Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חמימה קומפקטית ידנית עד כ-30K

Nico62
שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האלן,

אני סטודנט שמסיים לימודים עוד כ-שנה לכן לא תכננתי להחליף כרגע אוטו אלא להמתין עד סיום התואר.

אך צצה ככל הנראה הזדמנות ומישהו חם על לחטוף את הרכב שלי ממני (סיויק ידנית 98 יד ראשונה).

אני יודע שהשוק היום הוא בעיקר שוק של מוכרים לכן למרות שלא תכננתי חושב שאולי כלכלי לי למכור (לפחות זו המלצת חברים ומשפחה). האוטו כבר דורש שני טסטים בשנה, אישור בלמים ואמנם אני לא יושב על הון אבל יום עבודה שלי כבר שווה לא מעט כסף (וכמו כן בטיחות זה סה"כ דבר חשוב).

אני מחפש ברכב את הדברים הבאים:

1. זריז. הסיויוק שלי בתור חדשה עשתה 0-100 בתור 8.9. (כמה היא עושה כיום לא מדדתי, אך לא חושב שהיה שינוי משמעותי לפה ולשם) אני מעוניין שהרכב הבא שלי לא יפול בביצועיו מהנוכחי ואף מעדיף זריז יותר.

2. נוחות. אמנם אני לא יורד ממרצדס, אך הרבה פעמים נסעתי עם אנשים ברכבים קטנים וברובם הנסיעה לא הרגישה נוחה. אני מעריך שברוב המשפחתיות הקומפטיות הנסיעה תהיה לי נוחה, אך כמובן שכדאי לבדוק את זה. הייתי שמח למשהו שיהיה לפחות נוח כמו מה שיש לי. בנוסף האוטו שלי מרגיש לי מאוד רועש והייתי רוצה רכב שקט משמעותי משלי. (לא חייב שיהיה שקט כשאני מתגרזן ב-7000 סל"ד, אבל כן שיהיה אפשר לשייט במהירות כביש 6 בלי צפצופים באוזניים לאחר מכן)

3. אמינות. האוטו שלי למרות גילו, כמעט ולא דורש ממני הוצאות תחזוקה והוא באמת מאוד זול לאחזקה וכמעט ואני לא רואה מוסך (ממש כמו הסטיגמה, כנראה זה שהוא ננהג רק על ידי אבי במקור ועל ידי לא הזיק לסטיגמה). למרות שאני מתקדם לאוטו חדש ויקר יותר וכנראה עם יותר צמיגים ובלמים הייתי מעוניין לשמור על הוצאות תחזוקה דומות. כיום לטעמי הרכב בממוצע דורש פחות מ-2K תחזוקה בשנה. וגם ב2K הגזמתי. (אני יכול אולי לעלות את הסכום אך לא מחפש להכנס להרפתקה עם אוטו שעולה 10K בשנה לתחזק)

4. התנהגות. אני מבין שאצטרך להתפשר עם כל הדרישות שיש לי ולא אוכל לקבל ספורטיבית גרידא. אך כן יהיה מעניין אולי לקנות רכב עם קצת יותר פלפל ושמוכר כאוטו מתנהג טוב באופן יחסי לקטגוריה שלו ולרכב ממנו אני יורד. תחושות מהרכב/רגש מישהו אמר?

כל שאר הדברים כגון אבזור, מראה/פוזה, בטיחות, אני מניח שכמעט בכל מקרה אקבל שיפור והם נחמדים לקבל אך ה-4 למעלה הם הדרישות היותר חשובות לי.

כמו כן, פזלתי אולי להביא רכב מהניילונים כמו סיוויק 0 קילומטר טורבו ידנית החדשה, אך למרות שהרגש קצת פוזל השכל אומר לי ממש לא להתקרב שכן מי יודע מה אבחר לעשות שנה הבאה, אולי בכלל אעבור לת"א ואמצא שאני לא כל כך צריך אוטו, או לפחות לא אחד במחיר כזה, כמו כן אני לא מתלהב להשקיע הרבה כסף (שאין לי) באוטו. (גם אם אני כבר בשלב שיש לי פוטנציאל השתכרות מכובד)

אשמח לדעתכם והמלצות.

