Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובר לארה"ב- מחפש מידע על אחזקת רכבים ובכלל

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 2144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצטרף להמלצה על Bank of America. יחסית ליברלים בפתיחת חשבונות בנק ומתן אשראי.

מה שבטוח, אל תפתח חשבון בנק בבנק קטן. אנחנו פתחנו בתור התחלה חשבון בבנק מקומי קטן והם הקשו עלינו בהרבה דברים טיפשיים כמו הפקדת כסף מזומן, קבלת צ'קים בסכומים מסויימים וכו'.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

oryo, התקציב הוא לרכישה. אני מודה גם להפסד הצפוי בקניה/מכירה אך זה כאמור יכול להיות גם בעוד שנתיים או שלוש ויותר, אז כבר אהיה מיושב יותר וחכם יותר לגבי ההמשך.

אני מקווה שעד הטיסה המקדימה שלי ושל אישתי נקבל את הויזה L1 ואיתה ניכנס לארה"ב לענייני SSN.

לגבי הבנקים, המליצו לי רבים על CHASE. האם גם כאן מדובר במיקוח על דיל טוב בין הבנקים? או שהכל FIX?

אגב, יש לי כרטיס אשראי של החברה עם חשבון על שמי ב BoA אבל הוא בעצם מנוהל ע"י החברה.

שאלתי מספר אנשים והבנתי שאין לי סיכוי להנות מהיסטוריה עשירה (גם פעולות וגם סכומים) של עמידה בתשלום או כל יתרון כזה או אחר מול הבנקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו לך פה מלא סלט מהרבה דברים.

1. לדעתי למעט רכבי פרימיום אין לך סיכוי בכלל לקחת ליס בלי היסטוריה בארהב בלי שישחטו אותך)- רכבי פרימיום יש להם שרותים פיננסים משלהם.באופן כללי אני שונא ליס ולא מבין למה אנשים לוקחים את זה. על כל נגיעה באוטו תשלום עלות תיקון...על החזרת הרכב מבלי לקחת רכב חדש מאוטו יצרן תשלם עוד כמה מאות דולרים וכו (ולא נגעתי בחריגה מהק"מ).

2. תוציא לפני ההגעה לארה"ב אישור היסטוריה מהביטוח שלך בארץ, אני קיבלתי זיכוי מלא על היסטוריה ושילמתי כמו נהג וותיק.

אם אתה מהנדס, לא מעשן וכו זה מוריד עוד את עלות הביטוח.

אם אתה רוצה אני גר בקליפורניה ומשתמש בסוכן נהדר.

3. SSN אין סיכוי שתקבל בארץ, רצוי שתחליף יועץ אם זה מה שהוא אומר לך.

4. לנהוג אפשר אכן 10 ימים, אם לא קורה כלום (תאונה, עוצר אותך שוטר וגו) אז אפשר גם לנהוג שנה...אם קורה משהו אתה (עשוי להיות) בבעיה.

לקנות רכב נעזרים באתר שנקרא autotrader.com

בהחלט להתמקח על כל מחיר שכתוב שם.

רכב של certified ניתנים עם אחריות מורחבת רק בחלק מהיצרנים.

ואם זאת הדרך אז הכי טוב זה קאדילאק (6 שנים או 100 אלף מייל אחריות רכב חדש B2B) לרכבי certified.

גם MB נותנים אחריות, פורד\שברולט\טיוטה\יונדאי וכו לא שווה לקחת certified.

כל מה שנכתב פה הוא מניסיוני ומיוצג כדעתי (גם אם נראה שנכתב כתורה מסיני).

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מוצאים בארה"ב רכב בסכום של, נאמר, 3,000$?

האם בארה"ב נהוג ללכת פיזית למגרשים של סוחרים או שיש להם גם סוג של יד2 או קבוצות פייסבוק? ממה שראיתי עד עכשיו ב Craiglist, Carfax ו Autotrader לא נראה שיש הרבה היצע של רכבים זולים :?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפיסטו -

1. פשוט לא נכון.

בעיקר באיזורים עם הרבה מהגרי הייטק יש סוכנויות שיודעות להתמודד עם זה (ויזות עבודה , מבקשות הוכחת הכנסה וכו)

נאמר מניסיון של כמה חברים (אני בהתחלה קניתי - גם ללא היסטורית אשראי מסוכנות שהיתה קצת גמישה אבל דרך המימון הרגיל של צ’ייס וסובארו)

2. תלוי בסטייט ובסוכנות ביטוח - אתה מדבר מניסיון בקלי?

