Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית סופרמיני חדשה עד 100 אלף

Aviv Ben Haim
שימו לב! השרשור הזה בן 2215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה של הריו זה ביצועים פושרים וחוסר במערכות בטיחות, וצריכת דלק לא מזהירה.

היא מציעה נוחות נסיעה טובה ומרווחת יחסית.

ההאצ'בק עוד איכשהוא רלוונטית, על הסדאן אין מה להסתכל בכלל, אוטו ללא אבזור לציי רכב בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצד אחד יש לך את היפניות שרובן יחסית משעממות, אבל עם מוניטין של אמינות וסחירות

מצד שני יש לך את האירופאיות שברובן אמנם יותר טובות לנהיגה, אבל עם מוניטין פחות טוב בנושא אמינות וסחירות.

אולי תנסה את האמצע? הכוונה לקוראניות:

מציע גם קיה ריו - יש דגם 4 דלתות עם מנוע 1.6 ודגם 5 דלתות עם מנוע 1.4.

לשניהם תיבה אוטומאטית בת 6 הילוכים (נותן חסכון בדלק).

דגם ה-4 דלתות (סדאן) אמנם פחות מאובזר מדגם ה-5 דלתות, אבל מנוע 1.6.

מנוע ה- 1.6 אמנם לא חזק כמו מנוע טורבו מפולפל, אבל ייתן מספיק כח לאוטו זה.

המחיר גם מתאים (אולי אם תבוא מהצעה של 0 ק"מ יורידו עוד משהו), והתרשמתי שמדובר ברכב איכותי וחדיש (פלטפורמה מ-2017).

7 שנות אחריות אצל היבואן(3 מלאות+4 למנוע/גיר).

קיבל ביקורות לא-רעות ב- reviews בחו"ל.

רק ,כרגיל, מציע שתיקח את שניהם לנסיעת-מבחן, כדי שתדע אם מתאים.

בהצלחה

פסלתי את הריו על צריכת דלק לא טובה. היא בתחתית של הסופרפיני מפן הזה.

הסדאן כמובן לא רלוונטי כי הוא יקר באופן מגוכך יחסית לרמת האבזור שמקבלים.

מה שעומד לזכותה זה העובדה שהיא מרווחת והאחריות הארוכה, אבל לפחות כרגע זה לא שם אותה גבוה בסדר העדיפויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הנתונים שאספת בנסיעות המבחן שביצעת. אין ספק שהסיטרואן תהיה הבחירה הנכונה עבורך.

אני מהמר שהקקטוס תהיה לך נוחה יותר (תנוחת נהיגה גבוהה יותר), ממתין לשמוע התרשמות לאחר נסיעת המבחן.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נסיעות מבחן והחלטה:

איביזה - הרכב היה נוח, שקט, הוא כידוע מרווח. הפעולה של הגיר לא הורגשה והרכב הגיב טוב ללחיצת גז. אין תלונות ששמתי לב אליהן.

קקטוס - בניגוד גמור למה שאומרים בכל מקום באינטרנט הוא היה לא נוח. למעשה אותו כאב גב שהיה לי ביאריס היה גם פה. בת הזוג שלי ישבה מאחורה ואמרה שלא נוח שם. הישיבה הגבוהה נחמדה. העיצוב לדעתי מגניב ביותר וכמובן שהרכב מרווח. הנסיעה בו משמעותית רועשת יותר מחלק מהרכבים האחרים שבדקתי. המנוע מגיב סבבה.

שמתי לב לשני דברים בעייתים מבחינת ישיבת נהג: ההגה (שלא ניתן להזזה למעלה למטה) מסתיר מעט את הדשבורד הדיגיטלי. עבור מי שיושב עם הכסא מוגבה זה בעייתי, עבור מי שלא זה יכול לא להפריע כלל. כמו כן הרגשתי שממש צפוף ליד דוושת גז, כמה פעמים במהלך הנסיעה הרגל נתקעה לי ב"קיר" בצד שם.

עוד דבר מוזר שאני לא מבין מה הם חסכו בלעשות אותו זה שאין כיתוב על התיבת העברת הילוכים, צריך לנחש את ההעברות. ברור שזה דבר שמתרגלים אליו אבל זה נראה דבילי.

דבר מעניין: שאלתי בבוקר בצאט של פייסבוק את סיטרואן (העמוד שלהם) לגבי הצפי לc3 aircross ונאמר לי שהוא מגיע עוד כמה שבועות. בסניף אמרו לי סוף השנה.

