Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויות מימון המונים (קיקסטרטר/אינדיגוגו...)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

חשבתי שיהיה נחמד לדבר קצת על מימון המונים. חוויות טובות ופחות טובות (יש גם הרבה מאלה), או סתם מחשבות.

קיקסטרטר קיים כבר כמעט 9 שנים אבל אני העזתי ותמכתי בפרויקט לראשונה רק לפני כ-5 שנים.

אלו היו

בעיצוב מגניב שהבטיחו להיות הדבר הבא. מכיוון שזה היה הדור השני של אותם רמקולים, הערכתי שהסיכוי שהם יהיו מוצלחים גדול יותר. בסופו של דבר הם הגיעו באיחור של שנה וחצי בערך והיו בינוניים למדי (מלבד העיצוב). הם גם הגיעו בצבע הלא נכון ואחד מהם היה מקולקל, אז קיבלתי שניים נוספים שיכלתי לחלק לבני משפחה. שני היזמים המשיכו לנסות ולייצר רמקול ביתי אבל נפלו בגדול ולקחו איתם מאות אלפי דולרים של אנשים שתמכו בהם. אני עדיין משתמש באחד מהרמקולים שיושב אצלי במטבח, אם כי ה-bose soundlink color שיש לי גם הוא מוצר טוב יותר (גם אם הרבה פחות יפה).

פרויקט נוסף בו תמכתי נקרא Sense. מין עיגול מעוצב שיושב ליד המיטה, מתחבר עם בלוטות' לקליפס קטן על הכרית שלך ומנטר את איכות השינה. רעיון די יפה שהגיע רק כמה חודשים באיחור והיה די איכותי, אבל הוכיח לי שהמידע המתקבל מעניין אולי רק בתור פיקנטריה ולא יעיל עבורי במיוחד. לפני כמה חודשים החברה קרסה והמוצר הפסיק לעבוד.

ללא ספק הפרויקטים (והחברה) הכי מוצלחים בהם נתקלתי בקיקסטרטר הם peak design. חברה שהתחילה ממוצר אחד גאוני, קליפס שמתחבר לתיק שלך ומאפשר להלביש עליו את המצלמה בזמן שלא צריך אותה, במקום שתשב בתוך התיק או על הצוואר. אני גיליתי אותם רק בפרויקט החמישי שלהם, ומאז השתתפתי גם בשישי ובשביעי וקניתי יותר מעשרה מוצרים שלהם בתחום הצילום והתיקים. הכל הגיע בזמן ובאיכות פשוט מעולה, כשהם שומרים על תקשורת נהדרת לאורך כל הזמן - פשוט חברה מדהימה.

בניגוד מוחלט, אחד הפרויקטים הגרועים ביותר שחוויתי היה גם היקר ביותר בו השתתפתי. לפני שנתיים תכננתי לקנות מעיל חדש לקראת החורף (שפה בצפון אירופה הוא לא קל) ומשום מה התלהבתי ממעיל של חברה קנדית בשם

. זה היה בעיקר בזכות כל הכיסים החכמים, הצעיף המשולב והכפפות בילט אין. קניתי שניים, אחד לי ואחד לחברה שלי. הם לא הגיעו. התקשורת מהחברה הייתה כמעט בלתי קיימת והשקרים נערמו. גיליתי אפילו קבוצת פייסבוק של נפגעי החברה ועם הזמן השלמתי עם העובדה שמעילים אני לא אקבל. חורף אחד עבר ובסופו קיבלתי הבטחה מהחברה שאקבל גרסה משודרגת של המעילים עד לחורף הבא (סוף 2017). החורף הגיע ומעילים - אין. אז קניתי מעיל חדש והשלמתי עם ההפסד. חודש אחרי - הגיע מעיל בדואר. אחד. מהדור הישן. במידה שונה מזו שהזמנתי. הייתי בשוק, אבל כמובן שעדיין התלוננתי שזה לא מה ששילמתי עליו. הם הבטיחו שישלחו שני מעילים מהדור החדש ממש בקרוב. לא האמנתי. חודשיים אחרי (לקראת סוף החורף...) - הגיע מעיל חדש, מהדור החדש, במידה שלי. ומה שמדהים באמת הוא שזה פאקינג מעיל מעולה. כמה שבועות אחרי אפילו חברה שלי קיבלה אחד. ועדיין - מדובר בפרויקט הגרוע ביותר בו השתתפתי. האיחורים, חוסר התקשורת, ההתעלמות מהתומכים, השימוש בטקטיקות מגעילות - כל מה שיוצרים של פרויקט מימון המונים צריכים לא לעשות - החברה הזאת עשתה.

