Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה של הנחמנים מאומן

לירוי1
שימו לב! השרשור הזה בן 2221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאז שהדרך הזו התגבשה בא לעולם יצור חדש העונה לשם "חילוני", וכלפיו היא מיסיונרית פר אקסלאנס.

רק אם הוא יהודי.

לדת היהודית אין שאיפה שכל העולם יהיה יהודי בדתו או שהמשטר בעולם יהיה יהודי, בניגוד לנצרות ולאסלאם. אז לתאר אותה כגוף עם חיילים שכאילו וחפץ להשתלט, זה לטעמי מוגזם.

הדת לא הולכת לשום מקום. יש המון אנשים דתיים בעולם; ויש לך מדינות, מוסדות, מנהגים ותפיסות (גם כאדם חילוני) שמעוגנים בהיסטוריה דתית (אברהמית או אחרת) ארוכה מאוד. לכן תאופוביה כתפיסת עולם פשוט לא מקדמת אותנו, לדעתי; גם אני אדם חילוני, אבל זה לא אומר שאני נגד דת או דתיים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חן, אל תהיה תמים.

השיח התיאופובי התגבר בגלל השלטת הנרטיב הדתי על החינוך היסודי, ובגלל החקיקה הדתית הפרועה בקדנציה הנוכחית של הממשלה, וגם בגזרה המוניציפלית.

תשאל כל ילד עד כיתה ח' מה הוא למד על הווצרות העולם, והוא יאמר לך שאלוהים ברא אותו. תורת האבולוציה נלמדת בחטף אי שם בכיתה ח', ברוב המקרים כ"קוריוז".

כשאני מרגיש שאני מאבד שליטה על החינוך של ילדי כפי שאני רואה שהוא צריך להיות, כשאני רואה שסוגרים את המקומות בהם אני נוהג לבלות/לערוך קניות בשבת, כשאני רואה שקן תנועת הנוער של בני נסגר "בגלל שימוש חורג במבנה שהוקצה ע"י העירייה", ולעומת זאת, במבנה סמוך מוקם כוילל בעידוד ובתמיכת מועצת העיר, אל תתפלא שאני מפתח אנטגוניזם לדת ולכל מי שעוסק בה ולכל מה שקשור בה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדת היהודית אין שאיפה שכל העולם יהיה יהודי בדתו או שהמשטר בעולם יהיה יהודי, בניגוד לנצרות ולאסלאם. אז לתאר אותה כגוף עם חיילים שכאילו וחפץ להשתלט, זה לטעמי מוגזם.

לא אמרתי שהם מנסים להשתלט על העולם, מספיק שהם אנסו את המדינה שהחילונים בנו להם. אנסו בדרכים חוקיות לגמרי, על עקרון 'כוחם במספרם', עם כמה גנרלים חכמים במטה והרבה חיילים ברחובות. כמו כן, לא דיברתי על אנשים דתיים, אלא על תנועות דתיות, ההבדל בינם הוא קריטי.

היהדות לא מסיונרית בערך כמו עדי יהווה. לפעמים הם סתם עומדים עם הברושורים שלהם בשולי המדרכה ומציעים את המידע רק למי שמתעניין, ולפעמים עוברים מדלת לדלת ומושכים אותך בשרוול כדי שתניח תפילין. (אה רגע, התבלבלתי...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיח התיאופובי התגבר בגלל השלטת הנרטיב הדתי על החינוך היסודי, ובגלל החקיקה הדתית הפרועה בקדנציה הנוכחית של הממשלה, וגם בגזרה המוניציפלית.

שלא תחשוב שאין לי בעיה עם זה.

אני חושב שחלק מהבעיה היא האופן שבו צביונה של מדינת ישראל מעוגן בדת היהודית. כך ששר החינוך יכול להכניס כמה דת שהוא רוצה לתוך מערכת החינוך בתואנה שזה לא לימודי דת לשם הדת אלא כחלק מהמסורת הלאומית שלנו.

