Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חודש ו-2500 ק"מ עם קיה פיקנטו שכורה

erezarmo
שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי במשך חודש ו-2500 ק"מ על קיה פיקנטו 1.25 מהשכרה (ינואר 2017), לאחר שהרכב שלי עבר תאונה והוכרז אובדן להלכה והפיקנטו סופקה כרכב חלופי על ידי חברת הביטוח.

מאפייני השימוש שלי לא ממש מתאימים לפיקנטו וחווית השימוש בהתאם.

הנסיעה שלי היא נסיעה בין-עירונית מהירה. כביש 1, כביש 6, כביש 5. 55 ק"מ לכיוון, מתוכם 50 בכבישים המהירים כשרוב הזמן על 120 קמ"ש. לעיתים גם פקקים, אך הם מועטים.

- בתנאים האלה הפיקנטו ר-ו-ע-ש-ת. לא נסעתי אף פעם ברכב כל כך רועש. 64 דציבלים בשיוט של 120. בעיקר רעש מנוע. עכשיו יש לי I25 שכורה, והיא עם 60 דציבלים - זה פחות מ"חצי הרעש". בפיקנטו לא יכולתי לנהל שיחות טלפון בדיבורית (אוזנייה) מרוב רעש.

- הקיק-דאון - ממש לא נעים - התחושה היא ששילוב ההילוך ממש מאיט את הרכב לפני שהוא מאיץ אותו.

- בעמידה - יש רעידות וויברציות.

- על מהמורות - היא ממש קופצנית. בכמה רמות יותר קופצנית מה-I25

- צריכת הדלק - 13 ק"מ לליטר. ה-I25 עושה 14 ק"מ לליטר באותם התנאים (גם היא עם גיר 4 הילוכים ומנוע אטמוספרי). האוריס ההיברידית עשתה 17.

- ההתנהגות עצמה בנסיעה - סבירה.

שמחתי מאוד שהסתיימה תקופת הרכב החלופי מהביטוח והפיקנטו הוחלפה ב-I25 מהסוכנות שבה קניתי את הרכב החדש.

למען הסר ספק - זה לא שה-I25 היא מכונית טובה. היא הרבה פחות טובה מהאוריס ההיברידית שהיתה לי (בכל אחת מהקטגוריות). אבל היא הרבה יותר טובה מהפיקנטו, במיוחד בנסיעה בינעירונית.

שווה אולי לציין שנהגתי ארוכות ביוון על ניסאן מיקרה מהדור הקודם (מנוע 4 צילינדרים, ידנית) וגם היא היתה טובה בהרבה מהפיקנטו. אבל מאפייני השימוש בה היו שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בוחן דג בטיפוס על עצים. הפיקנטו לא אמורה לשייט בבינעירוני מהיר, והיא באמת לא ממש מצטיינת בזה. המהירות ה"נוחה" שלה היא עד 105-110, למרות שלא ממש קשה להפוך את הסדר בין ה-5 ל-0. מה שכן, הדיבורית המובנית שלה (לא יודע אם היה לך בדגם ההשכרה) מצוינת, הן מבחינת איכות השמע והן מבחינת החיוג הקולי.

לגבי הקיקדאון - כנראה שפשוט קיבלת אקזמפלר שחוט. דווקא התיבה שלה נמרצת וקצב ההתקדמות משביע רצון. הצריכה שהשגת טובה מזו שאצלנו ד"א, אשתי מוציאה 12.5 ממוצע (כנראה בגלל שהיא נוסעת בתנועה פקוקה יותר).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1/13 השגת עם נסיעה אגרסיבית?

לצורך השוואה הספייס סטאר צורכת כ 1/19 לפחות בכביש מהיר ב 110-120.

מה שכן הפיקנטו החדשה מרגישה נוקשה במיוחד זה מורגש בעיר.

לגבי הגיר גם אני הרגשתי שהוא מעט איטי ומסרס את המנוע וכדי לקבל תאוצה טובה צריך ללחוץ ואז באמת זה מפריע לשקט.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מפתיע אותי שלדעתך המיקרה הידנית(!) עלתה בכל פרמטר על הפיקנטו.

