Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לתבוע בגין עישון בחדר מדרגות של בניין מגורים משותף?

snoop90
שימו לב! השרשור הזה בן 2228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השכן שגר קומה אחת מתחת, מעשן באופן קבוע בחדר המדרגות. העשן עולה ונכנס לי לדירה.

ביקשתי ממנו להפסיק, הסברתי שהדבר מפריע אך למרות זאת, הוא ממשיך לעשן.

אני רוצה להעביר לו מסר שאני הולך לתבוע אותו במידה והדבר לא יפסק.

בנתיים חשבתי לשלוח מכתב רשום ואם לא יפסיק, אז להמשיך לתביעות קטנות.

האם קיימים פסקי דין רלוונטים? באיזה סכום לתבוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של תביעה כספית.

כאן צריך צו "עשה" (או, במקרה זה, "אל תעשה" של שופט, במקרה זה של רשם המקרקעין\ממונה על בתים משותפים, שלצורך העניין יש לו סמכות של שופט.

תתחיל בפניה לאגודה לתרבות הדיור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לתבוע בגין עישון בחדר מדרגות של בניין מגורים משותף?

ניתן לתבוע בגין כל סיבה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כתבה על זה מלפני 3 שנים, אולי תעזור קצת

עישון בבית המשותף: כדאי לתבוע את השכן?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4615529,00.html

למה הוא ממשיך לעשן? אמר לך? האם מתעלם ממך בכוונה, מתעצל לרדת למטה? באיזו קומה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת.

לרכוש גלאי עשן ולמקם אותו באזור שבו הוא מעשן. אני מניח שאחרי כמה פעמים שהגלאי יתריע הוא יעדיף להרעיל את עצמו במקום אחר.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר נראה לי ישבור אותו.. :roll:

אבל באמת, נראה לי מה שיגרום לו להפסיק לעשן זו פגיעה בכיס שלו.

גם ככה סיגריות עולות מלא כסף, עכשיו גם תביעה?

ורק כי מתעצל לרדת למטה ולעשן כמו בן אדם נורמלי?

אשתו לא מרשה לו לעשן בבית אני מניח וגם שאין לו מרפסת.

מעצבן שאנשים כאלה שמים קצוץ על כולם בגלל ההתמכרות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שוב ראיתי אותו מעשן בחדר מדרגות, מצד אחד הוא מחביא את הסיגריה, ז"א שהוא מודע שזה לא בסדר, מצד שני הוא אפוף בענן של עשן.

ניתן לתבוע בגין כל סיבה.

זה ברור, השאלה היא עם מה לבוא למשפט? האם קיימים פסקי דין רוולנטים? על איזה חוק הוא עובר ומה הוא הסכום המקסמלי בחוק? האם זו דרך הנכונה בכלל?

אפשרות נוספת.

לרכוש

גלאי עשן

ולמקם אותו באזור שבו הוא מעשן. אני מניח שאחרי כמה פעמים שהגלאי יתריע הוא יעדיף להרעיל את עצמו במקום אחר.

אני לא מבין לאן זה מוביל - לקנות + להתקין(להעביר חשמל) זה בקלות יעלה מעל 200 שקל, לא ברור מה לעשות עם ההתרעות הנ"ל.

וואלה, הייתי קונה לבן אדם מאפרה יפה...ומבקש ממנו בצורה יפה.

ביקשתי יפה וגם ישנה מודעה במעלית שבמפורש רשום בה שאסור לעשן בחדר מדרגות.

כמו שכבר רשמתי, הוא באופן מודע "שם עלינו".

אני באמת שלא רוצה להגיש תביעה, אבל, אבל אני מניח שהוא מסוג האנשים שמגיבים למעשים ולא לדיבורים.

בינתיים אני מתכוון לפנות לוועד בית, לקבל את הפרטים של השכן ואשלח לו מכתב רשום.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... לקנות + להתקין(להעביר חשמל) זה בקלות יעלה מעל 200 שקל, לא ברור מה לעשות עם ההתרעות הנ"ל.

לא צריך חשמלאי והעברת כבלים. מדובר על מכשיר שמופעל ע"י סוללה ומותקן בכל מקום שתבחר (רצוי כמובן על תקרה באזור העישון) בעזרת 2-3 ברגים ודיבלים לקיר. ההתראות הן צפצוף די בלתי נסבל שגורם לך להתרחק מאזור הצפצוף.

המחיר, בקישור שצרפתי הוא 60 ש"ח, הוא השקעה די זניחה לעומת התועלת שעשויה להיות מזה, שלא לדבר על העימות שיכול להמנע.

במקרה הכי גרוע, שבו הוא יפרק את הגלאי אחרי הצפצוף הראשון, הפסדת 60 ש"ח ואת זמן ההתקנה.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...