Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג מהעבודה - אוריס, קורולה, איוניק, נירו, או בכלל להישאר עם הרכב הפרטי

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עדיין מתלבט אם לקחת רכב ליסינג מהעבודה או להישאר עם הרכב הפרטי.

נתון: נסועה של כ-30K בשנה (חדרה-כפר סבא), תקציב של כ-3K בחודש, שבו אני יכול לקבל בעבודה את אחד הרכבים הבאים. זה גם מה שבערך עולה לי להחזיק רכב פרטי (קורולה 2013).

ההתלבטויות הן:

א) קיה נירו - מרווחת ובטוחה והכל, אך די נפסלת בגלל מראה חיצוני. יתרונות - בקרת שיוט אדפטיבית, שמירה על נתיב ופחות או יותר זהו. חסרונות - פשוט לא רואה את עצמי בדבר הזה.

ב) יונדאי איוניק - כ-100 ש"ח יותר זול בברוטו מהנירו. בגדול אותו רכב, קצת יותר נעים לעין.

ג) טויוטה אוריס סטיישן - קורולה היברידית. יתרונות - לא יודע. בגדול הייתי לוקח רק בגלל שזה טויוטה וזה נראה יותר טוב מנירו או איוניק. חסרונות - אין לי צורך בסטיישן (בעבודה אצלי מוצעת רק סטיישן), שילוב גיר מנוע meh, קצת יותר יקר מנירו/איוניק, עוד שנה יוצא דגם חדש.

ד) קורולה - כבר יש לי אחת, אז זה יהיה עם פרונט קצת שונה וכמה כפתורים שלא היו קודם. יתרונות - מנוע יותר קטן אבל יותר "חי" מהשיקוץ ההיברידי באוריס, וגיר מוצלח יותר (אני מכיר את זה מפריוס של ההורים, לא נראה לי שבאוריס יהיה משהו שונה, לא יודע לגבי קיה/יונדאי). חסרונות - שווי שימוש גבוה יותר, כבר יש לי קורולה. עוד שנה כנראה יהיה דגם חדש.

ה) להישאר עם הרכב הפרטי, ולהפסיק להשגע את השכל. יתרונות - לא צריך להתעסק עם מכירה, לא כבול בחוזה (יש הלוואה בבנק, שאני מתכנן לחסל תוך שנה בערך), במידה ואעזוב את העבודה, אני לא נשאר בלי רכב, המושב קיבל את הצורה של התחת. חסרונות - אחזקת רכב בישראל, nuff said. מעדיף לשלם כמה מאות שקלים יותר בחודש, אבל לקבל שקט מזה.

השאלה היא - האם שווה בכלל להתעסק ולכבול את עצמי בחוזה ליסינג? היברידי אומנם יותר חסכוני בדלק, אבל ליסינג קצת מבטל את היתרון הזה מבחינתי (מצידי שיהיה V8, לא באמת אכפת לי מצריכת דלק בליסינג).

תודה לעונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה יתרונות לקורולה/אוריס על הצמד הקוריאני. מראה זה אמנם עניין של טעם אבל מכל בחינה אחרת אוריס נופלת מהאיוניק והנירו, למעט אולי נפח תא המטען אבל לא בדקתי את הנתונים.

אישית כנראה שהייתי בוחר בנירו בגלל מרווח מעולה, נוחות נסיעה לא רעה, אבזור נוחות טוב ואבזור בטיחות מצויין, אבל אם אתה אוהב יותר את האיוניק והיא אפילו זולה יותר אז היא גם לא תהיה נפילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית האיוניק הרגישה יותר נוחה מהנירו - המושב שלה קצת יותר תומך לטעמי.

אם אתה עושה 30 אלף לא חושב שהייתי נשאר עם הרכב הפרטי, על נסועה של 25 אלף בשנה אני עברתי לליסינג - ליסינג זה קצת Car as a service, אתה לא צריך להתעסק עם מוסך, דלק, תחזוקה ירידת ערך וכו' שמצד אחד זה נוח מצד שני לי כחובב רכב זה יכול לשעמם מידיי פעם - מרחיקים אותי קצת מקבלת החלטות ברכב שצמוד אלי והחוסר התעסקות אותי קצת מבעס(לבחור צמיגים, לבחור איך לטפל ברכב ומתי).

מהצד השני לפני שנתיים עשיתי תאונת דלת עם הרכב ליסינג - הזמן? יום שישי בשעה 4 אחר"צ, בשעה 5 וחצי כבר הייתי על רכב חלופי בהמשך היום - לא מכיר נוחות שכזאת ברכב פרטי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיה הרבה שנים עם ליסינג - יש לך רכב אתה מבסוט ממנו - תשאר איתו. כשתצטרך להחליף אז השאלה תהיה רלוונטית.

