Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע נכבה. קיה סורנטו 2012

קוביבוי
שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

אשמח לחוות דעתכם:

קניתי לפני חמישה חודשים בערך קיה סורנטו שנת 2012 מנוע בנזין. הרכב היה בעיניי מציאה משום שהיה לו ק"מ נמוך מאוד בהתאם לגילו - 52000 ק"מ בלבד. ובבדיקה במכון היה הכל תקין (אמנם לאחר הקנייה, לקחתי את הרכב למוסך שאני סומך עליו, שטיפל לי ברכבים קודמים. והוא גם אמר שהכל נראה תקין, אבל נראה שהרכב עבר טראומה, בגלל שהיה סימן שמן שרוף על מדיד השמן, שזה לא נראה טוב, ונראה שהאוטו הוזנח ולא טופל. והוא הציע שנעשה מעין טיפול מונע: הוא שם תוסף חזק שמנקה את המנוע, ויום למחרת הוא החליף את כל השמן ושטף את כל הקרטר, ואמר שהיה שם הרבה שמן בוצי דבוק)!

היום לאחר נסיעה בנערונית ארוכה, בה נתתי למנוע להתאמץ מעל הרגיל ונסעתי בחלק מהדרך על טורים גבוהים (אבל לא חרגתי לגבול האדום), פתאום האוטו כבה מאליו ללא שום סימנים מקדימים. בלוח המחוונים הכל היה נראה תקין כולל חום מנוע. יש שמן מים והכל. ניסיתי להניע שוב ושוב (גם עם כבלים) וללא הצלחה.

בסוף האוטו נגרר למוסך הנ"ל שאני סומך עליו. (שטיפל לי ברכב, וברכבים הקודמים).

בתחילה בעל המוסך חשב שמדובר במערכת החשמלית של האוטו (אלטרנטור וכו'). לבסוף לאחר שהוא עשה את הבדיקות שלו, הוא התקשר אלי ואמר לי שהמצב לא טוב, וכנראה הבעיה במנוע עצמו, הוא תפוס ולא מגיב ומסתובב.

הוא עדיין לא אבחן את הבעיה, הוא צריך לפרק את המנוע לגורמים בכדי לנסות להבין מה השתבש. אבל הוא כבר אמר לי שיכול להיות שיהיה עדיף להחליף מנוע. הוא אמר לי שמה שלא יהיה, איך שזה נראה ונשמע, מינימום הוצאה כספית זה 8000 שקל ומעלה. כרגע הוא טוען שהכי זול מנוע שמצא הוא ב 14000 שקל, ולכן עדיף עדיין לנסות ולתקן. בקיצור חתיכת בלאגן.

השאלות שלי:

1) למשהו יש רעיונות שאולי המוסך לא עלה עליהם?

2) במידה שיש תקלה במנוע, אמורים לראות משהו ברור וממשי, או שיש מצב שיש בעיה, ולא ניתן לראותה? (כי כרגע הוא לא רואה את הבעיה בעיניים).

3)הסכום ההתחלתי, וסכום עלות מנוע נשמע לכם הגיוני?

4)במידה שאצטרך להחליט ביןהחלפה במנוע משומש, לבין תיקון המנוע, מה עדיף ואמין יותר?

5) האוטו עבר בדיקה במכון לפני הקנייה ויצא תקין, מלבד כל מיני הערות די שגרתיות. ידוע לכם אם יש אחריות למכון על דברים כעין זה, ואם כן, לכמה זמן מהבדיקה?

אשמח לכל הארה בעניין. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד עדיף להביא מנוע מייבוא לא נראלי שכדי לתקן, אל תביא מפירוק אפילו שזה זול יותר מייבוא יש אבא ואמא לפחות.

תראה במצב שלך ואני מבין שאתה בטח סומך על המוסך הזה אני בכל מקרה הייתי משקיע לגרור את האוטו לעוד מוסך אחר בהמלצה של מישהו מחברי הפורום מאיפה אתה ?

שאתה נותן סטרטר אתה שומע משהו מסויים ? איזשהו קליק ? או שפשוט ממש דממה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע נתפס המנוע - האם חום המנוע עלה בנסיעה היום, האם היה חסר שמן, או נזילות שמן.

או בעיה בקירור המנוע, מאווררים שלא עבדו חוסר בנוזל קירור.

האם אין אפשרות בכלל לסובב את המנוע - האם ההיתפסות היא בטבעות הבוכנה.

או נזק לקראנק, גל הארכובה - מה הסיבה להיתפסות המנוע.

אולי כדאי כי המוסך יזמין את המנוע, מפירוק או יבוא, כך תהיה אחריות מהמוסך על המנוע והעבודה.

במידה ובכל-זאת אתה המזמין - סכם עם המוסך כי הוא יבדוק טוב לפני ההתקנה - ואישור כי המנוע תקין.

שלא תיפול באחריות בין מוכר המנוע למוסך המתקין.

