Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר התרוקן עקב חוסר שימוש(סקודה פאביה דיזל 2013)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מדובר ברכב מסוג סקודה פאביה, מודל 2013, מנוע דיזל 1.6, 280K ק"מ.

בשלושת החודשים האחרונים הרכב עומד, בעל הרכב מניע אותו כל יומיים בערך ל-10-15 דקות, ונותן למנוע לעבוד בניוטרל. (אין אפשרות לבצע בו נסיעות מטעמים ביטוחיים)

היום לא הצלחנו להניע את הרכב, כניראה שהמצבר התרוקן, אך לא לגמרי. יש סטרטר, אך הרכב לא מניע.

האם כמות ההנעות ומשך הזמן שבעל הרכב נותן למנוע לעבוד לא מספיקים בכדי לשמור על טעינה? מה ניתן לעשות בכדי לשמור על המצבר טעון כי כניראה שהרכב לא ינוע עוד מספר חודשים לפחות.

הדבר הכי חשוב לא ציינת ! בן כמה המצבר ?

בכול מקרה אם אתם מחליפים מצבר רצוי לאחר מכן לנתק את כבל המינוס בכדי לצמצם את צריכת הזרם מהמצבר. בעקרון מצבר שכבל המינוס מנותק צריך להניע את ללא שום בעיה גם לאחר חצי שנה.

ניתוק כבל המינוס מהמצבר לא יגרום לשום נזק למערכת החשמל ברכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שוקל לרכוש מטען סולארי שמספק קצת יותר מהצריכה של המערכות הקיימות שעובדות ברכב אפילו שהוא לא עובד.

זה שומר לך על המצבר אפילו בלי להניע וטוב לתקופות זמן שאין טעינה.

יש למשל כזה

https://www.ebay.com/itm/5-5W-Car-Boat-Auto-Camp-Solar-Panel-Power-Module-Battery-Charger-12V-Motorcycle/142715972213?hash=item213a88ea75:g:uoMAAOSwVWFaonPi

ויש כאלה גם שאתה שם בתוך הרכב ומתחברים לשקע המצית ומטעינים דרכו.

למשל

https://www.ebay.com/itm/High-conversion-rate-4-5W-solar-car-charger-battery-core-12V-T8R7/222621602926?epid=2195007022&hash=item33d548146e:g:KDEAAOSw~iRZnScL

או

https://www.ebay.com/itm/5W-12V-Flexible-Solar-Panel-Car-Truck-Charger-5V-For-Cellphone-Camping-Light/192275009687?hash=item2cc47bd097:g:0PEAAOSwqVBZY2Po

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. המטענים הסולריים האלו נראים כמו בדיחה. למישהו יש ניסיון איתם ויכול להגיד שהם באמת עוזרים לשמר את המצבר ולאפשר הנעה לאחר תקופה ממושכת?

מרק, המצבר בן שנה, אך הוא שירת במונית בערך 35000 ק"מ.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מה עדיף, המטענים הסולריים שמתחברים למצת או ישירות למצבר?

אם אפשר - ישיר למצבר

וכן הם עובדים, היה לי אחד (עד שנשבר) שהחזיק לי את הרכב לכמה שבועות שהייתי בחו"ל בלי בעיה (קניתי עקב פעם שחזרתי והמצבר לא הניע)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנתק את המצבר. לפני שתרצה להשתמש שוב ברכב תטעין אותו בבית, אם תצליח לארגן מטען מצברים. או שתבקש בחשמליה להטעין אותו. אם המצבר כבר ישן יכול להיות שזה לא יעזור ואז תקנה מצבר חדש.

לא יודע איזה נזק יכול לגרום ניתוק מצבר, מה שכן - הרצת מנוע בבסרק כל יומיים לרבע שעה לא תורמת כלום. בזמן הזה מנוע לא מצליח להגיע לטמפ' עבודה ואם אני לא טועה מסנן חלקיקים אצלך כבר סתום, הפעולה הזו תסתום אותו עוד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיזוק חיובי על הזכרון!

הבעיה היא שהרכב חונה בחניה ציבורית באיזור שבו יש מצוקת חניה, לכן עולה הצורך להזיז את הרכב כל כמה ימים כדי שלא "יסתכלו" עליו, מכאן שצריך מצבר תקין שיאפשר להניע את הרכב.

רכשתי מטען מצברים מ-ebay, במידה והוא יהיה מלא, כל כמה זמן צריך להניע את הרכב ולמשך כמה זמן בכדי לשמור את פעולת המצבר תקינה? אני ארכוש גם פאנל סולארי.

בוקי, בהינתן שה-DPF סתום כמו שאמרת, כל כמה זמן כדאי להניע את הרכב בכלל? לא להניע אותו בכלל במשך כמה חודשים זאת האופציה הכי טובה במצב הנוכחי?

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני הייתי עושה זה מפרק את המצבר מהאוטו, לוקח אותו הביתה ומחבר למטען ל 12 שעות או לזמן שרשום בהוראות הפעלה של המטען.

אחרי זה מחזיר את המצבר לאוטו, מניע את האוטו רק לזמן שנדרש כדי להזיז אותו.

אם המצבר מפרק שוב, שוב לוקח אותו הביתה לטעינה. במצב תקין, כשהמצבר תקין ואין באוטו צריכת זרם חריגה כשהכל כבוי, טעינה צריכה להספיק לכמה חודשים.

לא יודע אם לך לך רדיו שדורש קוד אחרי ניתוק מצבר, אם כן תוודא שיש ברשותך את הקוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...