בקיצור, הקקטוס ירדה מהשיקול בגלל חוסר נוחות בעיקר.

אני אקח את הסיכון עם הגיר (אתנהג אליו יפה ככל שניתן) ואלך על האיביזה.

לגבי הצעות מחיר אם זה מעניין מישהו: בסיטרואן הציעו הנחה של 7 אלף. מצלמת רוורס וחיישנים מקוריים עליהם, סיטרואן טאצ (אבל כן צריך לשלם 1000 שקל על מנוי של פוינטר לשלוש שנים).

בסיאט: גם הנחה של 7 אלף, חיישנים אחוריים עליהם, מצלמת רוורס בתוספת של 1500. איתורן סייב + עלוקה ב 1200 (ממה שאני מבין זה חובה מבחינת ביטוח על הרכב הזה). צבע שהוא לא לבן גם כן עולה (1500).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה שלך לגבי הקקטוס מפתיעה מאוד.

זה הרכב עם המושבים הכי מפנקים מבחינת נוחות שישבתי בהם בטווח המחירים המדובר וגם הרבה מעבר לכך.

אני בגובה 1.70 ותנוחת הנהיגה לא מסתירה לי את הצג.

נוחות הנסיעה מכיוון המתלים טובה גם כן ורכה.

יש לציין שבקקטוס הדגמים הישנים עם חישוקי ה-16 קצת נוחים יותר מאלו החדשים עם ה-17.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות זה עניין יחסי, לאיביזה לדעתי אכן מושבים נוחים ואוחזים.

אז כמה יצאה לך האיביזה על הכביש?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה לומר לגבי הנוחות מעבר לכך שלי ספציפית לא היה נוח. בסופו של דבר זה עניין אישי.

לגבי הבעיה עם ההגה המסתיר, לי זה לא הפריע (1.75) אבל לבת זוג שלי (מטר שישים ומשהו) זה כן.

לגבי המחיר על הכביש. עם התוספות של החיישנים האחוריים, מצלמת רוורס וצבע שהוא לא לבן יצא 98 וחצי. בלי הדברים האלה זה יוצא משהו כמו 95-96.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות זה עניין יחסי, לאיביזה לדעתי אכן מושבים נוחים ואוחזים.

אז כמה יצאה לך האיביזה על הכביש?

נוחות זה לא דבר יחסי,כסא אכן יכול להיות נוח יותר או נוח פחות כל אחד לפי מבנה גופו.

אבל מתלים נוקשים שלא ממש סופגים את הדבר הזה שנקרא כביש בארצינו לעומת מתלים מעולים שסופגים את המהמורות בצורה טובה הרבה יספקו נוחות נסיעה גבוהה הרבה יותר!.

לצורך הדוגמא,המתלים באיביזה נוקשים או קשים בהרבה מאלו של הקקטוס.

אני לא הייתי רוכש רכב של VAG בגלל כל התקלות והשירות הנוראי שלהם,כל זאת למרות שבכלל לא התחברתי לקטטוס.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכול נהג העדפות שלו, על הקקטוס לא נסעתי אלא על הסיטרואן c3 ואם מדובר על אותם מתלים הרי שהקקטוס סופגת שיבושים טוב יותר אבל האיביזה דינמית הרבה יותר, לכן תלוי מה יותר מעניין אותך.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שפוגע משמעותית בנוחות הנסיעה של הקקטוס זה הג׳נטים הענקיים שלו בגירסא האוטומטית - נהגתי על קקטוס עם ג׳נטים זהים בדרום איטליה(ועל אחד עם הקטנים יותר בארץ), שמה הכבישים הישראלים הם מופת של סלילה ואני חייב להגיד שהם רעיון רע מאוד פשוט הרסו את כל חווית הנוחות של הקקטוס.

בגלל שלאביזיה יש ג׳נטים קטנים יותר ייתכן ותרגיש נוח יותר בחלק מהמקרים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני אומר לא נוח הכוונה היא לכסא לא נוח. היה לי את אותו כאב הגב שהיה לי כשנהגתי ביאריס.

נהגתי באיביזה ובקקטוס אחד אחרי השני (הפרש של חצי שעה) וההבדל בנוחות היה שמיים וארץ.

לגבי הבחירה ברכב שהוא בעל גיר בעייתי, הוא לא היה הבחירה הראשונה שלי, אסכם את תהליך האלמינציה:

נלקחו בחשבון אך נפסלו לפני נסיעת מבחן:

קיה ריו ויונדאי i20 - נפסלו על תצרוכת דלק גרועה.