מחיפוש של 10 דקות ראיתי שיש סיוויק 5 דלתות ידניות אני יכול להכניס במו"מ לתקציב וכמו כן פוקוסים האצ'אק ידניות טורבו. אני קצת חושש שכן הסיוויקים נדרש קצת מאמץ למצוא אחת חדשה יחסית עם ק"מ לא גבוה מידי, ובסופו של דבר אני מקבל כנראה רכב אמין בטוח ומאובזר יותר אך לא בטוח שאני מקבל אוטו ספורטיבי יותר (אולי למישהו יש דעה בעניין) ובוודאות לא מקבל רכב זריז יותר. הפוקוס כנראה אקבל רכב ספורטיבי מאובזר ובטוח וחדש יותר, אך פוחד לקפוץ בעלויות אחזקה באופן משמעותי, שכן נשמע שהרכב הוא קצת הימור בקטע הזה. כרגע הסיבה שפזלתי להחליף את הרכב זה האפשרות לעשות סוג של החלפה ב"כמעט חינם" שכן ה~20K הנוספים יכולים להתקזז עם ירידת ערך ומחירי ביטוח שקפצו לי קצת לאחרונה וזמן פוטנציאלי שהאוטו יכול לגזול לי בטסטים ותחזוקה (תיאורטית).

עריכה1: בנוסף ליכולות כמובן שהכיווון הוא גם להתחדש בשנתון וקילומטראז'. אבא שלי הציע לי להשתדל למצוא אוטו עם 100 ומטה, אך אולי דעתכם תהיה שונה, אני פתוח לייעוץ. לגבי השנתון נראה לי לעלות 10 שנתונים למעלה זה אפשרי בהחלט ולא מילה גסה.

עריכה2: ראיתי שיש בלוחות B4 SPECB ידנית, אך אני חושש שגם אחרי מו"מ אגרסיבי האוטו יהיה קצת רחוק מהתקציב שלי. אמנם אני יכול להתגמש אך לא בטוח שכדאי לי (מנהלים יקר שאולי יקר לתחזק) ואולי קיים משהו שיותר מתאים לי. אם כי ללא ספק מדובר ברכב מאוד מרשים מסקרן ומאתגר.

עריכה אחרונה על ידי Nico62
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה; מה שאתה מחפש לא ממש נכנס ב-30k. רכב זריז יהיה גם יקר יותר לתחזוקה. לי נשמע שעדיף לך לחכות לסיום הלימודים ואז לקנות רכב שבאמת תרצה; להחליף עכשיו לרכב שיהיה פשרה כדי למכור עוד שנה יהיה רעיון פחות טוב.

בכל אופן, פוקוס אקובוסט לא תמצא בתקציב או קרוב אליו, ועלויות התחזוקה שלה גבוהות ממה שאתה מתאר (רק צמיגים סבירים יעלו מעל 2,000₪). המנוע שלה מאוד רגיש, ומדי פעם מתפרק גם בלי קשר לבעיות הצינורית הידועה. מעבר לזה, מדובר (לדעתי הצנועה) ברכב מעולה (גילוי נאות: יש לי אחת כזו כבר 3 חודשים).

הסיביק תהיה כנראה הרבה יותר אמינה, אם כי אין לי מושג כמה יעלה לתחזק אותה. היא לא באמת ספורטיבית באיזושהיא צורה.

לדעתי, אם אתה ממש רוצה להחליף עכשיו רכב, או שתחפש פונטו איבו טורבו (ובהצלחה עם זה, היא עוד יותר נדירה מהפוקוס), או שתתפשר (מבחינת כח) על פוקוס ידנית אטמוספרית (רצוי ברמת גימור "ספורט", שהיא היותר מאובזרת). גם בפונטו אתה עלול להשקיע בתחזוקה לא מעט, הפוקוס האטמ' הידנית לדעתי תהיה הרבה יותר סבירה לתחזוקה.