הדבר היחיד שאהבתי במיקרה זה החימום מושבים בחורף מלבד זאת באמת שהמיקרה מרגישה הרבה פחות יציבה הרבה יותר רועשת וגם חלשה יותר לעומת הפיקנטו שלא נדבר על נוחות המושבים שם גם שם הפיקנטו ניצחה אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בוחן דג בטיפוס על עצים. הפיקנטו לא אמורה לשייט בבינעירוני מהיר, והיא באמת לא ממש מצטיינת בזה. המהירות ה"נוחה" שלה היא עד 105-110, למרות שלא ממש קשה להפוך את הסדר בין ה-5 ל-0. מה שכן, הדיבורית המובנית שלה (לא יודע אם היה לך בדגם ההשכרה) מצוינת, הן מבחינת איכות השמע והן מבחינת החיוג הקולי.

לגבי הקיקדאון - כנראה שפשוט קיבלת אקזמפלר שחוט. דווקא התיבה שלה נמרצת וקצב ההתקדמות משביע רצון. הצריכה שהשגת טובה מזו שאצלנו ד"א, אשתי מוציאה 12.5 ממוצע (כנראה בגלל שהיא נוסעת בתנועה פקוקה יותר).

מראש אמרתי שמאפייני הנסיעה לא מתאימים לה. לצערי לא היתה דיבורית.

לא חושב שהיתה בעייה בתיבת ההילוכים. באופן כללי אני לא אוהב התנהגות של תיבה פלנטרית (ועוד פחות תיבה דו מצמדית - מעדיף רציפה). ותיבות אוטומטיות עם מנוע קטן שצריך לעלות לטורים גבוהים כדי לתת מחץ הן לא נעימות לי.

לגביי צריכת הדלק. השוויתי לאותו סגנון נהיגה של אותו הנהג ביונדאי I20, שלא ידועה בחסכנות מפליגה. אני נוהג מתון, כמעט בלי פקקים והאצות.

מאפייני הנסיעה שלי לא אופטימלים לרכב היברידי ועדיין אלה התוצאות.

1/13 השגת עם נסיעה אגרסיבית?

לצורך השוואה הספייס סטאר צורכת כ 1/19 לפחות בכביש מהיר ב 110-120.

Sent from my iPhone using Tapatalk

כאמור - נוהג מתון בסה"כ. כבוגר רכב היברידי כבר 11 שנים, מבחינתי ללחוץ על הברקס זה פסילה במשחק.

ניסאן מיקרה? יותר טובה בנסיעה מקיה פיקנטו?

בשום פרמטר הניסאן לא עולה על הפיקנטו.

רק בצריכת הדלק היא יותר טובה.

אולי אני לא זוכר טוב והגזמתי. זה היה כבר לפני לא מעט שנים. אבל זוכר שלמרות שנסעתי בה אחרי שהחזקתי פוקוס, מגאן, פריוס ועוד, היא הרגישה לי כמו אלטרנטיבה ראויה שאני מוכן לשקול. לא כך הפיקנטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי במשך חודש ו-2500 ק"מ על קיה פיקנטו 1.25 מהשכרה (ינואר 2017), לאחר שהרכב שלי עבר תאונה והוכרז אובדן להלכה והפיקנטו סופקה כרכב חלופי על ידי חברת הביטוח.

מאפייני השימוש שלי לא ממש מתאימים לפיקנטו וחווית השימוש בהתאם.

הנסיעה שלי היא נסיעה בין-עירונית מהירה. כביש 1, כביש 6, כביש 5. 55 ק"מ לכיוון, מתוכם 50 בכבישים המהירים כשרוב הזמן על 120 קמ"ש. לעיתים גם פקקים, אך הם מועטים.

- בתנאים האלה הפיקנטו ר-ו-ע-ש-ת. לא נסעתי אף פעם ברכב כל כך רועש. 64 דציבלים בשיוט של 120. בעיקר רעש מנוע. עכשיו יש לי I25 שכורה, והיא עם 60 דציבלים - זה פחות מ"חצי הרעש". בפיקנטו לא יכולתי לנהל שיחות טלפון בדיבורית (אוזנייה) מרוב רעש.

- הקיק-דאון - ממש לא נעים - התחושה היא ששילוב ההילוך ממש מאיט את הרכב לפני שהוא מאיץ אותו.

- בעמידה - יש רעידות וויברציות.

- על מהמורות - היא ממש קופצנית. בכמה רמות יותר קופצנית מה-I25

- צריכת הדלק - 13 ק"מ לליטר. ה-I25 עושה 14 ק"מ לליטר באותם התנאים (גם היא עם גיר 4 הילוכים ומנוע אטמוספרי). האוריס ההיברידית עשתה 17.

