Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מנוע הונדה סיוויק 1.8 חייב שמן מנוע בתקן C3?

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בבעלותינו הונדה סיוויק האצבק' עם מנוע 1.8

מזה שנים אנחנו משתמשים בשמני מנוע שונים בצמיגות 5W-30 לפי תקני היצרן הכתובים בספר.

משהו אמר לי בעבר שהשמן צריך להיות גם כן בתקן C3. מאז כל שמן שאנחנו משתמשים נושא את התקן הזה גם כן. עד לא מזמן זה לא ממש הפריע לי שהרי השמן תמיד היה בתקן API הנדרש ואם הוא גם נושא תקן C3 הרי זה משובח שהרי היצרן לא ממש מבקש כזה תקן.

ישנה המלצה חמה בספר לשימוש בשמן 0W-30. מזה הרבה זמן אנחנו רוצים לעבור לצמיגות הזאת. מצאתי שמן בצמיגות כזאת אבל ללא תקן C3.

שאלתי היא, האם באמת שמן מנוע להונדה המדוברת חייב תקן C3 או שזה אגדה אורגנית או אמונה תפלה? בספר היצרן אין שום איזכור לתקן C3 רק API מסויים.

מהי תשובתכם?

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה לא משנה באיזה שמן תשתמש 0W או 5W או 10W או 15W. הW מסמן את הצמיגות בהנעה קרה, זאת אומרת עם צמיגות 0W אתה תוכל להניע את הרכב שלך במזג אוויר קר יותר מאשר עם 5W. אין לזה שום משמעות במזג אוויר של ישראל.

לגבי התקן C, משמעותו Catalyst - שמן מתאים(גם) לממיר קטליטי במנועי דיזל, השמן מכיל פחות תוספים כדי להאריך את החיים של הממיר הקטליטי. הבעיה עם השמנים האלה, לפעמים, שהם בשילוב עם דלק לא איכותי, לא מנקים טוב את המנוע והתוצאה היא היווצרות בוצה במנוע.

מה שנדרש למנוע ברכב שלך זה תקן API למנועי בנזין (בטח SN או SM) או המקביל שלו בתקנים של ACEA עם אות A.

לדעתי מה שאתה צריך זה שמן סינטטי תקן API שמצווין בספר או חדש יותר, תקן Acea A3, צמיגות xW30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים בין הצמיגויות הוא ידוע. הסיבה שהתעניינתי בצמיגות 0W-30 זה בגלל שהונדה ממליצים על הצמיגות הזאת או 0W-40. אגב, בפורומים של הונדה בחו"ל הם טוענים שישנה גם ירידה בצריכת דלק של עד 3% בנסיעה בעיר.

ה 5W-30 זאת עדיפות שנייה.

אז אתה אומר בוודאות שאין צורך בתקן C3 במנוע הזה?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אמור לעניין אותך מה כתוב בפורומים בחו"ל, את הצמיגות ואת התקן בוחרים בהתאם לתנאים של המדינה בה הרכב נוסע.

חיסכון של 3% בדלק בין איזה שמן לאיזה שמן? בין ה30 ל40? נשמע הגיוני, המנוע עם שמן 40 יצרוך קצת יותר דלק.

אני לא יכול להגיד לך ב100% איזה תקן הרכב שלך צריך, מידע רשמי והעדכני עדיף לקבל במוסך היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לומר שמזג האוויר בישראל מאוד ידידותי לצמיגות שמן המנוע ואכן בטמפרטורות של הארץ אין הרבה הבדל בצמיגות ההתחלתית של שמן 5 לעומת שמן 10. זו גם הסיבה שבארץ ניתן להשתמש בערך בכל צמיגות שקיימת של שמן מנוע, החל מ 0W20 ועד 15W40 או 20W50.

יחד עם זאת ומאחר ואין אף יתרון לשימוש בצמיגות 10 ומאחר וזו צמיגות האופיינית בעיקר לשמנים מינרליים או חצי סינטטיים אין שום הגיון לרכוש שמן כזה.

שמני 0 הם לכאורה השמנים הכי אידאליים, נכון להיום הם השמנים שהכי-פחות משנים את צמיגותם עם שינוי הטמפרטורה, אבל יש להם שני חסרונות:

1. אידוי רב יותר בהשוואה לשמני 5 או 10 (מה שלאורך זמן מעלה את צריכת השמן, השמן משנה את הצמיגות ופוגע ביעילות שלו).