יש לי עוד כל מיני סיפורים, אבל אולי גם לכם יש?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לי לצערי יש יותר סיפורים גרועים מאשר טובים- רובם אגב מפרוייקטים שפורסמו בוויינט (כנראה אם משהו מספיק אטרקטיבי כדי לתפוס את העין של העורכים שלהם אז הוא לא באמת ישים)

פרוייקט אחד הבטיח אוזניות In ear monitors שיעוצבו על פי האוזן של המשתמש באמצעות צילומה והכנת האוזניה במדפסת תלת מימד. זה הגיע אפילו לשלב האפליקציה כשהיזם הכריז שנגמרו לו המזומנים (מעל מיליון דולר).

עוד פרוייקט שכנראה לא יקרה (למרות שממשיך להתעדכן כאילו הכל בסדר)- מכשיר רפואי במידות קטנות במיוחד (שוב, אם זה יותר מידי טוב ומהפכני- כנראה זה לא יקרה). ככל שהתעמקתי יותר בנתונים, כך הגעתי למסקנה שעבדו עלי, לצערי התעמקתי כשהיה מאוחר מידי :-(

לרוב אני לא כזה אימפולסיבי, אבל כנראה השילוב של פרסום בטמקא (שבזמנו לא ידעתי שזה דגל אדום) + הרצון להאמין גרמו לי לשלוף את הארנק ורק אחר כך להתעמק בעובי הקורה (מדידת הספקים של הבטריה שאמורה להפעיל את המכשיר, לדוגמה)

היו עוד כמה פרוייקטים כן הגיעו וסתם היו בינוניים- רמקול בלוטות' עמיד למים (נשמע די גרוע ועד שיצא היו כבר גרסאות סיניות שוות ערך בחצי מחיר), כרית לטיסות (שהגיעה מפונצ'רת, יכלתי להחליף אבל גם כשהיא הייתה מלאה היא לא הייתה נוחה כמו שציפיתי).

והיו כמה בסדר- דאק\מגבר נייד שמתחבר לotg של הטלפון- באופן מפתיע ביותר הוא באמת נשמע טוב מאוד ומצליח לדחוף אוזניות קשות וגם לא היה כזה יקר.

היו עוד כמה שאני לא זוכר, כל ההזמנות בוצעו בתקופה קצרה יחסית (עד שהבנתי שכל דבר ישים עדיף לקנות טיפה מאוחר יותר "בחוץ" כשהמוצר בשל, וכל דבר לא ישים עדיף לא לקנות בכלל)

ביידיש זה נקרא "רבה גלט" :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאני יודע על איזה DAC אתה מדבר - חשבתי עליו גם אבל אפילו שהיה זול מאוד (סביב איזה 100 דולר אם אני זוכר נכון), הרגשתי כאילו זה יכול להיות פלופ רציני שלא יתן שום שיפור באיכות.

יש כמה וכמה מוצרים שחיכיתי שיצאו, בהבנה שאולי יעלו לי יותר אבל לפחות אדע אם הם טובים. מוצר אחד כזה נקרא Arsenal, מלפני כמעט שנה - שלט למצלמה שאמור להיות מסוגל לאפשר מגוון מצבי צילום אוטומטיים עם machine learning. נראה די מגניב אבל הייתה לי תחושה שהוא עשוי להיות בעייתי, אז העדפתי לחכות. בינתיים הוא רק 4 חודשים באיחור אבל נראה שבקרוב יצא ויהיה מעניין לראות ביקורות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון אחד- מדפסת תלת מימד. התחלת המשלוחים איחרה בחודשיים, המדפסת הגיעה והייתה כל מה שהבטיחו, רק שיש בתכנון שלה כמה פאקים שגורמים שהיא תהיה מעט רועשת מדי- עדיין מחכה שיהיה לי רגע פנוי מהלימודים לפתור את הבעיות. מוצר לא רע ביחס לרויזיה ראשונה.

