Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה חוזרת בסלילי הצתה קורולה 08

rannn
שימו לב! השרשור הזה בן 2202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי קורולה 08 רובוטית, ולפני חודשים אחדים נדלקה נורת מנוע, במוסך (טויוטה יבוא מקביל) נאמר לי שהלך סליל הצתה (לא יודע איזה) וצריך להחליף את כל ה-4 (אמרו שהפרוטוקול אומר שצריך להחליף את כל ה-4).

באותו יום או למחרת, שוב נדלקה הנורה, חזרתי למוסך וסליל 4 היה תקול.

לא הייתי בטוח מה פשר הדבר... אם איכשהו המוסך דופק אותי או שזה הגיוני. במוסך אמרו שקורה שיש בלאי מדף. בכל אופן החליפו את סליל 4.

כעבור כחודש וחצי, שוב נדלקה נורה, האוטו התנהג בצורה זהה (מקרטע) ומסתבר שהלך סליל 2 (בדקתי גם עם אנג'י שאכן זו הבעיה).

נראה שכל סלילי ההצתה חדשים (מבריקים למעלה). במוסך אמרו שלא ברור מדוע זה קורה ושזה חריג. ואם זה יקרה שוב צריך לחקור לעומק את הבעיה שאולי משהו דופק את הסלילים. בכל אופן החליפו לי את סליל 2 והאוטו נוסע בסדר בינתיים.

האם קרה למישהו? האם ייתכן סלילי הצתה שמגיעים דפוקים? האם מישהו נתקלח בתקלה אחרת שגורמת לסלילי ההצתה להתקלקל?

המוסך סה"כ עושה רושם שהם אמינים, לא עשו בעיות עם להחליף את סלילי ההצתה. אבל אולי אני צריך להטיל ספק במקצועיות שלהם?

אשמח לשמוע דעתכם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתח ההצתה הנוצר בסליל המשני שבסליל הצתה עולה בערכו עד שהוא מצליח לפרוץ את המרווח שבמצת (פלאג).

אם המרווח מצת גבוה מדי, או הוא פגום או אינו מקורי עלול מתח ההצתה לא לפרוץ במתח הנכון ומתח ההצתה הזה ממשיך לעלות לערך גבוה עד שהוא פורץ, פנימית, בתוך סליל ההצתה.

פריצת מתח פנימית זאת, משרה בחזרה מתח כלשהוא, גבוה מדי, בסליל הראשוני של סליל ההצתה ומתח מושרה זה חוזר אחורנית למודול ההצתה שנמצא בתוך מחשב נהול המנוע והמודול הצתה (עם המחשב) עלול להיפגע.

צריך להסיר את המצתים (פלאגים) ולוודא שהם בדיוק אלו המתאימים למנוע מכוניתךל ושמרווח האורי בין האלקטרודות הנו נכון.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובהמשך להסברו המלומד של רפי לין - הקפד על קיצור מרווחי החלפת הפלאגים והכי טוב לרכוש פלאגים מקוריים בלבד. למרבה הצער יש בשוק גם פלאגים מזוייפים.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

החליפו את כל ארבעת סלילי ההצתה, וגם הפלאגים הוחלפו לאחרונה. לצערי אינני יודע מה איכות הפלאגים. עד היום לא נכנסתי לעובי הקורה בביקורי מוסך ופשוט סמכתי שהמוסך עושה את עבודתו נאמנה....

אם (ובתקווה שלא...) התקלה תחזור אבקש לבדוק את מה שציינתם לגבי הפלאגים והמרווח. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...