אישית אני נגד ליסינג מהסיבות שפירטת בסעיף ה'.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היחידה בליסינג במקרה שלך (שהתעלמת ממנה באלגנטיות) היא פגיעה בתנאים הסוציאליים.

מעבר לזה, לשאלה אם להישאר עם קורולה ישנה או לקבל רכב חדש פחות או יותר באותה עלות כשמישהו אחר מתחזק אותו - נשמע לי לגמרי no brainer, ומהקלים שבהם.

אם השאלה היתה אם להחזיק (לדוגמא) קקטוס דיזל ידנית שעוד יש סיכוי שתהנה ממנה, מול שעממון כמו קורולה בליסינג, עוד היה סיכוי לרכב פרטי. אבל איזה יתרון יש לקורולה כרכב פרטי? אם תעזוב את העבודה תיקח ליסינג במקום העבודה החדש, או מקס' תשכור רכב לשבוע-שבועיים עד שתמצא מקום חדש.

ואז יש את העניין הכואב של הפנסיה, שהיום נשמעת רחוקה מאוד, אבל בסוף תגיע. לזה אין תשובה טובה באמת (אלא אם גם ככה לא מפרישים לך על כל השכר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

האמת שזה אחד החששות הגדולים שלי, צריך לבדוק את זה עם חשבת שכר בעבודה.

כרגע אין לי ממש צורך או רצון להחליף רכב, אני מסתכל בכללי על כדאיות מעבר מבעלות על רכב למצב של car as a service, כשמשלמים סכום קבוע בחודש שמכסה לך הכל בלי בלת"מים (אם כי יש הגבלת ק"מ של 40 אלף בשנה).

מצד שני אם יקרה משהו לרכב הנוכחי (אם ייגנב או יושבת בתאונה), הדרך לעסקת ליסינג תהיה מאוד קצרה. לא רואה את עצמי מתעסק עוד פעם עם יד שניה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב הפרטי שלך עדיין לא צבר קילומטראז' אסטרונומי ועדיין שווה לא מעט - תמכור ותיקח רכב ליסינג ( חדש ובטיחותי יותר).

כי בעוד 3 שנים, כאשר יהיה קילומטראז' גבוה מאוד ויתחילו תקלות של בלאי, הרכב הזה כבר לא יהיה שווה שום דבר. תצטרך למכור אותו בגרושים. זה גם לא רכב הכי חסכוני שיש בשביל קילומטראז גבוה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאם נותנים לך רכב חברה למרות שזאת עלות של 3 אלף שקל עדיף לך ללכת על זה כי בזה פינוק ונוחות וגם רכב שאתה קונה ביד 2 גם עליו יש המון הפסדים. לדעתי ממה שהצגת הנירו למרות שלא כל כך התחברת למראה החיצוני הייתי הולך עליה מהסיבה הפשוטה שהיא רכב קומפקטי למשפחה. מרווח מבפנים, חסכוני ביותר בדלק בגלל המנוע ההיברידי וגם אתה ציינת הבטיחות זה מעל הכול וברכב הזה לא חסר הודות לבקרת שיוט אדפטיבית, מערכת סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת אל תתעלם מהשיקול של התנאים הסוציאליים.

תבדוק כמה זה מוריד לך מההפרשה לפנסיה וההפרשה לקרן השתלמות (אם יש לך).

ותזכור שכסף שנכנסים לקרנות האלה הוא כסף מושקע, כלומר עושה בעצמו כסף.

רוב הסיכויים שזה לא רווחי כלכלית לקחת כאשר לוקחים הכל (ממש הכל) בחשבון אבל מצד שני החיסכון של התעסקות טיפולים ,טסטים, רכב חלופי במקרה וקורה משהו שווים הרבה נחת וזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקילומטראז' כזה רק הדלק בקורולה פרטית יעלה כ 1500₪, לפני ירידת ערך, ביטוחים, טיפולים, טסט, תיקוני בלאי. אילו היה נוסע בפריוס ולא בקורולה, החיסכון של 500-600₪ בחודש אולי היה מצדיק הישארות עם רכב פרטי.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקורולה הדלק יוצא לי 230-250 ש"ח דלק בשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה נוסע פחות ממה שרשמת, או שהקורולה שלך צורכת 1:17 ממוצע ( והיא לא ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית ברור שעדיף ליסינג חברה על רכב פרטי שסתם מאבד מערכו וצובר קמ'. אני בעד האויניק או הנירו שבאמת די דומים, נוטה יותר לכיוון הנירו שקצת יותר בטיחותי ולטעמי גם יותר נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהקיה נירו כל כך מכוערת עד כדי לפסול אותה על מראה חיצוני, אבל גם אם כן - סך היתרונות עולה על החסרונות ובסוף תצטרך להתפשר על משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...