אני לא ממש מכיר את ה-B4, אבל לדעתי רק צריכת הדלק שלה תרתיע אותך, וגם עלויות הטיפולים כנראה פחות טריוויאליות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן פו. ראשית כל, תודה על התגובה.

שנית:

אני כן מוכן להגדיל את התקציב שלי במעט לתחזוקה. כמו שאמרתי, אני לוקח בחשבון שאחסוך במקומות אחרים כגון ביטוח, ימי עבודה שלי ועוד. עקרונית, גם בתקציב הקניה תיתכן גמישות כלשהי אם אמצא לנכון אך כרגע רציתי לקבל הצעות בסדר גודל הזה, לדעת מה קיים. את הרכב שאקנה עכשיו בתור "פשרה" לא בטוח שאכמור תוך שנה, אולי אבחר למשוך איתו כבר שנתיים-שלושה בתור "בית ספר" לקראת רכב רציני יותר, ממה שהייתי קונה, אם אקנה רכב חדש בשנה הבאה.

לגבי הפוקוס, לטעמי אתה קצת מגזים. צמיגים זה לא משהו שקונים כל שני וחמישי, במיוחד אם אתה לוקח בחשבון (משהו ששכחתי לציין ואולי היה כדאי) שאני נוסע יחסית מעט מאוד בשנה. כמו כן, אני לא חושב שאני מאוד רחוק. אפילו פה בפורום התפרסמה פה אחת, וכפי שכולנו יודעים במצב השוק המחיר הנדרש זה לא מחיר הסגירה ואני מאמין (לטעמי) שאם הייתי מחליט (תיאורטית) לקנות את האוטו, היינו מגיעים כנראה למכנה משותף כלשהו. (גמישות כזו או אחרת מצד שני הצדדים) מה שכן, אני שותף לדעתך שאני כנראה לא בשלב של להכנס להרפתקאות עם המנוע של הרכב הזה, שכן כרגע אני מחפש רכב שיביא לי שקט, לא שיגזול לי אותו ממני.

לגבי הסיוויוק אני סמוך לבטוח שמדובר ברכב אמין וזול לאחזקה בהינתן שאקנה אזקמפל טוב שאינו לימון, אך החשש שלי שאקנה אוטו שאמנם קצת חדש ובטוח יותר, אך לא אקבל שדרוג של ממש בשום דבר. (בעניין זה אולי כדאי לי לקחת על אחד כזה סיבוב או לשמוע חו"ד של חבר'ה כאן בפורום שהתנסו עם 2 המכוניות)

לגבי הפונטו (אם אמצא אחת), מדובר ברכב נוח? מעטות הסופר מיני שמצאתי להיות נוחות עד כה (נוחות רפרנס היא הסיוויק הנוכחית שלי). בנוחות אני בעיקר מתייחס לנהיגה בין עירונית ואולי אפילו באכילת קצת באמפרים בכבישים משובשים.

בעניין הפוקוס האטמ'. הידנית לא כל כך מבין מה היא קשורה, ה-1600 האטמ' תרגיש לי כמו עגלה לעומת מה שהתרגלתי אליו. ה-2000 האטמ' אוטומטית וגם עליה נראה לי זכור קצת קטילות על הגיר כמו כן, היא במקרה הטוב תהיה בתיקו עם האוטו שלי מבחינת זריזות (לא נפסלת על הסף). באותה נשימה, אולי שווה להציץ על מונדיאו באחת הגרסאות? אם כבר מכוניות שהן לא יותר זריזות משלי, אך בערך בתיקו קיימת גם ה-3 (אולי אפילו אפשר להתאמץ לספיריט מהצורה האחרונה) או B3 ידנית 2 ליטר (לא כל כך מתרגש מהאוטו, אך הוא דיי זול).

