Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אינסיגניה החדשה - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעולם שבו מנהלים לא נוסעים יותר במכוניות מנהלים, האופל אינסיגניה החדשה היא מכונית מצוינת שלא הרבה יזכו להנות ממנה.

לכתבה המלאה

HOME.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי רק בגרסת ה-2 ליטר אבל מתחבר כמעט לכל מה שנכתב.

האינסיגניה מאוד מרשימה פנים מול פנסים, היא ארוכה, רחבה ונמוכה מה שמעניק לה פרופורציות נאות מאוד. העיצוב אלגנטי ונקי, לא מצועצע ולא סובל מעודף אלמנטים מעיקים כמו עיטורי כרום מוגזמים או חישוקים דו גווניים שנראים מעט זול לפעמים.

בפנים מרשים גם כן עם קווים ארוכים ורכים שמדגישים את הרוחב של הקבינה. תנוחת הנהיגה מעולה, הקונסולה שבין המושבים גבוהה מאוד והמושב יורד נמוך מספיק בשבילי כך שמצאתי תנוחת נהיגה שהתאימה לי. אהבתי את היכולת לכוון את התצוגה העילית כך שתתאים לכל תנוחות הישיבה. איכות החומרים טובה אבל עדיין יש פלסטיקים פשוטים בחלק התחתון ואיכות ההרכבה לא מושלמת. המושב האחורי מעולה עם ים של מקום לרגליים, פתחי מיזוג וגם חימום בדגם המאובזר.

אני הרגשתי את ההבדלים בין מצבי הנהיגה אבל יותר בגזרת המתלים האדפטיביים ופחות בשאר המכלולים.

חייב לציין שגם ב-2 ליטר הגיר לא הרגיש אפוי לגמרי וזה מה שמנע מהרכב להציג ביצועים מרשימים יותר. גם לי הרגיש שהרכב פחות חזק מהנתונים בקטלוג.

התנהגות הכביש נייטרלית עם ההנעה הכפולה ואפשר לשמור על קצב גבוה מאוד בעיקולים. בכבישים כמו דרך נוף הגלבוע היא הרגישה לי קצת גדולה מדי.

ברכב שאני נהגתי בו היו פנסי לד מטריקס שהרשימו אותי מאוד. יצא לי להתנסות במערכת דומה של אאודי ושם הפעולה שלה שקופה יותר ופחות מורגשת. באינסיגניה מקבלים גם מופע אורות בחשיכה עם שלל הבהובי פנסים מלפנים ומאחור - מעט מוגזים בעיני אבל אני אבין אנשים שיאהבו את זה.

בשורה התחתונה דעתי לגבי האינסיגניה זהה - מדובר במכונית מצויינת, באמת משפחתית גדולה ממש טובה ואפילו מרשימה אבל המחיר מנותק מהמציאות ואני מניח שלא נראה הרבה כאלה על הכבישים, אלה שכן נראה יהיו בטח מהדגמים הבסיסיים שמתומחרים סביר ומעניקים תמורה לא רעה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה - בדגמים הישנים יותר של האינסיגניה - כל הזמן כותבים שהיא חולקת פלטפורמה עם הביואיק לה קרוס כשבפועל היא נראית זהה גם מבפנים וגם מבחוץ כולל המידות - לביואיק ריגל.

האינסיגניה הזו בהחלט נראית יותר דומה ללה קרוס החדשה, שאפרופו, ממה שידוע לי - יש לביואיק כוונה לחזור ולשווק כאן בארץ את הלה-קרוס והיום זה כבר ממש לא אותו רכב זקנים שהכרנו פעם אלא משהו הרבה יותר נמרץ עם התנהגות טובה ועל הדרך גם סלון מאוד יוקרתי ומאובזר - אבל עדיין מדובר על רכב נוסעים ונעים מאוד. בכל זאת ביואיק\אופל - לא חטיבת הביצועים של קאדילק (שמייצרים היום קרשי גיהוץ על גלגלים עם יכולות גבוהות מאוד).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרשמתי מאוד מהרכב בנהיגה ארוכה מאוד באנגליה (2100 ק"מ) עם מנוע 1.5 ליטר וגיר ידני, הרכב התנהג בצורה טובה מאוד ככל הנראה הגיר הידני עדיף עשרות מונים.

רכב משפחתי מהמעלה הראשונה עם גיר ידני, מגומר היטב ומהודק , המחיר בארץ מנותק מכל קשר למציאות , טוב היה עושה היבואן אם היה מציע את הרכב החל מ 145K , במחירים של היום זה רכב למבצעי סוף עונה ואו לליסינג של היבואן שלמה סיקסט.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב היה עושה היבואן אם היה מציע את הרכב החל מ 145K , במחירים של היום זה רכב למבצעי סוף עונה ואו לליסינג של היבואן שלמה סיקסט.

איזה מהמתחרות שלה (מלבד האוונסיס שהיא סיפור אחר) נמכרות במחירים כאלה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 6, קיה אופטימה, ויונדאי סונטה נמכרות ב140-145 כליסינג 0, וגם נראה שרוב המכירות הפרטיות של האופל יגיעו מערוץ זה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב טוב, אבל השוק הזה כבר מת לטובת הקרוסאוברים.

בגלל זה לא צפויה הצלחה לרכב.

האינסיגניה הקודמת נבחרה ע"י רוב הח"כים כרכב צמוד - ועדין זה לא כל כך קידם אותה בשוק הפרטי.