2. נתון HTHS נמוך יותר משמני 5 או 10 בעלי צמיגות חמה זהה, כלומר ההגנה על המנוע בטמפרטורות גבוהות במיוחד נמוכה בהשוואה לשמן 5 או 10 בעלי אותה צמיגות חמה.

היצרנים עושים היום הכל כדי לעבור לשמנים דלילים יותר על מנת להפחית חיכוך ולשפר את צריכת הדלק ופליטת המזהמים. אז נכון שהשמנים הסינטטיים היום הם ברמה גבוהה מאוד והולכים ומשתפרים, אבל מי שמעוניין לשמור על רכבו באופן המיטבי טוב שיהיה מודע גם לחסרונות של שמנים אלו ויבחר שמן בהתאם.

לעניין השאלה לגבי ה C3 - אם אין הנחייה מפורשת מיצרן הרכב להשתמש בשמן בתקן C3 לא הייתי מציע להשתמש בשמן שעומד בתקן הזה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום חיסרון בשמן 0W30 לעומת 5W30 ישנם רק יתרונות.

לכל שמן מנוע צמיגות גבוהה בהרבה כאשר השמן קר לעומת הצמיגות שלו בטמפרטורת העבודה שהיא כ 100 מעלות. עד שהשמן מתחמם הצמיגות שלו גבוהה והזרימה איטית והוא לא עושה את תפקידו נמלא.

היתרון של ה0W30 יתבטא כשהמנוע קר, לשמן יהיה יותר קל לזרום דבר שישפר את הבלאי. אין שום קשר לצריכת דלק או אידוי כיוון שהצמיגות בטמפרטורת העבודה של המנוע נשארה זהה.

ההמלצה הגורפת לגבי שמני מנוע זה להיצמד להוראות היצרן , לא ליבואן ולא למוסכים שמתחכמים ללא צורך ולפעמים גם מבורות וחמדנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם המנוע ואיזה שנה הרכב ?

תקבל בדיוק את הוראות היצרן מאוטודאטה, בלי אגדות אורבניות ואמונות תפלות.

בהנחה שמדובר על סיוויק 06-12, אתה מבין שאין קשר ל-C3

CIVIC.PNG

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום חיסרון בשמן 0W30 לעומת 5W30 ישנם רק יתרונות.

אין שום קשר לצריכת דלק או אידוי כיוון שהצמיגות בטמפרטורת העבודה של המנוע נשארה זהה.

לפני שאתה יוצא בהכללות והצהרות גורפות אני מציע שתלמד ותחקור עוד קצת את עולם השמנים. מבטיח לך שתגלה שצמיגות זה לא הכל כאשר מדברים על שמני מנוע.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם המנוע ואיזה שנה הרכב ?

תקבל בדיוק את הוראות היצרן מאוטודאטה, בלי אגדות אורבניות ואמונות תפלות.

בהנחה שמדובר על סיוויק 06-12, אתה מבין שאין קשר ל-C3

[ATTACH=CONFIG]501978[/ATTACH]

אכן, לצערי שכחתי לכתוב. הרכב שנת 2011.

מטופל שנים אך ורק עם שמן 5W-30 ואין שום בעיה למרות "האקלים הישראלי" שישנם כאלה שטוענים שהמנוע מצריך שימוש בצמיגות 5W-40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי SAE שמן צמיגות 30 סינטטי מיועד עד 35 מעלות חום בחוץ.

לחבר שיש לו הונדה עם מנוע כמו שלך, אומר שבמוסכי החברה שמים צמיגות 40.

הוא שם בחורף צמיגות 30, בקיץ צמיגות 40. ההבדל בצריכת דלק בין 30 ל40 הוא 3.5%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, לצערי שכחתי לכתוב. הרכב שנת 2011.

מטופל שנים אך ורק עם שמן 5W-30 ואין שום בעיה למרות "האקלים הישראלי"

שישנם כאלה שטוענים שהמנוע מצריך שימוש בצמיגות 5W-40.

שישנם כאלה - הם היבואן של רכבי הונדה לישראל ובאישור היצרן. - ומצורפים סימוכין כנסו לאתר.

לכן, קצת צניעות - יש סיבות שהם דורשים 5W-40 - הרי לרכבים אחרים הם מאשרים 5W-30.

זאת אומרת כי הם לא נעולים - היבואן והיצרן בדקו, ורשמו את המתאים יותר לתנאים בישראל.

חלק מהרכבים שנת 2017 מאושר 5W-30 לטיפול.

