Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות קצרה מיונדאי i10 inspire

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנסיבות מצערות מעט הפוקוס שלי בילתה השבוע כמעט 4 ימים באור יהודה, ואילו אני השאלתי מקל אוטו תמורת תשלום סמלי את היונדאי שבכותרת, עם מנוע 1 ליטר 3 ציל', בצבע כתום מטאלי. אמנם לא לקחתי אותה לבית אורן או ללוזית, וגם באילת לא ביקרתי, אבל בסך הכל נצברו מעט חוויות, אולי למישהו זה יעזור.

אמ;לק: בקצרה, התרשמתי שמדובר ברכב עירוני סביר לגמרי לערים מישוריות, די מרווח, עם בעיה אחת עצומה שהיא מושב הנהג, והברקה עיצובית (שילוב של צבע הרכב בדשבורד, בדלתות ובמושבים). באתי עם ציפיות נמוכות (מאוד), ופרט למושב הנהג התרשמתי יחסית לחיוב.

ועכשיו בגרסה הארוכה:

לחיוב:

• מרווח - יחסית לציפיות, מדובר ברכב שיכול להכיל בקלות ארבעה מבוגרים לא גדולים לנסיעות עירוניות. בוודאי שזוג ושני ילדים יכנסו בקלות. תא המטען אמנם קטן, אבל יכול להכיל את הקניה השבועית מהסופר למשפחה קטנה (תמונה מצורפת).
  • עיצוב - חיצונית הרכב די אנמי, אבל הצבע בפנים הופך רכב קודר ופשוט למשהו צעיר וכיפי. קשה להאמין איך קצת צבע משנה את כל התמונה.
  • גיר - פשוט, אבל עושה את העבודה. מעביר הילוכים בצורה כמעט בלתי מורגשת, כולל הורדה של שני הילוכים כשצריך (וצריך).
  • אבזור - מהצד החיובי, יש דיבורית בלוטות', שני שקעי מצת, חיבורי USB ו-AUX ושליטה מההגה (רגישה מדי, מעבירה תחנות ברדיו בכל סיבוב בטעות)

לשלילה:

• כיסא נהג (ואולי גם אחרים, לא ניסיתי) - פשוט לא נח בצורה קיצונית. לא שהוא קשה, או חסר תמיכה צידית או זוטות כאלו ואחרות. הגב התחתון נדחף קדימה, משאיר את כל החלק העליון בלי שום תמיכה וגורם להרגשת אי נוחות תוך דקות ספורות. לא ברור לי איך כיסא כזה מותקן ברכב מודרני.
  • מנוע - חלש. איכשהו מספק לתנועה עירונית סבירה, אבל האצה במהירויות בין עירוניות או עליות פשוט גדולים עליו. בנוסף, רועד כאילו אין מחר בעמידה.
  • בידוד רעשים - לא ממש שם. רעשי מנוע, צמיגים, מתלים, מה שתרצו.
  • אבזור - מהצד השלילי, מחסור בדברים טריביאליים כמו ידיות אחיזה וידית למניעת סינוור במראה המרכזית. אפילו בסובארו ג'אסטי מלפני 20 שנה היה כזה. גם המפתח מגיע ללא שלט.
  • היגוי - מעורפל, ומאוד מאוד קל במהירויות נמוכות.
  • מתלים - לא ממש אפויים. מצד אחד הרכב די קופצני, בייחוד על שיבושים גדולים, ומהצד השני קצת צולל בכל בלימה מעבר לעדינה.

אם עד היום לא הבנתי מי לעזאזל קונה רכבי מיני, עכשיו זה קצת יותר ברור לי. היונדאי הזו יכולה בקלות לשמש כרכב שני שלא יוצא מהעיר למשפחות לא גדולות מדי שעברו את שלב כסאות הבטיחות העצומים והעגלות, ובלי המון דרישות מוטוריות או אחרות. היא זולה, היא לא תגרום לך להתעסק בכל מיני שטויות של גיר רובוטי או מנוע טורבו, והיא תביא אותך (ועוד 3 אנשים, אלא אם כאמור אתם שחקני כדורסל) לכל מקום ברדיוס עירוני סביר. רק עניין הכיסא הכל כך גרוע הזה ממש ממש מפריע.