נראה שאופל החליטו לצאת סופית משוק המוניות, גם האסטרה וגם האינסיגניה לא מיובאות יותר עם מנועי דיזל.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שבועות קורא לי קצין הרכב אצלנו בעבודה "בוא תעשה סיבוב על רכב". אני יורד לחניה ומגלה שם אינסינייה בגירסת הליסינג. עושה עליה סיבוב ארוך מאוד, זו היתה ההתרשמות המיידית מגירסת הליסינג. המתנתי למבחן של CF ואני יכול כבר עכשיו לומר ששתי הגירסאות שנבחנו באתר מרגישות שונה לחלוטין.

זה מה שרשמתי על הליסינג:

יכול לדווח על נהיגה ראשונה וקצרה על אינסיניה.

מנוע 1.5 ליטר אנג'וי.

הרכב נראה מצויין. עיצוב שקצת הזכיר לי בקווי המתאר את ה 640 של ב.מ.וו.

מתיישב ברכב, מנסה לכוון תנוחת נהיגה כמו שאני אוהב, כלומר גבוה, ומגלה שטווח הגבהת מושב הנהג מביא את המושב למצב עדיין נמוך מדי לטעמי, אבל המושב כבר לא עולה יותר. רוצה עוד כמה כיוונונים של תמיכה לירכיים וכד' - ואין. בשורה התחתונה לא מצאתי תנוחת נהיגה כרצוני.

המושב עצמו צר מדי לטעמי. בפיג'ו 208 GTI זה בסדר שהמושב תופס אותך היטב ברכב מנהלים קצת פחות מתאים.

אם אני מוסיף שמדובר ברכב שאמור להיות בסגמנט "מנהלים", אז חלקם פשוט יתקשו להיכנס למושב.

מנוע 1.5 ליטר טורבו, שמפיק 165 כ"ס, אבל בפועל הוא מרגיש קצת אנמי וחסר לי מומנט. אני משווה ל 1.5 ליטר טורבו של פורד - ואי אפשר להשוות, למרות שעל הנייר לאופל יש עוד 15 כ"ס.

ההגה מצויין, ובשום נקודת שמן אין תחושה של אוניית מנהלים. להיפך, ההגה והשלדה בהחלט מצויינים.

מערכות הבטיחות המקוריות כוללות התרעה לפני התנגשות (לא בלימה אוטונומית) ושמירה על נתיב. התחושה היא שמדובר בורסיה מאוד מוקדמת של מערכות בטיחות. בעוד שההתרעה עובדת היטב (ניתן לכוון את המרחק שייתן התראה) מערכת השמירה על הנתיב היא תקלה אחת גדולה. המערכת לא מזהה כל הזמן את המסלולים, ויוצרת סכנה ממשית.

אני אפרט כי זה משמעותי: עזבתי הגה ונתתי למערכת לשמור על הנתיב. הרכב ירד ימינה, חצה את השול הימני הצהוב, זוהה היטב על ידי המערכת שתיקנה מייד את ההגה לצד השני, אבל לא זיהתה את הקו המפריד בין הנתיבים, והעבירה אותי ישר מול המשאית שבאה ממול. עד כדי כך. אז עם כל הכבוד, מערכת שלא ניתן לסמוך עליה - אני מוותר.

בכלל, זיהוי הנתיבים על ידי המערכת היה חלקי מאוד, ובהרגשה היה נחות משמעותית מכל מערכת שמירת נתיב אחרת שדגמתי עד היום.

רכב מנהלים אמרנו – אבל למראה שבמגן השמש אין תאורה. בלנדקרוזר מודל 2000 היתה מנורה שעבדה.

מערכת המולטימדיה היא סיפור נוסף ולא מתאים ברכב כזה. מדובר במערכת מקורית של אופל שלא עברה גיור או שעברה גיור על ידי רב רפורמי שהיה בגילופין. אין WAZE יש מערכת ניווט מקורית מסורבלת שמרגישה לא עדכנית. להציג אנשי קשר בעברית – לא כאן. ניסיון להשמתש באנדרואיד פליי לא צלח.

בשורה התחתונה, מעבר למראה וצללית נאים מאוד, לא מצאתי שום סיבה לרכוש את הרכב הזה.

עברו שבועיים, וערב אחד אני מוצא את עצמי נכנס לאינסינייה 1.5 ליטר שנבחנה כאן. כבר מההתחלה מורגש שמדובר ברכב שונה לחלוטין. אולי אלו המושבים האחרים, אולי רמת הבידוד שונה, אולי הצמיגים שונים אבל התחושה של הרכב היתה שונה לחלוטין. גם מערכת הבטיחות ברכב התנהגה בצורה שונה לחלוטין דבר שגורם לי לחשוב שאולי בגירסת הליסינג המערכת היתה תקולה.

בכל מקרה, גירסת ה 1.5 ליטר טורבו לא מרגישה 165 כ"ס, ואני מקבל את התפיסה שתיבת ההילוכים מסרס את המנוע.

גירסת ה 2.0 ליטר היא משהו שונה לגמרי. 260 כ"ס גורמים לך לחייך כבר בשלב שאתה מכוון את מושב הנהג. גם כאן, הגיר מצליח להחביא כמה עשרות סוסים. התחושה היא של 180 כ"ס "בערך" ולא משהו שקרוב ל מכוניות עם 270 / 280 כ"ס.

שורה תחתונה, אם זה רק היה ג'יפון...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...