Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית סופרמיני חדשה עד 100 אלף

Aviv Ben Haim
שימו לב! השרשור הזה בן 2208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

אני מעוניין לקנות רכב סופרמיני בתקציב של עד 100 אלף ואשמח לעזרתכם!

דבר ראשון הצרכים:

הרכב ישמש בעיקר לנסיעות בין עירוניות, זה אומר שאומנם הוא יבצע 2-3 נסיעות עירוניות בשבוע (אולי מספר זה יגדל בעתיד, אך כרגע זו המציאות). אבל עיקר השימוש בו יהיה נסיעות לטיולים בסופ"ש בנוסף 1-2 נסיעות חודשיות ארוכות - באר שבע קריית שמונה וחזרה.

מהצרכים האלה אני גוזר את הדרישות הבאות:

- נוחות נסיעה בינעירונית, שזה אומר נוחות ישיבה לאורך זמן, בידוד רעשים טוב, מתלים טובים לכבישים בין עירוניים.

- יהיה נחמד מאוד גם אם הרכב מרווח מספיק כדי ששני אנשים ירגישו בנוח בתוכו מאחורה לנסיעה ארוכה.

- בטיחות, כמה שיותר פיצרים של בטיחות יותר טוב וציון טוב במבחני התרסקות זה מעולה.

הרבה פחות חשובים פאקטורים כמו נהיגה ספורטית וכל מה שנוגע לזה. אני רוצה מכונית נוחה שעושה את העבודה, לאוו דווקא מכונית שהיא "כיפית" לנהיגה.

אבזור זה כמובן נחמד אבל לא קריטי בטירוף. בעיקר בעיקר לא אכפת לי מאבזור קוסמטי. רק מדברים פרקטים שמשפיעים על נוחות.

בנוסף חשוב לומר שאני לא מתכנן לקנות ולהחליף תוך 3 שנים, מבחינתי זה רכב ל6+ שנים ולכן אמינות היא מאוד קריטית גם כשהאחריות נגמרת.

ביצעתי מחקר באינטרנט, סיבוב בין היבואנים ושיחות עם אנשים שונים והגעתי עד כה לתובנות הבאות:

נתקלתי בדעה הרווחת (שיתכן ושגויה) על כך שמכוניות צרפתיות ואיטלקיות פחות אמינות ולכן הן בתחתית הרשימה.

הסיאט איביזה החדשה (2017+) היא מכונית מאוד "שלמה" ועל פניו מתאימה לדרישות אך יש חשש לגבי האמינות שלה ורמת השירות מהמוסכים של צמפיון מוטורס. הנקודה לגבי השירות של צמפיון מוטורס כמובן תקפה גם לסקודה פאביה (וגם לפולו אם היא היתה משווקת, אבל כרגע החדשה עוד לא פה).

המכוניות היפניות הן לפי הדעה הרווחת מאוד אמינות ולכן הסתכלתי על הנתונים שלהם וגיליתי:

טויטה יאריס נשמעת כמו אופציה טובה אך בביקורות היא לא מצטיינת ומציינים רעש מעבר לממוצע ברכב.

מאזדה 2 היא גם אופציה אך היא מתמקדת בהנאה בנהיגה שעבורי לא רלוונטית ונופלת בתחום המרחב בתוך האוטו שהוא בין הקטנים בקטגוריה.

סוזוקי עד כמה שהבנתי אומנם הכי זולים אך גם חלשים ולא מצטיינים בבידוד רעשים.

למען האמת אם הייתי יכול לקבל בטחון שהאיביזה לא תבקר במוסך עם בעיות קריטיות, או במילים אחרות שיהיה לי שקט נפשי ממנה הייתי הולך עליה כי נראה שהיא מצטיינת בכל מה שאני מחפש ומבחינת מחיר יושבת ממש בתחום (גרסאת אבזור סטייל).

אשמח לחוות דעת ממכם גם אם הן נוגדות את המידע שאספתי עד כה :)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סיטרואן C3 הצרפתית עושה את העבודה הזאת ועוד קצת אצלנו. בשבילי הייתה הכי נוחה והכי מבודדת, מאובזרת, כנראה אמינה ועדיין לא הכי רעה לנהיגה.

