Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצות עדכניות ללפטופ עד 3,000 ש"ח תוצרת DELL או לנובו

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הדרישות:

1. לפטופ חדש בלבד.

2. עדיפות לתוצרת DELL.

3. מסך 15".

4. משקל לא רלוונטי.

5. חובה כונן SSD.

6. שיוכל להריץ תוכנת עריכת וידאו באופן סביר.

7. 3,000 ש"ח.

זהו.

לא ממש הצלחתי להבין מה ההבדלים בין הסדרות השונות של DELL או לנובו, ההבדל במפרט הטכני קטן למדי ואני לא מבין למה יש כל כך הרבה סדרות למחשבים כל כך דומים. אני מפספס משהו?

אשמח לקבל המלצה למחשב שיתן את התמורה הטובה ביותר לכסף, איזור רכישה מרכז-מורחב.

תודה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדל ההבדלים בסדרות באות לידי ביטוי באיכות וחומרי הבנייה

אינספיריון זה הסדרה הביתית

ווסטרו זה סדרה עסקית כניסה

לטיטיוד זה סדרה עסקית ביניים/גבוהה

XPS זה מפלצת ויקר רצח

בנוסף בסדרות הנמוכות בדר"כ אחריות היא במעבדה, לפעמים לשנה

בסדרות העסקיות אחריות זה באתר לקוח וכמעט תמיד ל-3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של לנובו על פני דל הוא בכסף, כלומר במחיר נמוך תוכל לקבל חבילה של מעבד דור 8, זיכרון בנפח 8GB ודיסק SSD בגודל של 256GB.

אם תרצה להוסיף כרטיס מסך (בכל זאת עריכת וידאו), המחיר קופץ ל-3200 עם מסך 14 אינץ'. כמובן שהמחשב לא כולל מערכת הפעלה.

אני קניתי מחשב של לנובו לפני חודש וחצי. הוא עובר אצלי חיים לא פושטים מבחינת סחיבה ואפילו שרטתי את החלק העליון. המחשב מתפקד כראוי וטוב.

כמובן שהחומרה שאני שלמתי היא שולית לעומת הדרישות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל הנטייה שלי היא דווקא מחשב של DELL. אני חושש שמסך 13 או 14 יהיו קטנים, האם בתקציב של 3,000 יש מחשב 15" Bang for the buck של לנובו?

phpclub - אם אין ממש הבדל במפרט הטכני, מה בדיוק ההבדלים בין מחשב "ביתי" למחשב "עסקי"? העיצוב? תקופת האחריות? מה כבר יכול להיות כל כך שונה באיכות הבנייה? האם העסקי הוא פשוט יותר "רובסטי" מאחיו הביתי המעוצב והקליל?

ושאלה נוספת - אולי עדיף לרכוש את המחשב בארה"ב? יש שירות צריבת עברית בארה"ב? מה הדין למחשבים עם מקלדת מוארת? המחשב מיועד לשימוש שם ולא יגיע לארץ.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בתקציב הזה אם אפשר להכניס כרטיס מסך של אינטל או להתפשר על אינטל. לי אין מושג את כוונת המשורר "מחשב שיוכל להריץ וידאו באופן סביר". אפילו אגלה לך סוד: גם אם תקראי לי את שמות התוכנות שאתה משתמש, אני לא אוכל לעזור לך כי אני לא משתמש בתוכנות כאלה. השימושים שלי מאוד בסיסים. אם אינטל טוב, ועדין רוצה מחשב של דל, לדעתי זו עסקה מעניינת.

לגבי הגדלים של מסך: לדעתי עדיף 14. אני מאוד אוהב מסכים גדולים, אבל לדעתי צריך להשאיר בבית במקום לסחוב. אני משתמש בלפטופ 15.6 ואני מרגיש שאני סוחב איתי בלטה ענקית. אני נהנה כשאני משתמש בו, אבל לשימוש של לפטופ אפשר להנות עם גודל קצת קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

phpclub - אם אין ממש הבדל במפרט הטכני, מה בדיוק ההבדלים בין מחשב "ביתי" למחשב "עסקי"? העיצוב? תקופת האחריות? מה כבר יכול להיות כל כך שונה באיכות הבנייה? האם העסקי הוא פשוט יותר "רובסטי" מאחיו הביתי המעוצב והקליל?

קודם כל בהחלט יש הבדל באחריות כפי שציינתי קודם, עסקיים בדר"כ תמיד באתר לקוח (הטכנאי בא אליך ומחליף את החלק התקול אצלך) כ-יום לאחר שפתחת קריאה (אם פתחת קריאה עד שעה 3), פרטיים אתה צריך להשאיר את המחשב במעבדה ולהמתין לתיקון, רק זה לדעתי שווה את ההשקעה הנוספת בכסף.