לפעמים ליבואני המנועים יש מוסך אשר מבצע את ההתקנה - בדוק גם את האפשרות.

בדוק יבואן מנועים בירושלים המייבא גם מנועי קאיה, עם חוו"ד טובות ומוסך שלהם.

http://www.shlomo-naor.co.il/index.php?p=31

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אין אחריות ל-7 שנים למנוע ולגיר ברכבי קיה ?

או שמא לא טיפלו ברכב במוסך מורשה ואז אולי ניתן לבקש "רצון טוב מהיבואן".

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל תודה על התגובות של כולם.

ולעניין עצמו: לא עלה חום מנוע. אין אפשרות לסובב את המנוע גם ידנית לאחר פירוק כל הרצועות.

המוסכניק טוען שאיך שזה נראה (עוד לפני פירוק המנוע) נשבר המיסב של ה"טלטל" (שמחבר את הבוכנה לגל הארכובה) אין לו מושג כרגע למה זה קרה.

לעניין האחריות: תודה שהארתם את עיני, מבדיקה באינטרנט אני מבין שהשבע שנים לא חל על הסורנטו. אבל מחר בכל מקרה אתקשר אליהם ואשאל.

התוסף לניקוי מערכת השמן הוכנס מיד לאחר הקנייה, וחמשה חודשים לאחמ"כ (השבוע) נתפס המנוע.

כעת

לאחר התלבטות קשה הוחלט על שיפוץ המנוע, בתקווה שלא יתגלו עוד נזקים לאחר פירוקו.

הוחלט על שיפוץ בגלל:

1) ברגע שמפרקים את המנוע לגורמים, אין נזק או תקלה שיכולים להסתתר בפנים המנוע, בלי שנדע ונטפל בהם. לעומת ייבוא מנוע משומש מפירוק, שעם כל מה שיפרגנו עליו, עדיין אף אחד לא יודע בוודאות מה קורה בפנים.....

2) מבחינת עלות; השיפוץ יוצא כמעט חצי מחיר מהחלפה. (במנוע הנ"ל. שוב, בתקווה שלא יתגלו עוד תקלות)

כמובן שהמוסכניק המבצע בעל ניסיון רב בתחום, ששיפץ מנועים רבים עד כה. החלקים שיורכבו יהיו אך ורק חלקים תואמי מקור (כפי מה שהוסבר לי: הם אפי' מיוצרים באותו מפעל ממנו "קיה" לוקחת, רק שלא יהיה על זה חותמת של "קיה" וכד')

אשמח עדיין לחוו"ד

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר נפגע מיסב של גל-הארכובה, המחזיק את זרועות טלטלי המנוע והבוכנות.

זה נזק בד"כ של שימון בחסר - שמן המנוע לא שימן טוב את המיסב והוא כשל.

אפשר בד"כ לראות סימני בוצה ושחיקה, אשר מראים כי השמן באזור לא הפריד ונשרף.

בד"כ שימון בחסר מופיע, כאשר מפלס השמן נמוך, תקלה במערכת השימון, סתימה במשאבה

ומערכת קירור לא תקינה.

המנוע עבד במאמצים, ובעומס חום, ושימוש בשמנים דקים ובסיבובי מנוע גבוהים.

יש לבדוק אם אין נזקים פנימיים נוספים, כתוצאה משבבים ומצב טבעות הבוכנה.

אם המכונאי שלך טוב, הוא יעשה עבודה טובה.

העבודה צריכה להיות בחלקים מתאימים, ולהקפיד להחליף את כל המיסבים במנוע.

מאחר וכשל במיסב אחד , אומר כי השימון לא היה תקין, וגם האחרים כנראה לא שומנו טוב.

לבדוק ולנקות את משאבת השמן, ולנקות את מערכת השמן טוב.

האם לא היה חסר שמן במנוע.

האם בדקו את הסיבה לכשל, או רק מצאו את הנזק.

באיזה שמן וצמיגות השתמשו במנוע.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אייל. (אגב, למכונאי שלי קוראים אייל)

מחר בבוקר אתקשר למכונאי לוודא שאכן הוא מתכוון להחליף את כל המיסבים (סה"כ 4, נכון?)

כמו"כ אשאל אותו איזה שמן הוא שם לי בטיפול (בעת הקנייה) כי מאז, לא הוספתי שמן (לא היה צורך).

בכל אופן כשקרתה התקלה הנ"ל, לפי המחוונים, חום מנוע לא היה גבוה, ולא היה חסר מים או שמן (בדיוק יומיים לפני"ז בדקתי.).

מקווה שניתן למצוא את סיבת הכשל.

כשאתה אומר שהתקלה יכולה להיגרם בגלל ש: "המנוע עבד במאמצים", האם כוונתך שזה לבד יכול להיות גורם הבעיה? וכי אסור לי לאמץ את המנוע מידי פעם כל עוד אני לא חורג לגבול האדום המסומן בלוח המחוונים?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים צרוף מקרים יכול ליצור נזק.

