Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אני רוצה לסכם (3500 ק"מ וחמישה חודשים עם אלטו 2012 ידנית)

שביט
שימו לב! השרשור הזה בן 989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שני סיכומי תקופה עם רכבי מיני, החלטתי להצטרף גם. חמישה חודשים עם עכברון בצבע אדום. :-P

3 שנים הסתדרתי יופי יופי עם אופניים חשמליים, אבל עם שני ילדים במסגרות ועבודה חדשה המרוחקת 16 ק"מ מהבית, עלה הצורך ברכב שני. חישוב זריז מראה שהרכב ייסע כ7500 ק"מ בשנה, ולפיכך הוחלט שהרכב השני יהיה "כמה שפחות אוטו בכמה שפחות מחיר". בינתיים חל שינוי בתכנית ובתחילת מרץ התחלתי לעבוד בראש העין, מה שמעלה קצת את הנסועה השנתית הצפוייה לכ10 אלפים ק"מ.

חבר מהעבודה הקודמת העמיד את רכבו למכירה "על אש קטנה". יום אחד שאלתי אותו "אם העכברון עדיין רלבנטי". למחרת לקחתי ממנו את הרכב לסיבוב, הרכב מצא חן בעיניי ולחצנו ידיים.

הרכב על הכביש מ6/2012, נמסר לי עם 80 אלף ק"מ. את המוכר אני מכיר קצת אחרי שקנה את הרכב, והרכב טופל כל חייו לפי השעון (הבחור עשה בדיוק 15 אלף ק"מ כל שנה) במוסך מורשה סוזוקי ברעננה. לא שזה בהכרח מעיד על טיב הטיפול, אבל בעיניי זה מעיד על טיב השמירה על הרכב. הבחור עבר תאונה קשה לפני 25 שנה, ומאז הוא נוהג כמו סבתא. בעצם, סבתא זה שומאכר לעומתו, כך שמהבחינה הזאת ידעתי שאני מקבל רכב שטופל כמו שצריך וננהג בצורה רגועה ושקטה.

ברכב כזה אין הנאה מנהיגה, אין ביצועים ואין איבזור מפנק. בעצם, אין איבזור בכלל. רכב כזה קונים מתוך ידיעה שהמטרה היחידה שלו היא להעביר אותי מנקודה א' לנקודה ב', במינימום הוצאות. חוסר הציפייה להנות גורם לי לנהוג שקט ורגוע, על מהירויות כמו 90-95, שמאז שלמדתי נהיגה שכחתי שהן קיימות. הגיר הידני מוסיף לחיסכון ואני מוצא את עצמי נוסע בתוך העיר בהילוכים שלישי ורביעי הרבה יותר מאז, שוב, שלמדתי לנהוג (19 שנה, רובן הגדול עם רכב אוטומטי). זכור לי משיעורי הנהיגה ש"בעיר מגיעים עד לשלישי" ו"פנייה 90 מעלות מורידים לשני", וכיום אני מוצא את עצמי בהילוך רביעי על 50 קמ"ש או פונה ימינה בהילוך שלישי. שיגעון.

מאז קיבלתי את הרכב עברתי כ3,500 ק"מ. צריכת הדלק הנמוכה ביותר אליה הגעתי הייתה 14.25, במיכל שכולו נסיעה עירונית בלבד, והכי גבוהה הייתה 19.28, עם 530 ק"מ שכולם היו מהרצליה לעבודה בראש העין ובחזרה (תמיד נגד הפקקים). אני מאמין שהיד עוד טיפל'ה נטוייה, כי לפעמים אני "מרביץ" על 100-110 או סתם מזנק מהר מהרמזור (כמה שאפשר עם כזה אוטו :lol:). הרכב נוח יחסית לנהיגה, יחסית לאיכות המושבים, רוחב הצמיגים ושיכוך המהמורות. פעמיים נהגתי איתו לערד ושרדתי כדי לספר על כך.