בנוגע לקיקסטארטר אני כל פעם כותב לחברים חוקי ברזל, כל פרויקט שטוען להפוך סדרי עולם/להוציא מוצר מהפכני/לחתוך את מחיר השוק לשליש מהרמה הנוכחית למוצר דומה= דינו להיכשל כישלון חרוץ.

פרויקט שנמצא רק בשלב אבטיפוס של "בערך" ולא production sample מוגמר- דינו כנראה להיכשל, כי כל היזמים שם לא באמת מתמצאים בענייני chain of supply ותמיד לא קולטים כמה כסף זה ידרוש בפועל.

פרויקט שהפופולריות שלו מתפוצצת וזוכה להזמנה של 80,000 יחידות לפני שיש בכלל תחילת אספקה= מתכון לעיכובים מפה ועד תימן, רצוי להתרחק.

סה"כ אם שומרים על הכללים האלו, ברוב המקרים לא נופלים. אבל אנשים נוטים להיות מאוווד אימפולסיביים ו "וואו קראתי בגיזמודו על הדבר הסופר מגניב הזה! אני חייב אחד!"

אינדיגוגו זו חממת תרמיות ("Flexible funding") ואני לא אתמוך בפרויקט שם אפילו בצחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמכתי בכמה דברים. אבל השתדלתי רק וירטואליים.

תמכתי בכמה וכמה משחקים - כולם יצאו באיחור אבל יצאו.

חלקם ממש יצרו חברות שוב (לדוגמא wasteland 2 שהיה לא פחות ממדהים ובעקבותיו החברה הוקמה ויוצרת עוד משחקים)

החלק השני היה מוסיקה. ובמקרה הזה בעיקר אמנים קטנים שהכרתי ממקודם (פאנק רוק בעיקר). וגם שם יצא באיחור אבל יצא.

למוצרים פנסים אני לקוב לא מאמין.

כנראה שתמכתי באחד או שניים אבל לא משהו שאני זוכר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי כסף רק לשני פרויקטים הראשון Wasteland 2 והשני Pillars of Eternity. בשני המקרים בראש הפרויקטים עמדו מפתחי משחקים בכירים בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום הפיתוח/עיצוב משחק. התוצאה הסופית הייתה סבירה במקרה של Wasteland 2 ומעולה במקרה של Pillars of Eternity.

במוצר פיזי אני לא אשקיע שקל לא משנה כמה המוצר נשמע מבטיח על הנייר. ברוב המקרים מאחורי הפרויקט עומדים בני 20-30 שאולי יש להם ראש על הכתפיים, אבל אין להם טיפת ידע וניסיון בתקציב, מיסוי, תמחור, ניהול, פיתוח, בניית שרשרשת אספקה, שיווק, מיתוג ועוד אלף ואחד דברים שצריך לדעת לעשות בשביל להוציא מוצר.

אותם אנשים פונים ל-Kickstarter כי גופים מוסדיים מבינים עם מי יש להם עסק אז אותם "יזמים" מחפשים כל מיני פראיירים מתלהבים באינטרנט שגם להם אין מושג קלוש בתחומים שציינתי לעיל, אבל זה לא מפריע להם להעניק הלוואה ב-0% ריבית וללא ערבויות.

זה חלק מטרנד "כלכלה חברתית" ו"אנחנו צעירים חכמים ומגניבים שיודעים איך אפשר לשנות את העולם, אבל כל מיני זקנים שמנים בחליפות תוקעים מקלות בגלגלים שלנו כי הם רוצים לשמור על השמנת אז בואו תעזרו לנו לדפוק את המערכת".

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני תמכתי בכמה דברים. אבל השתדלתי רק וירטואליים.

תמכתי בכמה וכמה משחקים - כולם יצאו באיחור אבל יצאו.