האמת דווקא צריכת דלק לא ממש מזיזה לי. אני נוסע די מעט. מספיק שהאוטו יחסוך לי דקה או 2 בדרכים לעומת מכונית איטית והשכר של הדקה-2 הנוספות יקזז אי אילו הפרשים בצריכת הדלק. הנוכחית שלי שותה 12/11 קמ"ל בחיפה ועדיין הסכום החודשי שאני מוציא על דלק לא משמעותי בעיניי... גם אם אפול לצריכה גרועה של 7-8 קמ"ל אני מעריך שאוכל לספוג את חשבונות הדלק שלי.

לגבי טיפולים, זה כבר עניין אחר. אני פתוח לפתוח קצת את תקציב הטיפולים שלי, אך לא לזנק לירח איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הפוקוס שמפורסמת פה מבקשים 48,000. אני לא מכיר את המוכר, אבל אני לא חושב שהוא (או מישהו אחר) יתפשר לכיוון 30. אל תשכח שזה רכב שהגיעו ממנו 20 יחידות, זה לא שיש עשרות כאלו למכירה בכל רגע נתון.

בגלל שהפוקוס הזו נדירה, החלקים שלה לא מאוד זולים. ובגלל שהיא רגישה, אתה כנראה תרצה לטפל בה במוסך מורשה (ואולי גם כדי לקבל רצון טוב אם וכאשר). כל זה לא מוזיל את עלויות האחזקה שלה.

הפוקוס האטמוספרית הידנית כנראה תהיה חלשה יותר מהסיויק שלך, אבל עדיין תתנהג כנראה יותר טוב מסיויק (שלך או חדשה יותר). זה לא הרבה, אבל כאמור גם התקציב לא גבוה, צריך להתפשר.

הפוקוס הרובוטית לא במשחק לדעתי, כי ביקשת ידני והגיר שלה אכן בעייתי.

מאזדה 3 יקרה משמעותית, בטח בגרסת 2 ליטר, ולא ידנית. מנועים קטנים יותר גם יהיו חלשים מדי לדרישות.

את ה-b3 אני לא מכיר, אולי זו אופציה מעניינת.

המונדאו ממש, אבל ממש לא מתאימה: לא ידנית, עלויות תחזוקה גבוהות עם פוטנציאל למאוד גבוהות, ולא ספורטיבית או מהנה במיוחד. היא מצויינת למה שהיא, אבל היא כנראה לא מה שאתה מחפש.

על הפונטו בגרסה המדוברת (שכאמור, ממש לא בטוח שתמצא) לא נהגתי, אבל נהגתי על האבארט', והיא סבירה לגמרי מבחינת נוחות בין עירונית.

כל זה מחזיר אותי להתחלה - תסחוב עוד שנה עם הסיויק שלך, וכשתתחיל לעבוד בצורה מסודרת תקנה רכב שאתה באמת רוצה, ולא פשרה (יחסית, כן? כל דבר שתקנה יהיה פשרה, אבל אחת שתתחבר אליה).

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אפשרות סבירה, עדיין מעל התקציב, תהיה מגאן קופה ידנית.

לא ידנית, אבל אולי מעניינת וגם מעל התקציב לדעתי - סוניק RS.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגאן קופה ידנית אתה מתכוון ל1.2 לא גרסת הספורט? היא עגלה מבחינתי.

סוניק RS היא לא גם כן, דיי איטית ואפילו אוטומטית?

אני מעדיף לשים קצת יותר כסף, ולצאת מרוצה.

ראיתי אולי עוד אופציה מעניינת TYPE R שנראית שמורה שנתון 2010 בלוחות. הבחור טוען שהוא חייב למכור. המחירון שלה הוא 60, אם נוחות הנסיעה של האוטו הזה היא לא רעה יחסית למה שאני רגיל אליו, בהינתן זה שהוא באמת יחפש למכור ולא ידרוש מחיר מונפץ, אולי יכול להתווסף בתור אופציה. (אמנם מעל התקציב אך האוטו קוסם בגלל כל מיני סיבות ברורות)

עריכה: ותודה לגבי הפונטו, בהחלט אחפש אחת, אבדוק אם יש מבחר.