במחיר הקנייה שלו (19 אלף ש"ח) הייתי יכול לקנות הרבה מכוניות אחרות, מעט יותר ישנות והרבה יותר מהנות ו"אמיתיות". אבל שוב, המטרה הייתה מיזעור ההוצאות וההפתעות. יכלתי בכיף לקנות מאזדה 3 בת 10 או גרנדה פונטו בת 8, אבל היה לוקח לי הרבה זמן למצוא אחת לשביעות רצוני, והעלויות השוטפות היו גבוהות ממה שאני משלם עכשיו (990 חובה, 1150 מקיף ו900 ומשהו אגרת רישוי).

בשורה אחת- רכב שני לנהג יחיד למרחקים קצרים עד בינוניים.

בשורה נוספת, אצטט את עופר, כפי שכתב בדיון על דאצ'יה לא מזמן-

ידעת מה אתה צריך. ידעת מה אתה קונה. המחיר מצויין. העלות נמוכה.

מקווה שנהנתם

IMG_20180128_124035.jpg

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא כזה נורא כמו שנוטים לחשוב. מן הסתם גם התרגלתי, אבל כל הסתימות בפה שלי עדיין במקומן. לשמחתי אופי הנסועה שלי לא מכיל יותר מידי פקקים ורמזורים, כך שאין לי יותר מידי זמן עמידה כדי "לסבול" מתצורת המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

שוב שלום

בימים אלה חלפה שנה ראשונה עם הרכב, ולכבוד המאורע המרגש, החלטתי לפרסם סיכום הוצאות שנתי והתרשמות קצרה.

הרכב נמסר לי עם 80,350 ק"מ ומחר בבוקר יגיע ל93,000.

עלות הביטוח לשנה שחלפה: 1844 חובה וצד ג'

עלות הביטוח לשנה הקרובה: 1877 :shock:

אגרת רישוי+ העברת טסט (יוני 2018 ): 1025

טיפול 90K (אוגוסט 2018 ): החלפת שמן 5W30 (175 ש"ח), מסנן שמן מקורי (56), מסנן אוויר (48 ), מסנן מזגן (45), החלפת נוזל קירור (60) ונוזל בלמים DOT ארבע (48 ). יחד עם עבודה ומע"מ הטיפול עלה 991 ש"ח.

שבוע לאחר מכן הוחלף מצבר בעלות של 500 ש"ח.

עלות דלק: 4298 ש"ח.

צריכת הדלק המשולבת היא 18.07 ק"מ לליטר. הצריכה הנמוכה ביותר הייתה 14.25, בתקופה קצרה שלא עבדתי ונסעתי רק בתוך העיר. הצריכה הטובה ביותר חצתה את קו ה20 קמ"ל, והיא 20.40. ב8 החודשים האחרונים הרכב נוסע כ95% נסיעה בינעירונית בין הרצליה לראש העין, בשיוט נינוח של 90-95 קמ"ש, נגד הפקקים.

סך כל ההוצאות לשנה הזו ול13 אלף הקילומטרים היה 8658 ש"ח (ללא הביטוח לשנה השנייה, מן הסתם). סכום די מצחיק, לאוטו חמוד ומצחיק.

האוטו מבצע עבודתו נאמנה, שהיא בעיקר שינוע נהג יחיד אל ומהעבודה. בשנה החולפת נסעתי איתו כמה פעמים לערד, פעם אחת למילואים בצאלים (וחזרתי עם עוד שני נוסעים וציוד) ופעם במספר שבועות אנחנו מעדיפים לנסוע בו לנסיעה משפחתית קצרה, ולמצוא חנייה יותר בקלות.

מקווה שנהניתם ומקווה שהמידע תורם למי שמעוניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פשוט לתחזוקה אבל שאישית לא הייתי מסוגל לנסוע איתו, נו, מילא, יש לך נסועה נמוכה..