חלקם ממש יצרו חברות שוב (לדוגמא wasteland 2 שהיה לא פחות ממדהים ובעקבותיו החברה הוקמה ויוצרת עוד משחקים)

החלק השני היה מוסיקה. ובמקרה הזה בעיקר אמנים קטנים שהכרתי ממקודם (פאנק רוק בעיקר). וגם שם יצא באיחור אבל יצא.

למוצרים פנסים אני לקוב לא מאמין.

כנראה שתמכתי באחד או שניים אבל לא משהו שאני זוכר.

אה, שכחתי מוזיקה! יצא לי לתמוך בכמה וכמה, כולם יצאו בסופו של דבר, חלק אפילו בתאריך המובטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 פרוייקטים שתמכתי בהם

אחד זה sensibo שהגיע באיחור של חודש אבל עובד יפה עד עצם היום הזה עם תמיכה נהדרת, אפילו התקשרו מהמשרד בתל אביב לשאול איזה פיצ'רים הייתי רוצה לראות במוצר

השני זה הארנק של קואלה גיר - djin, פחות מוצלח, הרבה עיכובים ושינוי של העיצוב המקורי, בסוף הגיע, עושה את העבודה סה"כ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי כסף רק לשני פרויקטים הראשון Wasteland 2 והשני Pillars of Eternity. בשני המקרים בראש הפרויקטים עמדו מפתחי משחקים בכירים בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום הפיתוח/עיצוב משחק. התוצאה הסופית הייתה סבירה במקרה של Wasteland 2 ומעולה במקרה של Pillars of Eternity.

במוצר פיזי אני לא אשקיע שקל לא משנה כמה המוצר נשמע מבטיח על הנייר. ברוב המקרים מאחורי הפרויקט עומדים בני 20-30 שאולי יש להם ראש על הכתפיים, אבל אין להם טיפת ידע וניסיון בתקציב, מיסוי, תמחור, ניהול, פיתוח, בניית שרשרשת אספקה, שיווק, מיתוג ועוד אלף ואחד דברים שצריך לדעת לעשות בשביל להוציא מוצר.

אותם אנשים פונים ל-Kickstarter כי גופים מוסדיים מבינים עם מי יש להם עסק אז אותם "יזמים" מחפשים כל מיני פראיירים מתלהבים באינטרנט שגם להם אין מושג קלוש בתחומים שציינתי לעיל, אבל זה לא מפריע להם להעניק הלוואה ב-0% ריבית וללא ערבויות.

זה חלק מטרנד "כלכלה חברתית" ו"אנחנו צעירים חכמים ומגניבים שיודעים איך אפשר לשנות את העולם, אבל כל מיני זקנים שמנים בחליפות תוקעים מקלות בגלגלים שלנו כי הם רוצים לשמור על השמנת אז בואו תעזרו לנו לדפוק את המערכת".

מעניין, אני לא תמכתי ב-pillars of eternity כי הוא נשמע היה כמו משהו שצריך הרבה יותר עבודה ממה שהם יכלו לתת. אחרי שיצא שיחקתי קצת (בערך 5-6 שעות משחק) והתאכזבתי קשות. הוא היה ריק מתוכן, משעמם, וכמעט לא היה מה לעשות בו. מגוחך במיוחד שהם טרחו ועשות וויס-אוברים למתכנני המסך שבהם הם דיברו על התכנון. בהתחשב באפס המורכבות של המסכים ממש לא הבנתי על מה המהומה.

באופן מעניין, מוצרים פיזיים עובדים אצלי הרבה יותר ממוצרים לא פיזיים. peak design למשל שכבר קניתי עוד עשרה מוצרים שלהם במאות דולרים.

biolite שזו עוד חברה שיצאה ממימון המונים וכיום מוצרים שלה נמכרים במגוון חנויות ברחבי העולם (

- מוצר נהדר).

מימנתי שעון יד מעולה שהגיע אפילו לפני הזמן.

אפילו מימנתי "סתם"

- כי זה היה אחלה רעיון (שגם עובד מצוין).