- ההתנהגות עצמה בנסיעה - סבירה.

שמחתי מאוד שהסתיימה תקופת הרכב החלופי מהביטוח והפיקנטו הוחלפה ב-I25 מהסוכנות שבה קניתי את הרכב החדש.

למען הסר ספק - זה לא שה-I25 היא מכונית טובה. היא הרבה פחות טובה מהאוריס ההיברידית שהיתה לי (בכל אחת מהקטגוריות). אבל היא הרבה יותר טובה מהפיקנטו, במיוחד בנסיעה בינעירונית.

שווה אולי לציין שנהגתי ארוכות ביוון על ניסאן מיקרה מהדור הקודם (מנוע 4 צילינדרים, ידנית) וגם היא היתה טובה בהרבה מהפיקנטו. אבל מאפייני השימוש בה היו שונים.

אילו שתי מכוניות שונות, ואתה מודע לזה. אין טעם להתלונן על משהו שאתה יודע לא תואם. הפיקנטו הוא רכב קטן יותר ומיועד יותר לנסיעה עירונית בתוספת בין עירונית קלה, בטח לא כרכב עיקרי לבין עירוני. כרכב קטן הוא טוב מאוד בקגוריה שלו, עם אבזור בטיחות מקורי רב יותר ונוחות טובה יותר בקטגוריה שלו. בעוד ה- I25 הוא רכב ברמה בינונית בקטגוריה שלו, זו לא הערכה שלי, זו הערכה של מגזינים שונים ואתרי רכב שונים.

כדאי להתאים את הרכב לצרכים שלך, ולבדוק את היתרונות והחסרונות של כל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

כאמור לא היה כאן אלמנט של בחירה - קיבלתי רכב חילופי מחברת הביטוח.

כבודם של מגזיני הרכב במקומם מונח.

אני מכיר לא מעט אנשים שהתלבטו בין פיקנטו חדשה למשפחתית משומשת. הם באותו מחיר, לחדשה יש אחריות וזה מרגיש לפעמים כמו "כולה טיפה יותר קטן".

ניסיתי להביא פרספקטיבה פחות מוכרת כי כתבות רכב שבדקו איך היא בעיר מצד אחד ואיך היא תוקפת אייפקסים בבית אורן מצד שני - יש המון. כאלה שבוחנות התנהלות יומיומית בכביש בינעירוני מהיר מצאתי קצת פחות.

אני הייתי בוחר אוריס היברידית בת 5 הרבה לפני קיה פיקנטו חדשה (עלות רכישה מאוד דומה). לא יכול להגיד שזה היה ברור לי לפני חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, יש לאנשים צרכים שונים, מי שרוצה רכב קטן לעיר ירכוש את הפיקנטו ולא את האוריס ההיברידית, הפיקנטו בסך הכול מכונית לא רעה. נראית לא רע, מאובזרת למדי הן באבזור החשמלי והן מבחינת בטיחות (7 כריות אוויר, בלימה אוטונומית עד 80 קמ"ש - הכול מרמת הגימור הנמוכה), הגרסה המאובזרת מוסיפה גם כמה דברים נחמדים כמו ג'אנטים, צמיגים במידה גדולה יותר, מולטימדיה מקורית עם מצלמת רוורס וחיישני רוורס מקוריים.

"במקרה" יצא לי לנהוג על פיקנטו מהדור הנוכחי יותר מפעם אחת, רמת גימור EX כך שאני מכיר את הרכב.

יצא לי לנהוג גם על המיקרה (שקלתי אותה בעבר) ולא התרשמתי בכלל משום דבר ברכב, אני לא חושב שהפיקנטו נופלת ממנה, בטח לא הדור הנוכחי.

מי שמחפש רכב חסכוני ונוסע הרבה ירכוש היברידי או דיזל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מתחילת 2017 ומהדור הקודם.