כבר דיברתי בפורום על חכמת ההמונים בארץ, זה לא קיים באוכלוסיה שלנו - תהיה חכם בעצמך כי אנשים לא באמת רוצים בטובתך, הם רוצים להיות צודקים ועלולים להפיל אותך.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם הונדה ג'אז (ברמת גימור קומפורט) שמכילה מערכות בטיחות מקוריות עונה על הדרישות שהצבת, וזמינה בקצת פחות מ-100,000₪ מליסינג אפס ק"מ.

יאריס גם עונה על הדרישות.

היית ממליץ לך לבצע נסיעת מבחן - עניין הרעש בנסיעה הוא מאוד אישי. לי יאריס היתה מזעזעת, יש אנשים שאפילו לא שמו לב למה שהפריע לי.

במקומך הייתי מחפש דווקא משפחתית האצ'בק, שתהיה יותר נעימה לנסיעות ארוכות. אמנם ממש לא מה שביקשת (גם צרפתיה, גם בלי מערכות בטיחות מקוריות וגם לא סופר מיני) אבל יש עכשיו פרסומים על פיג'ו 308 פרימיום עם פגמים קלים בצבע, יד ראשונה אפס ק"מ בסכום שהקצבת. לדעתי לנסיעות בין עירוניות ארוכות היא עדיפה משמעותית על היאריס והג'אז, אבל זה מאוד אישי כאמור.

לסוזוקי אין מערכות בטיחות מקוריות, והסוויפט די צפופה, לא רואה סיבה טובה לבחור דווקא אותה. האיביזה, לדעתי, היא לא הרכב הנכון למי שמתכוון להחזיק אותה לתקופה ארוכה ולא מוכן לספוג תקלות. בגדול היא טובה ועונה על הדרישות שלך, אבל צריך להיות מוכן נפשית לתקלה או שתיים בגיר (לאורך כל התקופה).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק תלויה בהרבה משתנים, קטגוריה היא רק אחד מהם. יש משפחתיות חסכוניות להפליא (נניח, רנו גראנד קופה דיזל (לשעבר פלואנס), או אוריס היברידית) ויש סופר מיני בזבזניות (נניח, יונדאי i20 או קיה ריו).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס חסכונית , אבל לא נוחה , לא איכותית מבפנים ואין בקרת שיוט בכלל.

ההונדה נשמעת תפורה עליכם פחות או יותר.

קיה ריו נוחה ומרווחת, אבל לא הכי חסכונית, בשלושה ימים שהיא הייתה אצלי הוצאתי ממוצע של 13.4 ק"מ לליטר, עם הרבה בין עירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס חסכונית , אבל לא נוחה , לא איכותית מבפנים ואין בקרת שיוט בכלל.

ההונדה נשמעת תפורה עליכם פחות או יותר.

קיה ריו נוחה ומרווחת, אבל לא הכי חסכונית, בשלושה ימים שהיא הייתה אצלי הוצאתי ממוצע של 13.4 ק"מ לליטר, עם הרבה בין עירוני.

ההונדה אכן נשמעת אופציה טובה ונחשבת אמינה מאוד. אבל אני רואה המון תלונות על רעשים בנסיעה בין עירונית מכוון שהמנוע נותן מומנט רק בסל"ד גבוה (5000+), יש לך ניסיון עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוהה למה לא לקחת את התקציב ולקנות רכב שיענה על הצרכים בצורה הרבה יותר טובה מהסופר מיני הקטנות?

סתם אפילו עולה לי בראש, מאזדה 3 האצ'בק 2 ליטר.. נוחה ומרווחת יותר, סבירות גבוהה יותר לאמינות טובה, נוחות נסיעה מצוינת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתקציב ומהדרישות אז תקח סוזוקי סופר באלנו החדשה.

דרך אגב לחבר היתה סיאט איביזה חדשה ולא היתה לו אף תקלה בגיר עד למכירה (כולל)

והוא התנהג לרכב בצורה מזעזעת.

אז לפי דעתי לא אמורה להיות בעיה אם גרסת 2018.

אבל שוב, למזל אין תחליף.

