Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי "לא פריוס" איוניק (רשמים מנסיעת מבחן)

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אני החלטתי למכור את הקורולה ולעבור לרכב ליסינג מהעבודה.

בעבודה הציעו לי באותו טווח מחירים בערך קורולה, אוריס סטיישן, איוניק ונירו, כאשר האיוניק יוצאת הכי משתלמת מהן (בהפרש של משהו כמו 100 שקל מהנירו ו250 מהאוריס/קורולה.

היום הלכתי לעשות נסיעת מבחן באיוניק, ואלה הרשמים שלי:

באתי ברגשות מעורבים. ציפיתי שאתאכזב כבר באולם, ומשם הדרך לעוד קורולה תהיה קצרה.

האמת שהתאכזבתי במובן של ציפיתי להתאכזב, אבל זה לא קרה, אז,

א) ישיבה ואיבזור נוחות. אני לא אדם קטן, אבל לא הייתה לי בעיה למצוא תנוחת ישיבה מתאימה. בערך כמו כל רכב - למטה ואחורה עד הסוף (בקורולה זה אפילו לא עד הסוף), רק הפעם היה גם נוח. המושב היה רך יחסית (משהו בין יפני לגרמני). החומרים בתא הנוסעים - בסדר, דווקא יחסית נעימים למגע ונראים טוב, אפילו לא מסריחים (להשוואה, בפריוס החדשה יש ריח חזק של כימיקלים) וכמעט לא מקרקשים. אני מבין שזאת יונדאי ולא מרצדס. יש מולטימדיה של כלמוביל, שלשם שינוי לא מעצבנת, וכל הירקות הרגילים (בקרת אקלים, מראות חשמליות וכו׳. הבגאז׳ בגודל סביר, רק גובה פתח ההטענה מזכיר קצת מכוניות משנות ה80. המושב האחורי לא מצטיין במרווח, אבל אני גם לא הולך לשבת עליו, ומי שכן - זבש"ו.

ב) מנוע וגיר. טווח נסיעה חשמלי מרגיש כאילו יותר מפריוס, אבל אולי זה בגלל שאני משווה סוללה משנת 2011 לסוללה משנת 2018. מה שכן, הוא משמעותית יותר זריז מהפריוס. הגיר לפעמים קצת לא מבין מה רוצים ממנו, ומרגישים השהייה וחבטה קלה במעבר בין בנזין לחשמל ולהיפך. במצב ספורט שעון מהירות הופך לשעון טורים (יעני טייפ אר) עם תצוגת מהירות באמצע. מזנק בהתחלה יפה, אבל מתייאש (או שאני לא לוחץ מספיק). רכב ספורט זה עדיין לא, אבל משמעותי יותר זריז מדגמים מקבילים של טויוטה.

ג) איבזור בטיחות, שזה בעצם מה שהופך את הרכב הזה למשתלם. בקרת שיוט אדפטיבית עובדת יפה, בולמת בזמן כשמישהו מתפרץ לנתיב ודופק ברקס, מאיצה בחזרה כשנתיב מתפנה. את הבלימה האוטונומית לא בדקתי, קצת מפחיד ברכב לא שלי. לגבי בקרת סטיה מנתיב לא יודע, לא מצאתי איך מפעילים אותה. כנ"ל התראה על רכבים בשטחים מתים.

סיכום:

האם אקח אותה בליסינג? כן, רק צריך למכור את הקורולה. האם הייתי קונה אותה כפרטי? לא יודע. מפחיד אותי קצת האורך חיים של הגיר הרובוטי.

בגדול - לסכם את הרכב הזה - הפעם נראה כאילו יונדאי אם עדיין לא התעלו על טויוטה (יצרו היברידית נעימה לנסיעה. זה כבר משהו), אבל אם טויוטה לא תוותר על ה"טחב" הזה בדמות מנוע 1.8 היברידי, ולא תציע את ה2.0 במחיר תחרותי, יונדאי עוד יתעלו עליהם.

בנוסף בדקתי את הקיה נירו, אבל לדעתי איוניק מרגישה יותר נעימה לעין גם בחוץ וגם בפנים, נוחות אותו דבר. חוץ מתנוחת הישיבה טיפה יותר גבוהה ובגאז׳ קצת יותר גדול (למי שזה חשוב לו), היא לא מציעה משהו עדיף על איוניק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר כאלפיים קילומטרים עם האיוניק שלי, אין הרבה דברים רעים לומר (יש, אבל אשמור אותם לשרשור ייעודי שיפתח) - בייחוד לא כשממעלות תרשיחא למרכז במוצ"ש פקוק מקבלים צריכה ממוצעת של 23 קמ"ל ועוד בתקופת הרצה.

הפעלת/ביטול שמירת נתיב מתבצעת באמצעות כפתור ליד זה של הבקרת יציבות משמאל להגה.

התרעה על רכבים בשטחים מתים אמורה להיות קיימת רק בגירסת הסופרים (ראיתי לא מעט מהן כבר בליסינג) ; בגירסת הפרימיום לא אמורה להיות רלוונטית.

באשר למנועים בהיברידיות - מחזור אטקינסון די מסרס להם את החיים לטובת שיפור בצריכת הדלק. אפשר לקוות לראות מנועים צנומי נפח ומוגדשים, אך נראה שיש כאן איזשהו קושי ליישם את זה יחד עם הנעה חשמלית.