הסוזוקי למינהן - נפסלו על מנוע חלש.

פאביה - אותו גיר בעייתי כמו האיביזה אז החלטתי שאם אני כן הולך על הגיר זה יהיה עם האיביזה שיא מתקדמת יותר טכנולוגית וטווח מחירים זהה.

פולו - (יוצאת אחרי החג) כמו עם הפאביה, אותם רכיבים, במקרה הזה אפילו אותו מרכב חדש. ככל הנראה תהיה יקרה יותר באופן משמעותי ולכן החלטתי לא לחכות לה גם אם אני כן הולך על הגיר הבעייתי.

c3 - נפסלה לאחר חוסר הנוחות של המושב על הקקטוס ותכלס פחות משכה אותי מהקקטוס.

208 - התג של "צרפתית" הוא מבחינתי בסדר כל עוד מקבלים אחריות מוגדלת כמו בסיטרואן (5 שנים). במקרה הזה אין. בנוסף לא היה משהו מספיק יוצא דופן ב208 כדי בכל זאת להצדיק אותה לצרכים שלי.

נפסלו אחרי נסיעת מבחן:

יאריס - נפסלה על חוסר נוחות אחרי 2 נסיעות מבחן בהפרש של שבוע.

גאז - נפסלה על מנוע חלש (שהרגיש לי לא מתאים לנסיעות בין עירוניות שהן העיקר עבורי) ורעש גבוה.

מאזדה 2 - נפסלה על חוסר מרחב + דינמיות על פני נוחות. נוחות כסא בינונית.

קקטוס - נפסלה על חוסר נוחות (מושב) ורעש גבוה.

לגבי האיביזה:

1. היא באמת הרגישה כמו הרכב המוגמר ביותר מבין האפשרויות והעניקה הרבה דברים שחיפשתי: נוחות נסיעה, רעש נמוך ומרחב.

2. היא נופלת באמינות של הגיר שזה משהו שהוא בעייתי אבל אני מקווה שאופי הנסיעות (בין עירוני) שלי יעזור למנוע תקלות.

בנוסף צריך לקחת את כל הדיווחים על בעיות הגיר בערבון מוגבל מכוון שלא מעט מקוני האיביזה הם אנשים שאחד מהשניים: 1. מתלהבים ממנה ולא נוהגים בצורה כל כך טובה לגיר (בלשון המעטה) 2. מבצעים שיפורים מגדילי הספק וכוח שמן הסתם לא עושים טוב לגיר.

הצטרפתי לפני כמה שבועות לקבוצה בפייסבוק של בעלי סיאט בישראל ונוכחתי לכך בעצמי. אני בכוונה לא מדבר על מקרים ספציפיים כי מקריים ספציפים זה לא סטטיסטקה.

במקרה הכי גרוע אעשה עם עצמי חושבים בעוד 3 שנים מעכשיו ואמכור את הרכב בסוף תקופת האחריות, אומנם אני מעוניין להחזיק רכב לתקופה ארוכה אבל בעקבות המצב הנוכחי שבו אף רכב אחר לא הרגיש שלם מספיק עבורי זה מאפשר "לדחות" את הקנייה של רכב לתקופה ארוכה לעוד 3 שנים, בתקווה עד אז יהיו אופציות טובות יותר (או שבכלל אזדקק לרכב מקטגוריה אחרת).

לאופציה של מכירה עוזרת גם העובדה שהאיביזה בדגם הנוכחי הושקה רק ב2017 ולכן עוד 3 שנים עדיין מאוד סביר שהדגם הנוכחי יהיה החדש ביותר וזה יקל על המכירה. כרגע סיאט הכריזו על דגמים חדשים בשנתיים הקרובות והאיביזה לא היתה חלק מההכרזות.

עריכה אחרונה על ידי Aviv Ben Haim
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה גם לא תהיה חלק מההכרזות, אורך חיים ממוצע של דגם בשוק הוא בדרך כלל 6 שנים, כשבאמצע הרכב עובר עדכון , בדרך כלל כמה נגיעות עיצוביות וקצת תוספת אבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוסט הראשוני שלך , הגדרת את האיביזה כמכונית מאוד "שלמה" ולאחר תהליך סיקור של מכוניות אחרות הגעתה למסקנה הראשונית שלך.

האם באמת הבחירה שלך הייתה עקב תהליך אוביקטיבי של סלקציה , או שפשוט ראיתה מה שרציתה לראות ?

