Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובר לארה"ב- מחפש מידע על אחזקת רכבים ובכלל

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 2144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

אני גם גר בקליפורניה (ס"פ).

האמת שלא חשבתי בכלל על ליסינג, קניתי לפני שנתיים רכב (מאזדה 5 - כמו בארץ אבל רק 6 מקומות ומנוע 2.5) מהשכרה דרך חברת הרץ. היה מאוד נוח היה ק"מ (בעצם מיילג'..) נמוך והמחיר היה טוב יותר נמוך ממה שמצאתי ב-craiglist גם השכרה. ממליץ.

אם אתה קונה בכל זאת מ-CL אז כמו בארץ יש כמובן רמאים אם כי היתה לי חוויה חיובית לרכב השני שקניתי ככה.

יש גם כל מיני אפליקציות שמתווכות בין קונה למוכר ובעצם נותנות סוג של ביטוח במחיר קניה יותר גבוה 10-20%.

KELLY בודק מחירון אם כי המחירים שם בד"כ נמוכים מהמציאות, CARFAX לבדוק הסטוריית טיפולים, תאונות וכ"ו.

ביטוח כמו שאמרו לך אני מבטח דרך GEICO דרך אגב הרכב השני יוצא ממש גרושים כמה עשרות דולרים לחצי שנה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פייזר - בודק באתר.

ניסיתי גם טלפונית - היה בזבוז של זמן.

כמו שכתבו מעלי - רכב שני התוספת נמוכה משמעותית כי חלק מהביטוח משותף.

בנוסף נקודה נוספת - להרשם כנשוי ולהוסיף את הפרטים של אשתי - הוזיל את הביטוח לעומת נהג יחיד...

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

האם BMW X5, למשל, שבאופן תמוהה עולה כמו HONDA CR-V באותן שנים, תהיה יקרה מאוד לאחזקה כמו הקאיין? (כי כן יוצא לי לראות המון M קלאס ו-X , הרבה פחות רואה פורשה בכבישים שם)

הבנתי שמיד עם ההגעה לשם אני צריך לעבוד על ה SSN שלי ואחר-כך להתחיל את עניין הרישיון בקליפורניה.

הבנתי גם שאם נכנסים עם ויזה L1 אז מותר לנהוג בקליפורניה עם הרישיון הישראלי רק 10 ימים!! אחר-כך אין כיסוי ביטוחי או בכלל.

שאלתי את היועץ לרילוקשיין מה עושים אנשים כמוני שבוודאי לא יספיקו בעשרה ימים גם לטפל ב SSN וגם ברישיון והוא אמר לי שזו בעיה מוכרת ושצריך עד קבלת הרישיון לממעט בנסיעות וכמובן לנסוע בזהירות ובתפילה שלא יקרה משהו. האמנם? :roll:

מה אפשר כבר לדעת לגבי הרישיון שעושים שם? טסט/תיאוריה? דורש הכנה מוקדמת? פרוצדורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SSN מוציאים ביום אחד - אתה נגש למשרד שלהם והם ינפיקו לך אחד זמני במקום.

רישיון לוקח יומיים ללמוד לתיאוריה והטסט ממש פשוט. אתה יכול לתפור את שתיהם ב-10 ימים או פחות.

יש לי חברים שנהגו פה חצי שנה + על הרישיון הישראלי שלהם.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SSN מוציאים ביום אחד - אתה נגש למשרד שלהם והם ינפיקו לך אחד זמני במקום.

רישיון לוקח יומיים ללמוד לתיאוריה והטסט ממש פשוט. אתה יכול לתפור את שתיהם ב-10 ימים או פחות.

יש לי חברים שנהגו פה חצי שנה + על הרישיון הישראלי שלהם.

הוציאו לך SSN על המקום או שלחו אותך הביתה עם אישור שאתה זכאי והגשת בקשה?

אלו דברים דיי שונים ... לפחות לפי הניסיון ומיטב ידיעתי - לא מוציאים יותר במקום / זמני.

לגבי תיאוריה וטסט - כל סטייט והפרוצדורה שלו.

מיותר לדבר על הניסיון שלך בפלורידה כשהוא בקליפורניה חבר.

בג׳רזי - הלכתי - עשיתי רק תיאוריה ו״בדיקת עיניים״ ו3 שעות מאוחר יותר ו20 דולר פחות הייתי עם רישיון.

מצד שני אם הייתי גר בניו יורק זו היתה סאגה של לקבל פרמיט , לחכות לטסט וכמה מאות דולרים (ושבועות) טובים.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי רישיון בקליפורניה זה מאוד פשוט מגיעים עם הטפסים (כבר לא זוכר מה) מחכים בתור (עדיף לקבוע תור מראש), ובסוף עושים בדיקת ראייה מצחיקה ובחינה מול מחשב.

אני הורדתי אפליקציה של שאלות תיאוריה וזה הספיק. דרך אגב אתה חייב ללמוד כי חלק מהתשובות לא טריביאליות ויש המון שאלות שקשורות באלכוהול, אחוזים וכ"ו.

