Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכרישים, האומנם?

ronka
שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק לי קצת כואב לראות את התוכנית הזאת? הקונספט מדהים אבל משהו בביצוע בארץ מאוד צורם לי ...

זה ניראה כאילו הביאו 5 חזירים עם כסף וקצת שכל(או שאולי זה מזל בעצם?) וכל רעיון שמגיע הם מנסים לבלוע אותו ולא באמת לחפש הזדמנויות השקעה. אפילו באחת ההצעות סתיו יוצא עליהם שהם עושקים את הפרזנטור והם פשוט השתיקו אותו והמשיכו לעשוק אותו.

יש הבדל בין ההעסקות שניראה שהם סוגרים במציאות לעסקה שנסגרת אחרי התוכנית?

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שהם עשו טעות ואתה יכול להשקיע ולתרום יותר מהם. תכניס את היד לכיס ותשקיע. האנשים שמציגים את הרעיונות שלהם מחפשים משקיע שיעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, גם בתוכנית בארה"ב זה לא טוב בהרבה. Ring הגיעו לשם והציעו 10% מהחברה בשביל $700,000. אחד המשקיעים שם ניסה לעשוק וסירבו לו. 10% האלו שווים היום $100,000,000.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה התוכנית נקראת "הכרישים". מדובר בהשקעות למקצוענים, שזמינים להם אפיקים אחרים ממה שזמינים לי ולך.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכריש, על הנייר לפחות, מביא גם פתיחת דלתות והדרכה עסקית. הערך המוסף שלו בתור משקיע מנוסה גבוה. לא חושב שאני מביא יותר בשלב זה.

מאידך, זו חברה שהייתי משקיע בה גם בשלב ההוא. נחשפתי למוצרים שלהם קצת אחרי שהיו בתוכנית ונדלקתי לחלוטין. יש לי כמה מוצרים שלהם בבית והם מדהימים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, תכנית שהיא נטו בידור ונטו לרייטינג. אף משקיע רציני (ואפילו לא רציני) לא יחליט להשקיע/לא להשקיע במוצר/שירות כלשהם אחרי פיץ' של חצי דקה, כמה נתונים יבשים ושיחה קצרה של עוד דקה (טוב, לא להשקיע אולי כן). מה עם נתונים על השוק, מתחרים, וכו' וכו' וכו'. גם אלו שכביכול מקבלים את ה"כן" (לא יודע כמה כאלה היו, לא ראיתי את כל הפרקים), אני בספק אם באמת יוצא מזה משהו אחרי שהמצלמות כבות (זכורה לי כתבה על בחור מהעונה הראשונה, שהיתה לפני משהו כמו 10 שנים, שסיפר שהוא כביכול סגר על עסקה בתכנית אבל בפועל לא קרה עם זה כלום).

אני חושב שמי שהולך לשם הולך נטו בשביל הפרסום וה-PR (מכיר אישית אחד כזה), והרבה פחות בשביל באמת לגייס השקעה (למה לעשות את זה דרך התכנית שיש כ"כ הרבה אנג'לים ו-VC's שאפשר לעשות את זה דרכם?).

רבאק, בתכנית האחרונה הביאו שתי ילדות בנות 10 עם רעיון דבילי לחלוטין ולגמרי לא בר-ישום, רק בשביל שחמש דקות שלמות נשמע מהכרישים "יואו איזה חמודות אתן איזה מדהימות אתן". יותר מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהתוכנית הזו ערוכה היטב. אין ספק כאשר המשקיע אומר "כן" הכסף לא מיידית מוזרם ליזם. ברור לי שכל התוכנית היא פרסומת מצוינת לרעיונות.

אבל להגיד שהכרישים הם חזירים? נו שוין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא חזירים, הם שם בשביל השואו, וזה חלק מהשואו (בדיוק כמו שלאח הגדול מביאים אסופת אנשים הזויים* שיעוררו עניין, לאו דווקא חיובי, בשביל הרייטינג). באמת שאם רוצים לראות "תהליך השקעה אמיתי" במיזם כבר עדיף לראות Silicon Valley.

* חו"ח לא אומר שהכרישים כאלו. כל אחד מהם הגיע להישגים מרשימים, ואני רוצה להאמין (בטוח בזה האמת) שההתנהלות שלהם בעסקיהם הפרטיים שונה שנות אור ממה שמוצג בתכנית (בגדול - שוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שזה תוכנית לשואו אבל קיימים סיפורים של 'כרישים' ויזמים מהתוכנית מצליחים יחד.. לא חושב שהכל בלוף.

מה שבטוח מה שמראים משם זה לא מה שבאמת קורה שם.

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף יזם לא מסביר מי הם המתחרים שלו (באופן גורף). אני לא חושב שיש משקיע שלא ירצה לדעת מי המתחרים של היזם ומה היתרונות של אותו מוצר לעומת המתחרים.

ישנם גם יזמים שהם יחידים בחברה, או יותר נכון לא אומרים שהם יחידים בחברה, שזה גם נתון מאוד חשוב למשקיע. הרי מה קורה אם חלילה היזם מת?

אני לא חושב שהשאלות שהכרישים שואלים הם דבילים. הם יודעים להתקיל והיזם צריך לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית מפגישה בין "משקיע" לבין היזם.

מכיוון שה"משקיעים" מחפשים תמיד אופציות טובות להשקעה, ויזמים יש כמו זבל, הם מחפשים גוף שיעשה את הסינון עבורם, בדומה לחברת כ"א.

העסקה היא ככה:

ההפקה תדאג לפחות אחוז מסויים של השקעות ראויות להצגה עבור המשקיעים.

בתמורה המשקיעים מתחייבים ל-X מסויים מזמנם עבור ה"שואו" (זמן זה כסף, אפשר לקרוא לזה משכורת).

להפקה יוצאת תוכנית, המשקיעים מקבלים אחוז מוסכם של ייזמים רציניים שישחקו לפניהם, והיזמים מקבלים חשיפה.

סה טו.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...