מצד שני, אינדוקטרינציה וכפיה דתית אינן היינו הך. מערכת החינוך לא מחייבת אותך לקיים את מצוות הדת היהודית או לא לעבור על איסוריה - שזה יותר ממה שניתן לומר על מסגרות וחוקים אחרים במדינת ישראל (למשל, מוסד הנישואין) שקדמו לממשלה הנוכחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה של הנחמנים מאומן

לגופו של נושא. הנושא הוא החוליגנים שמשרבטים סיסמא (דתית במקרה דנן)

יש שרשור תיאולוגי מקביל.

כל התחנות אצלנו בעיר מקושקשות בסיסמאות חילוניות אז את מי נאשים

גם את הדתיים?

מה הקשר?

תהיו קונקרטיים.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לעניין, קודם כל חוליגנים יש בכל חברה, נכון.

אבל מעבר לכך, חסידות (כמו ברצלב) היא ביסודה דת עממית וזו, בניגוד לדת עלית, מושכת אליה יותר אנשים מסוג זה או, יותר נכון לומר, לא בוררת אנשים כאלו כשהם מגיעים אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, הססמה מהווה איזה שהוא קמע/לחש,

כך שיש לה קצת יותר משמעות מ״יאללה ביתר״ עבור המרססים.

באמת אין צורך בשרשור דת נוסף, אין פה שום תופעה ייחודית ליהדות או לישראל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, הססמה מהווה איזה שהוא קמע/לחש,

כך שיש לה קצת יותר משמעות מ״יאללה ביתר״ עבור המרססים.

נו באמת,

אני לא מוצא שום הבדל בין מ״יאללה ביתר״ לנ נח חח חמן מאומן,

(איך מאייתים את זה בכלל)

אינני דתי אבל אינני מוצא שום הבדל בין השרבוטים הנ''ל.

כל מרססי גרפיטי פושעים באותה מידה בדיוק.

פשוט הרבה יותר נוח לרדת על הדתייים האלה,ולא שאני סנגור שלהם

אני טוען למען הצדק בלבד.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חוליגנים" "בבונים" "שוליים" "חיילים"... כמה אטימות, בלי אפילו לנסות לפתוח שניה את הראש או להקדיש שתי שניות לקרוא.

לאימרה הזו יש הרבה מאוד משקל בחסידות ברסלב, ועל פי האמונה - האמירה או השירה של האימרה ע"י מישהו מקרבת אותו לגאולה. לכן, כשננחים כותבים את זה בכל מיני מקומות, הם כביכול "גורמים" לאנשים אחרים להגיד את המילים האלה ובכך לקרב את אותם קוראים אל הגאולה.

אז כן, יש לססמה הזאת הרבה יותר משקל מאשר "יאללה מכבי", ויש סיבה אמיתית (לפחות כך הם מאמינים) לזה שהם כותבים אותה בכל מקום.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היום זה בית"ר, מחר זה נחמן ומחרתיים זה האגודה לזכויות הגבר.

ונדליזם זה ונדליזם, מה זה משנה מה האידאולוגיה מאחוריו?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מעבר לכך, חסידות (כמו ברצלב) היא ביסודה דת עממית וזו, בניגוד לדת עלית, מושכת אליה יותר אנשים מסוג זה או, יותר נכון לומר, לא בוררת אנשים כאלו כשהם מגיעים אליה.

החסידויות היחידות שיקבלו בעלי תשובה בזרועות פתוחות הן חב"ד וברסלב.

כל השאר? תשכח מזה - חסידויות סגורות ומסוגרות - אפילו הליטאים מקבלים בעלי תשובה בצורה פתוחה יותר.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינדוקטרינציה וכפיה דתית אינן היינו הך.

ההבדל הדק בין האחים המחבקים לבין השאר, שהוא מאוד מאוד דק, אם ראית את קמפיין ה"הדתה זה אנחנו" של שני האחים.

התוצאה הרצויה, בכל מקרה, היא אותה התוצאה. וגם ההשפעה המידית (חלוקה של החברה למעמדות מעוגנים בחוק, שינוי מערכת המשפט, שיתוק בתחומים שונים בהתאם לגחמות הדת ועוד, הפכת הצבא לארגון דתי בפני עצמו).

אגב, גם חבדניקים סופר מסיונרים. החל מהחזרה בתשובה (בדרך כלל לחצי שנה בדיוק) של צעירים אחרי צבא בהודו, ועד להפצה של כל מיני שטויות כאן בארץ.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...