4. זה הכי חשוב ומדויק. הבעיה היא לא שוטר שבודק רישיונות אחא תאונה שביטוח לא מכסה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפיסטו -

1. פשוט לא נכון.

בעיקר באיזורים עם הרבה מהגרי הייטק יש סוכנויות שיודעות להתמודד עם זה (ויזות עבודה , מבקשות הוכחת הכנסה וכו)

נאמר מניסיון של כמה חברים (אני בהתחלה קניתי - גם ללא היסטורית אשראי מסוכנות שהיתה קצת גמישה אבל דרך המימון הרגיל של צ’ייס וסובארו)

זה בדיוק מה שאמרתי, תגיע מהרחוב בלי היסטוריה ובלי תלושי שכר ואיפה אתה עובד וסיפור טוב - לא תקבל ליס

גם עם הסיפור וניירת יתכן שתקבל מקדם פיננסי גבוה יותר ואולי תקבל דיך ליס רגיל הכל תלוי.

אני גם מכיר הרבה ועוזר להרבה אנשים פה שחלקם מקבלים דיל ליס טוב וחלקם לא (אם אתה עושה עושה רילוקיישן עם פייסבוק זה שונה מאשר עם משה קבלנות בעמ).

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

ובהנחה שאני מגיע עם כל האישורים שציינתם (התחייבות העסקה לשנתיים לפחות, משכורת, תפקיד מהנדס וכו'), עדיין שווה לשקול ליסינג?

מפיסטו דיי פירט את הדברים שאני העדפתי להימנע מהם מלכתחילה (כמו למשל "הפתעות" תשלום בהחזרת הרכב, חריגת מיילםי וכו') ולוותר על הנוחות בליסינג.

אני אביא איתי היסטוריה ביטוחית מהארץ.

עניין ה SSN דיי ברור. כנראה שלא הבנתי את היועץ וכוונתו הייתה שבנסיעה המקדימה שלי ושל אישתי נעשה כבר את ה-SSN , בהנחה שעד אז כבר קיבלנו את ה-L1 ואיתה ניכנס לארה"ב.

זז רגע מהעניין המוטורי :

למישהו יצא לטוס עם כלב (בתא מטען לצערי) בטיסה לארה"ב או בכלל בטיסה ארוכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שליביו ציין - סעיף (1) של מפיסטו לא מדויק, בלשון המעטה.

אני מציע לך להבין בדיוק מה ההבדל בין סוגי העסקאות ומשם להסיק האם זה כן/לא מתאים לצרכים וההעדפות שלך.

לי לצורך העניין, יש רכב בבעלותי ורכב בליס (ואפס היסטוריית אשראי) - כל עסקה והיתרונות/חסרונות שלה. ואל תתבלבל, יש חסרונות רציניים לרכישת רכב משומש בקליפורניה בפרט וארה״ב בכלל.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו טסנו עם כלב. אבל לא בתא המטען. לאשתי יש אישור כלב תמיכה רגשית ועל כן הכלבה טסה איתנו במטוס.

יש לי חבר שלאחרונה חזר מפה לישראל והכל עבר כשורה, הכלב שלו (גדול) היה בבטן המטוס.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי לצורך העניין, יש רכב בבעלותי ורכב בליס (ואפס היסטוריית אשראי) - כל עסקה והיתרונות/חסרונות שלה. ואל תתבלבל, יש חסרונות רציניים לרכישת רכב משומש בקליפורניה בפרט וארה״ב בכלל.

תודה. אשמח אם תוכל (על קצה המזלג או בפירוט בפרטי) להוסיף עוד מידע על העסקאות שאתה עשית. אני בהחלט אעשה שיעורי בית בין הסוכנויות כשאהיה שם (רוצהלהגיע כמה שיותר מוכן).

מה החסרונות ברכישת רכב משומש?

קאררה וליביו, תודה.

קניתי כבר את כלוב ההטסה (הענק) לכלב והעברתי את המידות והמשקלים לסוכנת לצורך כירטוס המשפחה והכלב. מה שהבנתי עד כה:

1. הדרימליינר 787 בעייתי להטסת חיות כיוון שאיננו מבוקר טמפרטורה בתא המטען. ה-777 שאיתו אני אמור לטוס (אלעל ישיר ל LAX, ולפי הנציגה של אלעל לא יוחלף ב-787 לפחות עד סוף אוגוסט) הוא כן מבוקר טמפ' ובכלל מתאים ביותר להטסת כלובים גדולים.