בקיצור, אני לגמרי לא מסכים איתך שמדובר תמיד בצעירים חסרי הבנה. נכון, יותר מחצי מהפעמים זה המצב, אבל שאר המקרים יוצרים חברות אמיתיות שמייצרות מוצרים נהדרים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלתי כמה פעמים להכנס בעצמי בכמה מוצרי עבר, שעוני MVMT ו- Vanacci (תכשיט בושם שמשפריצים עליו והוא סופח את הבושם אליו), שניהם אגב מאוד מוצלחים היום, שעון של MVMT יש אבל קניתי דרך האתר, את הצמיד/תליון טרם

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם ההסבר הארוך שלך, אבל מילת המפתח בו היא 'ברוב המקרים'. משום שעדיין יש הרבה אנשים שגם עם הבנה ונסיון ותכנית עסקית לא יכולים לקבל הלוואה מבנק או קרן הון סיכון, ולכן הרעיונות שלהם לעולם לא יגיעו לידי מימוש בשיטה אחרת. נכון שזה אולי רק 10-20% ממה שמופיע באתרים האלה, אבל זה כבר הטבע האנושי שדופק הכל (כרגיל) ולא הפורמט עצמו. במקביל, זו גם דרך טובה להחליש את כוחם של הבנקים, כי נכון להיום אותם זקנים מכתיבים כללים מאד נוקשים לפתיחת עסקים קטנים, מה שלא תורם לכלכלה או לחברה בטווח הארוך, אלא בעיקר מעשיר מעטים.

אם נמנעים ממוצרים שמבטיחים לשנות את העולם (רובם יקרים מדי ממילא) ומתמקדים במוצרים צנועים שפותרים בעיה פשוטה, במיוחד אלו שמציגים בסרטון אבטיפוס פועל ולא רק רעיון - בהחלט אפשר למצוא שם דברים מעניינים. לצערי, כמו בחיים האמיתיים, רבים מהאנשים מאחורי הרעיונות לא יודעים לעשות שואו או 'לשחק את המשחק' של המימון החברתי, ולכן לא מצליחים לגייס מספיק כדי להרים את הפרוייקט.

כאמור, הכל מתחיל ונגמר בטבע האנושי, שחוסר הרציונליות המובנה שלו הוא המכשול העיקרי העומד בדרכו של אדם לשגשוג ולאושר. לא משנה איזה כלים תעמיד לרשותם, בני אדם תמיד ימצאו דרכים עקומות להשתמש בהם, ובסופו של דבר זה גם יהפוך למיינסטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכתי בשניהם - הדעה שלי היא בדיוק הפוכה על מה שכתבת :)

Wasteland 2 פשוט מעולה - והפך לעוד יותר מעולה! עם העדכון גירסא.

לעומת זאת פילרז בינוני למדי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שיצאו מקיקסטארטר וכו' מוצרי חומרה נפלאים די מפריכה את העמדה שלך, יש די והותר פרויקטים ע"י יזמים גם עם ראש על הכתפיים- וגם עם תכנית עסקית/פירוט שרשרת אספקה וייצור, הם נוטים להצליח.

ויודע מה, שיזמים כאלו הולכים לנסות לגייס הון, אותם זקנים שמנים בחליפות נוטים או לתקוע להם תנאים דרקוניים, או בכלל לא לתת אגורה כי לא נראה להם שהפרויקט ירוויח להם את הכמויות שהם מחפשים.

מפה ועד לפסול את רעיון המימון החברתי כליל? אני חושב שאתה מגזים.

זה שיש קשקשנים שמבטיחים להפוך סדרי עולם עם מוצר "מהפכני" שיש להם מקסימום חצי אבטיפוס שלו וכמה רינדורים יפים... בשביל זה קיקסטארטר קבעו guidelines של מה צריך להציג

הבעיה שרוב הקהל לא טורח לקרוא לעומק, אלא רק רואה "יההה זה מגניב, הנה קח כסף."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אני לא תמכתי ב-pillars of eternity כי הוא נשמע היה כמו משהו שצריך הרבה יותר עבודה ממה שהם יכלו לתת. אחרי שיצא שיחקתי קצת (בערך 5-6 שעות משחק) והתאכזבתי קשות. הוא היה ריק מתוכן, משעמם, וכמעט לא היה מה לעשות בו. מגוחך במיוחד שהם טרחו ועשות וויס-אוברים למתכנני המסך שבהם הם דיברו על התכנון. בהתחשב באפס המורכבות של המסכים ממש לא הבנתי על מה המהומה.

