Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה מוות ראשון של הולך רגל כתוצאה מתאונה ע"י רכב אוטונומי [איחוד דיונים]

LotusElise
שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדם נשך כלב.

בינתיים זאת כותרת נאה בעיתון שמפיקה טראפיק משובח (לראיה, הגיע לכאן) -

אני מהמר שבסוף זה יסתיים בדיוק כמו ההוא שנכנס עם הטסלה במשאית באשמתו הבלעדית והחד משמעית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 185
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א. לא מאשים עדיין אף אחד, ראשית הרכב נסע במצב אטונומי אז זה כבר אומר משהו.

זה רכב ניסוי, עם נהג אנושי שתפקידו להשגיח בכל רגע נתון על הרכב. אז לי זה לא נשמע כאילו הרכב סתם החליט לא לעצור ברמזור אדום על דעת עצמו, אלא כאילו הולכת הרגל התפרצה לכביש ולא הרכב ולא הנהג האנושי הספיקו להגיב.

ב וג. נכון, אבל גם הנהיגה האטונומית לא חפה מטעיות, כרגע הטכנולוגיה הזאת עדיין לא מבושלת, אל תמהר לשבח אותה.

ברור שכרגע הנהיגה האוטונומית לא טובה מספיק, זו בדיוק הסיבה שהיא עדיין לא מוצר מסחרי. אני אישית מאמין שבקרוב היא תהיה, אבל לא באמת יודע. כשהיא תהיה, היא די בוודאות תהיה בטוחה יותר מנהג אנושי ממוצע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מחשב לא יחליף את המוח האנושי, טכנולוגיה מחורבנת לאנשים עצלנים.

בוודאי שיחליף והלוואי שכמה שיותר מהר. גם עם טכנולוגיה ברמה של היום אם יהיו רק רכבים אוטונומיים על הכביש, אני בטוח שכמות ההרוגים תקטן משמעותית. בעתיד עם שיפור מתמיד בטכנולוגיה כמות הקורבנות בתאונות דרכים תשאף ל-0. במוח האנושי גם חלק ניכר מהנהגים לא עושה שימוש בכלל או עושה שימוש לרעה כמו נהיגה פרועה, מה שלא יקרה עם רכב אוטונומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שכרגע הנהיגה האוטונומית לא טובה מספיק, זו בדיוק הסיבה שהיא עדיין לא מוצר מסחרי.

לא חושב שנכון להשתמש במילה ״ברור״... אנחנו לא חשופים לנתונים, ובהינתן הטכנולוגיה כיום הן מבחינת מידול והן מבחינת למידה - נשמע לי שסביר להניח שהטכנולוגיה בשלבים מאוד מאוד בשלים. אבל יש לזכור שמעבר לביצועים נטו - יש שאלות של רגולציה, משפט, ושינוי תפיסה גדול (עצום) עבור כלל האוכלוסיה.

כפי שאתה רואה, קיימים עדיין אנשים שחושבים ברצינות שאנשים אינם ברי-תחליף לביצוע משימת נהיגה, למרות שמי שמחזיק בהבנה טכנולוגית כזו או אחרת אמור להבין שאין בכלל השוואה בין אדם ממוצע למחשב בהינתן סביבה מבוקרת, ובמיוחד אם מבצעים מיצוע לאורך זמן.

אני בטוח שבעבר אנשים אמרו שלא ניתן להחליף פועל טקסטיל במחשב, ואז שחקן שחמט במחשב, ואז בלה בלה במחשב - אז אמרו.

כשנעבור לאוטומציה בכבישים, וזו שאלה של ׳מתי׳ ולא של ׳אם׳, נחווה עליה פסיכית ברמת התחבורה מכל הבחינות מלבד fun. אין ולא תהיה הקבלה בין אדם ממוצע לבין אלגוריתם יעיל, בטח ובטח כשמתחילים לדבר במאקרו. מחשבים, בניגוד לאנשים, יודעים לעבוד ביחד בצורה יעילה ובלי קשקושי אגו. תחשוב איזו אופטימיזציית זרימה אתה יכול לבצע לחבורה של מכוניות שיודעות לעבוד כמקשה אחת... טירוף

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכונה נתונים מלפני שנה, למכוניות אוטונומיות אחוז פטליטיז נמוך מאד ביחס לנסועה, בוודאי ביחס לנהגים בשר ודם.

יש לי ספק מעט מאד שזה העתיד. לדעתי, תוך 20 שנה זה יהיה לא חוקי לנהוג בדרכים בינעירוניות, ויהיו תנאים שיאפשרו נהיגה אנושית בדרך ציבורית. איך זה ייראה אני כמובן לא יודע, אבל לדעתי הכיוון הוא לשם.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כי נהג אנושי מזהה תמיד את הסכנה ועוצר את הרכב ולא פוגע בהולך רגל שמתפרץ ככה לכביש.

בכלל, הרעיון של מכוניות אוטונומיות זה רעיון שהומצא לכיף ולא לצורך לפתור בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכמת הכל במשפט קצר.

אחזק עם תגובה ששמעתי מנציג מכירות של VW שתאר לי כמה גולף GTI טובה ולא להאמין אומר לי שיש לה גם אופציה למערכת חנייה אוטומטית :shock:

שאלתי אותו אתה חושב "שחולה הגה" שקונה רכב כזה ירצה שהרכב יחנה לבד?