מגדירים את ההבדלים כ durability, stability, כלומר הסדרות העסקיות בנויות מחומרים יותר קשיחים, יותר עמידים למכות ונפילות, יותר לנסיעות/טלטלות,

אומרים גם שהחומרה/דרייברים יותר בוגרים, כלומר בלטיטיוד לא תראה יותר מדי עדכוני דרייברים לדוגמא.

העיצוב כנראה גם קלאסי/בוגר יותר.

בלטיטיוד גם תראה חיבורים מתקדמים יותר / חיבור לחתנות עגינה (בעבר חיבור ייעודי של דל, היום חיבור USBC), מה שבסדרה הביתית כנראה שלא תמצא.

אני חושב שהווסטרו זה הטוב ביותר, מצד אחד מוגדר כעסקי ולכן יקבל לרוב תמיכה באתר לקוח ל-3 שנים, מצד שני התוספות מחיר הגיונית ומוצדקת אך לא קריעת כיס.

בבדיקות שעשיתי הבדלי המחירים בין הארץ לחו"ל ההפרש הוא כ 500 ש"ח, אם השימוש במחשב הוא שם לא רואה טעם לקנות כאן.

בארה"ב אתה יכול לבנות לך את המחשב כפי שאתה רוצה, בארץ אתה מקבל אותו לפי מפרט קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר אני הייתי שוקל 13.3 + מסך שאפשר לחבר אליו את המחשב בבית.

ההבדלי ביצועיים בין הכרטיס מסך במחשבים שאני וגיא הצענו לך לאינטל 620 הוא גדול.

אני גם הייתי בוחר בלנובו או דל או טושיבה כאופציות היחידות.

הבעיה היא שרק לנובו יציעו לך חומרה כזאת במחיר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפירוט.

העניין של המקלדת יהיה דיל-ברייקר אם אין מי שיחרוט עברית בארה"ב.

בשלב הראשוני אני לא רואה שהמחשב יתחבר למסך חיצוני וכמו שאמרתי הגודל לא מפריע לי ואני מעדיף מסך גדול גם אם זה קצת פחות נוח או כבד.

אני לא בטוח שכרטיס מסך פשוט לא יספק אותי, אני פשוט לא יודע האם לתוכנת עריכת וידאו טובה יש דרישות גרפיות מיוחדות (וממש אין צורך ב 4K, רזולוציה של 1080 תספיק בהחלט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את ה דל הזה שמציע אופציית אחסון מעניינת יותר SSD+HDD (צריך הרי לאחסן את כל הוידאו, לא?) וכרטיס מסך טיפה חזק יותר ממה שהוצע, אך בגזרת המעבד יש טיפה התפשרות. יחד עם זאת כולל כבר וינדוס, אך חורג ב-500ש"ח מהתקציב. מסך 15.6. אחריות 3 שנים באתר הלקוח. לשיקולך.

לעריכת וידאו כנראה המעבד יותר חשוב ממה שראיתי בגוגל, לא מבין בזה בעצמי. באיזה תוכנה אתה משתמש? כדאי לבדוק איזה חומרה מומלצת עבור התוכנה שלך..

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת נראה טוב המחשב שאתה מציע.

איתמר - אם זה מחשב לארה״ב - אז אישתי משתמשת במחשב עבודה שלה במדבקות שקנינו בארץ. זה פחות נורא ממה שזה נשמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מחיר מפתיע למפרט.

לעריכת וידאו לא צריך שום כרטיס מסך מעבר למובנה הסטנדרטי. כן יעזור יותר זיכרון - בדוק כמה יעלה השדרוג מ-8 ל-16

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והמחשב מיועד לשימוש בארה"ב: לנובו ודל מציעות לעתים קרובות דילים של מחשבים מחודשים עם אחריות לשנה במחירים אטרקטיביים מאוד. לדוגמא, אחי רכש לפני כחודש T470 (סדרה עסקית) עם מפרט מכובד (16GB DDR4, i7-7600U, SSD 512GB) בסביבות $1K. ממליץ לשקול.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מחיר מפתיע למפרט.

לעריכת וידאו לא צריך שום כרטיס מסך מעבר למובנה הסטנדרטי. כן יעזור יותר זיכרון - בדוק כמה יעלה השדרוג מ-8 ל-16

אתה בטוח במאה אחוז במה שאתה אומר? עשיתי רק גוגל קצר וראיתי שלכמות הזכרון בכטיס מסך יכולה להיות חשיבות וגם בחלק מהמשימות בלי קשר לזכרון בו.. הכרטיס במחשב ששמתי הוא עם 4GB זכרון כאשר הסטנדרט הוא 2GB בדרך כלל.

אגב האתר ההוא מציע שדרוג ל-16, רק שאז המחיר עובר את ה-4K.

פיספסתי את הקטע עם השימוש בארה"ב. :lol: אז לאחריות באתר הלקוח אין שום משמעות, צריך לבדוק מי נותן אחריות בינלאומית..

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...