנזק לפות"ש ואז נרשמה לו תביעה ומורידים ממנו השתתפות עצמית שיכולה להיות גבוהה מהנזק.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם טוען שעד שלא אתקן את הנזק ולא יהיו לי קבלות מהמוסך בו תיקנתי את הרכב, לא אוכל להגיש תביעה? הנזק באמת לא גדול, עלות השמאי היא כעלות הנזק. האם לא ניתן פשוט לקבל הצעת מחיר ממוסך פחחות כלשהו ולהגיש את התביעה עם הצעת המחיר שקיבלתי מהמוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בגלל הנזק הקטן בית המשפט יקבל את הצעת המחיר של המוסך

בד"כ הוא רוצה הערכת שמאי, גם את עלותה אתה זכאי לקבל מבעל הרכב הפוגע

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אמור לתקן על חשבונך, לקבל הערכת שמאי ולתבוע הכל מחברת הביטוח שלו, בהנחה שיש לך את כל הפרטים. חברת הביטוח שלך אמורה לתבוע את זה מהם או לנסח עבורך כתב תביעה אם הוא מכחיש / טוען שאתה אשם. מניסיוני הלא רב בתביעות קטנות, השופט מכנה תביעות כאלו "תביעות פח" ולוחץ על הצדדים להגיע לפשרה לפני שהוא מחליט כי הוא רואה בכך בזבוז זמן. במקרה שלך (פגיעה מאחור) יש לך סיכוי טוב שהוא יחליט על אשמת הצד השני אבל אף פעם אין 100% בבית המשפט..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אמור לתקן על חשבונך, לקבל הערכת שמאי ולתבוע הכל מחברת הביטוח שלו, בהנחה שיש לך את כל הפרטים. חברת הביטוח שלך אמורה לתבוע את זה מהם או לנסח עבורך כתב תביעה אם הוא מכחיש / טוען שאתה אשם. מניסיוני הלא רב בתביעות קטנות, השופט מכנה תביעות כאלו "תביעות פח" ולוחץ על הצדדים להגיע לפשרה לפני שהוא מחליט כי הוא רואה בכך בזבוז זמן. במקרה שלך (פגיעה מאחור) יש לך סיכוי טוב שהוא יחליט על אשמת הצד השני אבל אף פעם אין 100% בבית המשפט..
מנסיוני במקרה שלך יש לך 100% זיכוי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם טוען שעד שלא אתקן את הנזק ולא יהיו לי קבלות מהמוסך בו תיקנתי את הרכב, לא אוכל להגיש תביעה? הנזק באמת לא גדול, עלות השמאי היא כעלות הנזק. האם לא ניתן פשוט לקבל הצעת מחיר ממוסך פחחות כלשהו ולהגיש את התביעה עם הצעת המחיר שקיבלתי מהמוסך?

הצעה שלי - גש למוסך עליו אתה סומך, ובקש הצעת מחיר לתיקון מלא של הנזק.

לאחר שיש לך את הצעת המחיר, שלח מכתב רשום ומנוסח יפה לאדון (או לגברת), ותיידע אותם כי במידה ולא תקבל את מלוא סכום התיקון תוך 14 יום, אתה מתכוון לפנות לערכאות משפטיות, כאשר במקרה זה תאלץ לצרף לסכום התביעה גם הוצאות שמאי, הפסד ימי עבודה, הוצאות משפט וכדומה (רצוי גם לקבל הצעת מחיר משמאי למתן חוות דעת לבית משפט, ולצרף אותה למכתב).

המכתב הזה אולי יכניס בהם קצת שכל (אחרי שיבינו שהם עלולים לשלם פי שניים אחרי המשפט), אבל גם אם לא, לפחות יהיה לך תיעוד למשפט, שמוכיח כי ניסית להגיע לפשרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש לקבל הערכת שמאי ויפה שעה אחת קודם , אחרת, יטען הצד הפוגע ובצדק שדחפת עוד דברים שלא קשורים אליו והשופט יקבל טענה זו.

2. אין חובה לתקן את הרכב כדי לתבוע את עלות הנזק .

3. בשום אופן אל תערב את חברת הביטוח שלך בעניין וכמובן אל "תתבע" את המקיף שלך ,מכיוון שהפרמיה שלך תעלה .

4. גש לבית משפט והגש תביעה כנגד הנהג הפוגע

בדוק אם ניתן לתבוע על הפסד ימי עבודה וכו'.

5. רוב הסיכוים שהתביעה תסגר כבר במכתב שנשלח מבית המשפט .

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך הציע הצעת מחיר של 1,100 ש"ח - שזה מחיר ללא עירוב ביטוח, ללא ירידת ערך - מחיר לקוח פרטי.

בפועל - אם תיקח שמאי - עלות התיקון תהיה גבוהה יותר ותהיה ירידת ערך מסויימת לרכב.

אני ממליץ לך בשלב הזה - וכמו שנאמר לך - בהקדם.

א. לתעד הכל - מתי התקשרת לביטוח ומתי אליו. פירוט שיחות יוצאות. הקלטות אם אפשר.

2. לפנות בהקדם לשמאי לקבל הערכה. ממליץ בחום רב על אלי אמרן.

3. לאחר מכן - אם הנזק לא נורא, אל תתקן. תגיש תביעה קטנה. זה נקרא דו"ח גלובלי.

4. אחרי שתקבל את הכסף תלך לבד ותשלם 1,100 ש"ח ותתקן את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...