Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חמימה קומפקטית ידנית עד כ-30K

Nico62
שימו לב! השרשור הזה בן 1633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הסתובבתי בקמפוס וראיתי A1 עם גיר ידני.

לא כל כך הכרתי את הדגם אז מסקרנות נכנס ליד 2, לראות באיזה דגם מדובר. ראיתי שיש שם המון A1 ידניים עם מנוע 1400 125 כ"ס.

איך הרכב? יש לו פוטנציאל להיות רכב מוצלח עם תוכנה להעלאת ההספק?

זה שהוא אודי בהכרח אומר שהוא יהיה יקר לאחזקה בטיפולים שוטפים או לא דווקא, הרי המכלולים אותם אלו שיש בכל לאון/גולף כלשהי אני מתאר לעצמי. כמו כן, עד כמה שאני זוכר יש פחות ביקורת על מנוע ה-1400 עם מגדש בודד ואין כל כך טענות לגבי הגיר הידני של VAG. שווה לשקול או נופל מהאופציות שעלו עד כה?

לעניין 2 התגובות הקודמות, מקסקיד יש לי הרגשה שאתה טועה ומטעה. מדובר בג'ולייטה לא פורשה. אף בעלים של רכב כזה לא היה מוציא 2,000 שקל בחודש על טיפולים ולא מעיף אותה כעבור דקה. לגבי ההוצאות שציינת שהיו לך הן סבירות לגמרי, צמיגים זה בלאי טבעי ולא קשור בדגם הרכב, המחיר מוכתב מהמידה ולא מהיותה אלפא. סטארטר גם לי התקלקל השנה פעם ראשונה בסיוויק מזה 20 שנה (לא התנעתי אותה הרבה זמן בזמן מבחנים) ועלות השיפוץ לא הייתה רחוקה ממה שאמרתי. ציריות אמנם אני לא מהתחום אך זה באמת נשמע מאוד חריג על פניו 2,400 שקל עבור ציריות.

לגבי ההנאה, אני שוטף קצת לדעתו של פו שאתה יוצא בהצהרות נורא גדולות ומתקשה להאמין שיש לך סימוכין ונימוקים מבוססים יותר לטענות האלו. אם תשתדל להיות יותר ספציפי וברור אולי נוכל להעזר בעצה שלך.

בכל אופן, תודה רבה על הכוונה, מעריך את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שהשירוקו לא יותר זולה מהA1. יש סיבה להעדיף את השירוקו על האודי?

ממ כן, המחיר קצת גבוהה יותר משתכננתי, מצד שני השנתון מאוד גבוה, 2013 וגם יש ממנו יחסית הרבה אקזמפלרים, אם הרכב טוב אולי ניתן להתחיל להכנס איתם לקשר ולמצוא אחד עם דגם במצב טוב שיהיה מוכן להתגמש במחיר על מנת למכור.

השאלה אם הרכב מתנהג, אמין וישמור על אמינות עם תוספת צנועה לאורווה, שכן חסרים לו מעט סוסים לטעמי (מכיוון שהמנוע מגיע גם בגרסת 150, ולא יודע אם יש הבדל חוץ מתוכנה, מנחש שהעלאה לכ-150 סוסים אמורה להיות בסדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שהשירוקו לא יותר זולה מהA1. יש סיבה להעדיף את השירוקו על האודי?

ממ כן, המחיר קצת גבוהה יותר משתכננתי, מצד שני השנתון מאוד גבוה, 2013 וגם יש ממנו יחסית הרבה אקזמפלרים, אם הרכב טוב אולי ניתן להתחיל להכנס איתם לקשר ולמצוא אחד עם דגם במצב טוב שיהיה מוכן להתגמש במחיר על מנת למכור.

השאלה אם הרכב מתנהג, אמין וישמור על אמינות עם תוספת צנועה לאורווה, שכן חסרים לו מעט סוסים לטעמי (מכיוון שהמנוע מגיע גם בגרסת 150, ולא יודע אם יש הבדל חוץ מתוכנה, מנחש שהעלאה לכ-150 סוסים אמורה להיות בסדר).

השירוקו מבוססת על הגולף והA1 מבוססת על הפולו עם כול מה שנגזר מכך.

מה שכן כדי להצדיק את המחיר בA1 יש סלון ופנים ברמה יותר גבוהה וסמלון סטטוס בעל ארבע טבעות מקדימה.

אגב ב50 אני חושב שתוכל למצוא גם וולוסטר וראוי גם לבדוק מיטו שתעלה לך פחות וגם היא רכב ממש לא רע (בגרסאות הT-jet)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם הינך מעוניין אני מוכר את הסיאט לאון שלי שנת 2012

יד שניה, נקנתה מבנאדם בן 60 פדנט

נסעה 93 אלף קילומטר

מנוע 1.8 טורבו עם 160 כוחות סוס

המחיר הוא 52 אבל יש על מה לדבר.

(:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעליה של ולוסטר ידנית (לא מוגדשת) אני יכול לומר שמדובר באחלה רכב, אמין, בעל אחיזה נהדרת והתנהגות כביש יפה מאוד. אני ממליץ בחום.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראבו טורבו ידנית תענה על רוב הדרישות, אבל קשה מאוד למצוא אחת.

נסעה אצלי 60K קמ ובכללי 150K קמ, אמינות גבוהה מאוד.

למעשה מלבד בלאי (צמיגים, בלמים וכו'), לא הייתה שום תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין 2 התגובות הקודמות, מקסקיד יש לי הרגשה שאתה טועה ומטעה. מדובר בג'ולייטה לא פורשה. אף בעלים של רכב כזה לא היה מוציא 2,000 שקל בחודש על טיפולים ולא מעיף אותה כעבור דקה. לגבי ההוצאות שציינת שהיו לך הן סבירות לגמרי, צמיגים זה בלאי טבעי ולא קשור בדגם הרכב, המחיר מוכתב מהמידה ולא מהיותה אלפא. סטארטר גם לי התקלקל השנה פעם ראשונה בסיוויק מזה 20 שנה (לא התנעתי אותה הרבה זמן בזמן מבחנים) ועלות השיפוץ לא הייתה רחוקה ממה שאמרתי. ציריות אמנם אני לא מהתחום אך זה באמת נשמע מאוד חריג על פניו 2,400 שקל עבור ציריות.

לגבי ההנאה, אני שוטף קצת לדעתו של פו שאתה יוצא בהצהרות נורא גדולות ומתקשה להאמין שיש לך סימוכין ונימוקים מבוססים יותר לטענות האלו. אם תשתדל להיות יותר ספציפי וברור אולי נוכל להעזר בעצה שלך.

בכל אופן, תודה רבה על הכוונה, מעריך את זה.

נסחפתי עם ה2K בחודש, ברור שאף אחד לא יוציא סכומים כאלה על רכב...

אבל תבדוק אותי, תבדוק כמה עולה טיפול גדול לאלפא גו'לייטה בת 5 +-...

ולגבי ההנאה, לך תעשה נסיעת מבחן על הג'ולייטה, תבין לבד...

אף אחד לא יכול להסביר את הקסם של המותג הזה שגורם לאנשים להוציא כ"כ הרבה כסף כשיש עוד אופציות הרבה יותר טובות בשוק...

יש גם פרק ספיציפי בטופ גיר על ה159 שג'רמי קלארקסון לא מצליח להסביר למה הוא כ"כ אוהב את האוטו הזה, ויש לו קצת יותר סימוכין ונימוקים מכולנו פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

בסוף הקונה לא הסתבר להיות רציני כמו שחשבתי ולכן השדרוג כרגע ירד מבחינתי מן הפרק במילא עד שצץ הקונה הזה התכוונתי להמתין עם השדרוג לסיום התואר. הפרשה התפוצצה ברגע שהוא "קלט" שהגיר אוטומט וזה לא עבר את מבחן החברה.

אני מתאר לעצמי שאפתח פה פוסט בשנה-שנתיים הקרובות עם תקציב הרבה יותר גבוה שוב. עד אז נקווה שהסיוויק תמשיך להניע כל בוקר עם עלויות אחזקה דומות להיום :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שרציתי לכתוב לך, שתישאר עם הרכב הנוכחי.

שאתה מכיר ויודע שהוא טוב לך. אם הרכב מספק אותך בביצועים, צריכת דלק, אמינות, הוצאות כספיות. אז אין באמת סיבה להחליף.

בטח כשיש לך לא מעט דרישות ותקציב די נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

טוב,

אז כעבור יותר משנה וחצי הנושא חזר להיות רלוונטי עקב זה שנכנסה בי נהגת והאוטו הלך טוטאל לוסט. בעיקרון זה לא הזמן האידיאלי מבחינתי לקניית רכב חדש אך באמת שאחרי התרגלות כל דקה של להיות בלי אוטו מאוד מוזרה ומפריעה לי ביומיום. לכן חשבתי להתפשר ולקנות רכב לא יקר שוב.

חשבתי אולי על הרנו מגאן קופה שהציעו פה בשרשור שאכן אפשר למצוא דגמים יחסית חדשים בתקציב נמוך על אף זה שהרכב כנראה יהיה לי קצת חלש.

מוזמנים לרשום את דעתכם על הרכב, הוצאות אחזקה צפויות ותקלות אופייניות/רמת אמינות של הדגם. כמובן שאם בזמן הזה נכנסו לתקציב אופציות מעניינות חדשות לטעמכם, אשמח לשמוע. בג'ולייטה יצא לי לעשות נסיעה קצרה במושב הנוסע לא מזמן והאמת שלא כל כך התלהבתי מהרכב. (יכול לפרט למה במידה ומישהו יבקש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...