אין ויכוח בינינו. ללא ספק מאפייני השימוש שלי לא עושים חסד למכונית כמו הפיקנטו - ואני מעיד על שימוש במאפייני בשימוש שלי. אישית, גם לעיר לא הייתי רוכש אותה. הקופצנות על מהמורות, הויברציות של המנוע בעמידה והרעש שמלווה כל האצה הם חסרונות מהותיים מידי עבורי. מבין ומקבל שיש אנשים עם סדרי עדיפויות שונים משלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כדי כך? גם אני עם פיקנטו ואני מצליח לנהל שיחות בדיבורית באין מפריע. נכון, היא לא הכי שקטה העולם בנסיעה מהירה, אבל מכאן ועד להגדיר את זה כרעש בלתי נסבל זה קצת להסחף. מעבר לזה, לא יודע כמה נכון להשוות אותה ל-i25 - שני רכבים מקטגוריות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, זו החוויה האישית שלי מהרכב. ההשוואה ל-I25, לא בדיוק מאריות עולם הרכב, היא על מנת לתת קנה מידה. זה לא שמדד הייחוס שלי הוא ה-S Class. העניין היה להשוות לרכב בייסיק אחר, והגם שהוא רחוק מלהיות מושלם, הפערים בינו לבין הפיקנטו הם דרמטים לדעתי. גדולים בהרבה מהציפיות שלי.

עוד נקודה שהשמטתי בסקירה הראשונית, כי נקודה הרבה פחות כללית, היא שמשום מה תנוחת הנהיגה הטובה ביותר שמצאתי בפיקנטו, בשילוב עם מבנה אדן החלון עליו הנחתי את המרפק שלי, והחומרים הקשים מהם עשוי ההגה ואדן החלון, גרמו ליד שמאל שלי להירדם עם עקצוצים בכל נסיעה לאחר 30 דקות. זה משהו שלא חוויתי עם אף רכב לפניה (וגם לא במצבים אחרים). עכשיו אני עם הונדה ג'אז מהשכרה ותנוחת הנהיגה בה הכי לא נוחה שחויתי אי פעם, אבל לפחות אין את ההרדמות המוזרה הזו. אני מניח שזה גם מוסיף לרושם הרע הכללי שיש לי מהפיקנטו ואלי זה לא פייר כלפיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

כאמור לא היה כאן אלמנט של בחירה - קיבלתי רכב חילופי מחברת הביטוח.

כבודם של מגזיני הרכב במקומם מונח.

אני מכיר לא מעט אנשים שהתלבטו בין פיקנטו חדשה למשפחתית משומשת. הם באותו מחיר, לחדשה יש אחריות וזה מרגיש לפעמים כמו "כולה טיפה יותר קטן".

ניסיתי להביא פרספקטיבה פחות מוכרת כי כתבות רכב שבדקו איך היא בעיר מצד אחד ואיך היא תוקפת אייפקסים בבית אורן מצד שני - יש המון. כאלה שבוחנות התנהלות יומיומית בכביש בינעירוני מהיר מצאתי קצת פחות.

אני הייתי בוחר אוריס היברידית בת 5 הרבה לפני קיה פיקנטו חדשה (עלות רכישה מאוד דומה). לא יכול להגיד שזה היה ברור לי לפני חודשיים.

סקירה טובה ונקודה מצויינת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים יש נטייה לחוסר אובייקטיביות לכיוון החיובי לאחר שהם קונים חפץ (לא חייב להיות רכב, עובד באותה צורה גם עם טלפון סלולרי או גיטרה). נוצר מן חיבור רגשי עם החפץ, מתרגלים "לחיות איתו" בידיעה שהוא לא מושלם, וגם עשינו סקר שוק לפני הקניה, אז נוח לנו לחשוב שקיבלנו החלטה נכונה ומאוזנת. כשהרכב לא שלך והוא גם מדרגה נמוכה יותר ממה שהיה לך קודם יש את אותה הנטייה רק לכיוון השלילי. איכשהו פה הצלחת להישאר יחסית אובייקטיבי והביקורת שלך נשמעת לי אמינה מאוד. חוויתי חוויה דומה עם פיקנטו של חבר שקיבלתי ליומיים, ואין חולק על כך שמדובר ברכב המוצלח בקטגוריה.

לתפיסתי, הפופולריות של רכבי המיני בכלל ופיקנטו בפרט נובעת קודם כל מהמיסוי הגבוה בשוק הרכב, הצפיפות בכבישים והמחסור בחניות זמינות במרכזי ערים. רכבים אולי יעילים אך לא נוחים, חלשים, ללא בידוד רעשים, בנויים תוך חסכון קיצוני בחומרים, שעושים את העבודה בצורה הכי מינימלית. אף אחד לא קונה מיני כי רמת החיים פה גבוהה. אבל זאת המציאות. אין מה לסנגר על הקופסאות פח החמודות האלה, ככה אנחנו חיים, זה לא מקור לגאווה, זה באסה.

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...