בהצלחה עם המכירה של הקורולה - לא מאמין שתתאכזב.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אקח אותה בליסינג? כן, רק צריך למכור את הקורולה. האם הייתי קונה אותה כפרטי? לא יודע. מפחיד אותי קצת האורך חיים של הגיר הרובוטי.

תנוח דעתך לגבי הגיר הרובוטי באיוניק/נירו, תחילת הנסיעה (כולל הזחילה) מתבצעת ע"י המנוע החשמלי, לכן הגיר הרובוטי כאן לא עובד "קשה" כמו בדגמי הבנזין.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיוניק במעל ל 98 אחוזים מהפעמים, במצב eco, תכניס את מנוע הבנזין לפעולה ברגע שדוושת הברקס משתחררת ודוושת הגז נלחצת, גם אם עדינים איתה יחסית.

מאידך, מנוע החשמל יפעל מבלי לערב את הבנזין במקרים הבאים, מנסיוני - אם הסוללה ההיברידית טעונה ב 60 אחוזים או יותר (הערכה, יש מד ולא נתון מספרי), אם הרכב מתחיל נסיעה בירידה (גם במישור, אבל בירידה זה מורגש יותר) ואם החלה גלישה מעצירה מלאה מבלי לערב את דוושת הגז מיידית.

באשר לעניין הגיר, תמיד נעשה בו שימוש, גם אם המנוע החשמלי עובד (ניתן לשמוע את השילובים אם נוסעים עם חלונות פתוחים או משלבים לרוורס ובחזרה לדרייב. ואם קיים חשש בנוגע לאמינות ה dct בהיברידיות של יונדאי, דווקא משימוש עודף במנוע החשמלי הייתי חושש בשל המומנט שלו שזמין כבר מאפס ועשוי "להתיש" יותר את הגיר, בדומה לעניין של ה dq200 בוואגיות והתמודדות ממושכת עם מומנט גבוה יותר ממה שהוא מותאם אליו (אלו שמשפרים, וגם אלו שלא).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעלת/ביטול שמירת נתיב מתבצעת באמצעות כפתור ליד זה של הבקרת יציבות משמאל להגה.

מסתבר שלא רק

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים היברידים בלי הטענה לא באמת מיועדים לנסוע על חשמל נטו, זה יותר כלי עזר

אולי אם יביאו את האיוניק פלאג אין יהיה אפשרי לנסוע על טווח חשמלי, 46 ק"מ מכובדים לפי הepa

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שלא רק

הכפתור מכבה ומדליק את המערכת, את הקינפוג שלה (התראה בלבד או אשכרה התערבות של ההגה) מבצעים דרך תפריט הגדרות בהגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שמצאת את הנוחות של הנירו והאיוניק כזהות, מהניסיון שלי, של לא מעט ק"מ, הנירו נוחה משמעותית. חוץ מזה שתיהן באמת מכוניות מצוינות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיוניק במעל ל 98 אחוזים מהפעמים, במצב eco, תכניס את מנוע הבנזין לפעולה ברגע שדוושת הברקס משתחררת ודוושת הגז נלחצת, גם אם עדינים איתה יחסית.

כוונתי שהגלגול הראשוני נעשה ע"י המנוע החשמלי, כך שהמצמדים עובדים פחות קשה מאשר במכונית בנזין סטנדרטית כאשר עם עזיבת דוושת הבלם המצמד משלב את הגיר למנוע כדי לייצר את התנועה הראשונית מהמקום. באיוניק/נירו שילוב הגיר נעשה תוך כדי גלגול והתנועה הראשונית נעשית ע"י המנוע החשמלי (כך לפחות הסביר נציג טכני של יונדאי עם השקת הדגם)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שמצאת את הנוחות של הנירו והאיוניק כזהות, מהניסיון שלי, של לא מעט ק"מ, הנירו נוחה משמעותית. חוץ מזה שתיהן באמת מכוניות מצוינות.
אולי בגלל שבאיוניק נהגתי ובנירו לא (לא היה רכב זמין לנסיעת מבחן, מוזר בשביל דגם כמעט הכי נמכר שלהם), רק ישבתי.

מהישיבה לא הרגשתי נוחות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לשנורר ממישהו בעבודה סיבוב על הרכב שלו.

נירו זה הדבר הכי חם בליסינג היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באיוניק... וישבתי בנירו. בנירו הרגשתי הרבה יותר מאוורר ומשוחרר, מאמין של טעם אישי מי שמעדיף ישיבה יותר "ספורטיבית" מאשר יותר נינוחה. גם לי הייתה ההתלבטות האם לקחת את האיוניק.. בסוף הזמנתי את הנירו :)

מה שכן, הופתעתי מאוד מההבדל המשמעותי בין הספורט למצב ברגיל.. ברגיל בקושי הרכב זז כשבספורט הוא נותן אחלה תאוצה, הבעיה היא שהוא משתמש לרוב במנוע הבנזין ולא בחשמלי בגלל זה. כמובן שאם זה ליסינג מהעבודה, זה לא כזה משנה..

העיקר שתהנה מהרכב, זה הכי חשוב!

עריכה אחרונה על ידי אריה1986
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...