Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרמקולים למאזדה לאנטיס

Roy142
שימו לב! השרשור הזה בן 2185 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, יש לי מאזדה לאנטיס שנת 2001, לפני שנה התקנתי לה H.U חדשה בגלל שהקודמת הייתה עתיקה (עם דיסקים בלבד), עכשיו אני מחפש להחליף את הרמקולים הקדמיים של הרכב כדי לקבל לשפר את הסאונד.

אני לא כלכך מבין בתחום אבל יש לי הבנה טכנית נורא גבוה ואני גם מבין באלקטרוניקה כללית אז לפי דעתי חבל לשלם כסף למישהו על משהו שעם קצת שיעורי בית אני אוכל לעשות לבד.

בכל מקרה רציתי לשאול כמה דברים

1.הפרוססור (H.U) שלי אמנם חדשה אבל אני הלכתי על דגם סיני זול מהאיביי ואני מאמין שהוא לא מצטיין באיכות שלו זה המכשיר: https://www.ebay.com/itm/1-DIN-Car-Stereo-Audio-דב-MP3-Player-USB-TF-SD-FM-AUX-Input-In-Dash-Remote/263548338197?hash=item3d5cb48015:g:WuwAAOSwwChaqFhF

לפי מה שהבנתי זה שהוא נותן מקסימום 20 וואט כפול 4 רמקולים.

בכל מקרה אני מאמין שזה יוצר "צוואר בקבוק" מסויים לעבוד עם רמקולים איכותיים וH.U, השאלה האם זה מגביל אותי ברמה דרסטית או מינורית יחסית למישהו כמוני שלא מבין גדול בסאונד?

2.מידת הרמקולים הקדמיים שלי לפי בדיקה שעשיתי הם בערך 5.5X7.5 אינץ' והיום רוב הרמקולים מגיעים במידה עגולה 6X6, הבנתי שאפשר לקנות או להכין מתאם אבל הבעייה העיקרית שלא זה שבדלת יש סוגר מפלסטיק שאוטם את הרמקול מהצד הפנימי של הדלת וככה בעצם רמקול 6X6 לא יכנס לתוכו, הינה תמונה של החלק הפלסטי (החלק הפנימי של הדלת) שתראו למה אני מתכוון:

IMG_1263.jpgIMG_1262.jpg

זה משהו שיכול מאוד להפריע לי אז במידה ותמליצו לי על רמקולים שלא מתאימים למידה מה ניתן לעשות בשביל לסדר את זה?

3.יש מצב שבעתיד ארצה להתקין מגבר, ראיתי שבH.U שלי יש יציאה לRCA, אבל לא בדיוק הבנתי, הינה תמונה של הH.U שלי:2a3de735ef61b8cff99d243cfbac1879_9.jpg

למה יש שם 4 "ערוצים" כאלה, לאן כל אחד הולך?

4.תציעו לי על רמקולים שיכולים להתאים לי, אני מוכן להשקיע עד 500 שקל על רמקולים שיתנו תמורה טובה למחיר, אחרי הכל אני לא מחפש סאונד מטורף ואני מאמין שהרמקולים בתקציב הזה יספיקו לי.

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 1, באופן ברור במכשירים סיניים זולים ללא אבא ואמא, איכות השמע, המסך, הבלוטוס, הרדיו וכו' גרועה מאוד מאוד.

אם חשובה לך האיכות תוכל לרכוש רדיו פיוניר בסיסי ב 300 ש"ח, וב 430 ש"ח תוכל לרכוש כולל בלוטוס להזרמת מדיה ושיחות. ראה בזאפ.

רק לאחר מכן תעבור להשקיע ברמקולים מגברים וכו'. כותב לך זאת מניסיון רב אצל חברים שסבלו מכל הבעיות הללו.

לגבי סעיף 2 הפתרון פשוט, אפשר לחתוך את העיגול הפלסטיק הזה עם מספריים.

לגבי סעיף 3, 2 יציאות RCA זה לרמקולים קדמיים, וה 2 הנוספים לרמקולים אחוריים. בפיוניר יש אפשרות להפוך את האחוריים ליציאה עבור הסאב וופר, כך שניתן לשלוט על עוצמתו מהמכשיר.

עריכה אחרונה על ידי chaimb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספה לסעיפים 2 ו-4:

גם אם תחתוך ותרצה להתקין רמקולים 6.5 "סטנדרטיים", תצטרך להתקין מתאם/טבעת עבורם, וכן להקפיד שהם לא נלחצים בכל זאת ע"י דיפון הדלת. ניתן להתקין מצד שני רמקולים במידה המקורית, 5X7. כנראה עם פחות התאמות אם בכלל. אולי ניתן גם 6X8.

אבל, בתקציב שלך תוכל למצוא בעיקר רמקולים קואקסלים. יכול להיות שזה יספיק לך.

קומפוננטים, אין הרבה כאלו והם יקרים יותר באופן יחסי לעומת הזמינות והמחיר של כאלו במידה 6.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...
לגבי סעיף 1, באופן ברור במכשירים סיניים זולים ללא אבא ואמא, איכות השמע, המסך, הבלוטוס, הרדיו וכו' גרועה מאוד מאוד.

אם חשובה לך האיכות תוכל לרכוש רדיו פיוניר בסיסי ב 300 ש"ח, וב 430 ש"ח תוכל לרכוש כולל בלוטוס להזרמת מדיה ושיחות. ראה בזאפ.

רק לאחר מכן תעבור להשקיע ברמקולים מגברים וכו'. כותב לך זאת מניסיון רב אצל חברים שסבלו מכל הבעיות הללו.