אם עברת את המבחן אתה מקבל במקום אישור לנהוג עם מלווה במשך שנה ויש לך שנה לעבור את הטסט, קובע תור לטסט, מגיע עם הרכב שלך עם ניירת ביטוח וכ"ו ועושים סיבוב ו..וזהו. צריך לדעת לאותת עם הידיים למקרה שהוינקר לא עובד.

שמעתי כאלה שנהגו עם הרישיון הישראלי לאורך זמן זה לא המלצה אבל אני לא הייתי נחלץ מזה.

ברגע שיש לך רישיון תודיע לביטוח והסכום ירד בחידוש הבא.

בקשר לאיזה רכב בגלל שיש לך הרבה נסיעות אני הייתי לוקח משהו יפני ואמין וגם זול יותר לאחזקה ומקסימום עוד משהו רק לסופשבוע. תחשוב שזה לא רק נסיעות לעבודה מן הסתם תעשה רואדטריפס עם אלפיי מיילים.

ממש מתבקש.

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחו אותי הביתה עם מכתב שאומר שיש לי סושייל ושהוא יגיע בדואר.

הוציאו לך SSN על המקום או שלחו אותך הביתה עם אישור שאתה זכאי והגשת בקשה?

אלו דברים דיי שונים ... לפחות לפי הניסיון ומיטב ידיעתי - לא מוציאים יותר במקום / זמני.

לגבי תיאוריה וטסט - כל סטייט והפרוצדורה שלו.

מיותר לדבר על הניסיון שלך בפלורידה כשהוא בקליפורניה חבר.

בג׳רזי - הלכתי - עשיתי רק תיאוריה ו״בדיקת עיניים״ ו3 שעות מאוחר יותר ו20 דולר פחות הייתי עם רישיון.

מצד שני אם הייתי גר בניו יורק זו היתה סאגה של לקבל פרמיט , לחכות לטסט וכמה מאות דולרים (ושבועות) טובים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה :) אז זה לא אחד זמני ולא שום דבר.

רק אישור שאתה זכאי ויגיע לך אחד שיונפק לך בדואר.

(במאמר מוסגר - בזמנו לקח לו 4-5 ימים להגיע בדואר).

פעם (לפני זמני) היו מביאים המספר במקום ואת הכרטיס בדואר

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיום:

נפגשתי עם נציגת HR של החברה מארה"ב והיא חושבת שאת ה -SSN אני מקבל יחד עם הויזה L1 (להבנתי זה אומר עוד בארץ), אך גם סייגה ואמרה שיצור איתי איש קשר נציג מתמחה של החברה בענייני ויזות וכל מה שמסביב.

אני כמעט בטוח שהיועץ רילוקשיין בארץ אמר שלא יכולים לקבל SSN מבלי להיות שם אבל אולי אני טועה.

מה נכון?

התרשמתי מאוד מה-carfax , איך זה לקנות רכב דרך האתר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל מדווח לקארפקס.

לגבי X5 מול הונדה - אני אענה לך על אירופה. במוו ומרצדס עולות כאן כמשומשות כמו מקבילותיהן היפניות. יש לזה סיבה. עלויות האחזקה. הן יקרות יותר. הגרמניות פחות אמינות ועלויות התיקון גבוהות יותר. גם האחזקה השוטפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיום:

נפגשתי עם נציגת HR של החברה מארה"ב והיא חושבת שאת ה -SSN אני מקבל יחד עם הויזה L1 (להבנתי זה אומר עוד בארץ), אך גם סייגה ואמרה שיצור איתי איש קשר נציג מתמחה של החברה בענייני ויזות וכל מה שמסביב.

אני כמעט בטוח שהיועץ רילוקשיין בארץ אמר שלא יכולים לקבל SSN מבלי להיות שם אבל אולי אני טועה.

מה נכון?

התרשמתי מאוד מה-carfax , איך זה לקנות רכב דרך האתר?

היא טועה (מנסיון אישי, בקליפורניה, עם L1).

אתה מוציא SSN לאחר שאתה מגיע, לוקח לזה +/- שבוע להגיע אליך. אתה צריך להגיע עם I-94, דרכון, ועדיף שיהיו איתך מסמכי הויזה.

אם אתה מעוניין להוציא SSN גם לאישתך (במידה ואתה מגיע עם בת זוג) - יש לספק תעודת נישואין *מקורית* בעת ההגשה עבורה. אז שימו לב שאתם לוקחים אתכם את התעודה המקורית.

בנוגע לליס כנגד יד2, לי יש גם וגם, לא הייתי ממהר להכריז שאתה לא מתאים לכך וכך - זו שאלה של סדרי עדיפויות, אופן שימוש, דגם וכו׳.

יש לזכור שבקליפורניה יש מס לרכישת רכב, גם לרכב משומש, מה שמקפיץ משמעותית את מחיר הרכישה ... לא לשכוח לשקלל את זה פנימה (עוד 10% למחיר, בערך).

אתה הולך לקבל המון עצות מהמון אנשים, חשוב ללמוד לסנן ע״מ לברור את המוץ מן התבן. בהצלחה!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמיוחד מאמריקאים :) שההבנה שלהם בכדאיות כלכלית לפעמים מגוכחת :)

(לדוגמא - הבנה בתוכניות פנסיה , ביטוחים רפואיים , כדאיות ליסינג ועוד ... לפחות הרבה מהם).