2. הוטרינרית שלי (במקור הגיע מארה"ב, מטיסה הרבה כלבים של לקוחות) אמרה שהיא מטפלת בכל האישורים והמרת הפנקס לאנגלית ואני אצטרך לנסוע למשרד החקלאות פעמיים- פעם ראשונה עם מבחנה לבדיקת נוגדנים ופעם שניה עד 10 ימים לפני ההמראה לקבלת האישורים הסופיים.

מה עוד?

כל טיפ או מידע נוסף יתקבל בברכה (גם מבחינת הדאגה לכלב לפני ואחרי).

מוסיף עוד שאלה: מה לגבי שמירת קוו טלפון ישראלי בארה"ב?

חשבתי לשמור על המספר שלי כקו נוסף. יש עוד משהו מלבד, נניח, להתחבר ל- 019 בתוכנית הכי זולה שיש לשלוש שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי החיסון כלבת שלך?

כל עוד (לזכרוני) הוא מהחצי שנה האחרונה אין שום צורך בבדיקת נוגדנים.

בגדול הרופאה ממלאת מכתב שהכל בסדר עם הכלב - והחלק החשוב היחיד הוא מול הוטרינר המחוזי / בנתב״ג שמגיעים עם רישיון בתוקף , טופס מסוים ממולא ואגרה משולמת - עד 10 ימים לטיסה וזהו.

אין שום אישור שנחוץ מעבר לזה , והפינקס חיסונים ברוב המקומות ממולא גם ככה באנגלית עם המדבקות של התרופות (שהן באנגלית).

(נכון ללפני כמעט 3 שנים כשאני טסתי + נכון ללפני שנה וקצת שחבר טס + נכון ללפני 3-4 חודשים שעוד חבר טס. יש לציין שלא לקליפורניה - והם מוזרים שם עם החוקים לפעמים).

לגבי ידידינו באל על - הם בהרבה מקרים לא מתחייבים לסוג המטוס וסוג של מסירים מעצמם אחריות בהרבה מובנים. הצוות לרוב ממש אחלה (דיילים , טייסים באכפתיות) , אבל המודעות נמוכה - במיוחד של הצוות קרקע.

אני העדפתי לטוס עם לופטהאנזה שמאוד מקפידים וגאים בכל הנושא הזה של ההטסת חיות - ולמרות העצירה בפרנקפורט - היה מעולה.

העלות לכלב במטען היתה 100 או 150 דולר.

בפרנקפורט - תחת הוראות מדויקות של מה לעשות עם הכלב - אף הוציאו את הגיברת לריענון , סידרו לה את הכלוב וכו והכניסו אותה חזרה להמשך הטיסה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ליביו.

אני בכלל הייתי אמור לטוס עם יונייטד (הטיסה הקבועה שלי ל-SFO ומשם ל-SNA) אבל בעקבות מקרה המוות האחרון של כלב בטיסת יונייטד (הכלב הוכנס לתא האחסנה מעל הראש ונחנק שם למוות) הם החליטו לעצור ולחשב מחדש את כל נהלי הטסת החיות שלהם+ זאת טיסה ב 787 ולא ממש מתאים לי שהכלב יהיה בתא המטען ללא ויסות טמפ'.

העדפתי את הישירה של אלעל בעיקר בגלל הילדים והכלב.

אני מקווה שה-777 לא יוחלף ב-787 ואם כן אצטרך לעשות חישוב מחדש.

עלות אלעל אגב היא 200 דולר עד 50 ק"ג (כלוב+כלב) ו-400 דולר מעל 50 ק"ג.

חיסון הכלבת של הכלב הוא מלפני 3 שבועות אבל הבנתי שאני חייב לעשות בדיקת כל הנוגדנים. האמנם?

הוטרינרית כאמור אמרה שעלי לגשת למשרד החקלאות (כנראה זה המחוזי שרשמת) עד 10 ימים לפני הטיסה לקבלת האישורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר שום צורך לבדיקת נוגדנים.

בטח לא כשיש פנקס חיסונים מלא (מקסימום משלימים חיסון)

הוטרינר המחוזי אכן שייך למשרד החקלאות.

כדי למנוע בזבוז של זמן ואי הכרת נהלים - דבר (וגם כשתלך - תלך אליהם) עם הוטרינר בנתב״ג.

בזמנו הרופא שם היה יעיל ואדיב מאוד - והם באמת מתורגלים ויודעים בדיוק איזה ניירת נחוצה וכל הפרטים הקטנים (ויש)

שוב - יכול להיות שספציפית לקליפורניה יש משהו אחר מניו יורק , ג׳רזי ופלורידה ... אבל למיטב ידיעתי זה לא המצב

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...