בכל מקרה תתחדש , ושלא תדע מצרות גיר לאורך שנים רבות :wink: נשמח לראות תמונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוסט הראשוני שלך , הגדרת את האיביזה כמכונית מאוד "שלמה" ולאחר תהליך סיקור של מכוניות אחרות הגעתה למסקנה הראשונית שלך.

האם באמת הבחירה שלך הייתה עקב תהליך אוביקטיבי של סלקציה , או שפשוט ראיתה מה שרציתה לראות ?

בכל מקרה תתחדש , ושלא תדע מצרות גיר לאורך שנים רבות :wink: נשמח לראות תמונות

זה יהיה תמים מצידי לומר שלא היתה שום השפעה אבל אני כן יכול לומר שהיה ניסיון אמיתי לבחון את כל האופציות והוא נבע מהצורה שבה עשיתי את סקר השוק.

דבר ראשון התחלתי בקריאת ביקורות עיתונאות נטו, כאשר קראתי ביקורות ממדינות שונות (עם תשומת לב להבדלי מפרטים) מכוון שאני בטוח שבכל מדינה יש יבואן שמעביר כספים כדי שיפנקו אותו בביקורות. הצלבה בין מדינות שונות זאת דרך טובה לסנן את זה.

מהשלב הזה יצאה מנצחת ברורה שהיא כאמור הסיאט איביזה.

אבל מה שלא רואים בביקורות זה אמינות לאורך זמן מכוון שבמקסימום המבקרים משתמשים ברכב לכמה חודשים. מידי פעם יש אזכורים על אמינות החברה באופן כללי אבל לא משהו קונקרטי.

אז בסוף השלב הזה התוודאתי לסוגיית הגיר הבעייתי ובנקודה הזו אמרתי לעצמי שאין מצב לאיביזה כי אני רוצה רכב לטווח ארוך, אז החלטתי לפתוח את כל הקלפים מחדש ופשוט למצוא את המכונית שכן תהיה אמינה ועם זאת שלא תפסל על משהו קריטי אחר (כלומר שאני אתפשר על משהו אבל שזה לא יהיה ממש קריטי).

בנקודה הזאת ממש ממש רציתי למצוא מכונית טובה אחרת והאמת שאם לא היה לי גב כזה בעייתי (הוא באמת בעייתי, מאובחן רפואית) כנראה שהייתי מוצא.

אבל כמעט כל המכוניות נפסלו על משהו קריטי, לא על איזה משהו בקטנה: היאריס והקקטוס פשוט שברו לי הגב. הגאז לא מתאימה בתור רכב שמיועד לבין עירוני. ולא רציתי להתפשר על תצרוכת דלק (קיה ויונדאי).

היחידה שלא היתה בה פסילה קריטית היתה המאזדה 2 - הנוחות היתה סבירה והתצרוכת דלק אומנם לא מצטיינת אבל גם לא הכי גרועה. הבעיה זה ששם היו הרבה פסילות קטנות שכבר ביחד הפכו להיות התפשרות גדולה: נהיגה דינמית, מרחב מצומצם מאחורה, באגז קטן, תצרוכת דלק לא משהו. זה כבר היה יותר מידי דברים מינוסים קטנים שהצטברו.

אני יכול לומר בלב שלם שאם המושב של היאריס היה נוח לי הייתי קונה אותה בלי לחשוב פעמים, לא סתם הלכתי לשתי נסיעות מבחן כדי לוודא שזה לא משהו חד פעמי.

רק אחרי שנפסלו הגאז והיאריס (ונותר לי לבצע מבחן למאזדה) החזרתי את האיביזה להיות אופציה.

אז נכון שיש גיר בעייתי. אבל ב3 שנים הראשונות זה לא מה שאני קורא לו פסילה "קריטית" כי יש אחריות. לאחר ה3 שנים נראה מה יהיה, אולי אמכור או אעשה טרייד אין למכונית יותר אמינה. בסופו של דבר התפשרות היתה חייבת לקרות, ונראה שמה שהתפשרתי עליו הוא שהרכב הזה יהיה ל3 שנים ולא ל6+.

גם זה כמובן לא בטוח, כשאתקרב ל3 שנים נראה אם כבר היו תקלות, מה מצב המצמדים והגיר והאם האיביזה החדשה שהושקה רק בספטמבר 2017 (בארץ) אכן סובלת רבות או שהפעם היבואן באמת עשה משהו.

לגבי תמונות, אני אקבל אותה רק אחרי פסח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...