עריכה 2: עדיין לא מתלהב ממעבר למגאן קופה בגלל המנוע, אך בלי קשר רציתי לציין שאני רואה כאלה מידי פעם בעיר ומדובר באחת המכוניות היפות לטעמי (מבין המשפחתיות סטנדרטיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן קופה הידנית היא לא רכב מאוד מהיר, אבל לא ממש עגלה. במקומך הייתי מנסה. החיים הם הרבה מעבר למספרים במפרט, ואתה יכול למצוא אחת משנתונים יחסית מתקדמים במחירים מאוד סבירים.

את הסוניק אני לא מכיר. היא לא עגלה (בגרסה הזו), אבל אכן אוטומטית. בתקציב נמוך, שוב, צריך להתפשר.

לגבי הטייפ ערס - אני לא מכיר, אבל ברצינות, אם אתה חושב שתוכל לתחזק רכב כזה בסכום סביר בצורה סבירה, אתה מאוד רחוק מהמציאות לדעתי. אלו לרוב רכבים מאוד קרועים, נדירים ולא טריויאליים לתחזוקה, בטח לא אחרי חיים די קשים ברוב המכריע של המקרים. זה גם כנראה רכב לא ממש נח. אם כבר הגעת לסכומים כאלו, הייתי מחפש במקומך ג'ולייטה 170 ידנית, 500 אבארט' (שהיא ממש לא נוחה, אז אולי לא במחשבה שניה) או אולי אפילו 208gti. גם אלו לא יהיו זולות לתחזוקה. אם אתה מחפש רכב ספורטיבי, אתה צריך להיות מוכן לשלם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המודעה מדובר ברכב יד שלישית עם קילומטר נמוך. על פניו, לא מדובר ברכב קרוע, נהפוך הוא. מן הסתם כל דבר צריך לאמת במציאות. לגבי היכולות שלי, אין טעם לדון על מה אני יכול או לא יכול להרשות לעצמי. זה שאני מעדיף לחסוך זה משיקולי התנהלות נכונה, זה לא שאם מחר תקפוץ לי הוצאה קצת יותר גבוהה מהצפויה אנ אמכור את האוטו לברזל כי אין לי עם מה לאכול. אם היה מספרים קונקרטיים על השולחן הייתי יכול לעשות הערכה יותר ריאלית של מה אני יכול להרשות לעצמי ומה לא. ברור לי שהחיים אינם 0 למאה לפי יצרן, אך כן אם אני הולך על משהו יותר מיוחד מסיוויק לעוד סיוויק רק חדשה יותר, הייתי מחפש לקפוץ מעט בביצועים ולעלות ביכולות בין הרכבים ולא להפך. 500 אברת' כמעט בטוח לא מתאימה לי. 208GTI אמנם גם כן רכב יפה מאוד, אך זה כבר באמת כנראה מחוץ לתקציב שלי. חוץ מ'זה מדובר באוטו חביב, אך מביקורות של אנשים לא מדובר ברכב שהוא פאר היצירה שהייתי עושה מאמץ יוצא דופן על מנת להתאמץ דווקא עליו. ג'ולייטה אני אעשה חיפוש אראה אם יש משהו בסכומים שמדברים אליי. לגבי הטייפ ר שאני מבין שאתה ממש לא חובב שלה. לא ברור לי למה האנטי, תקן אותי אם אני טועה, אך אם ניקח את ההוצאות תחזוקה שלה בתוחלת, אני לא בטוח שהיא תהיה יקרה יותר לאחזקה מהפוקוס או הB4, אתה סבור אחרת?

