Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קבלת דו"ח על טלפון אחרי חודש ואין לי מושג על מה מדובר

שימו לב! השרשור הזה בן 2208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

היום קיבלתי בדואר דו"ח של 1000 ש"ח על "נהגת ברכב הנ"ל ובעת שהרכב היה בתנועה אחזת או השתמשת בטלפון שלא באמצעות דיבורית, בניגוד לתקנה 28(ב)(1)(א) לתקנות תעבורה. סמל עבירה 7140"

עכשיו, אף אחד לא עצר אותי כדי לתת לי את הדו"ח, ואני לא כ"כ יודע על מה מדובר.

יש לי דיבורית בלוטוס מובנה באוטו שאני תמיד משתמש בו, וגם יש לי מחזיק לטלפון אשר הטלפון תמיד מותקן בו, כך שאני לא מצליח להבין על מה הדו"ח.

אני שובר את הראש ומנסה לחשוב מה יכל להיות. אולי נפל הטלפון מהתושבת ובדיוק החזרתי אותו, או ששיניתי משהו בוייז. פשוט בגלל שאני ככה מקבל את הדו"ח אחרי חודש כאשר אני גם לא יודע מי "ראה" אותי, אין לי דרך לדעת מה קרה. זה גם אומר שאין פה ערך "חינוכי" לדו"ח מכיוון שאני לא יודע על מה הוא.

יש דרך לנסות לברר מה קרה שלא דרך בקשה להישפט?

גם, אני לא יודע אם אני בכלל יכול לבקש להישפט מכיוון שהארוע קרה ב-22.2 וקיבלתי אותו היום בדיוק אחרי חודש.... ז"א או להגיש היום או כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש להישפט עד מועד התשלום שהוא 24 יוני 2018.

עם קבלת המועד למשפט, פנה ללשכת תביעות ירושלים בציון מס התיק שתקבל ומספר הודעת התשלום ובקש לצלם את חומר הראיות בתיק.

שם תמצא את כל החומר הרלוונטי.

קח בחשבון כמה אפשרויות:

האחת - תלונת אזרח שראה אותך מתעסק בטלפון

האחרת - עיין ערך "שומרי הדרך" ברשת

השלישית - שוטר שראה את העבירה ורשם "דוח פנימי" שהומר לדו"ח שקבלת. שם רשומים "נסיבות המקרה".

האחרונה - אולי מישהו אחר נהג ברכב והדוח נשלח אל הבעלים הרשום.

אם אחרי כל זה תחליט לא להמשיך במשפט, שמורה לך הזכות לכתוב לבית המשפט, להודות בעובדות הרשומות בכתב האישום ולהישפט שלא בפניך. כל זאת על מנת לחסוך זמן שיפוט יקר. תקבל לשלם את הקנס המקורי (+8 נק' באדיבות משרד הרישוי)

אם תחליט להמשיך, זכור שהשופט אינו כבול לקנס המקורי וגם ע"ד לא עובד בחינם.

בנוסף תצטרך להגיע לבית המשפט לפחות פעמיים: לישיבת ההקראה ולדיון הוכחות. אולי גם פעם נוספת למתן גזר הדין.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדיוק על הפרוייקט הזה.

אפילו היתה כתבה בטלויזיה בכביש 1 במשוריינים שמראה את השוטרים מצויידים במצלמות ומצלמים את הנהגים שעושים שימוש בטלפון בזמן נהיגה באותו המקום בדיוק בו רשום בדו"ח (משוריינים על כביש 1).

ככל הנראה הנהג צולם ע"י השוטר והצילום יובא למשפט במידת הצורך.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאחד מיסודות העבירה זה "בעת שהרכב בתנועה"

אם צולמת סטילס , מעניין יהיה לראות כיצד יוכיחו שהרכב היה בתנועה.

יש מספר פרשנויות למונח "בתנועה" כך שכדאי להצטייד במסמך מטעם משטרת התנועה , מכיוון שהם פרסמו לפני מספר שנים הנחיות המתבססות על הפרשנות המקלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, יש אולי עוד דרך, למרות שזה לונג-שוט.

אתה יכול לנסות לטעון לשימוש במערכת ניווט, כמו Waze או Google Maps.

למה ומה הרציונאל?

תקנה 28א(א) לתקנות התעבורה קובעות שאין להפעיל כל מכשיר, שהתצוגה גלויה לנהג.

אלא שסעיף קטן (ב) מחריג מכשירי ניווט.

אפשר לטעון שהמחוקק הבין את חשיבות מערכת הניווט לביטוחתם של משתמשי הדרך, שהרי הנהג יכול להיות מרוכז בנהיגה עצמה בעוד המכשיר מורה לו את דרכו; זאת בניגוד לנהג שראשו ועיניו תרות אחר שילוט, והוא עסוק יותר בהבנת הסביבה מאשר הבנת התנועה.