מה שלא ברור לי עדיין זה למה אנשים קונים אותה בתור רכב ראשון, כזה שגם יוצא מחוץ לעיר. במקרה כזה הייתי מעדיף סופר מיני, גם אם צריך לרדת שנה או שתיים. היונדאי הזו פשוט לא שם (ולדעתי גם לא רוצה להיות שם, טוב לה איפה שהיא).

IMG_20180322_161816.jpgIMG_20180322_161845.jpgIMG_20180321_191102.jpg

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא של הכרית הזאת של המושב נתקלתי בקיה נירו לדוגמא - ממש הרס לי את החווית נהיגה מהרכב ופסל אותו אצלנו, לא מבין למה שיצרן יעשה משהו כזה(וניסיתי לשחק עם המושב והניפוח של הכרית).

לגבי הרכב הקטן? הגודל של המכונית באיזורים מסויימים בארץ ומקומות מוכי בעיות חניה הם פשוט גורמים לך לקנא קצת, השבוע נפגשתי עם קולגה לפגישה באיזור עם חניה כחול לבן בקטנה וחניון מרוחק - הוא מגיע עם אוקטביה ואני עם הקליאו, החניה כחול לבן הפנויה שהייתה שהוא נלחם להיכנס אליה ולא הצליח הקליאו בקלילות נכנסה פנימה - ואז אתה נזכר למה אם אתה לא ממש מסיע משפחה או הרבה אנשים רכב קטן הוא כיף - יותר מזה, הרבה פעמים שאני מגיע לחניות שהקליאו לא מצליחה להיכנס אליהן ואני רואה פיקנטו/i10 משתחלת בקלילות אחרי שנכשלתי עם הסופר-מיני אני מבין למה בתוך תוואי עירוני מדובר ביתרון של ממש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצ'ופצ'יק הזה שמזיז את המראה למעלה. לא יודע בדיוק איך קוראים לזה. חשבתי שזה לגמרי אלמנטרי בכל רכב (שאין בו מראה מתכהה אוטומטית כמובן). טעיתי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• מנוע - חלש. איכשהו מספק לתנועה עירונית סבירה, אבל האצה במהירויות בין עירוניות או עליות פשוט גדולים עליו. בנוסף, רועד כאילו אין מחר בעמידה.
  • היגוי - מעורפל, ומאוד מאוד קל במהירויות נמוכות.
  • מתלים - לא ממש אפויים. מצד אחד הרכב די קופצני, בייחוד על שיבושים גדולים, ומהצד השני קצת צולל בכל בלימה מעבר לעדינה.

בתור בעלים של רכב כזה בדיוק, אין לי מושג על מה אתה מדבר בחלק המצוטט.

המנוע חלש, כן, אבל סוחב את הרכב בלי בעיות בגרסה הידנית. הגיר האוטומטי מסרס את הרכב, בעיה ידועה.

אצלי לא מורגשות רעידות בעמידה כמעט בכלל, לפעמים מורגשות לרגע כאשר מדחס המזגן נכנס לפעולה.

ההיגוי קל במהירויות נמוכות, אבל לא מצאתי אותו מעורפל בכלל.

המצלים אכן קשיחים למדי, אבל לגבי הצלילה בבלימה, לא מצאתי שמדובר במשהו שונה ממכוניות אחרות שיוצא לי לנהוג בהן.

ייתכן שההבדל בהרגשה הוא בגלל שבמקרה שלך מדובר ברכב השכרה, שבסבירות גבוהה עבר חיים לא קלים וסובל מבלאי גבוה.

לי אין בעיה בכלל עם מושב הנהג, כנראה שמדובר בעניין סובייקטיבי.

מה שכן, המחסור בצ'ופצ'יק על המראה אכן מרגיז, לזה אין תירוץ (למען הסר ספק, אני רציני לגמרי).

שאלה של בור אני מניח, מהי ידית למניעת סינוור במראה המרכזית? לא מכיר את הקונספט.

קרא כאן.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי עבר כמעט 50,000 ק"מ בהשכרה, יכול להיות שזה לא עוזר לעניין הרעידות. אולי זה גם קשור לגיר האוט'. בכל אופן, הרכב פשוט רעד.

