Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר שמן עם חלק חיצוני מעט חלוד (פיאט פנדה)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת שהחלודה השטחית פחות מדאיגה אותי. מדאיג אותי יותר הגוש הזה בתוך הפילטר שניראה כמו דבק חם.

מה זה?

האמת, שאני לא יודע, פעם ראשונה שאני שם-לב לזה, ומישמשתי הרבה פילטרים.

(אולי היה ופיספסתי ואולי..)

אפשר ובהמשך הדיון יכנס מישהו עם מידע.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להיסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו. השקית מבחוץ לא מעניינת אף אחד איך היא נראית כל עוד החלק באמת ניראה חדש לחלוטין. ולמה להחליף באמת אם המוט הישן והתותבים שלו תקינים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיתמר, ביננו - ההשוואה לא ממש מדוייקת.

הרי החלק של הבחור - לא נראה טוב. שלך נראה טוב.

נגיד ועל החלק שקיבלת היו סדקים בגומי. קטנים כאלו, לא עמוקים. אבל שמראים שהוא היה קצת יבש - מה היית עושה?

בנוסף אצלך יש רכב לא נפוץ עם חלקים לא נפוצים.

אצל הבחור מדובר בפילטר שמן לפיאט. יש כזה בכל חנות חלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה כי זה לא נושא השרשור - אין שום בעייה עם המוטות המקוריים. המוטות החדשים קצרים מהמקוריים ב 15 מ"מ. זה נועד כדי לתת זווית לסרן האחורי ולהוריד את הפיניון בכמה מעלות כדי להפסיק את הויברציות שהתחילו לאחר הגבהת הרכב.

אני חוזר וטוען שאין שום בעייה עם שימוש בפילטר השמן האומלל הזה. החלודה השטחית נגרמה מחסכון בעלויות הייצור (כנראה) שמתבטא בפילטר שמגיע ללא שכבת שמן מגן וללא פיסת הצלופן, מה שגרר בתורו להופעת החלודה הזו.

לגומי לוקח ה-ר-ב-ה שנים להזדקן כאשר הוא מאוחסן בתנאים נאותים ואין שום חשש שהגומי הזה, שהוא כולה בן שנתיים להזכירכם, לא יבצע את משימתו בשנה הקרובה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אדגיש כי אני במקצועי עוסק בנושא הסינון בתעשיית הרכב ולכן זהו המקצוע שלי)

לגבי המסנן:

חלודה מבחוץ לא מטריד פונקציונלית בגיל של המסנן הזה אך בגיל מאוחר יותר זה כן. מצד שני, מסנן מקורי לא אמור להחליד ככה כי יש מפרט לציפוי שאמור להיות עמיד גם בתא מלח לפי תקן וגם באחוזי לחות עם חשיפה גבוהה כדי למנוע החלשות הדפנות ופריצה בלחץ גבוה.

המסנן בן שנתיים ולכן גם אם הגיע לא עטיפת ניילון (כדי לחסוך בעלות ייצור) אין סכנה ממשית לגומיות אך לאחר 3 שנים כבר הייתי חושב פעמיים.

לדעתי יש פה סימן שאלה על המקוריות כי בציר הזמן הזה לא אמור להיות פילטר מיוצר באיטליה אבל אין לי איך לאשש את זה אז לכן רק אניח את הספק פה ותחליט מה אתה עושה עם זה. מה שכן מטריד אותי, זה הדבק על מה שאמור להיות שסתום BYPASS. בוודאות שזה לא תקין ויכול להיות שהמסנן הזה עבר מה שנקרא: עיבוד חוזר - כנראה סדרה בעייתית עם נזילה קבועה משסתום המעקף שנפתרה עם דבק עמיד בחום. בכל מקרה, היו מקרים בעבר שזה התפרק ויצר חוסר לחץ שמן וגם כנראה שבמצב הזה יש גם הפרעה לתפקוד התקין של השסתום. ולכן לקוחות קפדניים מבקשים היום ב OES בדיקה ויזואלית 100% לוודא עם מצלמות (והכל מתועד לחקירות תלונות) וכמובן לא יאשרו תיקון כזה אלא השמדת כל המוצרים הפגומים וזיהוי גורם השורש לתקלה והשבתת הקו כל עוד לא נמנע הכשל(בין אם זה בייצור ובין אם זה חלק שהגיע מספק). גם בסיס ניר הסינון לא אמור להיות מודבק עם דבק בכזו כמות אלא אמור להיות מחובר עם דבק אחר שהוא לרוב שקוף ובכמות קטנה הרבה יותר. יש מסנני שמן שדרך חיבור האלמנט לקניסטר הוא בכלל ללא דבק זהו שיקול תכנוני ועלויות ייצור. עכשיו תשאל השאלה האם גם למסננים מקוריים יש כשלים הרי מקורי זה הכי אחי, לא? אז זהו שגם המסננים המקוריים מיוצרים ע"י ספקי משנה שהם גם מייצרים למותג הפרטי שלהם. לעתים אותו מוצר עם שינויים קלים בגלל ענייני מסחר וחוק.

המלצה שלי:

מסנן שמן=יש ספק(שיש לך) = אין ספק.

עלות זניחה ופוטנציאל נזק גדול.

