Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחצי נגר 8".

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש מלחצי נגר ברמת איכות סבירה, שלא ימרטו לי את הנוצות מהכיס.

לאירווין יש מלחציים מצויינות ובמחיר הגיוני- אבל רק 6 אינץ'.

כאמור, אני רוצה יותר!

כמו שאומרים, "עוד סנטימטר מלך, פחות סנטימטר- מלכה" :lol:

הייעוד שלהם יהיה בתוך מתקן נייד ולא לקיבוע לשולחן, כך שאני יודע מראש שאני מתפשר פה קצת בכמה כיוונים (משהו בסגנון ש-

, אני משתעשע ברעיון הזה בעצמי כבר כמה חודשים טובים).

אודה להכוונה ולהמלצות.

ובבקשה, בלי בדיחות סטייל AVE לגבי המלחציים...:roflmao:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כהרגלי, לא ממש אעזור לך עם השאלה המקורית -

למה לא לקבע? אין שום היגיון במלחציים עצומות שכאלה בלי קיבוע לשולחן.

יש את המקרה היוצא דופן של moxon vise אבל חוץ מ(אולי) נוחות אין למבנה הזה יתרון על פני מלחציים סטנדרטיים מקובעים כהלכה.

בארץ מצאתי גם אירווין 7 אינץ', ה-8 ומעלה עולים הון תועפות אולם בכל המקרים מדובר במכשיר שאתה מוריש לנינים שלך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כהרגלי, לא ממש אעזור לך עם השאלה המקורית -

למה לא לקבע? אין שום היגיון במלחציים עצומות שכאלה בלי קיבוע לשולחן.

הלוואי וזה היה אפשרי.

יש את המקרה היוצא דופן של moxon vise אבל חוץ מ(אולי) נוחות אין למבנה הזה יתרון על פני מלחציים סטנדרטיים מקובעים כהלכה.

בארץ מצאתי גם אירווין 7 אינץ', ה-8 ומעלה עולים הון תועפות אולם בכל המקרים מדובר במכשיר שאתה מוריש לנינים שלך.

ה- MOXON זה רעיון מצויין. איזה קוטר בורג יהיה טוב? 10ממ? 12?

לגבי קיבוע. הסדנה שלי קטנה מדיי, והכל חייב להיות שם מודולרי. קיבוע של מלחציים רק ייצור לי בעיות טכניות ב-3 כיוונים שונים, אחרת הייתי מקבע אותם בשמחה (וגם את הסטנדרטיות שיש לי). העיגון יתבצע עם קליבות בזמן השימוש, אין לי יותר מדיי ברירות לצערי. לכן הרעיון של דראבין אורוור כל כך מצא חן בעיניי.

שאלה נוספת, האם אני אוכל להשתמש ב-6" עם BENCH DOGS וזהו? האם יש לזה אותו הכח של המלחציים או שבגלל שאני מגביה דרך חור וקוטר קטן יותר אני מאבד מהעוצמה משמעותית? כי בבניית שולחן קטון שכזה, אני יכול להשתמש ב-6 עם הדוגס וזהו, נפתרה הבעייה. חורים במקומות מתוכננים היטב לקצה המקבל, מקסימום עם קרש קורבן לרוחב אופטימאלי.

קפוץ למסקו בשדרות ההסתדרות ודבר שם עם מוטי או עם אבי. יש סיכוי טוב שיש להם משהו.

מסקו מייבאים בעיקר מכונות, לא? לא ידעתי שהם מתעסקים בזוטות.

אפשר גם לבנות לבד.

אם יש גישה לרתכת וידע בריתוך... שאין לי.

ראיתי די והותר סרטונים שגרמו לי לוותר על התענוג ולרצות אחת מוכנה, קנוייה. אני מרגיש שאסתבך עם הבנייה הזו.

אולי כמו שהאנס אמר, מוקסון זו אופצייה פשוטה יותר לבנייה שבהחלט אחשוב עליה ואראה מה אני יכול לבנות בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בשולחן מקובעים 7 אינץ׳ הכי פשוטות של אירווין עם ״לחיים״ גדולים יותר מעץ קשה (איזו שארית מייפל מהפח).

בעיקרון, אם אתה מכניס איזו חתיכת עץ למלחציים אפשר להרים בעזרתה את השולחן (בסביבות ה-90 ק״ג).

או בקיצור, כוח אחיזה זה הדבר האחרון שחסר בבורג של מלחצי 6 אינץ׳, אפילו אם ״פיזרת״ אותו על פני שטח לחיים גבוה יותר.