לגבי הSSN - אי אפשר להוציא מהארץ. אתה לא על גרין קארד או משהו דומה.

אתה צריך להיכנס לארה״ב - ולמעשה ההמלצה בזמנו היתה לחכות כמה ימים שיתעדכן במחשבי הSS ורק אז ללכת לבקש (כי אחרת ישימו את הבקשה בצד עד שיעודכן)

(ההמתנה מההגעה - זה מההגעה הראשונה - כלומר אם עשית ביקור מקדים על הויזה - אתה כבר בסדר).

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא טועה (מנסיון אישי, בקליפורניה, עם L1).

אתה מוציא SSN לאחר שאתה מגיע, לוקח לזה +/- שבוע להגיע אליך. אתה צריך להגיע עם I-94, דרכון, ועדיף שיהיו איתך מסמכי הויזה.

אם אתה מעוניין להוציא SSN גם לאישתך (במידה ואתה מגיע עם בת זוג) - יש לספק תעודת נישואין *מקורית* בעת ההגשה עבורה. אז שימו לב שאתם לוקחים אתכם את התעודה המקורית.

בנוגע לליס כנגד יד2, לי יש גם וגם, לא הייתי ממהר להכריז שאתה לא מתאים לכך וכך - זו שאלה של סדרי עדיפויות, אופן שימוש, דגם וכו׳.

יש לזכור שבקליפורניה יש מס לרכישת רכב, גם לרכב משומש, מה שמקפיץ משמעותית את מחיר הרכישה ... לא לשכוח לשקלל את זה פנימה (עוד 10% למחיר, בערך).

אתה הולך לקבל המון עצות מהמון אנשים, חשוב ללמוד לסנן ע״מ לברור את המוץ מן התבן. בהצלחה!

אני כבר מקבל המון עצות מהמון אנשים, גם מקולגות מקומיים שם, גם פה, ואוסף את כל המידע האפשרי. אח"כ מקווה שאסנן נכון.

אישתי גם היא חלק מהמעבר כעובדת חברה והיא עוברת תהליך זהה לשלי, אז כפי בליביו רשם כנראה שנוכל להיכנס (מקווה) כבר עם ה-L1 בביקור המקדים.

תוכל לפרט קצת יותר על עניין הליס מול יד2 ?

התקציב שלי הוא בערך 20K לרכישת 2 רכבים לפרק זמן של לפחות שנתיים. אחרי שנתיים אנחנו נדע קצת יותר ואם נחליט להישאר אז כמובן שנרצה לעשות redesign. כי כרגע סדר העדיפויות שלי הולך לשמירה על כסף זמין שישמש אותי להתנהלות ראשונית עד הסדרת הקרדיט.

עניין ההתחייבות בליס (או בכלל) קצת מטריד אותי, כי אצלי הכל פתוח בשהות הקרובה שם.

ראיתי שבתקציב הזה אני יכול למצוא ניסאן פיית'פנדר 2014 בפחות מ-15K , ולהוסיף קורולה/סיביק ישנה יותר.

אופן השימוש הוא כ- 1200 מייל בחודש לרכב הישן הקטן יותר ואין לי מושג (אבל הרבה יותר) לרכב הגדול המרכזי.

וכאחד שהולך להכיר את הכל מאפס, מעדיף לנחות רגוע עם רכב אמין וסביר (וסחיר.. ובקיצור, יפניות ידועות ) על חשבון דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שלך הוא תקציב לרכישה, או תקציב להוצאה ע״פ שנתיים? (שים לב שאלו שני דברים שונים לחלוטין)

כי למען השוואה: הטיגואן 2018 שלקחתי בליס ״עולה״ $11,860, רק שאין צורך ביישור קו, מיסוי רכישה, חיפוש אקזמפלר וכו׳ (ויש הבדלים בבטיחות / אבזור / אחריות וכו׳).

ועם זאת (ולמען ההשוואה ההוגנת), הניסאן לא באמת עולה $15,000 אלא 15 + מס - מחיר מכירה עתידי.

בנוגע להסברים, בשביל הסבר על אצבע אחת יש מקורות טובים יותר, בשביל הסבר מפורט צריך להקדיש זמן וכאן זו לא הפלטפורמה. אתה מוזמן להצטרף לקבוצה ׳כבר כאן׳ בפייסבוק אני חושב שאעלה לשם הסבר מפורט יותר בהמשך.

אם אתם מבצעים ביקור מקדים, תוציא את הSSN כבר אז וגם תפתח חשבון בנק על הדרך - בהנחה שיש לך איזושהי כתובת בטוחה בארה״ב (משרד / חבר / קולגה). אנחנו פתחנו חשבון ב BoA ואני מבסוט עליהם לחלוטין, נתנו לי מיד אשראי של $10,000, אין עמלות מיותרות, ורמת השירות והמקצועיות של הבנקאית שלי זה משהו הזוי כשמשווים למה שהיה בארץ.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...