לפי החישוב יוצא לך משהו כמו 0.7 שקלים לכל קמ בשקלול כל ההוצאות, שזה לא רע. אצלי ברכב גדול ההוצאה היא סביב 0.55 ואני מטפל לבד ונוסע הרבה בשנה (עלויות הטסט והביטוח מתפזרות לרוחב), כך שהצלחת בהחלט לקבל מקסימום במינימןם כסף.

דרך אגב, כשהצריכת דלק נמוכה המספר קמ יהיה גבוה, ולא להפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול בוצע במורשה יבואן?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פשוט לתחזוקה אבל שאישית לא הייתי מסוגל לנסוע איתו, נו, מילא, יש לך נסועה נמוכה..

לפי החישוב יוצא לך משהו כמו 0.7 שקלים לכל קמ בשקלול כל ההוצאות, שזה לא רע. אצלי ברכב גדול ההוצאה היא סביב 0.55 ואני מטפל לבד ונוסע הרבה בשנה (עלויות הטסט והביטוח מתפזרות לרוחב), כך שהצלחת בהחלט לקבל מקסימום במינימןם כסף.

דרך אגב, כשהצריכת דלק נמוכה המספר קמ יהיה גבוה, ולא להפך.

אל תשכח לחשב גם את ירידת הערך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, כשהצריכת דלק נמוכה המספר ק"מ יהיה גבוה, ולא להפך.

צודק. שמתי לב לזה לאחר זמן העריכה.

אמור מעתה "צריכה טובה/ גרועה" :-P

הטיפול בוצע במורשה יבואן?

שלילי. הרכב נמסר לאדם שלוקח אותו לטיפול ומטופל במוסך "כללי", ולוקח 50 ש"ח עבור השירות.

את ירידת הערך קשה בשלב זה לחשב, כיוון שהיא תיאורטית בלבד. הוצאת תפעול נטו של 70 אג' לקילומטר הייתה המטרה שלשמה קניתי את הרכב הזה, למרות כל המגרעות של רכב מינימליסטי תוצרת הודו :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח לחשב גם את ירידת הערך.
לא רלוונטי עבורי, אני נשאר עם הרכב לשנים רבות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסתכל על זה כהוצאה ארוכת טווח אלא כחד פעמית בקנית הרכב, ומשם אני מחשב עלויות תחזוקה והחזקת רכב.

בהשוואה לאלטו הנתונים יהיו דומים מבחינת מחיר קניה וירידת ערך לרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים.

אמנם אני לא סובל מעודף כסף, ומחיר רכישת רכב הוא לא נמוך בד"כ, אבל נראה לי "חסר משמעות" לחשב ירידת ערך כחלק מההוצאות על רכב, וגם אני רואה את מחיר הרכב כהוצאה ראשונית חד פעמית.

רכב זה מוצר צריכה. ההבדל בינו לבין שאר מוצרי הצריכה שאנחנו משתמשים בהם, הוא שמקובל להחליף אותו ברכב אחר בתום תקופה, ולמכור אותו, ומכאן "הצורך" בחישוב ירידת הערך.

לכן אני מפריד בין הוצאות תפעול, שאני יודע מהן בזמן אמת, לבין ירידת ערך, שאדע מהי רק כשאמכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לגבי הנאה מנהיגה אני נוטה לא להסכים כאן - הליסינגמטיות שהיתה קונה במקום האחת הזו הרבה יותר אנמיות וחסרות תחושה לנהיגה מאשר המכסחת דשא הזאת - שמעבירה לך כל פגם הכי קטן בכביש יש לגב, הרעש מנוע שקצת משאיר אותך ער ובמתחרות שלה עם ה3 צלינדרים אפילו ניתן לאמר שרעש המנוע משעשע למדי ומעלה חיוך על הפנים.

העובדה שהרכב קטן יותר - כשאתה נוסע קצת יותר מהר משיוט - אתה מרגיש קצת חי.

תנסה לשייט ב120 באינפיניטי G למשל ותרגיש שאתה רוצה להרדם מרוב שעמום - בעכברון זה לא יקרה, אתה אולי תרצה למות במקום אבל אתה לא תשתעמם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...