במידה ויש לך שאריות בהישג יד:

אתה יכול בתור התחלה לבנות תוך דקות ספורות משהו בסגנון מוקסון רק פשוט יותר,

עם ברגי פרפר ומוטות הברגה סטנדרטיים של 8 מ״מ.

לא נתקלתי בברגי פרפר עבור מוטות של 10 או 12, כנראה שיש.

נ.ב.:

מודולרי זה מילה נרדפת ל״שקר״.

עוד לא נתקלתי בחיי במשהו מודולרי שהיה אפילו קרוב לטוב. בשום תחום.

חבר קליבה כמו שצריך לשולחן שיחסית נוח להזיז במידה ואתה חייב בכל מחיר להזיז אותו מדי פעם, וזהו.

הגיע הזמן להפסיק לעבוד כמו חמור (ואני ראש החמורים פה, תאמין לי) ;-)

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בהישג יד מוט של 6, נראה דקיק מדיי למטרה זו, ה-8 גם כן נשמע דק קצת בהתאמה. לא אנסה להשתמש ב-6... יתעקם במהירות לדעתי.

אתה אומר בעצם שאין בעייה עם שימוש בדוגס בתצורה שאני מתכנן מבחינת הכח. מה שכן, אצטרך חור עמוק למדיי כדי שלא ישבור את הלוח חיפוי (שכנראה אעשה מחומר כפול מודבק, אין לי מייפל קשה בהישג יד. עדיין :twisted:)

לדעתי הדלה, "מודולרי" זו דווקא מילה נרדפת ל"פשרה" :lol:.

אם תרצה, אתה מוזמן להעיף מבט בערוץ היוטיוב שלי, ולחפש את הווידאו שעשיתי עבור 100 משתמשים רשומים- סיור בסדנה שלי, שכל גודלה הוא 2.6 על 2.8 מטר (!). לכל דבר חייב להיות מקום משלו או שיטה להזיז אותו כדי להגיע למשהו אחר. הציוד הקבוע שאני משתמש בו נמצא על הקיר, בהישג יד תמיד, הקבוע למחצה בתוך שידת איקאה שעברה הסבה (וחיזוק, אחרי שהבנתי שהיה צריך, ולא לפני לצערי), והשאר על מדפים או ארוניות שבניתי (שגם הן עברו הסבה בחלקן ממשהו אחר לטובת הסדנה). וכמובן, יש לי קיר אחד שאני לא יכול לנצל כי אחרת לעולם לא אצליח להוציא את חומרי הגלם שלי מהפינה של מאחורי השולחן (רק בהרמה לצערי, כל הלוחות סנדוויץ' וסיבית למיניהם). וגם אין לי גישה אליו כי שולחן.

אפרופו שולחן. עוד סיבה נגד הקיבוע, היא שפשוט לא יהיה לי מקום לעבוד מחד, ומצד שני- השולחן שבחרתי בזמנו בתור שולחן העבודה הראשי שלי (אינטגרציות, תכנונים, הרכבות וכו) הוא עם קצה מעוגל :lol:

טעות של מתחילים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מעדכן, שהתחלתי בבנייה של מלחצי מוקסון. הרבה הדבקות, הרבה שיוף, לוקח זמן...

ואבקש המלצה נוספת.

אני מנסה לאתר סט אזמלים לגילוף (מעוקלים למיניהם וכדומה) במחיר הגיוני וברמת איכות סבירה.

אני חושש מליפול באיביי ואמאזון- התיאורים שם למוצרים הספציפים האלו (אזמלים באופן כללי) ממש לא אמינים, וברוב המקרים האיכות של המוצר היא אפסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר מחיר הגיוני...

אני יודע שאצל "צלח" יש מפסלות של NAREX (סטים ויחידות) מסדרות כניסה ועד "מקצועיות". ומספר כלים של record power (אם אני זוכר נכון כלים ברמת prosumer ) באזמלים, לא הייתי מתפשר. מפסלות ישרות לעבודה גסה ניחא, אבל גילוף ונגרות קלאסית זה עולם אחר לדעתי.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה לגלף?

הקשר בין גילוף לעבודות נגרות נפוצות הוא אפסי,

ויש אשר מגדירים אותו בכלל כהמשך של ציור. אצל הרבה חובבים (ואני ביניהם) זה משהו שקונים בחטף ולא משתמשים בו לעולם...

אם אתה מתעקש, קנה בארץ: https://www.tooleden.com/__________/cat2023243_3492457.aspx

במידה והלינק לא עובד, גגל טול עדן וגלוש לקטגוריה של כלי גילוף.

מהיכרות עם המוכר, יש לו רק מוצרים טובים, לא משנה מה ארץ המוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר מחיר הגיוני...

חשבתי סביב ה-100 עד 200 ש"ח לסט של 5 או 6 יחידות.

