Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה מוות ראשון של הולך רגל כתוצאה מתאונה ע"י רכב אוטונומי [איחוד דיונים]

LotusElise
שימו לב! השרשור הזה בן 2056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 185
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מניח שהתאונה מתועדת. לפני שמאשימים את הרכב האוטונומי צריך להשלים את החקירה. לא אופתע אם האשם בהולכת הרגל, הרמז הראשון לכך הוא שחצתה שלא במעבר חציה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.nbcnews.com/tech/innovation/self-driving-uber-car-involved-fatal-accident-arizona-n857941

קרה באריזונה בלילה האחרון.

הרכב, אשר משמש כרכב uber נסע באופן אוטונומי ופגע בהולכת רגל אשר חצתה, לכאורה, שלא במעבר חצייה, היא מתה מפצעיה בבית החולים.

במושב הנהג היה נהג, אך כאמור הרכב נסע באופן אוטונומי בשעת התאונה.

מעניין כיצד בבית המשפט יתייחסו לסיטואציה הזאת, מורכב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נהג אמור לעשות בכלל כשהוא נוסע ברכב כזה? מבחינה חוקית מותר לו לקרוא ספר או לראות סרט כאילו הוא בסלון בבית שלו?

או שהוא אמור לשים לב לסביבה ולשמש כ"גיבוי" למקרה שהרכב שלו עומד לדרוס מישהו?

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוח האנושי מעודד אותך להשתמש בסמרטפון, לפרק סיגריה, להעביר תחנה ברדיו ולבצע עוד מלאנתלפים פעולות מלבד כאלו שקשורות באופן ישיר לנהיגה, שיכולות וכבר מובילות בדיוק לאותן התוצאות מדי יום בעולם - אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מטוסים התרסקו בעבר. זו טכנולוגיה חדשה בסופו של דבר.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל טכנולוגיה צריכה ניסוי וטעייה. בסופו של דבר, כאשר הטכנולוגיה תהיה בשלה, היא תציל מאות אלפים.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מחשב לא יחליף את המוח האנושי, טכנולוגיה מחורבנת לאנשים עצלנים.
השארת אותי speechless,. כבר כמה דקות אני מנסה למצוא משהו שנון להגיד, ושום דבר לא מתחרה בתגובה הזו.

או במילים אחרות, WTF?!?!?!?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השארת אותי speechless,. כבר כמה דקות אני מנסה למצוא משהו שנון להגיד, ושום דבר לא מתחרה בתגובה הזו.

או במילים אחרות, WTF?!?!?!?

WTF לתגובה שלך, אתה נמצא בפורום רכב.

איך אפשר להשוות מטוסים לנהיגה אתם רציניים? גם ככה הטייס מסתמך על הGPS ורואה שמיים כחולים, ובלילה? כלום.

אם אתם מסתמכים על מחשב ברגע אמת בנהיגה, אוי ואבוי.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאני אישית אוהב לנהוג, לא משליך על שאר האוכלוסיה. וגם אני לא נהנה לנהוג כל בוקר בפקק. תבדיל בבקשה בין ההעדפה האישית שלך לבין המצב האוביקטיבי הנתון. אני גם מעדיף גיר ידני, אבל אני מבין שרוב האוכלוסיה לא מסכימה איתי. לגיטימי.

אתה מסתמך על מחשבים (וטכנולוגיות אחרות) בכל כך הרבה מקומות, כולל כאלו שממש עלולים להבדיל בין חיים למוות, שאי אפשר אפילו לספור.

העולם המודרני עמוס בטכנולוגיה בכל מקום. זה המצב. אין שום סיבה שמשימה שניתנת להצגה אלגוריתמית לא תתבצע ע"י מחשב, בין אם זה הקופה בסופר או הרכב שלך. השאלה היא אם ניתן בטכנולוגיה הנוכחית להגיע לאלגוריתם טוב מספיק כדי לנהוג בצורה בטוחה יותר סטטיסטית מהנהג הממוצע. מכיוון שדי הרבה אנשים חכמים שמים על זה די הרבה כסף כרגע, ההערכה שלי היא שהם חושבים שכן.

רק עוד משהו קטן - כשתגיע בטעות לבלימת חרום בכביש רטוב, גם אתה תשתמש במחשב, אם תרצה או לא תרצה. הוא אפילו מונע די הרבה תאונות, המחשב החצוף הזה.

תשאל שאלה רצינית, תקבל תגובה רצינית.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום העדפה אישית.

אפשר להתסמך על מחשבים בכל דבר כמעט, אבל בנהיגה? לא הייתי סומך על הטכנולוגיה הזאת ברגע אמת שמדובר בין חיים למוות שכל כך הרבה דברים צפוים לקרות בכביש (לא צריך לתת דוגמאות אפילו), מה יקרה כאשר תהיה תקלה? אני מניח שזה מה שקרה עם המקרה הנ''ל.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין לך (או לי) מושג מה קרה פה. בכלל. אני מציע שלא תאשים אף צד עד שתדע, אתה עלול לצאת חומוס.

ב. נהג אנושי הוא גם לא גרויסע מציאע. לנהיגה ע"י טכנולוגיה יש הרבה יתרונות ברורים על נהיגה אנושית (אין הסחות דעת, אין מצבי רוח, אין חוסר ידע בתפעול הרכב).

ג. בכל טכנולוגיה (בוודאי שברמת מורכבות כזו) יש ויהיו תקלות. השאלה האמיתית היא מה הסטטיסטיקה של התקלות - ברגע שנהיגה אוטונומית תהיה עדיפה סטטיסטית (מבחינה בטיחותית) בצורה משמעותית ומובהקת, כולנו נעדיף אותה. גם נהג אנושי במצבי קצה (בוודאי נהג אנושי שמעולם לא תרגל מצבי קצה) מגיב לא נכון. לנהיגה אוטונומית יש שני יתרונות עצומים במצבי קצה: היא תרגלה אותם בעבר, והיא לא נכנסת ללחץ.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מחשב לא יחליף את המוח האנושי, טכנולוגיה מחורבנת לאנשים עצלנים.

אתה פסימי, אני מאמין שתוך 15-20 שנים הטכנולוגיה תהיה מספיק בשלה.

מחשב לא מחליף מוח אנושי? המחשב מסוגל לנצח אלופי עולם במשחקים מסוימום כמו שחמט למשל.

אגב אם מישהו כבר זרק כאן מטוסים - איירבאס די ממוחשבים ב-30 השנים האחרונות ויש להם רקורד בטיחותי מעולה. אם אני זוכר טוב, היו משהו כמו שלושה מקרים (מתוך אלפי מטוסים שיוצרו ומי יודע כמה מאות מיליוני טיסות? או אולי יותר אפילו) שמטוס התרסק בגלל תקלה במחשב, 2 תאונות התרחשו בתקופה מוקדמת יחסית (אחת בסוף שנות ה-80 והשניה באמצע שנות ה-90 בערך), כך שב-20 השנים האחרונות כמדומני חוץ ממקרה אחד לא היה שום דבר.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא מאשים עדיין אף אחד, ראשית הרכב נסע במצב אטונומי אז זה כבר אומר משהו.

ב וג. נכון, אבל גם הנהיגה האטונומית לא חפה מטעיות, כרגע הטכנולוגיה הזאת עדיין לא מבושלת, אל תמהר לשבח אותה.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...