עריכה:

ג'ולייטות יש כמה משנתונים בעיקר של 2010/11 בסכומים שנראה לי ברי השגה (במיוחד לאור העובדה שאלו מספרים לפני מו"מ). האם התחזוקה של המכוניות האלה תהיה נמוכה משמעותית מהפוקוס? הרי הן קצת יותר יקרות לקניה. ובטוח פחות מהנות לנהיגה/מאובזרות. לגבי נוחות באמת שאין לי שמץ. אז מה שאמור להכריע לטובת הג'ולייטה היא עלות האחזקה? כמה עולה להחזיק ג'ולייטה כזו? מדובר ברכב אמין? הסיבה העיקרית להעדיף רכב כזה לטעמי על הפוקוס או הטייפ ר צריכה להיות כלכלית וחשוב לי להבין שבאמת מדובר במכונית זולה יותר מהשניים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מכיר את ההונדה, אז האמת עדיף שאני אמנע מלדון בה. האינטואיציה שלי גורסת שכל רכב ספורטיבי ונדיר לא יהיה זול לאחזקה. כמובן שאם מדובר ברכב סופר שמור ואתה נוסע 2,000 ק"מ בשנה התמונה אולי תהיה מאוד שונה. האם הפוקוס יקרה יותר או פחות לאחזקה? לא יודע. אני יודע שהפוקוס לא מאוד זולה (אבל לא קטסטרופה) גם כשהכל בסדר, ועשויה להיות מאוד יקרה אם לא שפר עליך גורלך.

אני אישית לא אוהב את המוחצנות של הטייפ R, שבסוף מביאה רוכשים מסויימים, ולאו דוקא כאלו שבאמת ישמרו על הרכב.

תמיד יש יוצאי דופן, רק תיזהר לא ליפול.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המוחצנות של הטייפ ר, לא ממש מזיז לי. אני מכיר את עצמי מספיק טוב לדעת מה אני כן ומה אני לא, וממש לא נותן לסביבה להכתיב אותי, הביטחון שלי מאוד רחוק מהמקום הזה. חוץ מי זה, אין לי חזות או סיבה לדאוג שיזהו אותי ויקטלגו אותי באופן כזה או אחר (הרכב הנוכחי שלי גם לא תמיד מעלה קונטציות מי יודע מה).

לגבי הק"מ שלי, הוא נמוך אמנם לא אלפיים, אך גם כפי 3 מ'זה, זה עדיין לא נחשב הרבה, עד כמה שידוע לי.

לגבי האינטואציה שלך, אני נוטה לקבל אותה שכן יש משהו בדבריך. אך אני מאוד מקווה שבעלי מכוניות רלוונטיות בקרוב יגיבו פה. בעיקר ג'ולייטות להבין את המספרים שם. דיברתי בפרטי עם מישהו שדיבר איתי על הסכומים בפוקוס, וממש לא פסלתי את האוטו, הוא עדיין אופציה טובה מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בחור צעיר וחיפשתי רכב מהיר אמין נוח חסכוני שנראה טוב ב35 אלף תקציב +- כאמור רצון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה בדקתי גם כן חלק מהאופציות שציינתה פו לכן אוכל לתת את דעתי (אגב לבסוף הלכתי עם הבחירה הכלכלית וקניתי סופרמיני ידנית צנומת נפח).

פוקוס טורבו 1.6 : מהמחקר שלי עושה רושם שהמנוע לא ממש אמין בארצינו הקטנה עלו רק 20 כאלו לכביש כאשר 2 מהן נזקקו להחלפת מנוע הסתברות של 10 אחוז זאת לא סטטיסטיקה טובה במיוחד אם להוסיף למשוואה את גורם הזמן אז זה עוד יותר מעלה את הפוטנציאל לסיכון.

בארץ מדברים על מחלה של צינורית מים שמתפוצצת שהוחלפה במסגרת ריקול אך משיטוטי בפורומים בחו"ל נראה שהצינורית זאת לא התופעה היחידה שיש למנוע הזה.

תוסיף לזה עוד את המחסור בחלקים ועלותם היקרה את המוסכים שלא מכירים את הרכב מה שיחד מסביר את מכירו הנמוך של הרכב הזה.

גולייטה/בראבו - לא בדקתי את הגולייטה אבל כן בדקתי את הבראבו שהיא חולקת איתה מנוע ועוד הרבה רכיבים , בפורום מדברים על אמינות "טובה" של הרכב הזה בפועל בעולם האמיתי עושה רושם שהרכב רחוק מכך.