נסיעה ארוכה, עם משקל כבד בסיבובי מנוע גבוהים.. וביום חם של שרב כבד.

תקלה במאווררים, הם עובדים רק במהירות הנמוכה ולא נכנסים למהירות הגבוהה.

שמן מנוע דק כגון 5W-30, אשר מתקשה לאורך זמן להכיל את המאמץ והחום, ונשבר לאט.

בוצה אשר יש במנוע - אפשר ונשארה מהטיפול הקודם, או חדשה, גורמת לסתימה.

וחוסר שימון יעיל באזורים שבהם היא נמצאת.

המוזר - שלא היה סימנים מקדימים, הבהוב נורת לחץ השמן, עלייה קלה בחום המנוע.

ראיתי תקלות כאלה - אבל היו את הסימנים המקדימים, והנהגים המשיכו בנסיעה ונגרם נזק דומה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אתה עם ההטפות שלך? שמן 30 הוא לא שמן דק! חלאס עם זה כבר.

המנוע שלו סבל מהזנחה, בוצה ובוצע לו פלאשינג שכנראה החמיר את המצב. זה מה שהרג אותו, לא שמן דק ולא נעליים.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

המנוע פורק, ואכן נשבר\נשחק מיסב הטלטל (מס' 4). כתוצאה מכך נפגע הטלטל עצמו, וגל הארכובה.

מסתבר שמשאבת השמן נדפקה, כנראה כתוצאה משכבת הבוצה שהייתה במנוע, ומפה חוסר השמן שגרם לתקלה.

המכונאי מתכוון להחליף את הטלטל, גל הארכובה, ומשאבת השמן, במקוריים אך משומשים (במצב מצוין כמובן).

בנוסף לכך מחליפים את מיסבי המנוע כולו (מיסבי הטלטלים, וגל הארכובה), וחלקים נוספים שיובחנו כתקולים בחדשים ומקוריים.

למי ששאל; השמן ששמנו במנוע (בטיפול בעת הקנייה) הנו שמן 5-30 סינטטי מלא, שמיוצר במיוחד עבור רכבי קיה ויונדאי (זה השמן בו משתמשים בחברה). כך ששמן לא מתאים גרם לתקלה, אינה אופציה.

גם אני לא מבין איך לא שמעתי כלום (אבל לגמרי כלום) לפני מה שקרה. ממש מוזר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה, הבעלים הקודם לא החליף שמן במועד (או לא החליף בכלל) - האם ראית תיק טיפולים מסודר לפני הרכישה?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי. סמכתי על בדיקת המכון....

לאחר התקלה העניין נבדק, ומסתבר שהיה רק טיפול אחד במוסך של קיה, מעבר לכך אני יכול להסתמך רק על מה שהמוכר אמר לי שהוא טיפל באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי. סמכתי על בדיקת המכון....

לאחר התקלה העניין נבדק, ומסתבר שהיה רק טיפול אחד במוסך של קיה, מעבר לכך אני יכול להסתמך רק על מה שהמוכר אמר לי שהוא טיפל באוטו.

אין על מי לסמוך וגם על מכון הבדיקה בעניינים מהסוג הזה ניתן לעבוד. לדוגמא:

יש לי חבר לפני מיספר שנים רכש פורד פוקוס בציר 2002 ניראה לי. בבדיקה נמצאה תקינה לחלוטין...מנוע עובד יפה..לא צורך שמן.

בטיפול הראשון של החלפת השמן לאחר הטיפול החל הרכב לעשן ולחוש בחוסר סחיבה עם צריכת שמן מטורפת. מיסתבר שלפני ההחלפה דחף הבחור תוסף שמן שהצמיג את השמן ברמה שהוא לא חילחל דרך גומיות השסתומים ודרך טבעות הבוכנה. בסופו של דבר גרר הנזק החלפת מנוע שלם. אז מי שמכיר את הפטנטים יודע איך לתחמן. מנגד לכך פורד אדג שמעולם לא הוחלפו בה המצתים ניתנה לקונה היסטוריה שהוחלף בה מכל טוב כולל מצתים כמה פעמים. הרכב החל לקרטע בסלד ספציפי ומה שנאמר לבחור מכמה מקורות שהגיר בדרך. הוצאתי מצתים שכבר לא נישאר מהם כלום ורואים עליהם שהם המקוריים עם הגריז המקורי. אז אין מנוס מלתשאל הייטב את בעל הרכב לפני הקנייה..מה נעשה, מה לא נעשה, לקחת לבדיקה ראשונית מישהו שמבין שייסתכל על הרכב. מי שיודע לראות מצב של רכב יידע גם לקרוא התנהגות גוף של בן אדם ולהבין עם איזה מוכר יש לו עסק עם הסטורייה של טיפולים או בלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...