Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה של הנחמנים מאומן

לירוי1
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל כלפי אינדוקטרינציה אתה יכול לאטום את אוזניך. אם מדובר בילדים במערכת החינוך אז כשהם חוזרים הביתה אתה, ההורה, יכול לעזור להם להבין את הדברים שנאמרו להם בצורה אחרת.

כפיה דתית פרופר זה כאשר החוק כופה עליך לקיים מנהג דתי או לא לעבור על איסור דתי. ע"ע מוסד הקידושין בישראל, האופן שבו השבת מעוגנת בחוק, וכדומה.

לא שאני בסדר עם כל זה, אבל אסון זה לא.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

לא תמיד הילד ישאל אותך על מה שהוא שמע בבית ספר, ולפעמים השכנוע כזה חזק שהוא יחליט להאמין למה שהמורה אמר ולא להורים, במיוחד כשהוא נמצא ברוב שעות היום בבית הספר ולא עם ההורים. אז אולי זה לא אסון כמו "תשתחווה או תמות", אבל זה חמור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אנחנו חיים בתקופה שבה הלאומיות שלטת בכיפה. כל לאום יוצר לעצמו מורשת, והרבה פעמים למורשת הזו יש קשר לדת מסוימת: לא כל שכן אצלנו, כשהדת מזוהה עם הקבוצה האתנית שהקימה את המדינה.

אז בנט ושות' טוענים שאזרחי ישראל המתבגרים צריכים ללמוד על היהדות לא בתור דת, אלא כחלק מהמורשת שלהם כבני הלאום הישראלי. ומה לעשות, אין לך איך להתווכח עם זה, אלא אם כן אתה יוצא נגד תפיסת הלאומיות עצמה, כמוני, והרי מעטים האנשים שדעתם דעתי.

ומצד שני, גם מדינה שהיא חילונית לגמרי זה לא כזה נפלא: אם אתה לא חילוני גמור, או אם אתה לפחות מסוגל לחוש אמפתיה לדתיים, אז ממש לא היית רוצה לחיות, למשל, בתורכיה של אתאתורכ.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כלפי אינדוקטרינציה אתה יכול לאטום את אוזניך. אם מדובר בילדים במערכת החינוך אז כשהם חוזרים הביתה אתה, ההורה, יכול לעזור להם להבין את הדברים שנאמרו להם בצורה אחרת.

כפיה דתית פרופר זה כאשר החוק כופה עליך לקיים מנהג דתי או לא לעבור על איסור דתי. ע"ע מוסד הקידושין בישראל, האופן שבו השבת מעוגנת בחוק, וכדומה.

לא שאני בסדר עם כל זה, אבל אסון זה לא.

אתה מאוד מאוד מיתמם בגישה שלך.

וזה בהחלט אסון. את זה הבנתי פעם נוספת בשבת האחרונה, כשמצאתי את עצמי עומד בפקק באמצע היום בכביש 4, כי לאלפי מאזרחי ישראל (שילדיהם עוברים את אותה האינדוקטרניציה והם עצמם בינתיים מגדירים עצמם רק כ״מסורתיים״) אין דרך לצאת לטייל ביום הפנוי היחיד שלהם, מבלי להזיז את הרכב הפרטי.

אבל אתה לא צריך לשאול אותי, הסמולני ממורמר של הפורום. יש גם אנשים אחרים שרואים את זה. למעשה, קשה לי להבין איך מישהו יכול לחשוב שזה לא אסון, אלא אם הוא דתי מכל זרם שהוא, או כ״כ מסוונר על ידי אהבתו למדינת הלאום שלו, שגישה ביקורתית כוללנית כזו פשוט לא אפשרית בעולם המושגים שלו. שזה, כמובן, גם תוצר נפלא של אינדוקטרינציה ברוב המקרים. רק מסוג קצת אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני אני איתך.. אבל גם מסכים עם חן.

צריך למצוא את דרך הביניים -

כן אנו מדינה יהודית, וכייף לשמור על המסורת ולדעת מה הבסיס שלנו.

ומנגד - אנו מדינה דמוקרטית, ואל לנו לכפות על אחרים, כל כפייה.

אתה לוקח זאת כרגיל ..:grin: לקיצוניות.

אני בעד תחבורה ציבורית בשבת - צריך להיות חכמים וללחוץ על הנציגים שלנו בכנסת.

הדתיים יצרו מנגנון לחץ דמוקרטי חוקי - אנו הלא חכמים, שלא יודעים ליצור לחץ כנגד.

אין שום סיבה כי במקומות שאין הפרעה לדתיים, לא תהיה תחבורה ציבורית לכולם.

ומי שירצה ייסע בה.

אני לא מחייב את הדתי לנסוע בשבת, ולא מפריע לו.

עם תחבורה ציבורית, נחסוך דלק זיהום אוויר ופחות רכבים בכביש.

(הרי כעובדה אנשים נוסעים ברכב הפרטי בשבת - כך כי אין לדתיים כל-רווח מהגבלתה)

אין שום סיבה כי הדתיים יחייבו אחרים, לנורמות שלהם.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם גוררים את הנושא לכיוון הדתי מה שלא רציתי להתמקד בו.

אני דיברתי על שוליים שקיימים בכל קבוצה.

ה ''חוליגנים'' לא חייבים לבוא מבחוץ, גם מהם.

אתה מאד צודק (אין להתמקד בדתיים).

כמו הנחמנים יש עוד אמני גרפיטי שמלכלכים עם חתימות השם שלהם כל חלקת קיר נקייה.

יש את אלה שמציירים כמו על הקירות באיילון

כולם משחיתים את הסביבה ואין כלום נגדם כי לא נתפסים.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפחות שם הם משקיעים ולא עושים את זה על רכוש פרטי, לא כמו הנבלות שמרססים "איציק הז*ן" עם ספריי ב15 ש"ח בקומות קרקע של בתים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה יכול לאסור על להכניס אותם לשיעורים.

את הבת שלי שמו בשיעורים של לימודי "מיגדר" (שיעורי "בחירה" שהיא לא בחרה...).

שלחתי אימייל לרכזת שאני לא מוכן לאינדוקטרינציה של ילדים בגיל חטיבה לתפיסות עולם אידיאולוגיות, ושאני לא מוכן שהבת שלי תיכנס לשיעורים הללו.

וכך היה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פמיניזם רדיקלי מהדור השלישי.

לא בתור תופעה שלומדים אותה כחלק משיעור היסטוריה מתוך תצפית מהצד,

אלא כמין אמת דתית. מעורר פלצות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שכמו שכבר נאמר כאן, כל אינדוקטרינציה היא פסולה.

וזה ממש לא משנה לצורך העניין אם היא דתית, פוליטית או כל שטות אחרת שנלמדת מבלי להציג גם את הדוקטרינות האחרות, ולעודד דיון מעמיק בכיתה על מה נכון או לא נכון בכל אחת מהדוקטרינות.

או בקיצור - מה שבמקומות דמוקרטיים נקרא "ללמוד".

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...