Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקולוס ריפט - GAME CHANGER

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העתיד כבר כאן - והעתיד נראה טו-אוב!!!

__

מסתובב בדיזינגוף סנטר עם אמא שלי (היא פוחדת להשאיר אותי לבד בבית) פתאום רואה עמדה מוזרה כזו - מעין זירה שבאמצע יש בנאדם שהתחפש לאלפא (נדמה לי?) מהפאואר ריינג׳ר, נו העוזר הדפוק הזה של זורדון שהולך מצחיק ומדבר עם הידיים כאילו הוא על הספקטרום. מתקרב קצת ומגלה שזו עמדת מציאות מדומה, ממש כמו שקראתי במעריב לנוער!!

מבקש מאמא שתתרום לי עשרים שקלים למאמץ המלחמתי, נכנס לזירה, שם את המשקפיים - וואו.

זה מגניב לאללה!

יש לך ג׳ויסטיק מוזר כזה ביד, והרובה שלך יורה כדור אחד כל פעם ואז לוקח לו מס׳ שניות להטען. אני משחק מול מישהו אחר - 1 על 1, צריך לאגף אותו ולהיות מאוד זהיר עם התחמושת.

הגרפיקה מפוקסלת לגמרי, אם אפשר לקרוא לזה גרפיקה בכלל - בגדול מדובר בצורות גאומטריות.

אבל החוויה עדיין מגניבה לגמרי, ההתממשקות עם הסביבה הוירטואלית, עצם זה שאתה יכול להביט ולא לשבת סטטי מול המסך, וואלאק זה מגניב.

עריכה: מצאתי סרטון של זה!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=L60wgPuuDpE

__

פאסט פורווארד עשרים ומשהו שנים, פלוס מינוס, והיום סוף סוף חיברתי את הסטאפ שרכשתי בשישחור האחרון:

Oculus Rift Touch

את הריפט פגשתי לראשונה בתאילנד, כבר יצא לי לשחק בVR מתחרה (HTC Vive) - אבל אוקולוס הבינו את הטריק. הסוד אינו במשקפיים, הסוד טמון בשלט. השלטים של הריפט ממדלים את היד בצורה הרבה יותר טובה מהתחרות, ובד בבד המשקפיים שלהם נוחות ומפגינות ביצועים שלא נופלים (ואולי עולים) על המתחרה הישירה.

הבנתי מיד שהטכנולוגיה סוף סוף הבשילה, וכשהיה מבצע בבלאק פריידיי החלטתי לפנק את עצמי בסט - $350 למשקפיים + שלטים + 2 סנסורים.

מה שפעם היה זירה ענקית באמצע הקניון, עבר שדרוג פסיכי בגרפיקה / ממשק / משחקיות (וכו׳) וכעת נמצא בקופסא בארון, ממתין למחשב שיוכל לתפעל אותו.

__

בשישחור אשתקד רכשתי לאשתי מחשב נייד, מפלצתול לא רע בכלל - ASUS ROG שבד״כ עולה $1700 נמכר דאז ב$1050(!), הייתי בטיסת עבודה אז אספתי אותו על הדרך.

היא אדריכלית/מעצבת פנים, צריכה מחשב שיוכל להריץ תוכנות גרפיות חזקות, לכן מחשב ״גיימרים״ התאים לה.

רכשתי על הדרך ביטוח - כי לך תדע...

ברגע שנחתנו בארה״ב המחשב שבק חיים, משהו בספק הכוח הפנימי שלו. הוא סירב להטען! שלחנו לתיקון וקיבלנו הודעה מחברת הביטוח שהמחשב אינו בר תיקון ולכן נקבל מהם זיכוי. קיבינימט - המחשב עולה כרגע $1500 אבל הזיכוי הוא ע״ס מה ששילמנו, איזה מזל נאחס!

__

הריפט עדיין בקופסא בארון, אני מחפש דסקטופ מתאים, ואז פתאום עלתה לי מחשבה - אולי אקח את הכסף שקיבלנו, אוסיף כמה שצריך, וארכוש לאשתי מחשב שיהיה חזק מספיק לעבודות שלה, וגם על הדרך חזק מספיק בשביל הריפט?