כמו שכתבת אזי נכון - טכנולוגיה לאנשים עצלנים

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזק עם תגובה ששמעתי מנציג מכירות של VW שתאר לי כמה גולף GTI טובה ולא להאמין אומר לי שיש לה גם אופציה למערכת חנייה אוטומטית :shock:

שאלתי אותו אתה חושב "שחולה הגה" שקונה רכב כזה ירצה שהרכב יחנה לבד?

כמו שכתבת אזי נכון - טכנולוגיה לאנשים עצלנים

ולמה שלא תרצה שהוא יחנה לבד? אתה מפיק הנאה מחניית הרכב בעצמך?

כל טכנולוגיה מיועדת לפתור בעיה בצורה טובה ונוחה יותר מהפיתרון הקודם. בדיוק כמו שאתה לא ניגש לנהר כשאתה צמא, לא מנסה לצוד כשאתה רעב, לא מכבס את הבגדים שלך ביד, ולא הולך ברגל לכל מקום, בסוף גם לא תנהג בעצמך. נראה שזה העתיד, בין אם נרצה ובין אם לא.

יש יתרונות עצומים לנהיגה אוטונומית (בטיחות, הפחתת עומסים, שחרור חניות) מעבר ל"עצלנות" של אנשים. לא צריך להסתכל על זה רק מהזווית המאוד צרה של חובב רכב. כמו שעדיין אפשר לרכב על סוסים אבל אף אחד לא באמת משתמש בהם כאמצעי תחבורה, כנראה שבעתיד תוכל לנהוג בעצמך, פשוט בתור תחביב ולא כדי להגיע ממקום למקום.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה אין לך מושג על מה אתה מדבר, תסתכל כמה שעות רכבים אוטונומיים מבלים על הכביש לעומת כמה תאונות דרכים יש. אם תבדוק הרי שתראה ששום נהג בשר ודם לא מגיע לסטטיסטיקה כזו.

דבר שני היום כל מטוס נוסעים מודרני יודע לנחות ולהמריא לבד ואין לך מושג מתי ומי מנחית את המטוס.

ודבר שלישי חלק גדול מהטכנולוגיה נועד לאנשין עצלנים במקרה זה מדובר בברכה, כלי רכב אוטונומיים ככל הנראה יעשו מהפכה בתחום התחבורה ובנושא הבטיחות בפרט. אני מניח שכבודו רץ בבור לעבודה ואחכ הולך לנהר הקרוב לבית לעשות כביסה.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מטוס לא יודע להמריא לבד, ונחיתה אוטומטית תלויה בשדה התעופה שאתה נוחת בו. עדיין צריך לדעת לנחות באופן ידני עבור אותם שדות שאין בהם מערכות כמו ILS או למקרה שמשהו במערכות משתבש.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה שטוב בכל הסיפור הזה שבעוד 30 שנה שכל המכוניות יהיו אוטונומיות נוכל להיות זקנים ממורמרים שיספרו לכל צעיר שפעם אנשים היו נוהגים בעצמם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה שלא תרצה שהוא יחנה לבד? אתה מפיק הנאה מחניית הרכב בעצמך?

כל טכנולוגיה מיועדת לפתור בעיה בצורה טובה ונוחה יותר מהפיתרון הקודם. בדיוק כמו שאתה לא ניגש לנהר כשאתה צמא, לא מנסה לצוד כשאתה רעב, לא מכבס את הבגדים שלך ביד, ולא הולך ברגל לכל מקום, בסוף גם לא תנהג בעצמך. נראה שזה העתיד, בין אם נרצה ובין אם לא.

יש יתרונות עצומים לנהיגה אוטונומית (בטיחות, הפחתת עומסים, שחרור חניות) מעבר ל"עצלנות" של אנשים. לא צריך להסתכל על זה רק מהזווית המאוד צרה של חובב רכב. כמו שעדיין אפשר לרכב על סוסים אבל אף אחד לא באמת משתמש בהם כאמצעי תחבורה, כנראה שבעתיד תוכל לנהוג בעצמך, פשוט בתור תחביב ולא כדי להגיע ממקום למקום.

לשאלתך - כן אני נהנה מכל שניה שמחזיק ונוהג ברכב, בין אם זו חנייה ובין אם זו נסיעה.

לא הייתי מוותר על חנייה!

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שטוב בכל הסיפור הזה שבעוד 30 שנה שכל המכוניות יהיו אוטונומיות נוכל להיות זקנים ממורמרים שיספרו לכל צעיר שפעם אנשים היו נוהגים בעצמם.

אז אתה מחסל בהינף יד תעשייה של רכבי על למשל - תעשייה שמגלגלת סכומי עתק

כולל תחרויות בסגנון F1

ניראה לך שעם כל ההתקדמות יותרו על תעשיה שמכניסה כל כך?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מדברים על תחבורה, לא נהיגה כספורט.

נהיגה כתחביב תישאר גם אחרי שכל התחבורה תהיה אוטונומית, כמו שהיום אתה יכול לרכב על סוס אם בא לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...