לגבי סעיף 2 הפתרון פשוט, אפשר לחתוך את העיגול הפלסטיק הזה עם מספריים.

לגבי סעיף 3, 2 יציאות RCA זה לרמקולים קדמיים, וה 2 הנוספים לרמקולים אחוריים. בפיוניר יש אפשרות להפוך את האחוריים ליציאה עבור הסאב וופר, כך שניתן לשלוט על עוצמתו מהמכשיר.

הוספה לסעיפים 2 ו-4:

גם אם תחתוך ותרצה להתקין רמקולים 6.5 "סטנדרטיים", תצטרך להתקין מתאם/טבעת עבורם, וכן להקפיד שהם לא נלחצים בכל זאת ע"י דיפון הדלת. ניתן להתקין מצד שני רמקולים במידה המקורית, 5X7. כנראה עם פחות התאמות אם בכלל. אולי ניתן גם 6X8.

אבל, בתקציב שלך תוכל למצוא בעיקר רמקולים קואקסלים. יכול להיות שזה יספיק לך.

קומפוננטים, אין הרבה כאלו והם יקרים יותר באופן יחסי לעומת הזמינות והמחיר של כאלו במידה 6.5.

מצטער על הדילאי, אחרי יומיים שלא ראיתי הודעות לא חשבתי שיענו לי ואני לא נכנס לפה הרבה.

בכל מקרה אם אתם אומרים שזה די קריטי להחליף H.U אני אהיה מוכן להשקיע בזה, ראיתי את הדגם הזה של פיונר שנראה לי טוב: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=962136

הוא הכי זול שראיתי עם בלוטוס ויש לו משלוח חינם.

בקשר למידה הבנתי שאין בזה מדע מדיוק ויכול להיות שאני אצטרך קצת לאלתר בשביל להחליף את הרמקולים, בכל מקרה אני אברר על זה קצת ואחליט בהמשך אם כדאי לי לנסות להחליף למידה אחרת או פשוט לחפש משהו שיתאים למידה שלי שאוכל רק לחבר ולהבריג.

מה שכן רציתי לשאול איך בוחרים את הרמקולים?

האם כל מה שמסתכלים לפני שקונים רמקולים זה הספק\סוג הרמקול וחברה?

חוץ מזה רציתי לדעת, אם יש לי רמקול שנותן 70W RMS והH.U שלי נותן רק 50W לערוץ, אז הרמקול יהיה מוגבל ללא יותר מ50W בפועל בגלל הHU או שזה לא ככה? אשמח להסבר או קישורים למאמרים שמסבירים את הנושא הזה של איך לשלב רמקול עם H.U.

ואם יש לכם המלצות ספציפיות לH.U אחר ממה שנתתי ורמקולים קדמיים אשמח אם תשתפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על הדילאי, אחרי יומיים שלא ראיתי הודעות לא חשבתי שיענו לי ואני לא נכנס לפה הרבה.

בכל מקרה אם אתם אומרים שזה די קריטי להחליף H.U אני אהיה מוכן להשקיע בזה, ראיתי את הדגם הזה של פיונר שנראה לי טוב: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=962136

הוא הכי זול שראיתי עם בלוטוס ויש לו משלוח חינם.

בקשר למידה הבנתי שאין בזה מדע מדיוק ויכול להיות שאני אצטרך קצת לאלתר בשביל להחליף את הרמקולים, בכל מקרה אני אברר על זה קצת ואחליט בהמשך אם כדאי לי לנסות להחליף למידה אחרת או פשוט לחפש משהו שיתאים למידה שלי שאוכל רק לחבר ולהבריג.

מה שכן רציתי לשאול איך בוחרים את הרמקולים?

האם כל מה שמסתכלים לפני שקונים רמקולים זה הספק\סוג הרמקול וחברה?

חוץ מזה רציתי לדעת, אם יש לי רמקול שנותן 70W RMS והH.U שלי נותן רק 50W לערוץ, אז הרמקול יהיה מוגבל ללא יותר מ50W בפועל בגלל הHU או שזה לא ככה? אשמח להסבר או קישורים למאמרים שמסבירים את הנושא הזה של איך לשלב רמקול עם H.U.

ואם יש לכם המלצות ספציפיות לH.U אחר ממה שנתתי ורמקולים קדמיים אשמח אם תשתפו.

מישהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מהדגמים הבסיסיים של פיוניר יתנו מענה בסה"כ.

יש דור חדש יותר מעט, אבל צריך לבדוק מה קיים בחנויות בארץ (פערי מחיר לעומת חו"ל לא משמעותיים במקרה זה).

וכן לעמוד על ההבדלים הקלים בין כל דגם ודגם (זה שקישרת אליו למשל לא כולל CD).

בקשר לרמקולים, חברות בעלות מוניטין בתחום זה שלב ראשון.

אם אין לך כוונה להוסיף הגברה, בדר"כ סדרות הבסיס יתנו מענה מספק. נסה לחפש כאלו בעלי נתון נצילות גבוה ככל הניתן (שים לב לעיתים המדידה מתבצעת באופן שונה). ישנה גם הגבלה יחסית בהיצע.

הספק ה-RMS של רמקול (מה שתכלס מענין מבחינה זו) שווה ערך לעמידות הטרמית של הסליל שלו.

הר"ד עצמו יספק הספק נמוך מ-50W (סביב 22W RMS במכשירים של פיוניר, וגם זה עם נתון עיוות יחסית גבוה של כ-5%).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2185 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...