Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בסביבות 25-30 אש"ח. עדיפות לדיזל או בנזין חסכוני

rky
שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מחפש המלצה לרכב בתקציב של 25,000-30,000.

נוסע בערך 20-25 אלף ק"מ בשנה לכן מעדיף דיזל.

רכב נוח ושקט עם מקום לשני בוסטרים מאחורה ותא מטען מרווח..

חשבתי לכיוון פאסאט או אוקטביה.

איך הדיזל שלהם? לאיזה שנים אסור להתקרב מבחינת הגיר?

כל המלצה נוספת תתקבל בברכה

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה כנראה שתוכל לרכוש רכב דיזל ישן יחסית, וכזה שגם עבר לא מעט. במקרה הזה עליך לקחת בחשבון בלאי מוגבר וקרוב לוודאי גם תקלות שיקרו בפרק הזמן הקרוב. אם אין בעיה לרכוש רכב עם תיבה ידנית, אולי עדיף לבדוק אופציה לבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה כנראה שתוכל לרכוש רכב דיזל ישן יחסית, וכזה שגם עבר לא מעט. במקרה הזה עליך לקחת בחשבון בלאי מוגבר וקרוב לוודאי גם תקלות שיקרו בפרק הזמן הקרוב. אם אין בעיה לרכוש רכב עם תיבה ידנית, אולי עדיף לבדוק אופציה לבנזין.

תומך בנאמר מעלה, דיזלים יחסית יקרים במיוחד פולקסוואגנים וסקודות לכן ב20-30 תקנה כנראה רכב ישן ושחוט שיוציא לך לא מעט כסף במוסך.

20-25 בשנה זה לא כול כך הרבה כדי להצדיק דיזל סופרמיני או מיני גם יעשו את העבודה טוב מאוד.

אגב אם אתה בכול זאת נעול על הדיזל רנו פלואנס קצת מעל התקציב שלך אבל יותר זולה לאחזקה מאוקטביה או פאסאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכדאיות דיזל/בנזין אני לא אכנס, אבל אני יכול להציע הצעה שיכולה להישמע טיפה קיצונית.

בתקציב היחסית נמוך שהקצבת, אפשר לקנות מרצדס C220 דיזל שנת 2006-2007 מונית לשעבר.

יש במשפחה אחת שנקנתה לפני שנה וחצי בערך עם משהו כמו 400K ק"מ, במצב חדש (בפנים ובחוץ) ב16K+ונעשה יישור קו מקיף של משהו כמו 6-7K עד למצב מכאני מצוין. הרכב נוסע ומרגיש כמו חדש.

אפילו מושבי העור, שמורים בצורה מושלמת.

מיותר לציין, כי רכב כזה שטופל היטב בכל ימיו, יכול לעבור קרוב למיליון ק"מ ואולי אף יותר עם מנוע וגיר מקוריים.

הרכב עובד באופן יומי אשדוד-רחובות , ומגלה אמינות טובה מאוד בסך הכל. במשך כל תקופת השימוש אצלנו, הרכב נתקע רק פעם אחת עקב צינור ברקס תקול.

מבחינת דלק חסכוני באופן מפחיד.. ועלויות האחזקה לא היסטריות בכלל אם יודעים היכן לטפל (מוסך רם, או מוסך הסמל למשל).

ומבחינת כוח, הרכב חזק בטירוף (במיוחד C220). יש לו מומנט אדיר!

אבל היי, מונית לשעבר זה לא לכל אחד :) , אם תשאל אותי זה מחסום פסיכולוגי שצריך לשבור.

לנו יש 2 בנציות מוניות לשעבר במשפחה, והן פשוט נהדרות.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי נראה שפאסאט או אוקטביה דיזל הן סיכון לא קטן מבחינת טיפולים, שעלול לעלות יותר מהחיסכון בדלק.

אופציות אחרות: מציובישי אטראג' (היה פה שרשור התרשמות לאחרונה וכדאי שתבדוק לפני, לא הרכב הכי מוצלח בעולם בנושאים שהם לא אמינות וחיסכון), פיג'ו 301 / סיטרואן c elysse מנוע 1.2 עם גיר רובוטי (הגיר לא תמיד נעים, גם רכב די בינוני), ואם ידני זו בכל זאת אופציה, קצת מעל התקציב אפשר לפעמים למצוא פיג'ו 2008 1.2 ידנית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב היחסית נמוך שהקצבת, אפשר לקנות מרצדס C220 דיזל שנת 2006-2007 מונית לשעבר.