.

5-6 שעות זה כלום למשחק בסדר גדול של Pillars. התחלה די יבשה ולוקח זמן עד שמבינים כיצד מנגנון הקרבות עובד ושוקעים בעלילה, אבל לאחר מכן המשחק שואב פנימה. מבחינתי Pillars בהחלט הצליח לשחזר את החוויה שקיבלתי אי שם בשנות 2000 כאשר שיחקתי ב-Baldur's Gate.

Wasteland 2 חביב. המשחק בהחלט יכל להיות היורש הרוחני של Fallout 2, אבל לא התחברתי אליו.

בכל מקרה בשני המקרים קיבלתי תמורה לכסף.

עכשיו נזכרתי שנתתי כסף גם ל-Pillars 2.

העובדה שיצאו מקיקסטארטר וכו' מוצרי חומרה נפלאים די מפריכה את העמדה שלך, יש די והותר פרויקטים ע"י יזמים גם עם ראש על הכתפיים- וגם עם תכנית עסקית/פירוט שרשרת אספקה וייצור, הם נוטים להצליח.

ויודע מה, שיזמים כאלו הולכים לנסות לגייס הון, אותם זקנים שמנים בחליפות נוטים או לתקוע להם תנאים דרקוניים, או בכלל לא לתת אגורה כי לא נראה להם שהפרויקט ירוויח להם את הכמויות שהם מחפשים.

מפה ועד לפסול את רעיון המימון החברתי כליל? אני חושב שאתה מגזים.

זה שיש קשקשנים שמבטיחים להפוך סדרי עולם עם מוצר "מהפכני" שיש להם מקסימום חצי אבטיפוס שלו וכמה רינדורים יפים... בשביל זה קיקסטארטר קבעו guidelines של מה צריך להציג

הבעיה שרוב הקהל לא טורח לקרוא לעומק, אלא רק רואה "יההה זה מגניב, הנה קח כסף."

ברור שמתוך עשרות אלפי פרויקטים יצאו מספר פרויקטים טובים. הדעה שלי שכאשר יש לאנשים רעיון טוב ויכולת להוציא אותו לפעול ברוב המקרים הם ימצאו מימון בערוצים המסורתיים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5-6 שעות זה כלום למשחק בסדר גדול של Pillars. התחלה די יבשה ולוקח זמן עד שמבינים כיצד מנגנון הקרבות עובד ושוקעים בעלילה, אבל לאחר מכן המשחק שואב פנימה. מבחינתי Pillars בהחלט הצליח לשחזר את החוויה שקיבלתי אי שם בשנות 2000 כאשר שיחקתי ב-Baldur's Gate.

ברור שמתוך עשרות אלפי פרויקטים יצאו מספר פרויקטים טובים. הדעה שלי שכאשר יש לאנשים רעיון טוב ויכולת להוציא אותו לפעול ברוב המקרים הם ימצאו מימון בערוצים המסורתיים.

נו, אז איזה גאונים מתחילים משחק באופן יבש כל כך? הסיבה העיקרית שניסיתי את פילרז היא בגלל בלדורז גייט שהיה אחד המשחקים האהובים עלי. אחרי 5 שעות של שיעמום בפילרז הבנתי שבלדורז זה לא...

ובנוגע למימון - ערוצים מסורתיים לא אומר שהם בהכרח טובים יותר. מה זה בכלל ערוץ מסורתי לחברה קטנה? כולה הלוואה מהבנק שצריך להחזיר בריבית דריבית.

פה אתה מקבל חשיפה ישירה אל השוק שלך, "קנייה" של המוצר מראש עוד לפני שהוא קיים, המון סושיאל מדיה ולא פחות חשוב - לימוד במסלול מהיר ליזמות.

מה שכן, לצערי הרבה יזמים מנצלים את זה לרעה והתוצאה בהתאם.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...