[TABLE=class: cms_table]

[TR=bgcolor: #EEEEEE]

[TD]15,000[/TD]

[TD]טבעת אטימה לפקק שמן ,שמן מנוע 5W-30 סינט ,מסנן שמן מנוע[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

http://mct.yolo.co.il/mehironv2/Tipo...74HE&Year=2017

ועדיין - לרכבים אחרים הדרישה 5W-40.

[TABLE=class: cms_table]

[TD]15,000[/TD]

[TD]מסנן שמן מנוע ,שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

http://mct.yolo.co.il/mehironv2/TipolResults.aspx?Degem=FB866DJS&Year=2013

במידה ויש החושבים כי יש טעות של היבואן, אפשר לפנות ליצרן.

לאתר את המייל של היצרן הונדה , אפשר באנגליה ואפשר ביפן.

רושמים שאילתה.. מדוע הוראות הטיפול בישראל שונות משל אירופה.

ומודיעים על התשובה.

הגרוע ביותר, היא החוכמה והזילזול באחרים, והעלמת המידע.

הרי אנשים הקוראים בפורום, יבינו כי יש סתם חילוקי דעות, ואפשר לקבל דעות שונות.

אתה/אתם, רוצים 0W-30 0W-20 בכייף, על-דעתכם עם הדגשה כי:

היבואן }"מאיר" מדגיש רק 5W-40 לרכבים הללו, מצורף הוראות טיפול לשנת 2011 .

http://mct.yolo.co.il/mehironv2/TipolResults.aspx?Degem=FK284BE&Year=2011

[TABLE=width: 850, align: center]

[TR]

[TD=align: center][TABLE=width: 1]

[TR=bgcolor: #005780]

[TD]סוג הטיפול[/TD]

[TD]החלקים המוחלפים[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD]15,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: gainsboro]

[TD]30,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע ,מסנן אויר 2006-2016[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD]45,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע ,נוזל בלמים 0.5 ליטר[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישנם כאלה - הם היבואן של רכבי הונדה לישראל ובאישור היצרן. - ומצורפים סימוכין כנסו לאתר.

זאת אומרת כי הם לא נעולים - היבואן והיצרן בדקו, ורשמו את המתאים יותר לתנאים בישראל.

אייל.

לא משכנע לחלוטין. צריך לראות מה הונדה ממליצה למכוניות באריזונה שהטמפרטורה שם מגיע גם ל 50 מעלות. מעניין אותי על סמך מה הם החליטו. אפשר גם לזכור את הפשלות במנועי VAG הטורבו הראשונים שהיבואן המהולל החליט על שמן חצי סינטטי במקום סינטטי מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה לא מודע - אבל יש הבדלים בין רכבי ומנועי הונדה באירופה/ישראל, להונדה אמריקה.

כך כי קשה לבצע בדיקת השוואה.

במקום לשלול - צור קשר עם היצרן או היבואן, ושאל מדוע.

ורשום את התשובה בפורום - זה נקרא תשובה עם סימוכין.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרוע ביותר, היא החוכמה והזילזול באחרים, והעלמת המידע.

הרי אנשים הקוראים בפורום, יבינו כי יש סתם חילוקי דעות, ואפשר לקבל דעות שונות.

אתה/אתם, רוצים 0W-30 0W-20 בכייף, על-דעתכם עם הדגשה כי:

היבואן }"מאיר" מדגיש רק 5W-40 לרכבים הללו, מצורף הוראות טיפול לשנת 2011 .

http://mct.yolo.co.il/mehironv2/TipolResults.aspx?Degem=FK284BE&Year=2011

[TABLE=width: 850, align: center]

[TR]

[TD=align: center][TABLE=width: 1]

[TR=bgcolor: #005780]

[TD]סוג הטיפול[/TD]

[TD]החלקים המוחלפים[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD]15,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD]30,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע ,מסנן אויר 2006-2016[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD]45,000[/TD]

[TD]שמן מנוע 5W-40 ,טבעת אטימה לפקק שמן ,מסנן שמן מנוע ,נוזל בלמים 0.5 ליטר[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

אייל.

לא התכוונתי לפגוע באף אחד והנה, הפלא ופלא אני מביא שירשור שלי בדיוק לפני 3 שנים כמעט לגבי ההתלבטות בין שמן צמיגות 5W-30 לבין 5W-40 ששניהם מומלצים על ידי היצרן אם כי אין הכרעה איזה לבחור. מדובר בדיוק באותו מנוע.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?471888-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%A6%D7%AA-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%99%D7%A7-2010&highlight=%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%95%D7%AA+%D7%A9%D7%9E%D7%9F+%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...