לגבי המנוע, הוא בסדר לגמרי לתנועה עירונית צפופה. אבל שים את הרכב בעליה, בטח כשהוא עמוס, ותנסה להאיץ. זה פשוט לא מספיק.

לגבי המתלים וההגה - הכל עניין של קנה מידה. זה לא שאתה מסובב את ההגה שמאלה והרכב פונה ימינה, אבל יש הגאים מוצלחים משמעותית. כנ"ל המתלים - זה לא שהרכב נוראי, פשוט יש רכבים טובים יותר (אם כי אני לא מכיר את הקטגוריה, אני מודה שאני מתייחס לרכבים בקטגוריות אחרות).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג על גירסת הליטר (לא ייאמן שמעזים לשדך למנוע כזה גיר פלנטארי) וגם על גירסת ה 1.25 של car2go. גירסת הליטר עצלה ורועשת (מבחינת רעש מנוע) בקטע אחר. ה 1.25 מעט יותר נסבלת ובשתיהן קיימת הנטיה של מדחס המזגן להתנתק ברגע שדורשים סל"ד שממוקם צפונית מקו ה 4,000 (וזה מתבקש, הו כמה שזה מתבקש).

מצטרף לקטילות של מושב הנהג.

מבחינת שיכוך מהמורות הרכב הזה עושה עבודה טובה פי כמה מקיה ריו לדוגמא, שמתרסקת על עלים שנשרו על האספלט ואף מרכבים שנמצאים יחד איתו בקטגוריה, כדוגמת ה 107/8. כנ"ל לגבי בידוד רעשי כביש, שגם מוצלח יותר מאשר ברכבים הנ"ל.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיצא להכיר פ'גו 107 - רכב שחסכו עליו מכל כיוון אפשרי אבל באופן מפתיע יש ידית למראה.

אפשר להתקין במקרה הנ"ל מראה חלופית? זה פיצ'ר שיכול להיות מאוד שימושי בנסיעות לילה.

pooh-bear , נראה שנקודת הייחוס או ההשוואה שלך היא מול כל מיני רכבי מנהלים/ספינות לכן ככל הנראה שאצלך חוסר הנוחות/איכות הנסיעה מורגשת יותר.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזדמן לי לנהוג פעמיים במכונית כזו, עם מנוע 1.0, בפעם הראשונה ביום שערך לנו היבואן.

ברור שמנוע ה 1.0 חלש מאד, הבעיה היא שהוא מנתק את מדחס המזגן בעומס בינוני ומעלה, ולפעמים אין ברירה וצריך ללחוץ כדי להתקדם.

ואז נשארים דקות ארוכות ללא מזגן כלל, וזה ממש לא נעים.

בתוספת מחיר לא מאד גדולה אפשר לקבל את האיביזה החדשה, שלפחות נוסעת כמו שמכונית צריכה לנסוע.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שנקודת הייחוס או ההשוואה שלך היא מול כל מיני רכבי מנהלים/ספינות לכן ככל הנראה שאצלך חוסר הנוחות/איכות הנסיעה מורגשת יותר.

כן ולא, נכון שהרפרנס הישיר שלי הוא לא ממש מהקטגוריה הזו, ניסיתי מראש להניח שלא מדובר במשהו דומה.

הבעיה היחידה שבאמת היתה מונעת ממני לרכוש את הרכב הזה, לו הייתי מחפש רכב שני לשימוש עירוני בלבד היא כסא הנהג. שאר הדברים הם כנראה (כי ההכרות שלי את הקטגוריה אכן לא גבוהה) די בסדר. לא משהו חריג. גם הקטע עם המראה מעצבן.

בגלל זה ניסיתי להגיד שלדעתי זו אפשרות לגמרי סבירה למי שלא מחפש שום דבר פרט להגיע מ-א' ל-ב', בזול, באמינות ובעיר מישורית בלבד. לכל שימוש אחר הייתי מעדיף סופר מיני.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה אכפת לי לנסוע גם עם מיני נסיעות ארוכות לו הייתי מוצא אחת כזו עם כיסא מאוד נוח ומרווח.

עם כוח אפשר להסתדר מנסיון.

זה אמנם לא הכי תענוג לעלות את מצפה/חיפה/גליל/גולן עם מנוע 1.0 אטמוספרי אבל אפשר להסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...