Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט מצלמות המהירות של משטרת ישראל, האם מטרתו באמת להפחית תאונות?

fastcars
שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

זאת הפעם הראשונה שאני מעלה פה פוסט.

בחרתי לכתוב על נושא נפיץ מאוד, מאחר ונחשפתי למקרה מעניין.

הנושא הוא פרויקט מצלמות המהירות.

אנו צריכים לשאול את עצמנו שתי שאלות מרכזיות בנוגע לפרויקט:

1. מה מטרתו?

2. מה יעילותו של הפרויקט בהשגת המטרה?

באופן מוצהר, וגם די אינטואיטיבי, מטרת הפרויקט היא הפחתת תאונות הדרכים והנפגעים.

האמצעי? מצלמות מהירות ורמזור.

לגבי החלק של רמזור, אני די מסכים, אבל השאלה שאני רוצה להעלות פה בפוסט אינה קשורה למה שאני חושב, אלא לנתונים וסטטיסטיקה.

ככל הידוע לי, וממה שקראתי בעבר, מהירות היא אחד הגורמים הזניחים ביותר בתאונות דרכים.

מהירות מופרזת מחמירה את התאונה, אבל לא הגורם העיקרי.

(אשמח אם תוכלו לשתף מחקרים ונתונים בנושא).

לעניינו, בשבוע שעבר, משטרת ישראל הציבה שתי מצלמות מהירות חדשות בקטע כביש מספר 1. בקטע של עמק הארזים.

אני נוהג בקטע כביש זה מאז נפתח ב2007 בקביעות.

איני זוכר מעולם כי היה בקטע כביש זה תאונות בנוסף לעובדה שכביש זה אינו מסוכן.

לכן נכנסתי למפת תאונות הדרכים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (http://teunot.cbs.gov.il/teunotm/), בכדי לראות ולבדות את נתוני הנפגעים בקטע כביש זה.

הרי, אם המשטרה החליטה להציב שתי מצלמות מהירות בעלות של כמיליון וחצי שקל, הכביש כנראה מוגדר ככביש אדום?! הרי במשטרה יודעים מה הם עושים, כך חשבתי לעצמי.

כפי שכתבתי למעלה, מטרת הפרויקט היא הפחתת תאונות דרכים.

המשטרה ומשרד התחבורה טוענים כי הפרויקט יעיל.

ובכן, מה הנתונים אומרים?

לתדהמתי (ותבדקו זאת בעצמכם), בקטע כביש זה, במהלך 11 שנות קיומו היו 0!!! (אפס) נפגעים.

0 תאונות קטלניות

0 תאונות קשות

0 תאונות קלות

14-03-2018 13-06-56.jpg

אם כך, למה להציב שתי מצלמות מהירות כל כך יקרות?

אני הצלחתי לחשוב רק על תשובה אחת: כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף כסף והרבה כסף.

השקעה טובה יותר מנדלן. את המדינה לא מעניין תאונות דרכים ובטיחות. העיקר לחלוב כבף מהאזרחים. ברוב העולם מצלמות מהירות הוכחו כלא יעילות בהורדת תאונות דרכים.

כל עוד אפשר לתת דוחות באופן אוטמטי בסכומי עתק שאיש אינו יודע לבסוף לאן באמת הכסף הזה הולך המדינה תמשיך. ספויילר .....קציני משטרה בכירים מבטלים לעצמם באופן אוטמטי דוחות מצלמות

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניינו, בשבוע שעבר, משטרת ישראל הציבה שתי מצלמות מהירות חדשות בקטע כביש מספר 1. בקטע של עמק הארזים.

אני נוהג בקטע כביש זה מאז נפתח ב2007 בקביעות.

אין לי מושג על מה אתה מדבר. בכביש ובמקום שציינת, מוצבים שני דחלילים, אחד לכל כיוון, כבר שנים.

אלא אם כן, הם החליפו את הדחלילים למצלמות אמיתיות, מה שלא נראה לי. זה נראה כאילו צבעו את הדחלילים מחדש. זה לא נראה כמו עמוד ומצלמה תקניים של המצלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בכל הכניסות והיציאות מירושלים עמודי מצלמה מהסוג של מצלמות המהירות, שמשמשים לדעתי לפעילות מבצעית לזיהוי רכבים נכנסים ויוצאים ולא לאכיפת מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לנושא שהעלה פות"ש די מורכבת.

הכי פשוט לענות בצורה הבאה : יש כאן אוסף של אינטרסים של גופים שונים :

1. משטרה - הם מודדים הצלחה לפי סטטיסטיקות בלבד (לא מעניין אותם כמה כסף שילמו). אחד הנושאים שנמדד בסטטיסטיקה הוא מספר דוחות מהירות (למה ? כי ככה הוחלט). כנראה שהוחלט להעלות את סטטיסטיקת הדוחות מכביש זה, ולכן הרצון להציב שם מצלמה (או מצלמות).

