Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסיה

gbguy
שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבדתי בעבודה מסוימת שדמי הניהול היו 1.97% מהפקדה. מאז עברתי עבודה חדשה עם סוכן חדש, ודמי הניהול קפץ ל-3.0%.

משכורות שלי לא גבוהות בגלל היותי סטודנט. התקשרתי לסוכנת והיא אמרה שזה ההסכם של המעסיק מול חברת הפנסיה.

אני שואל: האם אין אפשרות להחזיר למצב הקודם? הוסכנת פנסיה טוענת שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שלאף אחד חוץ ממך אין רצון שדמי הניהול יהיו נמוכים.

יש את קרנות ברירת המחדל שהתנאים שם ניראים דיי טובים, לא יודע להגיד מעבר למה שרואים על הנייר.

יש פה הרבה עניין של מיקוח, אצלי בעבודה (כ 10 אנשים) הבחור שאחראי על זה עשה קצת רעש מול החברת ביטוח ובסוף זכה לתנאים לא רעים עבור כולנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

***לא מייעץ

כנראה שבמצבך, אין מנוס מלעבור לאחת מקרנות ברירת המחדל.

לעתים בנסיון המעבר ניתן לשפר תנאים, אבל במצבך כנראה שאין לך מספיק קלף מיקוח מולם.

תזכור -

דמי ניהול = ידוע

תשואה = נעלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלף המיקוח שלי היא שעשיתי טעות שחתמתי בתמימות ועברתי. שלמתי לפני כן לסוכן פנסיה אחר שאולי הוא יכול להתמקח עם חברת הפנסיה למצב הקודם או לתנאים טובים יותר מהמצב כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה אתה צריך סוכן בכלל?

יש אתר שמשווה דמי ניהול של קרנות פנסיה. תראה שם מי הכי טוב בשבילך ותצטרף אליהם.

גם אצלי בעבודה יש סוכנת שעובדת איתם ומטפלת בכולם, כולל הבוס והבנים שלו. אחרי שראיתי שזה מלא דמי ניהול ביקשתי לעבור עצמאית לקרן אחרת לא דרך אותה סוכנת ולא עשו שום בעיות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא כבול לסוכן הספציפי איתו מקום העבודה עובד.

אם התנאים לא נראים לך - אתה יכול לעשות סקר שוק ולחפש סוכן שאולי יתן לך תנאים יותר טובים (אני בספק).

בד"כ, דמי ניהול נמוכים ניתנים לעסקים גדולים או לחברות בהן המשכורות גבוהות (ואז כל הגורמים הרלוונטיים מרויחים יפה גם מאחוזים יותר קטנים). אם תבוא בתור לקוח פרטי שמרוויח מעט - יהיה לך קשה (עד כדי בלתי אפשרי) לקבל תנאים יותר טובים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה צריך סוכן בכלל?

יש אתר שמשווה דמי ניהול של קרנות פנסיה. תראה שם מי הכי טוב בשבילך ותצטרף אליהם.

גם אצלי בעבודה יש סוכנת שעובדת איתם ומטפלת בכולם, כולל הבוס והבנים שלו. אחרי שראיתי שזה מלא דמי ניהול ביקשתי לעבור עצמאית לקרן אחרת לא דרך אותה סוכנת ולא עשו שום בעיות.

כי בהתחלה רציתי מישהו שיעשה לי את העבודה השחורה של סידור הפנסיה. הסוכן הראשון מרח אותי. עכשיו יש לי סוכנת דרך העבודה והיא אמרה שהמצב שלי נהדר.

האם תוכל בבקשה לתת לי את הקישור להשוואות? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין שום עבודה שחורה בזה.

אתה נכנס לאתר של קרן הפנסיה שאתה רוצה להצטרף, ממלא פרטים שלך ושל העבודה וזהו.

בנוגע לאתר, תוצאה שנייה בגוגל בחיפוש " השוואת קרנות פנסיה" (תוצאה ראשונה זה פרסומת לwobi).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק

אני גם המעסיק של עצמי (שכיר בחברה שלי)

כשיצאתי לדרך עם הקמת החברה הדבר האחרון שעמד לי בראש זה דמי הניהול של קרנות הגמל וכו'.

כיום כשהתפנה לי קצת זמן אני כן רוצה לטפל בזה לעומק.

דמי הניהול הנוכחיים אאל''ט 4%

הסוכן נותן תחושה (ואולי בצדק) שכל הנחה מדמי הניהול באה על חשבונו בלבד, וחברת הביטוח לא משתתפת בזה.

לענייננו, איך עובד התהליך לעבור למקום אחר?

אני שואל הן מצד המעסיק (אני) והן מצד העובד (גם כן אני)?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^אין צורך בכך.

אתה פותח את הפנסיה דרך האינטרנט (פנסיה דיגיטלית) במיטב דש / הלמן אלדובי.

ולאחר מכן, אתה מביא למעסיק את הפרטים הרלוונטיים ומעדכן אותו שאתה מתכוון לעבור קרן.

לבעלי צבירה נמוכה מיטב דש עדיפים כרגע. (דמי ניהול מהפקדה מעט נמוכים יותר)

אני מתקשה להאמין שאתה תקבל הצעה טובה יותר מאחת מקרנות הפנסיה השונות, אבל חכה ותראה.

*** כמובן לא ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...