הכל אופן אתה משלם 100K אז תצפה לרכבים בהתאם למחיר, אם אתה

רוצה משהו יותר מעניין אז תשלם יותר.

סופר מיני זה רכב עירוני בעיקר, לכן גם איכות החומרים והתכנון נועד לכך ולא לנסועה

מחוץ לעיר ולטיולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה הבאלנו (בלי בטיחות אקטיבית) עדיפה על הג'אז. באותה מידה אפשר היה להציע גם 208, שתהיה חזקה ונוחה יותר, ואפילו עם בלימה אוטונומית.

לגבי האיביזה, רכב אחד בלי בעיות לא אומר בוודאות שאין יותר בעיות. גם לא פירטת מתי הוא נקנה, מתי נמכר וכמה נסע. אם נמכר אחרי שנתיים, זה לא אומר כמובן שלא הוחלפו מצמדים או מכטרוניקס שנה אח"כ. התקלות האלו לא פוסלת את האיביזה לחלוטין, רק צריך להבין אם הרכב מתאים בהתחשב בתקלות הפוטנציאליות האלו. יש כאלו שלא יתרגשו מתקלה פה ושם, ויש כאלו שעבורם זה סוף העולם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוהה למה לא לקחת את התקציב ולקנות רכב שיענה על הצרכים בצורה הרבה יותר טובה מהסופר מיני הקטנות?

סתם אפילו עולה לי בראש, מאזדה 3 האצ'בק 2 ליטר.. נוחה ומרווחת יותר, סבירות גבוהה יותר לאמינות טובה, נוחות נסיעה מצוינת

עם כל האהבה של למאזדה (היתה לנו במשפחה מאזדה לאנטיס 18 שנה) אתה מדבר פה על קפיצה של יותר מ30% בתקציב.

אני לא צריך רכב גדול, כמו שכתבתי מרווח מאחורה הוא פלוס אבל לא חובה. והסופרמיני של 2018 זה לא הסופרמיני של 2010, מדובר במכוניות שהשתפרו ביכולות הבינעירוניות שלהן ועדיין שומרות על ההיתרונות מול משפתחיות (חיסכון בדלק בעיקר).

לגבי הבאלנו - היא חולקת אותו מנוע (חלש יחסית) של הסוויפט ואפילו האיגניס. לא יודע כמה יהיה נוח לצאת איתה לכבישים מהירים (כמובן שרק נסיעת מבחן תגלה).

וכמו שנאמר, דוגמא אחת של איביזה שלא היו בה תקלות לא אומרת כלום. חוץ מזה שחסרים פרטים כמו כמה זמן עבר עד המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתקציב ומהדרישות אז תקח סוזוקי סופר באלנו החדשה.

דרך אגב לחבר היתה סיאט איביזה חדשה ולא היתה לו אף תקלה בגיר עד למכירה (כולל)

והוא התנהג לרכב בצורה מזעזעת.

אז לפי דעתי לא אמורה להיות בעיה אם גרסת 2018.

אבל שוב, למזל אין תחליף.

הכל אופן אתה משלם 100K אז תצפה לרכבים בהתאם למחיר, אם אתה

רוצה משהו יותר מעניין אז תשלם יותר.

סופר מיני זה רכב עירוני בעיקר, לכן גם איכות החומרים והתכנון נועד לכך ולא לנסועה

מחוץ לעיר ולטיולים.

סופר מיני זה ממש לא רכב עירוני בעיקר.

קודם כול איך לאיכות חומרים יש השפעה על הכביש?

רוב הסופר מיני עם איכות חומרים בסדר גמור כלומר אזור אמצעי רך בדשבורד.

מה הבעיה בתיכנון?

לסופר מיני המובילות יש מנועי טורבו כך שהאצה או נסיעה בעליות ממש לא בעיה או עם רכב מלא.

חלק מהם גם מאוד נוחות כמו ה208 או סיטרואן c3.

מאחור יש מספיק מרווח, מאובזרות ובטוחות, אז סליחה אבל אתה טועה בגדול.

מנוע ה 1.2 של סוזוקי לא חזק כמו מנועי טורבו אבל הוא בסדר גמור לשימוש של נהג ממוצע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...