לא קיצונית בכלל... חשבתי על משהו בסגנון..

איפה כדאי להתחיל באופציה כזו? יד2? סוחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הC נקנתה ע"י מודעה של יד 2, ושם כדאי שתתחיל.

והE שברשותינו נקנתה אצל בעל מגרש מוניות נחמד בתל אביב, שמוכר רק מוניות מרצדס.

אם אינני טועה למגרש קוראים מוניות עוז. אגב, כמה שזכור לי (ויכול להיות שאני טועה) יש מולו מגרש דומה של מוניות סקודה.

היו לו שם מוניות גם עם מליון ק"מ שעבדו כמו שעון ונראו כמו חדשות, אחת כזאת נמכרה לי מול הפרצוף. הE שלנו נקנתה עם 300K ק"מ ממישהו שלהיות נהג מונית היה סוג של עבודה/תחביב (אבל E יותר יקרות משמעותית).

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מגנטיס אוטומאטיות מפעם לפעם למכירה

מחזיקות הרבה זמן עולות כמה גרושים וטיפולים מאוד זולים

האוטומאטית עושה 1 ל12 ומאוד מאובזרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:12 לרכב דיזל אוטומטי זה לא נקרא לחסוך.

דעתי - חפש לך C3 picasso או C4 עם מנוע טורבו דיזל. הגיר שלהם אמין ויחסית טוב. החסכון הוא משמעותי בדלק והנוחות ב-C4 מעולה.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:12 לרכב דיזל אוטומטי זה לא נקרא לחסוך.

דעתי - חפש לך C3 picasso או C4 עם מנוע טורבו דיזל. הגיר שלהם אמין ויחסית טוב. החסכון הוא משמעותי בדלק והנוחות ב-C4 מעולה.

אלעד

חסכון לא מתבטא רק בצריכת דלק אלא בעלויות אחזקה. דיזל ישן עדיף שיהיה בעל אחזקה נמוכה מאשר צריכת דלק טובה.

להמליץ על מרצדס שכל תקלה צריך לקחת הלוואה לאדם שהתקציב שלו 25 אלף לטעמי זה טיפשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, כל 5 המרצדסים שהיו ברשותינו, מעולם לא גרמו לנו לקחת הלוואה.

ואנחנו אפילו לא כאלה עשירים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהיכרות שלי עם בעלי מרצדס ישנות. אחד מהם פה בפורום, הלך הגיר 7000 שח תיקון לרכב שעלה 9 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובאיזה רכב בדיוק שיפוץ גיר עולה פחות? זה אחלה מחיר דווקא.

מה זה קשור מה שווי הרכב ואיזה שנה הוא?

כמה אתה חושב יעלה שיפוץ גיר בקיה? או שיפוץ מנוע?

מי שזה לא יהיה, שיפץ את הגיר וימשיך לנסוע עם המרצדס שלו כנראה הרבה אחרי שקיה מג'נטיס צעירה בעשור תרד מהכביש.

המרצדס הקודמת של אבי (מלפני שנתיים בערך), הייתה C240 בנזין משנת 98 עם 320K ק"מ, על מנוע וגיר ראשונים.

הרכב נראה כמו חדש וגם נסע כך, כל המערכות והתוספות עבדו (והיו די הרבה יחסית לשנה), וסחב כמו מטוס.

האוטו לא היה אוכל גרם שמן או מאבד טיפת מים, והגיר החליף הילוכים כמו חמאה.

יכולת לשים כוס מים על המנוע ולא היית רואה תזוזה של המים. היה רכב פשוט מדהים. (מה שכן, בדיזל זה לא יקרה :) )

בסוף גם נמכר הרבה מעל המחירון...

אני מרגיש שהשרשור הופך בעל כורחו להיות שרשור בעד ונגד מרצדס. אני לא אגיב יותר בנושא.

מקווה שפותח השרשור יקנה את מה שהכי טוב/מתאים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אחזקה של קיה ומרצדס שוות בעלותן. קטונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...