לדעתי בטל בשישים. תשתמש לפלאשינג או שתזרוק למחזור. ובכל מקרה גם אני סמוך על מסנני MANN בעיניים עצומות ואפילו יותר ממקורי שמקורו בסין.(אלא אם כן זה MANN סין)

בכל מקרה אני מסייג ואני תמיד מדגיש שרק לפי התמונות עדיין קשה לקבוע מקוריות המסנן אך מניסיוני מסננים מקוריים אינם מחלידים כך והייצור שלהם יותר איכותי ולכן יש פה חשש לזיוף. הזייפנים הסיניים היום יכולים לעבוד על מי שהם רוצים כי החיצוניות כל כך דומה שזה מבלבל את כולם. אני יכול לספר לכם שפעם קיבלתי תמונה ממוסך מוכר כאן בפורום שיודע את מקצועי שקיבל מחנות חלפים לכאורה מסנן של MANN שהוא חשד בו והאריזה היתה מושלמת אך אני חקרתי בשבילו לעומק את המקרה כי הייתי באיזור וקצתי לראות ואמרתי לו שהמסנן מזויף מכיוון שאני מכיר את רזי היצרן ויש כל מיני דברים קטנים שידעתי לבדוק. לצערי את המסנן הזה אינני מכיר לעומק לכן אני רק אומר שהסיכון לא מצדיק את לקיחתו כי המוצר הזה זול וזניח וחשיבותו הפונקציונאלית היא קריטית.

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על המידע יאני. היום בגלל שהכל עובר דרך סין בייצור אז אני כבר בספק גדול אם חלק מקורי הוא לא חלק בייצור סיני שמוטבעת עליו חותמת מקורית שגם אותה הטביע סיני. מי שמרגיש יותר טוב בלחשוב שהמפקח באותו רגע שהחלק יוצר היה גרמני או איטלקי או צרפתי..שיבושם לו...כיום אני קצת פחות מאמין לזה. ניתקלתי כבר בכמה דוגמאות שחלקים שבכאילו של חברות מוכרות שנימכרו במחיר אמיתי של אותה החברה לא החזיקו מעמד וקרסו תיק תק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור אתה בהחלט קלעת לנקודה. יש ייצור סיני איכותי לא פחות מגרמני. אך יש המון זיופים בבין שבגרמניה אין. בכל מקרה יצרנים או מותגים נחשבים מייצרים בסין תחת טכנולוגיה ונהלים גרמניים ולא סיניים ולכן כמו שרשמתי מלבד הספק שלי על מקוריות המוצר ועל פריצות השוק הישראלי לא אתיחס לייצור בסין באופן כללי כי כל מקרה לגופו.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, ברשותי שני פילטרים אחרים של MANN, כניראה אתקין אחד מהם ואת הפילטר המדובר אזרוק. לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים בשביל כמה עשרות שקלים.

אני בספק אם החלק מזוייף. קניתי את החלק מחנות חלפים מומלצת מאד בפורום שכמובן רכשתי ממנה פעמים נוספות, לכן אפילו לא טרחתי לפתוח ולבדוק את הסחורה בצורה קפדנית. שמתי לב לזה רק עכשיו, שנה אחרי.

להבא אבדוק תמיד את הסחורה שאני מקבל לפרטי פרטים.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהחנות אמינה ומומלצת לא אומר שהיא בעצמה לא עלולה ליפול קורבן לזיוף. רק השבוע מישהו העלה לפורום תוצאות השתלשלות משפט כנגד מוסך שקנה והתקין קיט טיימינג מקורי לרנו והתברר שהוא מזוייף. עצוב.

יאני, מאחר ופותח השרשור החליט שלא להשתמש בפילטר - אולי תיקח את הפילטר הזה לבדיקה אצלכם? יכול להיות מאוד מעניין.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח להעניק אותו ליאני כדי שיבדוק. במידה והחלק יתברר כמזוייף, בהחלט אחשוב פעמיים אם לחזור לאותה חנות.

הרבה יותר הגיוני שמוסך, שבד"כ רוכש בעצמו את החלפים מחנויות חלפים יפול בפח של זיוף, מאשר שחנות חלפים גדולה ומוכרת תיפול בפח. משהו בי אומר לי שאם אדם רוכש חלקי חילוף מחנות חלפים גדולה ומוכרת, והם מתבררים כמזוייפים, חנות החלפים יודעת על כך, או לכל הפחות, יודעת שהיא עיגלה פינות בכל הקשור לבדיקת אמינות הספקים שלה.

אני עדיין כמעט בטוח שהחלק הנידון מקורי, כמו שנאמר כאן ע"י חברי פורום אחרים, חלק מקורי הוא לא תמיד ערובה לאיכות וגם בו יכולים להיות כשלים.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהרו לשפוט את החנות. לרוב זה לא מעיד עליה אלא לפעמים אאלו קומבינות ברמת היבואן או שגם אם החלק לא מזויף יש פגמים בייצור או בתכנון גם במוצרים מקוריים. מניסיוני במקרים אלו לא החנות אשמה אלא המקור שממנו הגיע החלק ומי שאישר את שיווק הסחורה. (ממשלתי) בכל מקרה גם לפני שהחלק עבר לחנות יש כמה ידיים ושם גם יש מצב שאוחסן בתנאים לא טובים ו/או קימבנו. כאחד שהיה מעורב אישית במקרים של לקוחות צמפיון שנשבעו ששילמו על חלק מקורי והציגו קבלות וגם ראו את הקופסא המקורית בעיניהם שממנה יצא המסנן ואז לאחר שנה הגיעו לטיפול במוסך פורום מוכר וגילו לדאבונם ששמו להם חלק עלום שם ולעיתים גם לא עומד בתקן הישראלי שהוא קוד יצור לעקיבות ארץ ייצור ושם החברה(לפי תקן ייבוא מסנני אפטרמרקט) אני לא אתפלא במדינת הקומבינה כולם נופלים בפח ואף אחד לא חסין. סביר יותר להניח שהמוצר נפגם במקרה זה ויש חשש לתקינותו הפונקציונאלית מפאת הפרטים ששיתפתי בהערה קודמת.

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...