בין כמה בראבו שבדקתי שהיו "שמורות עם ק"מ נמוך יחסית" הוחלפו הרבה רכיבים יקרים מה שמראה על אמינות ועלות אחזקה לא כול כך סימפטיות לכן ירדתי מהרכב הזה.

כמו שאתה יכול להבין יש פו בעיה קטנה כי מאז 98 טכנולוגיית המנועים האטמוספריים לא התקדמה משש אך מצד שני ההתקדמות הגדולה בתחום הבטיחות הנוחות ובידוד הרעשים הכתיבו רכבים גדולים יותר וכבדים יותר.

רוב הרכבים העממיים עם מנועי טורבו של תחילת ה2010 סובלים מבעיות כאלו ואחרות שאופייניות למובילי הטכנולוגיה.

במקומך הייתי מתפשר על המהירות בקו ישר ולוקח פוקוס 1.6 אטמוספרית עם גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הג'ולייטה - אין לי ממש מושג אם היא מהנה יותר מהפוקוס. לפוקוס היו עבורי 2 יתרונות עיקריים - מחיר קניה נמוך יותר, ונראות אפסית.

אני חושב שגם לג'ולייטה יש נקודות כאלו ואחרות שיעלו קצת (תושבות מנוע אאל"ט, מולטיאייר אם נמצא שם, ובאופן כללי בגיל כזה וק"מ כזה הטורבו עשוי להחזיר את נשמתו לבורא בכל רגע נתון). בפוקוס, מצד שני, יש לא מעט מנועים שהוחלפו, חלק בגלל בעיה יחסית מוכרת של נזילת נוזל קירור שיצא עליה ריקול לאחרונה, אבל חלק לא, ואף אחד לא באמת יודע למה ואם יש עוד תקלה סדרתית.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה על התגובות וסליחה על העיכוב לענות, לא הייתי זמין.

גל, תודה ואכן כל המוגדשות מהדורה ראשונה האלה יכולות להיות יקרות יותר מעט לאחזקה ממה שהתרגלתי ואני צריך לשקול את העניין טוב טוב.

בכל אופן לגבי פוקוס אטמוספרית מבחינתי זה פחות אופציה כיוון שכבר היום יש לי רכב שאני דיי מרוצה ממנו, אז לא מחפש בלחץ למכור או להחליף והפוקוס האטמוספירית מבחינתי תהיה פשרה בהרבה אספקטים לכן כנראה אעדיף להמנע מההחלפה בשנה-שנתיים הקרובות במקרה זה, ופשוט להחליף לסיוויוק טורבו האחרונה שיצאה או המאזדה 3 הבאה שתגיע (אם יביאו אותה סוף סוף במנוע מכובד ותשמור על אבזור עשיר במחיר נמוך והתנהגות מוצלחת לקטגוריה) או רכב דומה בסגנון.

פו, תודה על הטיפ, לגבי הג'ולייטה, כתבתי הפוך, שהן אולי/כנראה פחות מהנות מהפוקוס. אבל את זה צריך לבדוק או/ו לקבל חוות דעת ממישהו שנסע בשניהם.

שתיהן בכל אופן יכולות להיות אופציות, יחד עם הבי 4 עדיין שאמנם כנראה רכב קצת יותר יקר בשוטף, אבל מצד שני אני פחות חושב שהאוטו הזה עלול להפתיע אותו.

טייפ ר ירד מהפרק מבחינתי, השיחה מבחינתי נמשכה מתחת ל-10 שניות כאשר הבנתי שזה לגמרי כמו המקרה בS2000/מיאטה ו "חייב למכור" זה נטו קליק בייט.

ככה שאטמוספרית יחידה שרואה שיכולה להתאים בערך זו הB4. רעיונית גם קליאו ספורט יכולה להיות מתאימה אך לא ראיתי משהו זמין משנתונים רלוונטיים. מה שיש בלוחות ישן לי מידי (ומתומחר קצת יקר) ואת הגרסאות האחרונות מבין האטמוספריות אין כרגע בלוחות.

