Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחצי נגר 8".

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1962 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שרשור מעניין.

מקצוע יצא לי להתנסות, מה שאני יכול להגיד כמו שצויין פה - חשובה הנוחות חיפשתי עם ידיות עץ ולא פלסטיק שיכול להישבר בקלות.

קניתי את הכלי שבתמונה ואני מאוד מרוצה, לפני זה היה לי סטנלי ישן שמאוד קשה לכוון.

מלחצי נגר - לדעתי הרבה יותר נוח לעבוד על העץ כשהוא מונח על השולחן ולחוץ אליו עם קלמפים ולא אנכי.

לאחרונה אלתרתי מחרטה ממקדחת עמוד, כדאי לנסות את הכוון הזה אם יש לך אחת. מצ"ב תמונה.

820909632870.jpegsketch-1526794772647.jpeg

Sent from my F5121 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לא מעט פעולות שמצריכות קיבוע של העץ במלחציים, הידוקו לשולחן פשוט לא מספיק או לא ישים עבור הפעולה הנדרשת.

לגבי מחרטה מאולתרת, ארגנתי לי משהו בסגנון גם כן, מעולם לא השתמשתי בו. אני לא רוצה להרוס את המקדחה (הפשוטה וזולה גם ככה), הפעלת כח צידי על הפוטר תוציא אותה מאיזון בקלות. האופצייה הזו שמורה למקרי חירום בלבד (מי שישמע, איזה מקרה חירום יכול להיות לנגר? :lol: ).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
מקצועות של אירווין? איכות הלהב בסדר גמור, מבחינה ארגונומית הם לא טובים (לא הכי גרועים, פשוט לא טובים).

בכלים האלה, ארגונומיה שוות ערך בחשיבותה לאיכות הלהב, אי אפשר לעבוד לאורך זמן עם כלי שמכאיב לך באצבעות.

אני בכוונה לא מכריע חד-משמעית נגד, ייתכן שהבדל המחיר גדול מדי יחסית למשהו נורמלי עם ידית עץ מעוצבת ״נכון״.

מקפיץ.

נתחיל מהסוף, הסט אזמלים לגילוף עדיין מוצא את דרכו ליד שלי מדי פעם כשהידיים "משתעממות". בהחלט משתמש בו, בהחלט מרוצה ממנו. :mm_yeah:

עלתה לי שאלת המשך על האירווין.

אם נעזוב לרגע את הארגונומייה.

איך הוא מבחינת איכות הבנייה? האם צריך "להילחם" איתו כדי לכוון אותו?

הזבל-סיני שלי מצריך הרבה מלחמות רק כדי להתחיל לעבוד, ואז להילחם עוד קצת אחרי מספר דקות. הלהב בורח בזווית, הלהב לא מתקבע למקום היטב, עומק החיתוך משתנה לבד, כל מיני דברים טובים כאלה שקשורים במנגנון עצמו. אני אשמח לשמוע מניסיון איך זה באירווין, כי מבחינת מחיר הם בסדר גמור, והארגונומייה כנראה זהה למה שיש לי (מוכן להתפשר, זה כלי בשימוש מועט יחסית אצלי).

אחרי שזה נאמר.

שרשור מעניין.

מקצוע יצא לי להתנסות, מה שאני יכול להגיד כמו שצויין פה - חשובה הנוחות חיפשתי עם ידיות עץ ולא פלסטיק שיכול להישבר בקלות.

קניתי את הכלי שבתמונה ואני מאוד מרוצה, לפני זה היה לי סטנלי ישן שמאוד קשה לכוון.

Sent from my F5121 using Tapatalk

אשמח למעט פרטים, מחיר? מהיכן?

רוב תודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל שלא להסתכל עליהם, הם מדהימים...

אשכרה פריטים למוזיאון, לא לשימוש.

אכן יקר זה יחסי. ביחס לכלי שאני משתמש בו לעיתים רחוקות יש לי תקרה שנחשבת ל"יקר", ולעומת זאת לכלי שאני משתמש בו כל הזמן (משור שולחן נניח), יש אחד ששמתי עליו את עיני שעולה מעל 3.5K ש"ח, שזה סביר לחלוטין בארצנו(אבל יקר לי כרגע כי אין תקציב עבורו :cry: ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם סקרנות, איזה מסור שולחן מעניין אותך ולמה?אני שואל כי התלבטתי בנושא תקופה ארוכה ולבסוף נרכש כחדש דהוולט 745 עם מעמד נייד מתקפל קרוב מאד למה שציינת.מסור נוח עם שולחן מדוייק יחסית.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבוש יש דגם שמצא חן בעיניי, עם משטח נע (שסוג של מבטל את הצורך ב cross-cut sled). קרייזיק דומני זה המונח ב"עברית", לא סגור על זה.

זה לאחר שצפיתי בסרטון השוואה של משורי שולחן ביוטיוב (על דגמים ישנים יותר), לפחות כדי לדעת מה לבדוק ולמה לצפות. פלוס, הוא מתאים מאד לצרכים שלי, קצת יותר מהדה-וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי גם וגם. אין הצדקה למסור בגודל מלא בהיקף התחביב. גם אם הייתה הצדקה, אין תקציב עבור אחד שכזה. ונניח שהייתי מתחכם ומוצא את התקציב וחי על 2 יחידות של במבה ליום ושותה מים רק בעבודה ומנתק את החשמל בבית, אין לי מקום לא רק בשביל המסור אלא גם בשביל לעבוד איתו. שלא לדבר על זה שקשה לעבוד איתו בלי חשמל. וכליה אחת.

חדר של 2.6*2.8 מטר בערך, גם ככה קשה לי לעבוד עם הנייד כי אין מקום לזוז. מצאתי עצמי לא פעם חותך על הרצפה חלקים גדולים עם מסור עגול (מעל כלונסאות כמובן) כי אין אפשרות פיזית אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...