מחקר בגוגל ו... הפלא ופלא, יש איזה תפלץ שהחליט לחתוך את התחרות. Acer Predator מגיע עם I7, זכרון פנימי 16GB DDR4, כרטיס מסך GTX 1060 עם דדיקייטד 6GB DDR5 ו- 256GB SSD. הביקורות משבחות, הוא VR Ready, והכי מצחיק: עולה $1050.

יאללה, קניתי.

__

המחשב הגיע היום, חזרתי מהעבודה והתחלתי בהתקנות - שעה וקצת אח״כ ויש לי סטאפ מוכן בסלון.

מאז שאני ילד אני אוהב משחקי מחשב בכלל וFPS בפרט. את התיכון העברתי ב Counter Strike ואת הטכניון ב Battlefield... תמיד תהיתי איך זה יהיה לשחק עם איזה בקר דמוי רובה וכמה מגניב זה ירגיש.

תשמעו, בחיי, זה משוגע לגמרי. גיים צ׳יינג׳ר במלוא מובן המילה.

אין בכלל מה להשוות בין חווית המשחק במקלדת / ג׳ויסטיק, לבין VR איכותי. פשוט אין. זה כמו להשוות בין קורולה לקאיימן (סליחה אושריקו). מדובר בליגה אחרת.

טרם חיברתי את זה לסימולטור הנהיגה שלקחתי מהארץ כי הייתי עסוק יותר מדי בפצלוח רובוטים (ראו סרטון להמחשה) - אבל אני מאמין שזה יהיה שדרוג רציני ביותר...

המחשב הנייד, אגב, מריץ את זה כמו גדול. גרפיקה מקסימלית, עובד חלק, והוא אפילו לא התחמם(!) מדהים.

בכ״א, לגיימרים שבינינו, אם יש כאלו -

אם יש לכם מישהו שמגיע מארה״ב, סט VR זה לא כזה עסק יקר, $400~.

שווה כל דולר, באחריות.

סרטון להמחשה: Robo Recall -

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. גם אני פינקתי את עצמי בריפט בבי אף האחרון. מטמטם לחלוטין, והדמו עם השלטים מרשים בהרבה מהדמו של ה-VR.

עכשיו רק חבל שאין לי זמן בכלל לשחק בו :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכנן לרכוש את אחד מדגמי Microsoft Mixed Reality.

מעבר לעובדה שהם זולים יותר (אפשר להשיג חלק מהדגמים תמורת 1,200 ש"ח באמזון) וברזולוציה גבוהה יותר מהריפט והVive, הם גם לא דורשים התקנה מורכבת, חצובות ומתיחת כבלים כמו מערכת החיישנים של המתחרים. הטכנולוגיה הזו גם מאפשרת גמישות גדולה יותר בהגדרת סביבת העבודה ושימוש בVR בחדרים קטנים.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מגניב.

בקיצור, עולם הגיימינג יתחלק בקרוב לאלה שסובלים מבחילות ולאלה שעמידים להן.

בנוגע למחשב הנייד - חיזקת את מה שאני אומר כבר שנים,

אין מה להתעסק עם דסקטופ יותר, חבל על המקום שזה תופס בבית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך. מבחינת אמינות ומחיר לגיימרים עדיף להתעסק עם נייחים. כולל מסך מקלדת טובה, עכבר חוטי וכן הלאה.

נכון שיש פתרונות לנייד, אבל זה מוסיף עוד לתקציב.

המחשב של אור הוא דיל די קיצוני לטובה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שבוע עם הריפט, אני יכול לומר שזה פשוט נוקאאוט למחשב/קונסולה. מדובר בחוויה שנמצאת בליגה אחרת.

בתור מי שרגיל לקרוס על הספה סביב 2300, גיליתי שיש לי עדיין יכולת לתפקד נהדר סביב 0200-0300...

אתמול שיחקתי לראשונה בסימולטור נהיגה עם הריפט, project cars (אותו יש לי גם בps4). הגרפיקה מאכזבת ונראית פחות טוב מאשר בקונסולה, ומנגד החוויה שונה מאוד. זה מרגיש מאוד, מאוד אמיתי. גם השליטה ברכב מדויקת יותר בגלל שאתה ממש מרגיש שאתה נמצא על המסלול.

בכ"א מדובר בטכנולוגיה בשלה לחלוטין, ואני מאמין שהיא תשנה את עתיד התעשייה. יש משחקים כמו rts / rpg / soccer שטרם ברור לי איך יעברו לריפט, אם בכלל - אבל בכל הנוגע לנהיגה / ירי / קווסטים וכו'... כאמור, game changer.