בכל אופן התייר שהכרתי (לא פרסמתי את הרכב או משהו, סתם שיחת חולין שהתפתחה) שהיה לחוץ לי על הרכב וחפר לי אתמול שהוא רוצה לקחת אותו ממני, הגיע היום לסיבוב ואז קלט והופתע שהגיר ידני (הבחור אמריקאי, חלף לו מעל הראש העניין) אז בכלל עכשיו הוא צריך לבדוק את זה שוב עם חברה שלו אם גיר ידני מתאים לה, ככה שיש סיכוי שכל העניין ידחה באמת לסוף התואר, כי כמו שאמרת, הרכב שלי ממש סבבה לצרכים שלי וכל ההרפתקה הזאת התחילה מגחמה של מישהו "לחטוף" את הרכב שלי, אז חשבתי שזו הדמנות הוגנת למכור אוטו במצב טוב במחיר טוב עבורי בתור מוכר במצב שוק שהיום קשה למוכרים. אם זה לא המצב אז הפוסט כרגע יאבד רלוונטיות. אעדכן מה קורה עם זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ולייטה זה רכב מאוווווד מהנה לנהיגה, הרכב יושב על הכביש יותר טוב מרוב הרכבים שיש לנו על הכבישים היום (בטח ובטח פוקוס), ההגה מתקשר ממש טוב עם הכביש, יש לרכב לא מעט כוח זמין (בכל זאת, טווין טורבו)...

אבל, וזה אבל גדול, אם עכשיו אתה מוציא 2K בשנה על הסיוויק, אתה תמצא את עצמך מוציא 2K בחודש על האלפא, זה רכב מאוד יקר לתחזוקה...

והוא גם לא הכי אמין, לבוס שלי הייתה כזאת במשך שנה וחצי, המזגן התקלקל לו ואיזה מיסב בגיר ועוד כמה שטויות קטנות, ואלפא זה לא כמו הונדה שאתה יכול להיכנס לכל מוסך בסבבה שלך, זה רכב שאתה צריך ללכת למוסכים שמתמחים רק ברכבים האלה, והמחיר בהתאם כמובן...

לי הייתה בעברי 159 ידנית, אתה דגם 2007 עם מנוע 1.9 אטמוספרי ייכנס לך לתקציב, אבל יש רק 13 חתיכות כאלה בארץ אז יהיה לך קצת קשה למצוא אחת, וגם כמובן יהיה לך קשה להחזיק אותה... (אני בשנה שהייתה אצלי הוצאתי עליה מעל 2000 ש"ח רק על הצמיגים, עוד 2400 (!!!) על שיפוץ ציריות ועוד איזה 1000 על שיפוץ סטרטר שהלך לי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ולייטה זה רכב מאוווווד מהנה לנהיגה, הרכב יושב על הכביש יותר טוב מרוב הרכבים שיש לנו על הכבישים היום (בטח ובטח פוקוס), ההגה מתקשר ממש טוב עם הכביש, יש לרכב לא מעט כוח זמין (בכל זאת, טווין טורבו)...

איזו ג'ולייטה? 120? 170? תלתן? מול איזו פוקוס? 1.6 רובוטית? אקובוסט? ST? RS?

נהגת על חלק מאלו שאתה יודע להשוות בכזו וודאות? אני לא נהגתי על הג'ולייטה (וגם לא על ה-ST וה-RS, לצערי), אז אין לי מושג. לא זכור לי מביקורות שקראתי שמדובר בעילוי מטורף, אם כי היא בוודאי לא רעה. אבל ממש לא בטוח שכל כך יותר טובה (או בכלל).

והוא גם לא הכי אמין, לבוס שלי הייתה כזאת במשך שנה וחצי, המזגן התקלקל לו ואיזה מיסב בגיר ועוד כמה שטויות קטנות

אני לא חושב שהגול'ייטה היא קטסטרופה מבחינת תחזוקה, בטח בכל גרסה שהיא לא תלתן. אם זו אפשרות אמיתית, הייתי מברר יותר לעומק.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...