2. משרד האוצר - הוא מקצה תקציב למצלמות - מודד הצלחה לפי הוצאה ביחס להכנסה. אותו מעניין כמה ירוויח מהמצלמה, מאחר והכסף מהדוחות מגיע אליו (לא למשטרה כגוף ולא לשוטרים עצמם)

לדעתי, בטח גם למשרד התחבורה יש אינטרס כלשהו בנושא (אך כרגע, לא עולה דבר בראשי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי לא מזמן שמועה, שהפרוייקט לא מצליח למדינה - בייחוד שהרבה נהגים נוסעים היום עם וויז.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע לי, וממה שקראתי בעבר, מהירות היא אחד הגורמים הזניחים ביותר בתאונות דרכים.

מהירות מופרזת מחמירה את התאונה, אבל לא הגורם העיקרי.

(אשמח אם תוכלו לשתף מחקרים ונתונים בנושא.

המחקר האקדמי בנושא די חד משמעי: למהירות הנסיעה יש משמעות גדולה לגבי הסיכוי לקיומה של התנגשות. ברוב המקרים, מיתון המהירות - על ידי הצבת מגבלות מהירות שמרניות, אכיפת מהירות או אמצעים אחרים - תקטין את כמות ההתנגשויות, ועלית מהירות הנסיעה תעלה אותן. רק בחלק קטן למדי מן המקרים (ובהחלט אפשרי שבחלק מכבישי ישראל ייתכנו מקרים שכאלו) המשוואה הזו לא תתקיים.

https://www.toi.no/getfile.php?mmfileid=13206

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג על מה אתה מדבר. בכביש ובמקום שציינת, מוצבים שני דחלילים, אחד לכל כיוון, כבר שנים.

אלא אם כן, הם החליפו את הדחלילים למצלמות אמיתיות, מה שלא נראה לי. זה נראה כאילו צבעו את הדחלילים מחדש. זה לא נראה כמו עמוד ומצלמה תקניים של המצלמות.

Pasat04,

קלעת בול, עד שבוע שעבר היו שם דחלילים.

התמונה שפרסמתי בפוסט שלי צולמה בשבוע שעבר בזמן שהתקינו מצלמה חדשה.

שים לב כי המצלמות היו אפורות עד עכשיו, ועכשיו הן מסוג אחר בצבע כתום.

האם גם המצלמות החדשות הם דחלילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכוי סביר מאוד שצבעו את הדחליל.

בכביש 85, כביש ארור, חידשו חיצונית את כל מצלמות המולטונובה והוסיפו את מנורות הדיסקו מנאייק כדי להוסיף עוד לתחושת מדינת המשטרה. חבל שזה מה שעושים במקום לתקן את התשתית הזוועתית שם ולחפש את הנהגים ההזוים שרובם יש לומר שייכים למגזר שאין להם טיפת כבוד לחוקי התנועה, לאיתותים ברכב, לעובדה ששוליים זה לא נתיב לגיטימי לעקיפה ושחסר להם משהו ביחידת העיבוד שמבדילה בין קו רציף למקוטע.

אבל מזל שיש פנס כחול אדום מהבהב ועמוד כתום בוהק שנלחמים בתאונות ובעבריינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב כי המצלמות היו אפורות עד עכשיו, ועכשיו הן מסוג אחר בצבע כתום.

האם גם המצלמות החדשות הם דחלילים?

זה נראה כאילו צבעו את הדחלילים מחדש. זה לא נראה כמו עמוד ומצלמה תקניים של המצלמות.

לפי התמונה, זה לא סוג אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לאור התגובות, באחד הפקקים בחנתי מקרוב ומעמידה את המתלמות לשני הכיוונים.

צדקתם, מדובר בדחלילים שנצבעו בכתום.

לדחליל המוצב בכיוון ירושלים, העדשות שלו כבר מזמן לא שקופות ואין סיכוי שהוא מצלם משהו.

הדחליל לכיוון תל אביב, בעל עדשות נקיות יחסית, אבל מדובר בדגם הישן עם עדשות עגולות וממה שקראתי בעבר, כל המצלמות מדגם זה הוצאו משירות ואינן פעילות.

המצלמות המדוברות הן מסוג זה.

images?q=tbn:ANd9GcTgtfuLmK4JF1DQxRwL9qkVJT_-W3iSLOJSGbvDTqEeGmvta10P

זה גרם לי לחשוב שאולי בקטע כביש זה יש 0 תאונות בגלל שיש שם דחלילים והם עזרו למיגור התאונות בקטע זה, וזה רק מוכיח את הצורך בדחלילים וצקלקות מותקנים בכל מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומני שבצרפת דווח כי התקנת מצלמות מהירות הפחיתה משמעותית כמות תאונות. העניין הוא שהיה מדובר רק במרכיב אחד בתכנית אכיפה נרחבת, כך שאני לא בטוח שמדובר בגורם עיקרי. מכל מקום, לא עקבתי אחר הפרסומים ואיני יודע מה המצב בצרפת כעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2166 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...