היו לי ספקות רבים בנוגע לרכישת נייד שיהווה את הפלטפורמה עליה ירוץ הריפט, אבל מסתמן שזו היתה החלטה מצוינת. בגלל שהמחשב עצמו נייד, וכך גם הריפט, נוצר מצב שיש לי ערכת vr ניידת לחלוטין - שזה מגניב. יכול לקחת איתי לנסיעת עבודה, למשל.

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנסתי בזה, הרגשתי שזה מוצר שרחוק מאוד מלהיות שלם. ולא רק המוצר עצמו אלה כל התעשיה הזו של ה VR עוד לא פענחה ממש את מה שהמשתמשים רוצים.

לא מעט שנים התחום הזה היה צריך "לפרוץ" החוצה, עד עכשיו הכל גימיקים נחמדים.

שורה תחתונה, VR עושה כאב ראש לרב האנשים, אחרי כמה דקות של שימוש.

בדיוק כמו טכנולוגיית ה "3D" בזמנו, קצת קשה לצאת נגד הטבע האנושי, מאמין שבעשורים הבאים ימצאו דרך להנגיש את תחושת השימוש לטובה יותר, אבל זה ידרוש עוד הרבה פיתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורה תחתונה, VR עושה כאב ראש לרב האנשים, אחרי כמה דקות של שימוש.

הלוואי ורק כאב ראש. בחילות איומות שמשתקות אנשים מסוימים לשעתיים אחרי 5 דקות התנסות.

אמיתי לגמרי.אולי אי שם בעתיד ימצאו איזה איזון מושלם של רזולוציה,

קצב רענון ופידבק פיזי נוסף כלשהו שיצליחו לעבוד על הגוף לגמרי.

בינתיים? חפיץ חביב להעביר את הזמן עבור אותם 5% מהאוכלוסיה שעמידים לזה.

מי שעמיד לבחילות לא מסוגל להבין עד כמה בחילה זאת הרגשה איומה,

במיוחד אצל הרגישים יותר.אתה אשכרה מרגיש על סף מוות -

לא כ״כ מתיישב אצלי עם פעילות שאמורה להיחשב כמהנה.

= = = = =

נזכרתי משום-מה בנהג הניסוי של ב.מ.וו שלימד את ריצ׳רד האמונד כיצד לבצע דריפט -

כל עוד הוא היה מאחורי ההגה הוא לא הרגיש כלום, אחרי כמה דקות עם ריצ׳רד

הבנאדם היה על סף הקאה... להזכירכם, בחור חסון שדריפט זה המקצוע שלו!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון המושלם זה כמו בפרק Playtest של ה-Black Mirror, רק בלי החלק שזה משתלט לך על הראש. :)

זה סוג ה-VR שאני רוצה, הדבר האמיתי. על כזה כמו בשירשור אני מדלג, בהיותי שייך לקבוצה שמתה מבחילות חחח.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב שכרטיס מסך כמו Titan XP או 1080 ti founders edition היה משפר את החוויה עבורך ?
אין לי מושג, בתכלס מלבד פרוג'קט קארס כל המשחקים האחרים נראים ורצים מצוין.

אתמול הייתי עסוק בעיקר בקונפיגורציה כששיחקתי בקארס, היום התמקדתי בנהיגה, הבדל פסיכי. מה שהכי מעניין זה עד כמה קל יותר לנהוג את הרכבים, כנראה בגלל שאני מרגיש בתוך הרכב אני נוהג אותו טוב יותר... זה מעניין בעיקר בגלל שיש לי את אותו המשחק בדיוק בps4 וההבדל במשחקיות - תהומי.

בנוגע לבחילות ושות', לי אין שום בחילות אחרי שעות משחק, אותו דבר אשתי, אותו דבר 7 מתוך 8 חברים שהיו איתי יחד - כנראה כולנו חלק מאותם 5% ברי מזל (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, מעגל החברים של גיק חובב משחקים יהיה בסבירות גבוהה מורכב מגיקים אחרים חובבי משחקים, זה אחלה סינון.

לא טרחתי לחפש את המספר האמיתי, אולי 5 אחוז זה לא. בכל מקרה לא הרוב ובטח שלא 50 אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...