אני יודע שאצל "צלח" יש מפסלות של NAREX (סטים ויחידות) מסדרות כניסה ועד "מקצועיות". ומספר כלים של record power (אם אני זוכר נכון כלים ברמת prosumer ) באזמלים, לא הייתי מתפשר. מפסלות ישרות לעבודה גסה ניחא, אבל גילוף ונגרות קלאסית זה עולם אחר לדעתי.

את רקורד אני מכיר היטב, כלים באיכות סבירה לגמרי. הקטע הוא שהם "כלליים" ולא מומחים לעבודות עץ. בנוסף, לא ידעתי שיש להם מפסלות גילוף, אבדוק את הסוגייה.

מעבר לזה, אני לחלוטין לא מכיר את הפירמות בעולם הגילוף, ומניסיוני עם מציאת מפסלות איכותיות, אי אפשר להאמין בשיט למה שכתוב באמאזון ואיביי למוצרים בטווח המחירים הנ"ל. לרוב מדובר על חתיכת ברזל לא מחוסמת ולא בטיח :cry:

שוב, לא מכיר את הפירמות. לא וידע מה נחשב לאיכותי, לכן שואל.

מה אתה רוצה לגלף?

או! זו השאלה הנכונה.

לא יודע. :lol:

לפעמים עולה לי ההשראה. לפעמים אני רוצה לגלף כף, לפעמים אני רוצה לעשות תבליט (לאחרונה עשיתי דוגמה של קיר לבנים, והתבאסתי שאין לי סט גילוף לעשות את זה ביד במקום עם הדרמל), וכשיהיו לי הכלים אוכל לעשות איתם עוד דברים שאני לא חושב עליהם אפילו כרגע, עם האוכל בא התיאבון :wink:

הקשר בין גילוף לעבודות נגרות נפוצות הוא אפסי,

ויש אשר מגדירים אותו בכלל כהמשך של ציור. אצל הרבה חובבים (ואני ביניהם) זה משהו שקונים בחטף ולא משתמשים בו לעולם...

אם אתה מתעקש, קנה בארץ: https://www.tooleden.com/__________/cat2023243_3492457.aspx

במידה והלינק לא עובד, גגל טול עדן וגלוש לקטגוריה של כלי גילוף.

מהיכרות עם המוכר, יש לו רק מוצרים טובים, לא משנה מה ארץ המוצא.

הלינק עובד, תודה.

ראיתי את רמות המחיר, נשמע הגיוני.

אבדוק את האפשרויות השונות, ואחליט- תודה רבה, עזרתם לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאתה רואה, הסטים בקישור עולים בסביבות ה-200, שזה לא מחיר כ״כ נורא למשהו שלא תשתמש בו לעולם.

אני מזמין אותך לא לחזור על הטעות שלי - אל תקנה.

פשוט אל תקנה עד שאתה מחויב מכורח המציאות לגלף משהו מאוד ספציפי.

במקרה של כף, למשל, אין לך שום צורך בסט, אלא רק בסכין מעוקלת יחידה וייעודתי לגילוף

החלק הקעור של הכף - סכין שלא קיימת בשום סט, שכיאה לסט, מנסה לקלוע לכל הכיוונים אך לא פוגע בכלום.

אגב, מכיוון שכבר יש לך סכינים ויש לך ידיים טובות, בטח תוכל ״לעקל״ סכין מסוימת שכבר יש לך.

= = = = = =

בנוגע לפירמות - ברמות של הכלים המיניאטורים יש אלף ואחת יצרנים, אין תחליף להמלצה ספציפית.

ברמות של הכלים הגדולים יש כמה שחקנים בודדים, בעיקר מאירופה, עם מחירים שיגרמו לך לשבץ (400 ש״ח ומעלה למפסלת יחידה).

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסט היפני שלו, 6 חלקים, נראה מתאים. קצת קטן, אבל מאמין שזה דווקא בסדר.

בעוונותי, לפני שנים מספר, רכשתי סט של "בלק אנד דקר". גם, סט של מפסלות קטנות, 12 יחידות, עשויות מסוג של פחית שתייה- לא חותכות בשיט... לכן אני כבר זהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז אם אתה זוכר לפני כמה שבועות שלחתי לך רשימת לינקים לחנויות המתמחות בעבודה עם כלי עץ.

מצרף לך שוב

http://www.rockler.com/

http://www.ptreeusa.com/index.htm

https://www.hardwaresales.com/ אפשר למצוא שם דברים שמאוד קשה להשיג בארץ

https://www.fine-tools.com/

https://www.toolsfromjapan.com/store/ ה-חנות מיפן, עסק משפחתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...