ומכאן, וממילא שחלק מתפעול מערכת הניווט כולל גם "לחיצה" על אי אילו "כפתורים" (ווליום, למשל) - הרי שגם תפעול זה מותר.

בנוסף אפשר לטעון, שהתקנה האוסרת על שימוש בטלפון (הרי היא תקנה 28 לתקנות התעבורה), מגדירה, בסעיף קטן 2 מהו "טלפון":

"מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג."

כאשר מופעלת אפליקציית Waze או Google Maps, אותם ה-"לחצנים לחיוג" אינם זמינים, ולכן, על פי הגדרת החוק עצמו - אין מדובר בטלפון.

ומכאן - הרי שלא ביצעת כל עבירה.

אני מסייג:

אני לא עורך דין, לא ממש מנוסה, אבל יודע לקרוא עברית (שזה אומר - הפקודה, התקנות, והצו). אני ממש נזהר שלא לעצת לך עיצת אחיטופל, ולכן בטרם תחליט האם לבקש להישפט ולטעון את שכתבתי לעיל, כדאי שנבקש שבמידה וישנו חבר פורום שהוא אכן עורך דין, או חבר פורום אחר שבידיו מידע אחר - מוזמן לתקן אותי, ולעצת עיצה טובה לפות"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבלת בין הסעיפים.

את פותח השרשור האשימו בשימוש בטלפון נייד.

כלומר אחז בידו בטלפון נייד ועשה בו שימוש.

כל הרעיון שיש להם צילום שלו כשהוא אוחז בידו בטלפון נייד ועושה בו שימוש ליד הפה.

אתה מציע לו להשתמש בסעיף של תצוגה הנראית לנהג. משמע הטלפון היה במעמד אבל הוא לא ראה סרט אלא צפה בתצוגת וויז.

זה לא יחזיק מים אם יש להם תמונה שלו כשהוא מחזיק את הטלפון בידו ועושה בו שימוש.

עריכה אחרונה על ידי mrraz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, ההאשמה היא שימוש בטלפון.

אני מתייחס לדבריו של פות"ש על כך שיש לו מתקן לטלפון, ושהוא *תמיד* משתמש בו.

מכאן הסקתי שהאישום הוא בגין שימוש בטלפון ולא בגין החזקתו.

ולכן, וככל שכך אכן הדברים (דהיינו - בידיי המשטרה צילום שלו "מתעסק" בטלפון, ולא מחזיקו בידו) - יוכל לטעון את שכתבתי לעיל.

שוב, מסייג - זה לונג-שוט ואני לא עו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

היום קיבלתי בדואר דו"ח של 1000 ש"ח על "נהגת ברכב הנ"ל ובעת שהרכב היה בתנועה אחזת או השתמשת בטלפון שלא באמצעות דיבורית, בניגוד לתקנה 28(ב)(1)(א) לתקנות תעבורה. סמל עבירה 7140"

יש לי דיבורית בלוטוס מובנה באוטו שאני תמיד משתמש בו, וגם יש לי מחזיק לטלפון אשר הטלפון תמיד מותקן בו, כך שאני לא מצליח להבין על מה הדו"ח.

אני שובר את הראש ומנסה לחשוב מה יכל להיות. אולי נפל הטלפון מהתושבת ובדיוק החזרתי אותו, או ששיניתי משהו בוייז. פשוט בגלל שאני ככה מקבל את הדו"ח אחרי חודש כאשר אני גם לא יודע מי "ראה" אותי, אין לי דרך לדעת מה קרה. זה גם אומר שאין פה ערך "חינוכי" לדו"ח מכיוון שאני לא יודע על מה הוא.

גם, אני לא יודע אם אני בכלל יכול לבקש להישפט מכיוון שהארוע קרה ב-22.2 וקיבלתי אותו היום בדיוק אחרי חודש.... ז"א או להגיש היום או כלום.

בוודאי, ההאשמה היא שימוש בטלפון.

אני מתייחס לדבריו של פות"ש על כך שיש לו מתקן לטלפון, ושהוא *תמיד* משתמש בו.

מכאן הסקתי שהאישום הוא בגין שימוש בטלפון ולא בגין החזקתו.

ולכן, וככל שכך אכן הדברים (דהיינו - בידיי המשטרה צילום שלו "מתעסק" בטלפון, ולא מחזיקו בידו) - יוכל לטעון את שכתבתי לעיל.

שוב, מסייג - זה לונג-שוט ואני לא עו"ד.

תתבונן במואדם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

תתבונן במואדם

בדיוק. הסיפא של האדום: ״או ששיניתי משהו בוייז״

עריכה אחרונה על ידי Keyser Söze
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וייז לא נותן להתעסק איתו אם אתה הנהג.

אבל למה להתווכח על ריק

נראה מתי שהוא תמונה ונהיה יותר חכמים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...